Ambassador
Advanced
Nadzidati ili srušiti, lol... Baš me zanima šta će da urade.
извор БеоинфоРадмила Хрустановић, помоћник градоначелника Београда, примила је данас у Старом двору представнике Маршаловог фонда Сједињених Америчких Држава (German Marshall Fund USA) и Балканског фонда за демократију, са директором Иваном Вејводом на челу, који студијски обилазе Београд и регион. Она је са делегацијом коју чине представници градова САД и Европе који су у саставу Мреже трансатлантских градова разговарала о урбаном и економском развоју Београда и даљој сарадњи са овом мрежом.
...
...
Мрежа трансатлантских градова створена је да би се повезивали лидери цивилног друштва, стручњаци и службеници стратешки значајних градова САД и Европе. Она размењује иновативне приступе у управљању градовима и регионима, посебно у областима урбаног и одрживог развоја, енергетике и социјалне политике. Чланови мреже се бирају према демографским и економским сличностима, а њени су чланови Бостон, Денвер, Детроит, Филаделфија, Кливленд, Питсбург, Сијетл, Вашингтон, Брисел, Копенхаген, Лајпциг, Манчестер, Торино, Валенсија, Београд и други градови.
Балкански фонд за демократију располаже са 29 милиона долара за доделу грантова пројектима који подржавају добро управљање у југоисточној Европи.
www.blic.co.yuVlada se seli u Novi Beograd, Vojska i MUP na Banjicu
Vlada Srbije, koja je raštrkana u više od 20 zgrada i zauzima oko 150.000 kvadrata, većinom u strogom centru grada, trebalo bi najvećim delom da se preseli u Novi Beograd, u nekadašnju Palatu federacije (SIV) a danas Palatu Srbije, smatra ministar odbrane Dragan Šutanovac. Razlozi su višestruki, za Vladu bi to značilo bolju koordinaciju i lakše funkcionisanje, za državu mogućnost da tržišno iskoristi, proda ili rentira najekskluzivnije zgrade u centru, a za građane oslobođenje od saobraćajnog kolapsa u vreme poseta stranih delegacija i štrajkova.
Uporedo sa selidbom centralne vlade iz Nemanjine 11 u Novi Beograd, Šutanovac predlaže da se Ministarstvo policije, sada raštrkano na tri mesta, i Ministarstvo odbrane, smešteno na više od deset lokacija, presele u novi vojno-policijski kompleks na Banjici, pored Vojnomedicinske akademije, helidroma i zgrade BIA. Ministrova ideja je da se razrušena zgrada Generalštaba na uglu Kneza Miloša i Nemanjine menja za novu na Dedinju, kao i da se razgrušena zgrada MUP-a u Kneza Miloša 101 zameni za budući objekat. U centru bi ostali samo ministarstva finansija i spoljnih poslova koja imaju svoje zgrade i za koje je i u svetu uobičajeno da budu odvojeni od ostatka državne administracije.
- Pojam Vlade Srbije bila bi Palata Srbija, a funkcionisanje administracije i grada bi bilo potpuno drugačije i znatno bolje. Time bi se cela administracija svela na nekoliko zgrada, jedan deo zgrada bi bio višak i mogao bi da se otuđi. Prevazišle bi se gotovo neverovatne i nelogične situacije da neke moje kolege ministri ne znaju gde je moja kancelarija, kao što ni ja ne znam gde su neka ministarstva smeštena - objašnjava Šutanovac i naglašava da je sve na nivou ideje koju bi trebalo razraditi.
U razgovoru za „Blic” ministar Šutanovac objašnjava da je inicijalna ideja potekla iz potrebe da se Ministarstvo odbrane okupi na jednom mestu. Sada su na više od deset lokacija u gradu, a samo članovi kolegijuma su raseljeni na šest mesta, od Dedinja, preko Beograđanke, do Birčaninove. S obzirom na to da zbog prirode posla ne mogu da budu povezani Internetom, Ministarstvo sada troši mnogo vremena i novca na kurirske službe.
- Neprirodno je da se upravni deo MUP-a nalazi u zgradi Palate federacije (SIV) i predložio sam ministru policije da razrušenu zgradu u Kneza Miloša 101 razmene za novu zgradu koja bi bila sagrađena na Banjici, odmah pored zgrade u kojoj je BIA, kao i da se MUP iz Palate „Srbija” preseli u nju. Time bi se oslobodio ogroman prostor za najveći deo Vlade, uključujući premijera i potpredsednike. Iako bi najprirodnije bilo da Ministarstvo odbrane bude u Palati „Srbija” jer ta zgrada najviše liči na ministarstva odbrane po svetu, odustao sam od prvobitne ideje da se tamo preselimo jer bi to značilo da gledam parcijalni interes Vojske - objašnjava Šutanovac.
