Šta je novo?

PVC i ALU stolarija iskustva i preporuke

Posle one kiše juče, ako negde nije procurelo, dobro je.
Majstor ne sme i ne može da Vas oduva, jer je to problem. I to ne mali. I taj problem je napravio majstor, jer nešto nije dobro uradio.
Mora da dođe i da dobro pogleda i prekontroliše sve spojeve na kutijama za roletne, a nema ih malo. Naravno, trebala bi da postoji neka dihtung ili prelazna lajsna između dve kutije, jer je nemoguće da ih spoji i zadihtuje na nulu. Čim postoji spoj koji nije popunjen, biće problema sa vodom, sa vetrom, izolacijom, zvukom, itd...
Ako nečim treba i mora da se rešavaju zazori, biće verovatno silikon. Neka bar bude neki kvalitetniji K+D, lepak silikon.
Vi malo dignite frku, kako je curelo po zidu, po parketu, ako ne dođe da reši, platiće novi parket, i tako to.
pozdrav, deka u akciji
 
Posle one kiše juče, ako negde nije procurelo, dobro je.
Majstor ne sme i ne može da Vas oduva, jer je to problem. I to ne mali. I taj problem je napravio majstor, jer nešto nije dobro uradio.
Mora da dođe i da dobro pogleda i prekontroliše sve spojeve na kutijama za roletne, a nema ih malo. Naravno, trebala bi da postoji neka dihtung ili prelazna lajsna između dve kutije, jer je nemoguće da ih spoji i zadihtuje na nulu. Čim postoji spoj koji nije popunjen, biće problema sa vodom, sa vetrom, izolacijom, zvukom, itd...
Ako nečim treba i mora da se rešavaju zazori, biće verovatno silikon. Neka bar bude neki kvalitetniji K+D, lepak silikon.
Vi malo dignite frku, kako je curelo po zidu, po parketu, ako ne dođe da reši, platiće novi parket, i tako to.
pozdrav, deka u akciji
Hvala Vam puno, Deko! Jeste curelo po zidu, do te mere da se i farba i sloj gleta raskvasio, a tek je sredjen parapet i spaletne. Parket se ukoritio jos od proslog curenja koje je bilo par dana nakon montaze, kad sam ih zvala - oni dosli sa sanitarnim silikonom i nesto razmackali, ali ocigledno nisu resili problem. Razmisljam o okapnici koja ce se prebaciti preko "krova" dve kutije, pokrivajuci spoj izmedju njih, ali ne znam kako da se zavuce pod zub koji natkriva roletnu (moguce da pod taj zub podliva voda, pada na krov kutije roletne i prolazi kroz nezadihtovane otvore). Ako se prebaci okapnica, onda da se lepi Wurthovim K + D lepkom, ili mozda Sikom Sikaflex 11 FC plus, sta mislite sta je bolje?
 
Da, okapnica može biti solidno rešenje. I da se ušrafi, i da se dobro naćopa lepka, bilo kog.
I obavezno da bude iz komada, i prepuštena sa svake strane bar 30 cm.
 
Poštovani, na žalost, sada ništa nije ni prosto ni jeftino.
Film ne može da se skine, jer je on unutar staklopaketa.
Mogu samo da se zamene kompletna stakla, a to nije jeftino.
Zameram tom koji Vam je ugrađivao stolariju zašto Vam nije doneo uzorak stakla ili bar rekao šta da očekujete. I to što je nagurao troslojni paket u 36 mm da bi stalo u petokomorni Rehau, nije baš najsretnije.
Dok Vam ovo pišem, gledam kroz moja troslojna stakla sličnih karakteristika, ali ne vidim razliku veću od max 10%. Možda je ugrađeno neko drugo staklo, pa značajno smanjuje svetlost. Da li možda postoji još uvek nalepnica na staklu koja sadrži specifikaciju, ili ste je možda slikali pre nego što ste je skinuli? Liči mi da je umesto nekog niskoemisionog stavljeno neko solar, koje bitnije smanjuje svetlost.
Ako imate poverenja i dobar odnos sa tim koji Vam je montirao stolariju, pitajte ga šta Vam je tačno i stvarno ugradio, pre nego što krenete sa reklamacijama.

Hvala @deka u akciji na brzom odgovoru

Nazvao sam momka sa kojim sam dogovorio posao. Doci ce da pogleda. Nemam nigde nalepnicu sa deklaracijom. Ono sto mi pise na racunu i u ponudi je da je to Guardian Climaguard staklo. Takozvana 4 godisnja doba.

