Šta je novo?

PVC i ALU stolarija iskustva i preporuke

Поштовани Деко
Желим да уградим Века софтлајн 82 мд пвц профил са Гвардиан трослојним стаклом 4 годишња доба. Са плисе.комарницима и спољном ролетном. Приликом мерења сам добио препоруку да уместо спољне ролетне уградим унутрашњу Векавариант 20.
Интересује ме Ваш став о стакло пакету и Века ролетни.
Унапред Вам хвала
Za staklo paket mi nedostaje mnogo informacija još. Gde je 4 godišnja doba? Kolike širine su lajsne između stakala, kog materijala, inertni gas? Koja su druga stakla, koje debljine, sa kojim premazima?
Moj stav je da su bilo kakve, i najgore roletne sa spoljnom kutijom mnogo bolja varijanta od najbolje unutrašnje kutije, pa bile i Veka.
 
Da li neko nekog zna koji se prijavio za subvenciju nekih opstina koji daju za zamenu prozora ?
Da li je to realno dobiti ?
Ja bih to jako voleo iskoristiti i koliko shvatam ovo su firme koje imaju saglasnost na opštini zvezdaraPogledajte prilog 209226

ako je realno, da li imate neku preporuku koju od ovih firmi kontaktirati da ne bude da oni mi naplate 50% više hah
Preko subvencija ćete sigurno platiti više nego na slobodnom, otvorenom tržištu.
 
Za staklo paket mi nedostaje mnogo informacija još. Gde je 4 godišnja doba? Kolike širine su lajsne između stakala, kog materijala, inertni gas? Koja su druga stakla, koje debljine, sa kojim premazima?
Moj stav je da su bilo kakve, i najgore roletne sa spoljnom kutijom mnogo bolja varijanta od najbolje unutrašnje kutije, pa bile i Veka.
Хвала Вам на одговору.
Показаћу Вам конкретну понуду коју сам добио из које ће те видети потребне елементе за стакло.
Од понуђеног стакло пакета очекујем добру термо - енергетску и звучну изолацију.
Живим на трећем спрату па ми.је техничко лице које је вршило мерење дало препоруку за Векавариант ролетне јер је наводно тешко обрадити шпалетну око ролетни и квалитетно је изоловати
Хвала Вам на времену које посвећујете мени и осталим учесницима на форуму.
Јер нам вашим саветима омогућавате да донесемо исправнију одлуку.
 

Prilozi

  • IMG_20240827_101034.jpg
    IMG_20240827_101034.jpg
    55,4 KB · Pregleda: 122
Хвала Вам на одговору.
Показаћу Вам конкретну понуду коју сам добио из које ће те видети потребне елементе за стакло.
Од понуђеног стакло пакета очекујем добру термо - енергетску и звучну изолацију.
Живим на трећем спрату па ми.је техничко лице које је вршило мерење дало препоруку за Векавариант ролетне јер је наводно тешко обрадити шпалетну око ролетни и квалитетно је изоловати
Хвала Вам на времену које посвећујете мени и осталим учесницима на форуму.
Јер нам вашим саветима омогућавате да донесемо исправнију одлуку.

Evo, još jednom ću vam napisati kako treba da izgleda troslojni paket za dobru zvučnu izolaciju (oko 44-45 dB).
Spoljno staklo 4mm (4 godišnja doba/clima guard običan bez solar premaza) /16 mm thermix lajsna ili warm-edge sa argonom 90% (može eventualno 14 mm), /srednje staklo 6mm float extra clear/ 16 mm thermix ili warm-edge sa argonom 90%(može eventualno 14 mm) / unutrašnje staklo pamplex 4.4.2., koje se sastoji od 4mm low-e (niskoemisiono staklo) koje je preko antifonske folije zalepljeno sa 4mm float extra clear staklom.

Ovo sam pisao dve strane unazad.
Ne znam šta da vam kažem za te roletne sa unutrašnjom kutijom. Ona toliko kompromituje dobre karakteristike prozora i stakla, da se ne isplati uopšte stavljati troslojno staklo.
Nema tu onda bogznakakve ni termo ni zvučne izolacije.
 
Поштовани хвала Вам на одговору. Надам се да нећу злоупотребити Вашу добру вољу ако Вам се поново обратим.
Поздрав
 
Ja imam odličnu stolariju trostruka stakla, ramovi sa 6 komora, ali zapelo je u montaži. I situacija da tako kažem nije idealna, nema velike promaje zimi centralno dobro radi i pokriva, ali kada je napolju zagađeno smrad ulazi unutra. isto tako zaštita od buke nije dobra. Nesporazum je nastao na liniji instalateri iz firme za stolariju koji su montirale prozore i molera koji su obrađivali prozorske otvore. Oni su samo našpricali pur penu, malo zamazali i to je to (mali vodič kako treba popunjavati oko prozora). Ja nisam bio tu da kontrolišem i sada se stvarno nerviram. Neko će reći nije preveliki problem, ali kada sam već investirao u skupe prozore, nema smisla da mi performanse kvari loša montaža.
 