Aj otrezni se, pa se vrati na forum, mada bi trebalo da te izbace sa sve tvojih hiljadu postova, zbog ovakvog ponasanja.Homer Jay":3ispccvp je napisao(la):1. Svaki ministar ima demokratsko pravo da daje predloge gde ce biti o prostorijama koje njegov resor, pa i vlada koriste
2. Palata Srbije zaista ne moze da primi sva ministarstva, ali logicvna je mozda trampa da neke marginalne sluzbe predju u neke manje prostorije u centru grada, a da neka veca ministarstva koriste pomenutu zgradu na NBG
3. Ne vidim sta je lose u objedinjavanju tih sluzbi u jednu prostoriju. Politicka teorija ne poznaje problem koncentrisanja vise sluzbi bezbednosti u jednoj zgradi, ali zato itekako poznaje mesanje uniformisanih lica u poslove civilinih institucija. Ponos je dobar covek i odlican general, ali Tadiceva odluka je pravedna jer brani samu sustinu demokratije gde je civilno uvek iznad vojnog.
4. Ovo je tvoja proizvoljna ocena i ne zasluzuje komentar
5. Ovo je tek nagadjannje i kenjaza nevidjenih razmera da se forum usmrdeo.
Uglavnom, ne znam koja je uopste poenta tvog posta. Veceras je lepo vreme, tek je pola 11, zasto ne bi otisao do grada!?
Lucifere, volim tvoje postove, ali burazeru, iskuliraj. HJ nam je ovde kao inventar, nedostajao bi nam!!Lucifer":22xz8bzt je napisao(la):Aj otrezni se, pa se vrati na forum, mada bi trebalo da te izbace sa sve tvojih hiljadu postova, zbog ovakvog ponasanja.
1. demokratija moze da bude osnov prava samo za obicne ljude, ne za ministre. ministrima odbrane nije mesto na televizxiji, tako je svuda u svetu. on naravno ima pravo da daje predloge u vladi, ali je neprilicno da daje ovakve intervjue po novinama.
Homer Jay":125i7f78 je napisao(la):PS A, to sto sam pijan, nisam nigde video u pravilniku da pise da treba dolaziti trezan na forum.
Izvor: RTSBEOGRAD - Velika sala Doma narodne skupštine intenzivno se renovira kako bi od marta u njoj mogle da se održavaju plenarne sednice, rekao je danas Tanjugu sekretar parlamenta Veljko Odalović.
"Počeli smo ozbiljne radove i činimo ogroman napor da veliku salu do 1. marta, privedemo nameni i da prolećno zasedanje bude ili kompletno ili bar delimično u tom objektu, " rekao je Odalović.
Izlaganje sa mesta i kontrola rada
On je podsetio da su radovi započeti 2001. godine, a da su 2003. zaustavljeni i praktično posle toga nije ni bilo aktivnosti. Takođe, objasnio je da se sada paralelno radi na uređenju sale i uspostavljanju elektronskog sistema za glasanje. On je naveo da bi trebalo da se obezbede svi neophodni uslovi za normalno funkcionisanje koji podrazumevaju javnost rada, sistem za glasanje i za govor sa mesta, za kompletan sistem evidentiranja svega onoga što se dešava, kao i za rad medija.
Prema njegovim rečima, velikoj sali treba da se vrati autentičan izgled od pre 72 godine, a radi se po projektu koji je urađen sa Zavodom za zaštitu spomenika kulture.
Većina aktivnosti u novom Domu narodne skupštine
Odalović je rekao da se planira da većina aktivnosti parlamenta bude preneta u Dom narodne skupštine, a ako ne, bar plenarne sednice. On je precizirao da će u svakom slučaju parlament i ubuduće koristiti zgradu u ulici Kralja Milana, u kojoj se sada održavaju sve plenarne sednice i sednice odbora, a gde su smeštene i kancelarije poslaničkih grupa i stručnih službi.
Planove za preseljenje srpskog parlamenta u reprezentativno zdanje na Trgu Nikole Pašića imali su i prethodni predsednici Skupštine Oliver Dulić i Predrag Marković, ali to nije realizovano, jer prostor nije bio prilagođen svim potrebama za rad i smeštaj poslaničkih klubova.
