Šta je novo?

Razne gradske vesti, Topic II

A NBG je najbogatija opstina sto bi trebalo znaciti da se treba dobiti najkvalifikovaniji covek za nju.Ali ocigledno da ce Sapic ici za gradonacelnika 2016te godine pa mu sada daju NBG da se "uigra".
 
Ne znam zašto vaterpolistu ne iskoriste za neke funkcije vezano za sport. Npr. Sekretarijat za sport pri gradskoj upravi ili neko mesto u ministarstvu gde predpostavljam može dati svoj doprinos. Ili je funkcija predsednika opštine isplativija.
 
Homer Jay":mlqmegci je napisao(la):
Vidim Johnny Lee kaže da je Šapke u vaterpolu bio isti kao Ronaldo u fudbalu. To mu može biti samo kompliment.

можда и није неко поређење

Homer Jay":mlqmegci je napisao(la):
Doduše, istina je da je Šapić protiv boranije davao više golova, a protiv jačih manje - zato i Nemačku dobiješ sa 10:2, a Mađarsku sa 5:4. Takav je vaterpolo sport.

и зато против Немаца Вујасиновић, Икодниновић и остали дају једва 3 гола сви заједно, а против Мађара њих двојица дају 4 од 5 и преломе резултат у нашу корист, док се Шапић не види :)
 
Није баш тако @JohnnyLee. Александар Шапић је био најбољи играч света неколико година за редом, најбољи стрелац Олимпијских Игара у Сиднеју, неколико пута најбољи стрелац ватерполо Лиге шампиона, као и великих такмичења на којима је учествовао са репрезентацијом Југославије, СЦГ и Србије, иначе са репрезентацијом је освојио невероватних 20 медаља од чега половину златних, уз прегршт освојених националних првенстава и купова у земљама у којима је играо, као и титула у Евро-такмичењима. Уз некада најбољег ватерполисту света Игора Милановића, Шапић је најбољи ватерполиста кога је ова земља имала.

Тако да нема потребе умањивати његов играчки квалитет, јер је несумњиво један од најбољих офанзивних ватерполиста свих времена. Ко прати спорт и разуме се барем мало у ватерполо, зна да је теже давати голове репрезентацијама попут Мађарске, Шпаније, Хрватске, Италије... јер се тим репрезентацијама у просеку даје дупло или тродупло мање голова него "аутсајдерима".

Био је пргав као играч, често је долазио у сукоб са тренерима, како у репрезентацији, тако и у клубовима, имао је сукоб и са противничким играчима и са саиграчима из репрезентације, са навијачима такође. Дакле, ја га поштујем као спортисту и као врхунског играча који је много учинио за репрезентацију и ватерполо уопште, али га никада нисам доживљавао као некога ко би могао бити светао пример младима, јер на основу његовог деловања у јавности и свих тих инцидената које је имао као активан играч сумњам у његове људске квалитете.

Огадио ми се када је ушао у политику. Када сам га видео како се кези уз градске оце при "свечаном отварању" реконструисаног парка пре неколико година, на тренутак сам помислио "Шта ће то њему, зашто се компромитује, који је његов мотив да се бави политиком?", а онда сам схватио да му није довољно, ватерполисти иначе најмање зарађују од свих колективних спортиста, иако је био топ-играч изгледа да му треба још новца, алав је ваљда, жели моћ... има човек велике амбиције. Можда постане и градоначелник једног дана. Јасно је да није образован, нити стручан и да захваљујући странци чији је члан обавља јавне фунције, a јасно је и да га странка користи због сопственог имиџа у широким народним масама, тако да је врхунски спортиста увек добродошао у њихово јато. Како год... корист је обострана.
 
Bravo Aegir.
Mene je jedino mrzelo da toliko pišem. To je to. Moć, lična ambicija i novi poslići za sebe i jato.
 