А која је фирма у питању, и који молери?
 
Да, то је незгодно, једни одраде добро, а други после покваре. И ја сам у акцији тражења, и за саме прозоре ми и није толики проблем, али како наћи доброг мајстора за завршне молерске радове то ми је већа брига.
 
Zdravo svima. Čitao sam dosta stranica ovde, ali nisam našao odgovor koji bi mi odgovorio na pitanje koje imam... Treba da uradim komplet prozora i jednih balkonskih vrata na jednom spratu koji nije dovršen. Za sada, u ovom trenutku, dobio sam tri ponude. U pitanju je braon boja, jednokrilni prozori, blago specifične dimenzije, za 8 prozora i jedna balkonska vrata:

Decco: 1900€ sa ugradnjom
Gealan: 2300€ sa ugradnjom
Rehau: 2400€ sa ugradnjom

Poenta priče je da na tom spratu niko ne živi, a verovatno niko i neće da živi. Radi se samo da bih dovršio fasadu. Verovatno će se u toku godine otvoriti par puta, ako se uopšte i otvore. Međutim, neki prozori su i na sunčanoj strani, pa navodno bitno je koji su profili čak i da stoje. Šta činiti? Da li ima smisla uzimati nešto skuplje od tog Decco-a? Neki predlog?
 
Potreban mi je savet, oko PVC profila, koji staviti na zgradi? Interesuje me razlika u kvalitetu između nemačkih profila: Schuko, Aluplast, Veka, Rehau, Salamander, Gealan, Koemmerling, koji odabrati? I koji kvalitetan okov staviti, da li Roto, Maco, ili pak Sigenia, odnosno Winkhaus? Plan je da se radi PVC profil u antracit boji (obostrani) na zgradi ( za sve stanove).
Hvala unapred na odgovorima.

Imao sam iskustva s nekoliko marki koje ste spomenuli. Ako su vam kvaliteta i trajnost na prvom mjestu, preporučio bih Veka ili Rehau. Poznati su po svojim visokokvalitetnim materijalima i dugotrajnim performansama.
 
@deka u akciji pozdrav Deko, mislim da ste ranije komentarisali ali ne mogu da nađem na temi, kakvo je vaše mišljenje o PVC šestokomornim profilima Gaelan i okovu Roto?

Takođe, kod PVC stolarije u nekoj boji koja nije bela (npr. antracit), da li se to farba ili radi nekim folijama? Da li postoji opasnost od ljuštenja vremenom?
 
Postovani,

Da li moze pomoc? Dobila sam ponudu od sunce m za pvc prozore sa roletnama sa unutrasnjom kutijom. Nekako sam njih izabrala jer sam dobila preporuku a dugo su na trzistu i znam da sjajno rade demontazu i ugradnju. Prva ponuda je od rehau exo+ sa 2 dihtung gume a drugi od Denjunick iskra peofil, belgijski proizvodjac sa 3 dihtung gume. Imam nedoumice - rehau je od reciklaza koji se pretpostavljam radi u rumuniji ili turskoj i da li je to dobra opcija, denjunick nije nemacki brend i zbog toga razmisljam o kvalitetu ali on ima 3 dihtung gume. Da li moze savet sta staviti?

u prilogu je ponuda i kratak opis profila.

U ponudi V4-29043 nalazi se petokomorni profil eko+ u beloj boji, od Nemačkog proizvođača PVC profila REHAU, sa dvoslojnim niskoemisionim staklom punjeno argonom 4+16+4 Clima Gard Premium, sa dve dihtung gume, dubinom ugradnje 70mm, ojačanjem od pocinkovanog čelika u štoku i u krilu, okovi su Nemački Sigenija, serija Titan AF
.


U ponudi P4-29043 nalazi se petokomorni profil ISKRA u beloj boji obostrano, od Belgijskog proizvođača PVC profila Deceuninck, dubine ugradnje 70mm, sa dvoslojnim niskoemisionim staklom, punjeno argonom 4+16+4 Clima Gard Premium, sa tri dihtung gume, ojačanjem od pocinkovanog čelika u štoku i u krilu i Nemačkim okovima Sigenija Titan AF.
 