Dom narodne Skupštine prešao je u vlasništvo Srbije u leto 2006. godine, posle raspada državne zajednice Srbija i Crna Gora.
Knjižara „Geca Kon“, koja više od sto godina postoji na početku Knez Mihailove ulice, prema odluci Vlade Srbije, a na inicijativu Ministarstva kulture, proglašena je za značajno kulturno dobro. Kupac „Prosvete“ koja je vlasnik ove knjižare, neće nikada moći da joj menja ime i namenu, da je pretvori u parfimeriju ili prodavnicu odeće, što su nakon privatizacije postali „Nolit“ i „Jugoslovenska knjiga“.
Ne tako davno, Beograđani su se sastajali „kod knjižare Nolit“ (ugao Resavske i Kralja Milana) ili „ispred Jugoslovenske knjige“ (prizemlje palate „Albanija“), jednako kao što su se susretali „kod konja“ ili „kod Vuka“. Beogradskih toponima, kao što su ove dve knjižare nekad bile, nažalost, više nema. „Nolit“ je postao „Zekstra“, a Jugoslovenska knjiga je odavno parfimerija. Takvu sudbinu izbegla je knjižara „Geca Kon“, koja više od sto godina postoji na početku Knez Mihailove ulice. Predlog Ministarstva kulture, da se ova knjižara proglasi značajnim kulturnim dobrom, usvojen je pre dva dana na sednici Vlade Srbije.
- Ovo je značajan dan za sve nas. Tu smo dolazili kao klinci, tu sada dolaze naša deca, a dolaziće i unuci. Ovo, već kultno mesto, uvek će ostati knjižara, a privatizacija će samo da poboljša uslove za rad - kaže Nebojša Bradić, ministar kulture.
Krajnje je vreme bilo da se neko seti i sačuva poslednji kultni beogradski dom knjige „Geca Kon“, komentarišu sada mnogi ovaj potez Ministarstva.
- Knez Mihailova je zaštićena kao trgovački i kulturni centar od izuzetnog značaja i ako počnemo da gubimo kulturne institucije izgubićemo njenu osnovnu vrednost. Stoga je ideja da se zaštiti objekat i ime „Geca Kon“ zaista odlična - kaže Gorica Mojović, poslanik Skupštine Srbije i donedavno pomoćnik gradonačelnika Beograda za kulturu.
Tenderska dokumentacija za prodaju “Prosvete” već je otkupljena, a potencijalni kupci će biti upoznati sa odlukom Vlade.
- Ne mislimo da će odluka o proglašenju knjižare „Geca Kon“ za kulturno dobro bitno uticati na prodaju „Prosvete“, jer već u konkursu stoji da kupac mora biti iz branše, da se bavi izdavanjem knjiga najmanje tri godine i da ostvaruje poslovni prihod od bar dva miliona evra - kaže u izjavi za “Blic” Dušan Belanović, direktor Agencije za privatizaciju i dodaje da kupac “Prosvetinih” knjižara neće moći da menja delatnost objekata samo u narednih pet godina, dok će „Geca Kon”, trajno zadržati namenu i ime.
Do 12. februara znaće se ko želi da kupi “Prosvetu” pa time i kultnu knjižaru. Kao potencijalni vlasnici pominju se „Media d.o.o“ (IPS), „Evro-Đunti“, „Stilos grup“, „Cepter buk“ zajedno sa jednom poljskom izdavačkom kućom.
Početak 1901. godine
Geca Kon (1873-1941), knjižar i izdavač, otvara u Beogradu 1901. godine knjižaru za srpsku i stranu književnost u Knez Mihailovoj ulici. Oko njega se okupljaju istaknuti književnici i drugi intelektualci tog doba, poput Branislava Nušića i Miloša Crnjanskog. Objavio je veliki broj knjiga, po 200 naslova godišnje, i 1934. godine osniva Izdavačko preduzeće „Geca Kon“. Stekao je veliko bogatstvo, sagradio vilu u Dobračinoj 30, posedovao prvi luksuzni automobil u Beogradu, koji je čak pozajmljivao Vladi Srbije u reprezentativne svrhe. Geca Kon je sa porodicom streljan 1941. godine. Mesto njegovog stradanja nije poznato. Posle rata njegovo preduzeće je pretvoreno u Izdavačko preduzeće „Prosveta“ i zahvaljujući preko pet hiljada izdatih naslova Geca Kon je još prisutan na našem tržištu knjiga.