Mozda sam se navikao ali sada mi ne dekuje toliko tamno kao na prvu loptu.

Videcemo jos sta ce reci.
 

Prilozi

  • IMG_20220708_153432.jpg
    IMG_20220708_153432.jpg
    105,6 KB · Pregleda: 364
Poslednja izmena:
Običan clima guard je oko 15% "providniji" od clima guard solar stakla.
U principu, čak i obično providno staklo daje malo zatamnjenje u odnosu na to koliko svetlosti ima bez stakla.
Verovatno je stvar navike i nadam se da će sve biti u redu.
 
Pozdrav deko, hvala na savetima koje besplatno delite.
Da li je moguće naknadno ugraditi bilo kakve folije sa UV zaštitom ili slično koje bi pomogle u situaciji kada je prozor na zapadnoj strani i po ceo dan je izložen suncu? Hvala.
 
Naravno, moguće je.
Ima raznih folija, samolepljivih, one što prskate vodom pa zalepite....
Takođe, raznih kvaliteta i namena.
Proverite DIFOL, čuo sam da imaju dobru ponudu.
 
Pozdrav, treba mi savet oko izbora stolarije. Dobio sam ponudu pa me interesuje o kakvom se kvalitetu radi.
- Sistema profila SALAMANDER BlueEvolution 92 Nemačka (širina ugradnje 92 mm, A klasa profila, proiz. garancija 10 god) bela boja
- Okov SIGENIA Nemačka (garancija 5 god.);
- Staklo troslojno debljine 48 mm u paketu ClimaSolar4mm+ALlajsna18+argon+flot4mm+argon+ALlajsna18+ClimaPremium
- Roletne pvc termoizolaciona kutija sa alu zastorima punjenim poliuretanom i dvostrukim vodjicama sa integrisanim rolokomarnicima bela boja.
Hvala unapred
 
Ova ponuda je više nego dobra, što se tiče delova i elemenata.
A sada, koliko ste zadovoljni i cenom, ne znam.
Da li ste tražili ponude od još nekog?
 
Ova ponuda je više nego dobra, što se tiče delova i elemenata.
A sada, koliko ste zadovoljni i cenom, ne znam.
Da li ste tražili ponude od još nekog?
Cena jeste jaka ali svi sa kojima sam razgovarao mi kažu da je u poslednjih par mesecu cena stolarije i uopšte građevinskog materinala drastično skočila.
Primera PONUDA za 4 prozora
dvokrilni 1880 x 1360 komada 2
jednokrilni 980 x 1360 komada 1
trokrilni 2800 x 1360 komada 1
svi sa roletnama sa gurtnom; rolokomarnicima iznosi 3935eura

U februaru sam dobio ponudu od drugog izvođača za istu dimenziju stolarije ali od drugog profila DECEUNINCK (Thyssen) '' Prestige'' sa staklima 4s punjena argonom šest komora i cena je tada bila 2750€ ali i od tada je stolarija poskupela tako da ne znam koliko bi sada koštalo
 
Poslednja izmena:
Da, jesu cene materijala skočile u proseku nepunih 100 % u poslednjih godinu i po dana, i to na svetskom nivou.
Mislio sam da ipak proverite i kod nekog drugog ponudu. Svašta je moguće.
 
Pozdrav, treba mi savet koja je bolja varijanta.
Dobila sam dve ponude.
Hvala unapred
1.jpg
2.jpg
 
Dragi forumasi,
i ja sam kao i mnogi ovde u nedoumici za sta se odluciti od ponudjenog, te bih za savet bila vrlo zahvalna. Radi se o stolariji za ceo sprat, te bih rado odabrala ono sto je zaista bolje.
Ponuda 1: Trocal 88 mm, staklo ukupno 52 mm >> 4mm 4Season / 20mm / 4mm flot / 20mm / 4mm lowE, na WinkHouse-ovim okovima
Ponuda 2: Koemmerling 88 mm, staklo ukupno 44 mm >> 4mm 4Season / 16mm / 4mm flot / 16mm / 4mm niskoemisiono, isti okov kao i kod Trocala.