не умањујем ја њему успехе, само га никад нисам волео као играча, а не волим га ни као човека
 
Bravo aegir takodje!Jedno je biti uspesan u sportu gde ti je potrebna fizicka snaga,talenat i.t.d. A drugo je biti prakticno menadzer lokalne samouprave.

A kao sto si rekao njegove ljudske karakteristike i narav nisu primereni.
 
Najmnogoljudnija opština kao poligin partijskih kadrova.

Ne očekijem ništa, mogu samo da se nadam pozitivnom iznenađenju.
 
@aegir od mene plus, vrhunski igrac, mozda i najbolji napadac, ali ostalo je otrilike tako kao sto si napisao. Odabir zene sa kojom je , isto na to ukazuje. Zato i ne cudi sto danas DS gubi izbore, a mislim i da je Djilas izgubio mesto gradonacelnika. To je ta ekipa ds 2.0(sapic je najmanji u toj celoj ekipi). Projekat ds 2.0 je zavrsen, nadam se da ce se nesto desiti i pojaviti neki ds 3.0 sa nekim likovima koji nisu kao sapic osim u jednom, da su vrhunski sportisti.
Ne znam, ne mogu da kazem da je Divac drugaciji, ali ja primecujem da u ideji postoje platnene torbe koju kada kupite novac ide za gladne, ja to kupim kada mogu. meni je to super, a znam za jos neke njegove humanitarne akcije, koje nisu deo nikakve stranacke kampanje nego neke licne humanitarne organizacije. Mozda gresim ovde je sve moguce ali ja eto to tako dozivljavam. Siguran sam samo da imamo mnogo kvalitetnijih osoba od sapica, a istih sportskih kvaliteta ali one sigurno ne zele da budu uljucene u sve i svasta.
 
NELIKVIDNOST(Beograd je Banktrotirao)

piše : Brankjo Dragaš, 02.08.2012


BEOGRAD - Prošlo je potpuno nezapaženo saopštenje gradske Vlade Beograda i Gradonačelnika, objavljeno na Petrovdan, da mora da se napravi rebalans budžeta. Niko od ekonomskih analitičara nije objavio nijedno jedino slovo o tome. Potpuni muk. Đilasova samovolja i strahovlada uplašila je kritičku javnost. Niko ne sme da kaže suštinu problema. A suština problema je porazna istina da je - Beograd bankrotirao.To se krije iza birokratskih floskula o rebalansu budžeta. Brojke koje su poređane služe samo da se zbuni naivna i nestručna javnost. Istina je sledeća: Beograd ove godine treba da vrati 52 miliona evra, 22 miliona evra je kamata, a 30 miliona evra je rata kredita. Koliko je zadužen Beograd? Mašinski inženjer bez radnog iskustva koji se, kako se hvali, ne bavi politikom i koji je demagog sa pedigreom, za koga su Beograđani glasali, koji je dobio nagradu kao evropski menadžer za upravljanje Beogradom, rekao je u decembru 2011. i ponovio u izbornoj kampanji da Beograd nije previše zadužen, da servisira uredno sve obaveze i da ga samo neznalice neargumentovano kritikuju.


Uobražen, prepotentan, pohlepan, isfoliran, bezobrazan, opasan manipulator, ubeđuje javnost da proračun mosta nije sadržavao u sebi pristupnice, političar koji se ne bavi politikom, medijski mogul i tajkun, koji ne prati medije, ne čita i ne voli političare, traži danas, nekoliko meseci posle novog ustoličenja, rebalans budžeta. Koliko je, čoveče, zadužen Beograd? Kaže, nešto preko 500 miliona evra. Koliko je to nešto preko 500 miliona evra? Kakav je to odgovor? Suština novog rebalansa budžeta je da Beograd ne može da vrati dospele obaveze. Kamatu od 22 miliona evra je izmirio, ali ratu kredita od 30 miliona evra ne može da se plati. Ponavljam, Beograd ne može više da plati svoje obaveze i ne može da nosi teret tolikih dugova. Šta je, Gradonačelniče, rešenje? Rebalans i novo zaduživanje? Sjajno! Koliko planiraš da zadužiš još Beograđane?