Dinkić najavio finansijsku injekciju
- U “Prosveti” je vrlo teška finansijska situacija, pa ćemo pre privatizacije da ubrizgamo jednu finansijsku injekciju - najavio je juče prilikom posete knjižari ministar ekonomije Mlađen Dinkić i dodao da privatizacija neće promeniti duh i tradiciju koju “Prosveta” neguje već sto godina. Novi vlasnik ove kuće, a time i “Geca Kona”, biće poznat u maju.
Izvor: Grad BeogradДоношење новог закона о уређењу простора, грађевинском земљишту и изградњи за Град Београд значајно је с два аспекта: прво због коришћења грађевинског земљишта, једног од највећих ресурса Београда, захваљујући чему долазимо до највећег дела средстава за инвестиције, а друго због скраћивања процедура издавања грађевинских дозвола и заштите грађана, рекао је градоначелник Драган Ђилас на данашњој јавној расправи о радној верзији нацрта овог закона у општини Стари град.
– Очекујемо закон који ће поставити јасна правила и принципе, али и пратити живот. Корупција је засигурно највећа у области грађевине и урбанизма и нов закон помоћи ће да се томе стане на пут. Поред тога, велики проблем у Београду је и нелегална градња, против које се ми сада боримо подношењем кривичних пријава и затварањем градилишта, па очекујемо да закон обезбеди увођење реда у овој области. С друге стране, за пет месеци у Београду је издато око 1.200 разних дозвола, а на хиљаде још чекају. Зато ће се законом скратити процедура издавања грађевинских дозвола и тако заштити грађани, али и велики инвеститори који желе да улажу у наш град – казао је Ђилас.
Оливер Дулић, министар животне средине и просторног планирања, најавио је да би предлог закона требало да буде готов до средине марта, те да ће се крајем марта и наћи у скупштинској процедури. У прављењу нацрта закона стручњаци су се водили методологијом која се примењује у читавом свету, а то је да се најпре дефинише стање, проблеми с којима се свакодневно суочавамо, а потом и нађу ваљана решења.
– Настојали смо да направимо закон који ће пратити живот, бити подложан модификацијама и одговорити на све изазове данашњице како би био подстицај за економски напредак главног града и земље. Србија је на 157. месту по брзини издавања дозвола и из године у годину пада на тој лествици. Просечно време чекања дозвола креће се од 204 до 224 дана и зато од новог закона очекујемо већу ефикасност, афирмацију одрживог развоја и унапређивање правне сигурности грађана и гаранција за инвеститоре. Законом је предвиђено да све општине у року од 18 месеци морају да усвоје урбанистички план насеља и просторни план општине, те да ти планови буду дигитализовани и доступни грађанима, а уколико се то не уради, санкција ће бити распуштање скупштине општине – истакао је Дулић.
Он је додао да ће грађевинске инспекције добити веће надлежности, те да ће у случају било каквог кршења закона имати директно право да „запечате” градилиште.
Текст радне верзије нацрта овог закона може се видети на сајту града Београда www.beograd.rs, а из Министарства животне средине и просторног планирања најавили су да ће свака смислена примедба и предлог бити уврштени у текст будућег закона.
линк http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/Komunalna-policija-do-kraja-ove-godine.lt.htmlKada će se uvesti komunalna policija u gradu? Pokazalo se da čovek respektuje jedino sankciju, napredne zemlje su to odavno shvatile i obilatop rimenjuju.
Drinka Nisić,
Kneginje Zorke 90
Krajem 2008. godine Ministarstvo za državnu upravu i lokalnu samoupravupreduzelo je mere na izradi Zakona o komunalnoj policiji. Stručni tim je izradio nacrt zakona koji je prosleđen gradu i lokalnim samoupravama na upoznavanje. Formirana je i posebna grupa u okviru Ministarstva koja je organizovala niz sastanaka sa predstavnicima gradova,Stalne konferencije gradova i opština.
U Beogradu je formirana komisija koja je dala svoje mišljenje i osnovne primedbe. Nakon neophodnih procedura i usvajanja u Skupštini, komunalna policija bi trebalo da se formira do kraja ove godine.
Izvor: Studio BPočelo je uređenje platoa ispred Beograđanke, tako da će osim novog pločnika biti i obnovljena fontana Vrelo života.
Radnici robnih kuća Beograd adekvatno su obezbedili gradilište i kako nezvanično saznajemo renoviranje fontane trajaće do kraja meseca.