Profili sami su takoreci isti po karakteristikama, te pretpostavljam da su deblji staklo paketi sa boljim karakteristikama ili se mozda varam?
Hvala na odgovorima :)
 
Poštovanje svima dragi forumaši, potrebna mi je mala pomoć. Želim da postojeću drvenu stolariju zamenim PVC-om. Ponuda za koju sam se zainteresovala jeste Rehau EURO-DESIGN 5 komora i 4.16.4 niskoemisiono staklo + argon i nemačkim okovima Rotto sa ugradnjom ALU roletni (unutrašnja kutija) i komarnicima - Samigo Invest firme. Za 5 prozora i balkonskim vratima, sa montažom, demontažom i obradom špaletni iznosi 3700e. Zanima me, pošto sam dobila preporuku da bi mi bolje bilo da ugradim domaće Roloplast prozore 7 komora i 3 stakla takođe niskoemisiono i takođe Rotto okovi, koja je čak i jeftinija nekih 15% da li možete iskreno da me posavetuje šta je bolja opcija Rehau 5 komora i 2 stakla ili pak Roloplast 7 komora i 3 stakla... Vidim da @deka u akciji prilično potkovan znanjem i iskustvom o PVC stolariji pa se nadam da možete da mi malko pomognete. I da li može neki savet i za engleske profile Wital Spectrum. Malo sam šarenolika sa izborom, ali zato i jesam ovde da čujem savet.
 
Dragi forumasi,
i ja sam kao i mnogi ovde u nedoumici za sta se odluciti od ponudjenog, te bih za savet bila vrlo zahvalna. Radi se o stolariji za ceo sprat, te bih rado odabrala ono sto je zaista bolje.
Ponuda 1: Trocal 88 mm, staklo ukupno 52 mm >> 4mm 4Season / 20mm / 4mm flot / 20mm / 4mm lowE, na WinkHouse-ovim okovima
Ponuda 2: Koemmerling 88 mm, staklo ukupno 44 mm >> 4mm 4Season / 16mm / 4mm flot / 16mm / 4mm niskoemisiono, isti okov kao i kod Trocala.

Profili sami su takoreci isti po karakteristikama, te pretpostavljam da su deblji staklo paketi sa boljim karakteristikama ili se mozda varam?
Hvala na odgovorima :)
Poštovana, ako se stavlja argon 90 % između stakala, onda je bolja druga varijanta od 44mm, jer argon najbolje karakteristike i toplotnu izolaciju daje sa lajsnom od 16 mm.
Ostalo je identično.
 
Poštovanje svima dragi forumaši, potrebna mi je mala pomoć. Želim da postojeću drvenu stolariju zamenim PVC-om. Ponuda za koju sam se zainteresovala jeste Rehau EURO-DESIGN 5 komora i 4.16.4 niskoemisiono staklo + argon i nemačkim okovima Rotto sa ugradnjom ALU roletni (unutrašnja kutija) i komarnicima - Samigo Invest firme. Za 5 prozora i balkonskim vratima, sa montažom, demontažom i obradom špaletni iznosi 3700e. Zanima me, pošto sam dobila preporuku da bi mi bolje bilo da ugradim domaće Roloplast prozore 7 komora i 3 stakla takođe niskoemisiono i takođe Rotto okovi, koja je čak i jeftinija nekih 15% da li možete iskreno da me posavetuje šta je bolja opcija Rehau 5 komora i 2 stakla ili pak Roloplast 7 komora i 3 stakla... Vidim da @deka u akciji prilično potkovan znanjem i iskustvom o PVC stolariji pa se nadam da možete da mi malko pomognete. I da li može neki savet i za engleske profile Wital Spectrum. Malo sam šarenolika sa izborom, ali zato i jesam ovde da čujem savet.
Poštovana, Roloplast su jedni od lošijih profila na tržištu, na žalost. Ljudi ih dosta kupuju, zbog cene.
Dobra je dilema, dosta sam razmišljao, i ja lično bi se odlučio ipak za Roloplast zbog troslojnog stakla. Svaka čast Rehau, ali je staklo 90 % prozora.
 
Da, jesu cene materijala skočile u proseku nepunih 100 % u poslednjih godinu i po dana, i to na svetskom nivou.
Mislio sam da ipak proverite i kod nekog drugog ponudu. Svašta je moguće.
Hvala vam na odgovoru...još imam jedno pitanje za vas. Ja imam terasu tj lođu koju hoću da zastaklim sa harmonika-kliznim prozorima ali me interesuje jel bolje da uradim od aluminijuma ili isto od pvc-a (SALAMANDER BlueEvolution 92)
Screenshot_20220715-022912_Chrome.jpg
(sunčana je strana stana)
 
Hvala vam na odgovoru...još imam jedno pitanje za vas. Ja imam terasu tj lođu koju hoću da zastaklim sa harmonika-kliznim prozorima ali me interesuje jel bolje da uradim od aluminijuma ili isto od pvc-a (SALAMANDER BlueEvolution 92)Pogledajte prilog 142110 (sunčana je strana stana)
Ako je sunčana strana, predlažem pvc sa troslojnim staklom. Pvc je sigurno nešto jeftiniji od aluminijuma, bolja izolacija termo i zvučna. Okov je dosta skup u obe varijante, pa proverite kod proizvođača cenu za obe varijante.
 