Kada saberete, inženjerski precizno, sve te razbacane, birokratske cifre iz predloga rebalansa budžeta dobijate da Beograd treba da se do kraja godine zaduži - 197,3 miliona evra. Pošto mora da vrati dospelu ratu od 29,82 miliona evra, onda je novo zaduživanje - 167,48 miliona evra. Ako je dosadašnji dug Beograda nešto iznad 500 miliona evra, onda će do kraja godine narasti dug na nešto više od 667,48 miliona evra. Kada znamo da je ukupan godišnji rebalansirani budžet Beograda 806,9 miliona evra, onda je Beograd zadužen 82,75 odsto budžeta. I nešto više.Time su probijeni svi zakonski okviri. I nešto više. Ali,koga to interesuje?


Niko ne sme da se suprostavi najmoćnijem čoveku u Beogradu koji, menadžerski isplanirano i inženjerski tačno, sprema svilen gajtan prolupalom Borisu bez Stida. Uglavnom, izglasano je novo zaduživanje. U senci pravljenja nove koalicione Vlade, Beograd je nastavio da se zadužuje. Interesantno je napomenuti da se novi krediti uzimaju za pristupnice Mostu na Adi. Koliko će na kraju koštati most preko bare, koji ide iz ničega u ništa, koji je potpuni građevinski i saobraćajni promašaj, koji je preskup i koji je napravljen da bi Đilas nahranio svoju političku sujetu, nema tačnih podataka. Namera Gradonačelnika demagog da ostane upamćen da je sagradio, u vremenu kada 200.000 dece u Srbiji, prema izveštajima UNESCO, neuhranjeno i kada gladuje, najveći most u Srbiji.


Račun na naplatu je stigao. Samo Beograđani to još ne vide. Otuda objašnjenje za iznenadnu marketinška igranka oko Bus plusa. Namera je vrlo jasna, da se skrene pažnja javnosti sa daljeg zaduživanja. U tome je Gradonačelnik privremeno uspeo. Sledeće godine, rastom ove zaduženosti, Grad će morati da vrati preko 70 miliona evra. I nešto više. Kako? Ostaje nejasno.Verovatno novim zaduživanjem.


http://www.dragas.biz/index.php?opt...15:nelikvidnost&catid=104:komentari&Itemid=69
 
Mislim da ovom groznom političkom pamfletu nije mesto na ovom forumu.

Samo mi nije jasno koji su motivi teksta sada posle izbora (osim ako nije naručen zbog unutarstranačkih obračuna).
 
A kada tih 30 miliona dospeva na naplatu?

Sem onog glupavog kredita "za ubrzanje izgradnje" svi ostali krediti su za gradnju i kupovinu. Ne čuh ja ni za jedan koji služi za "reprogramiranje".
 
Pa recimo kredit za izgradnju sina preko mosta na Adi je prebacen na otplatu CAF tramvaja sto znaci da je deo namenjen za CAF otisao na potorsnju.
 
Promena vlasti u Beogradu?!



beograd.jpg
 
Vucic odustao od Beograda za sada.
Mislim da ce se pokazati kao neverovatan politicar u smislu manipulacije i odredjivanja kad je vreme da nesto odradi na svoju ruku. Po meni Djilasa treba pustiti do odredjivanja novog budzeta za iducu godinu i dok odradi sva nuzna poskupljenja.

Vučić: Vlast u Beogradu ostaje ista
Izvor: Beta, Tanjug

Beograd -- Lider Srpske napredsne stranke Aleksandar Vučić na sednici Glavnog odbora SNS rekao je da neće biti promene vlasti u Beogradu.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=08&dd=26&nav_category=11&nav_id=637731
 
Vucic nije odustao od Beograda nego su to generalno svi mediji tako preneli... A videcemo koja je namera... :D
 
Vrh