Podsetimo, Studio B poslao je dopis Skupštini grada da fontana ponese ime Đoke Vještice na čiju inicijativu je i postavljena.
Link: http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1336654Чланови Градског већа данас су организовали акцију чишћења снега са тротоара испред зграде Градске управе на Тргу Николе Пашића 6.
– Хтели смо да очистимо снег испред зграде Скупштине града и да на овај начин нашим суграђанима пошаљемо поруку да и они то исто ураде у свом окружењу. Ако то ураде, пешаци ће моћи несметано да ходају тротоарима – рекао је Жељко Ожеговић.
Према речима Горана Алексића, све екипе јавних комуналних предузећа су на теренима. Он је рекао да су прилази свим гробљима већ очишћени, тако да се не очекују већи проблеми због снега.
извор ПолитикаNa klinici će biti obezbeđena najsavremenija dijagnostika, lečenje steriliteta, vođenje trudnoće i porođaja, laboratorijske i farmaceutske usluge, kao i prvi multimedijalni centar za takozvano drugo lekarsko mišljenje
Zgrada u Višegradskoj ulici 22 konačno će dobiti sasvim novi izgled (Foto L. Adrović)
Najsavremenija privatna bolnica u Srbiji i regionu biće izgrađena na mestu bivše Očne klinike u Višegradskoj ulici 22, a njeno svečano otvaranje, zavisno od brzine obavljanja radova, planirano je za kraj ove godine. Kako je najavljeno, na klinici će biti obezbeđena najsavremenija dijagnostika,lečenje steriliteta, vođenje trudnoće i porođaja,laboratorijske i farmaceutske usluge, kao i prvi multimedijalni centar za takozvano drugo lekarsko mišljenje. Deo rada ove ustanove biće i akademske studije u oblasti upravljanja uzdravstvu i obuka za sve zaposlene od vrhunskih svetskihstručnjaka.
Ovde će biti obezbeđene besplatne usluge vredne 600.000 evra za građane Savskog venca,a zgradu od tri hiljade kvadratnih metara, gde će se ona nalaziti, preurediće kompanija „Capital Investment and Trade”, koja je pobedila na konkursu, s tim što se planira i dograđivanje oko dve hiljade dodatnih kvadrata.
Podsećamo da je opština Savski venac još u avgustu 2008. godine objavila tender za zakupprostora bivše Očne klinike na 30 godina, s namerom da privatniinvestitor obnovi zgradu i obezbedi zdravstvene usluge koje ćebiti besplatne za žitelje Savskog venca. Direktor moderne klinike biće prof. dr Šlomi Konstantini.
– Dr Konstantinije direktor Odeljenja za dečju neurohirurgiju u „Tel AvivSuraski” medicinskom centru i direktor „Gilbert izraelskog i
međunarodnog centra za neurofibromatoze”, višestrukonagrađivan i priznat kao jedan od najboljih neurohirurga današnjice. On je takođe autor više od 150 objavljenih naučnih radova i knjiga– istakla je Dušica Gaković, iz kompanije „Capital Investment and Trade”.
Kako je „Politika” pisala u oktobru prošle godine, bilo je reči o tome da će zgradu bivše Očne klinike u Višegradskoj ulici 22 zakupiti na 15 godina kompanija iz Holandije, koja je nameravala da na ovom mestu napravi jedinstveni pet-sken centar.
Nezvanično saznajemo da je ta kompanija odustala i da je sledeću najbolju ponudu dala upravo „Capital Investment and Trade”. Pretpostavlja se da će opremanje ove zgrade, koja je zatvorena već osam godina, koštati oko 10.000.000 evra. Nekadašnja Očna klinika iseljena je iz Višegradske ulice zbog toga što je objekat bio u lošem stanju, a nadležni nisu mogli da izdvoje sredstva za neophodne popravke. Prema uputstvima Direkcije za javno zemljište, buduća ustanova mora da se bavi isključivo zdravstvenom delatnošću.
D. Davidov-Kesar
[objavljeno: 16/02/2009]
Na samo sedam metara od Crkve svetog Antuna, čiji je toranj kriv kao onaj slavni u Pizi, trebalo bi da počne gradnja četvorospratnice sa dva podzmena nivoa. Sveštenici strahuju da bi kopanje temeljne jame, duboke osam metara, moglo da ugrozi toranj Crkve.