@deka u akciji pozdrav Deko, mislim da ste ranije komentarisali ali ne mogu da nađem na temi, kakvo je vaše mišljenje o PVC šestokomornim profilima Gaelan i okovu Roto?

Takođe, kod PVC stolarije u nekoj boji koja nije bela (npr. antracit), da li se to farba ili radi nekim folijama? Da li postoji opasnost od ljuštenja vremenom?
Poštovani, i Gealan i Roto su kvalitetni nemački i svetski brendovi. I jedni i drugi imaju nekoliko serija svojih proizvoda, ali je sve uglavnom veoma, veoma dobro.
Što se tiče pvc profila u boji, preporučujem samo ono što je fabrički urađeno. Da li je to farbanje, folija ili nešto treće, svejedno. Nikako nešto što se radi naknadno. To fabrički je u redu, neće se ljuštiti ili otpadati. U krajnjoj liniji, neko će vam dati neku garanciju, ipak.
 
Zdravo,

Dobio sam dve ponude koje se dosta razlikuju u ceni, pa ako neko moze da mi pomogne da skontam:

* Veka / Softline 70AD Uf=1.3W/m2K (Ram 270 101.214, Krilo EFF 103), Okov Roto NX, staklo 4x16x4LowE
* Rehau petokomorni, okovi SIEGENIA

Prvu ponudu sam dobio iz Mondline, a drugu od izvodjaca koji se verovatno ugradi u cenu i ukupno je 20% skuplja ponuda. Sta konkretno treba da pitam o ovoj ponudi izvodjaca da vidim ima li smisla sto je toliko velika razlika u ceni?
 
Zdravo,

Dobio sam dve ponude koje se dosta razlikuju u ceni, pa ako neko moze da mi pomogne da skontam:

* Veka / Softline 70AD Uf=1.3W/m2K (Ram 270 101.214, Krilo EFF 103), Okov Roto NX, staklo 4x16x4LowE
* Rehau petokomorni, okovi SIEGENIA

Prvu ponudu sam dobio iz Mondline, a drugu od izvodjaca koji se verovatno ugradi u cenu i ukupno je 20% skuplja ponuda. Sta konkretno treba da pitam o ovoj ponudi izvodjaca da vidim ima li smisla sto je toliko velika razlika u ceni?
Profili su na istom nivou, dubine 70 mm i jedan i drugi.
Okov je takođe veoma dobar, i jedan i drugi. Nema razlike.
Staklo je dvoslojno sa Vekom, a ne piše kakvo je uz Rehau. Pretpostavljam da je takođe dvoslojno, jer u taj profil ne može da stane dobro troslojno.
Po materijalu, obe ponude su na istom nivou, pa nema razloga da ne budu i po ceni.
Jedino videti šta su ponudili od stakla.
 
Zdravo svima. Čitao sam dosta stranica ovde, ali nisam našao odgovor koji bi mi odgovorio na pitanje koje imam... Treba da uradim komplet prozora i jednih balkonskih vrata na jednom spratu koji nije dovršen. Za sada, u ovom trenutku, dobio sam tri ponude. U pitanju je braon boja, jednokrilni prozori, blago specifične dimenzije, za 8 prozora i jedna balkonska vrata:

Decco: 1900€ sa ugradnjom
Gealan: 2300€ sa ugradnjom
Rehau: 2400€ sa ugradnjom

Poenta priče je da na tom spratu niko ne živi, a verovatno niko i neće da živi. Radi se samo da bih dovršio fasadu. Verovatno će se u toku godine otvoriti par puta, ako se uopšte i otvore. Međutim, neki prozori su i na sunčanoj strani, pa navodno bitno je koji su profili čak i da stoje. Šta činiti? Da li ima smisla uzimati nešto skuplje od tog Decco-a? Neki predlog?
Braon boja, ukupno 9 pozicija.
Ovo su dobre cene. Čak mi se čini da Gealan i Rehau treba da budu i nešto skuplji.
Pisao sam ranije da je DECCO relativno loš profil, dok su ova druga dva dosta bolja. Ako vam nije problem finansijski, idite sa srednjom ponudom.
 
Pozdrav svim clanovima, a pre svega dubok naklon deki, svaka cast na posvecenosti i odgovorima koji dajete ostalim korisnicima.