Pozdrav svima. Ima li neko iskustva sa ARX slovenackim okovima? Dobio sam jednu ponudu za prozore sa GEALAN-S 9000 profilima i tim okovima, pa me interesuje kakva su iskustva? Hvala
 
ARX okov je brend Kovinoplastike Lož, nekadašnje ćerke firme ROTO, Nemačka. Ta saradnja je prestala u krizi 2009/2010. Slovenci su nastavili da prave taj stari Roto okov, uz neke nove i promenjene stvari, i pod novim imenom. Solidno, mislim da je definitivno druga liga.
 
Postovani
Zamolio bih Vas ako neko ima iskustva ili je imao sa firmom MOND LINE PRO za izradu pvc stolarije da mi napise kakva su iskustva.
Imam njihovu ponudu a cena za ceo stan velika ovo nude
Serija profila: VEKA / EFECTLINE Uf=1.3W/m2K
Izvodenje: BELO / SIVA GUMA
Konstrukcija rama: EF 101.284 prozor
Konstrukcija krila: EF 103.409 prozor
Konstrukcija stakla: 4x16x4 LowE Premium Ug=1.1W/m2K
Serija okova: ROTO NX
Posto nemam nikakva iskusta zamolio bih da mi odgovorite dali je to sto nude dobro i uredu /to bi ugradili na prozore i na balkonska vrata/
Unapred zahvalan
 
Ovo što se nudi je ok. Veka, Roto, staklo.
Sa Mond Line Pro mislim da nisu baš iskustva na najvišem nivou.
Probajte i sa nekim drugim firmama, pogotovo što im je cena jaka.
 
Pozdrav, ljudi! Iščitao sam kompletnu temu, napravio i neke skrinšotove pa brstim dodatno. 🙂 Imao bih pitanje... Da li je iko ugradio poljski profil Wital Prestige Therm 86mm, sa 3 dihtunga, za staklo pakete do 48mm?
 
Poštovana, Roloplast su jedni od lošijih profila na tržištu, na žalost. Ljudi ih dosta kupuju, zbog cene.
Dobra je dilema, dosta sam razmišljao, i ja lično bi se odlučio ipak za Roloplast zbog troslojnog stakla. Svaka čast Rehau, ali je staklo 90 % prozora.
Hvala Vam puno na brzom odgovoru i izvinjavam se što ja kasnim. Razmišljam ako je Roloplastov profil najlošiji na našem tržištu, apsolutno se ne isplati rizikovati sa njima, pa čak i to što je 7 komora i 3 stakla. I dalje ostajem prvrženija Rehau Eurodesign profilu sa 5komora i 2 stakla - niskoemisiono unutrašnje i 4 godišnja doba spoljašnje staklo, Rotto okovi i ALU unutrašnje roletnama i komarnicima na svim prozorima sa garancijom od 10 godina uz montažu, demontažu i obradu špaletni i ponudom od 3700e. Zanima me još nešto, ako smem i to da Vas pitam, Inoutic Prestige prozor ram 76/85 Krilo 76/84 sa 6 komora i 3 dihtung gume 4/16/4 flot/Clima Guard Solar argon Ug 1.3W/m² okov - Sigenia Aubi, uz ALU unutrašnja roletna i komarnicima na svim prozorima uz montažu i demontažu i bez obrade špaletni imam ponudu od 3100e uz garanciju od 7 godina, tj 3 godine manje nego Rehau, ali jeftiniju ponudu. Koja je razlika između ova dva profila, koji je sigurniji, ne bih da mi cena bude opredeljenje, već isključivo kvalitet profila, okova i stakla. Mada iskreno kada sam videla koliko novca zapravo otpada na njihovu obradu špaletni i kada to oduzmem razlika u ceni je zanemarljiva. Ono što mene sada zanima je, koja je razlika između Inoutic profila i Rehau, odnosno Rotto i Sigenia Aubi, neverovatno mi je da jedna komora više bude ujedno i jeftinija varijanta?! A opet tu je i 3 godine garancije manje... Da li možete i ovde da mi date savet?
 
Vrh