Leopold Rohmes, župnik crkve strahuje da bi toranj mogao da se sruši
Toranj Crkve svetog Antuna već je 50 godina nakrivljen tačno 45 centimetara u odnosu na temelje. Nije zidan kad i crkva, na nju je naslonjen, pa je zbog različitog sleganja tla došlo do pomeranja. I danas se krivi toranj nalazi na nestabilnom terenu. Nedavno se ponovo nakrivio za tri centimetra, ali je izvršena sanacija i stanje je trenutno stabilno. Strah je, međutim, izazvala najava da će preduzeće „AN Inženjering“ u blizini crkve da gradi četvorospratnicu.
- Crkva bi trebalo da bude proglašena spomenikom kulture. Zavod za zaštitu spomenika mi je poslao pismo da na njoj ništa ne smem da radim, a sa druge strane, neko dozvoljava da na samo sedam metara od nje zidaju zgradu i kopaju duboke temelje - kaže Leopold Rohmes, župnik u Crkvi svetog Antuna.
Investitor „AN Inženjering“ dobio je dozvolu za gradnju, zahvaljujući kojoj je porušio postojeće objekte na placu i čistio teren. Međutim, gradnju ne može da započne pre nego što dobije „prijavu radova“.
- Investitor je bio kod mene na razgovoru. Rekao mi da je profesor sa Arhitektonskog fakulteta pogledao projekat i da neće biti opasnosti po crkvu. Kad sam mu predložio da ga pogleda i stručnjak sa naše strane, pristao je, ali se više nije javljao na telefon - dodaje župnik.
U Bregalničkoj ulici, pored Crkve svetog Antuna, stoji tabla sa obaveštenjem o početku i kraju radova na objektu. Gradnja je trebalo da počne 15. decembra prošle godine i da završi u junu 2010. Prema projektu, investitor će sagraditi zgradu od oko 1.400 kvadrata, a imaće četiri sprata, prizemlje, suteren i dva podzemna nivoa sa parking mestima.
- Toranj Crkve svetog Antuna tako stoji iskrivljen već 50 godina i mi ga sigurno nećemo ugroziti. Postavićemo 88 šipova, a jednom mesečno radićemo vertikalno i horizontalno snimanje da bi videli kako gradnja utiče na crkvu. Ovaj projekat je pogledao stručnjak i rekao nam da smo dobro obezbedili temeljnu jamu - kaže Nikola Vukojević, suvlasnik preduzeća „AN Inženjering“.
Z sada je sve legalno, potvrdili su “Blicu” u nadležnim institucijama. Nije, međutim, jasno kako je moguće da na samo sedam metara od crkve koja ima nestabilan toranj i samo nekoliko metara od susedne zgrade urbanisti dozvoljavaju gradnju.
- Zaista ne znam. To je u skladu sa detaljnim urbanističkim planom. Mi tu ne možemo ništa. Kad dobijemo glavni projekat, zbog prašine koja se digla u medijima, detaljno ćemo ga razmotriti i videti da li smo nešto propustili - kaže za “Blic” Milan Vuković, sekretar za urbanizam.
Zavod angažovao stručnjaka
U Zavodu za zaštitu spomenika kulture kažu da je angažovan stručnjak Građevinskog fakulteta koji će utvrditi da li ova crkva može da bude ugrožena obližnjim radovima. On je već bio na terenu i još se samo čeka izveštaj, kaže Lidija Kotur, portparol Zavoda.
NIsta tu nije nejasno... urbanisticki planovi Beograda se crtaju bez izlaska ljudi koji ima daju konacni oblik na teren... za njih postoje samo parcele, to sto su odobrili izgradnju izmedju novobeogradskih blokova gde po prirodi stvari nikakve zgrade ne pasu i sto su sada odobrili izgradnju 2 podzemna nivoa kao da je pored stala a ne vredna arhitektonska gradjevina i pritom po svojim gabaritima vrlo neobicna za taj deo grada, nema veze naravno.Goldstein":3jpm1edd je napisao(la):Nije, međutim, jasno kako je moguće da na samo sedam metara od crkve koja ima nestabilan toranj i samo nekoliko metara od susedne zgrade urbanisti dozvoljavaju gradnju.
- Zaista ne znam. To je u skladu sa detaljnim urbanističkim planom. Mi tu ne možemo ništa. Kad dobijemo glavni projekat, zbog prašine koja se digla u medijima, detaljno ćemo ga razmotriti i videti da li smo nešto propustili - kaže za “Blic” Milan Vuković, sekretar za urbanizam.[