Naime, mi smo resili isto da zamenimo staru stolariju sa novom PVC, e sad u Sapcu se sutra otvara konkurs za subvencije, i shvatio sam da sam ogranicen ponudom firmi koje imaju ugovor sa opstinom, da li mozda neko zna ko je od ovih firmi proveren kao proizvodjac ili da li imate neku preporuku za Sabac i okolinu.
Takodje voleo bih da deka odgovori njegovo misljenje, da li da ulazimo u opste pricu sa subvencijama, ili da se okrenemo otvorenom trzistu? Ako ima neka firma sa ovog spiska koja je pouzdana, mozda i ne bi bilo lose sacekati ceo proces subvencije i konkursa....
Takodje resili smo da adaptiramo ceo stan u istom potezu, tako da prica sa subvencijama bimalo usporila celokupne radove, tj pomerila ugradnju prozora za kraj, a kako sam razumeo majstore, oni bi prvo zamenili prozore pa onda sve ostalo.
U prilogu cu poslati ponudu jednog od manjih proizvodjaca sa ovog spiska koji je dosao da izvadi mere i dao svoju ponudu, pa ako moze deka da prokomentarise.

Mi zivimo u centru grada, stan je dvosobon i pozicioniran na jednu od glavnih centralnih ulica, tako da nam je zastita od buke prioritet, na 1. je spratu tako da nemamo problema sa viskom sunca...
Svaka preporuka bi dobrodosla za Sabac i okolinu za firme koje ugradjuju prozore i molere koje popunjavaju otvore posle, ko god je imao neko dobro iskustvo, mozete mi javiti... Jedino su mi se ucinili dobri Roloplast Mosic iz Srem. Mitrovice... al opet ne znam iskistva ljudi kojima su ugradjivali prozore...
 

Prilozi

  • 20240904_171036.jpg
    20240904_171036.jpg
    221,4 KB · Pregleda: 60
  • predračun 009_Perica Todorović.pdf
    103,5 KB · Pregleda: 30
Poslednja izmena:
Pozdrav svim clanovima, a pre svega dubok naklon deki, svaka cast na posvecenosti i odgovorima koji dajete ostalim korisnicima.

Naime, mi smo resili isto da zamenimo staru stolariju sa novom PVC, e sad u Sapcu se sutra otvara konkurs za subvencije, i shvatio sam da sam ogranicen ponudom firmi koje imaju ugovor sa opstinom, da li mozda neko zna ko je od ovih firmi proveren kao proizvodjac ili da li imate neku preporuku za Sabac i okolinu.
Takodje voleo bih da deka odgovori njegovo misljenje, da li da ulazimo u opste pricu sa subvencijama, ili da se okrenemo otvorenom trzistu? Ako ima neka firma sa ovog spiska koja je pouzdana, mozda i ne bi bilo lose sacekati ceo proces subvencije i konkursa....
Takodje resili smo da adaptiramo ceo stan u istom potezu, tako da prica sa subvencijama bimalo usporila celokupne radove, tj pomerila ugradnju prozora za kraj, a kako sam razumeo majstore, oni bi prvo zamenili prozore pa onda sve ostalo.
U prilogu cu poslati ponudu jednog od manjih proizvodjaca sa ovog spiska koji je dosao da izvadi mere i dao svoju ponudu, pa ako moze deka da prokomentarise.

Mi zivimo u centru grada, stan je dvosobon i pozicioniran na jednu od glavnih centralnih ulica, tako da nam je zastita od buke prioritet, na 1. je spratu tako da nemamo problema sa viskom sunca...
Svaka preporuka bi dobrodosla za Sabac i okolinu za firme koje ugradjuju prozore i molere koje popunjavaju otvore posle, ko god je imao neko dobro iskustvo, mozete mi javiti... Jedino su mi se ucinili dobri Roloplast Mosic iz Srem. Mitrovice... al opet ne znam iskistva ljudi kojima su ugradjivali prozore...
Poštovani, sa spiska preporučujem PRO EKSPERT, TEŠIĆ FENSTER, srednja varijanta je EUROBAR, EXTOL, MASTER, a ostale ili ne znam, ili znam pa nemam baš neko mišljenje.
Probajte od iste firme da dobijete ponudu za normalno solarno plaćanje, i za varijantu subvencije. Pa odlučite.
Sumnjam da će vam odobriti preko subvencija da ugrađujete kvalitetno troslojno staklo zbog buke.
Ova ponuda za Veku je ok što se tiče materijala.
 
Zanima me da li ova guma na prozoru sa tri dihtung gume, spoljasnja guma treba da bude skroz uz profil il je ok da nije? I generalno dal gume treba da budu dobre nategnute? Meni se cini da mi prozori ne dihtuju najbolje i kisa kad pada u prvu liniju se skupi bas dosta vode onde gde su rupice. Da ih zovem da to sve jos zategnu? Svakako cu ih zvati. Meni se cini da ovo ne dihtuje dobro cujem svaki auto koji prodje konstantno.
 
Vrh