Šta je novo?

PVC i ALU stolarija iskustva i preporuke

Očigledno okov na prozoru nema dovoljno tačaka bravljenja. Pogotovo u gornjoj horizontali i u vertikali između šarki. To može da se zameni i popravi, do majstora je.
Ako bude duvalo i posle dodavanja tački bravljenja, onda je verovatno kriv profil, i to krilo. Tu nema popravke, jedino novo da se pravi.
Na žalost, Decco je među lošijim profilima na tržištu.
Hvala na odgovoru. Nazalost nisam imao tu info kad sam birao stolariju. Inace dodavanje tih tacki bravljenja spada u da kazem normalnu montazu koju su majstori isfusarili ili je to dobudzivanje tipa da se spasi sto se spasti moze jer su profili krivi?
 
Kada je najbolje menjati prozore? Sada ili na proloće kasnije...
Da li se cene rada povećava na proleće?
I posle menjanja stolarije, kakav remont sobe treba? Koliko se napravi haos, da li je potrebno celokupno krečenje ili se ne pravi veliki haos okolo??
 
Napravi se lep haos, Treba racunati da radjenje spaletni (sredjivanje oko samih prozora) i gletovanje/krecenje svih prostorija gde su menjani prozori.
 
Hvala na odgovoru. Nazalost nisam imao tu info kad sam birao stolariju. Inace dodavanje tih tacki bravljenja spada u da kazem normalnu montazu koju su majstori isfusarili ili je to dobudzivanje tipa da se spasi sto se spasti moze jer su profili krivi?
Biće ipak ovo drugo.
Da je sve u redu, ne bi trebale dodatne tačke bravljenja.
 
Kada je najbolje menjati prozore? Sada ili na proloće kasnije...
Da li se cene rada povećava na proleće?
I posle menjanja stolarije, kakav remont sobe treba? Koliko se napravi haos, da li je potrebno celokupno krečenje ili se ne pravi veliki haos okolo??
Prozori se menjaju sukcesivno, jedan po jedan. Da se što manje ohladi / zagreje stan.
Ista je cena tokom cele godine.
Računajte na gradilište u kući, sa tim da će se počistiti ili usisati grubo posle zamene prozora. Posle sleduje molersko sređivanje špaletni - ivice oko prozora i krečenje.
 
Biće ipak ovo drugo.
Da je sve u redu, ne bi trebale dodatne tačke bravljenja.
takodje mi stakla nije stavio po dogovoru. Trebalo je klimagard a stavio mi je obicna i to mi je i rekao. Da li postoji neki test osim onog sa upaljacen da li ima tj. neko ko radi ta testiranja, neki uredjaji koji pokazuju koji je tip stakla?
 
takodje mi stakla nije stavio po dogovoru. Trebalo je klimagard a stavio mi je obicna i to mi je i rekao. Da li postoji neki test osim onog sa upaljacen da li ima tj. neko ko radi ta testiranja, neki uredjaji koji pokazuju koji je tip stakla?
Može da se proveri samo specijalnim uređajem koji imaju samo profesionalci (staklari, eventualno po neka velika proizvodna firma i poneki ozbiljan nadzorni organ).
 
Pozdrav svima,

Jedno pitanje, kako popuniti/zatvoriti rupe na PVC stolariju, pošto su mi pre bile roletne na ručno podizanje tj na trake, a sada je ubačen motor, a ostale su mi rupe.
 
Pa normalno kad zna da su u ovoj zemlji vrlo male sanse da ce on da sanira stetu koju je on napravio. A da li biste znali da li na taj okvir moze da se kaci druga pvc stolarija ako ne daj boze mi neko uvazi reklamaciju
Treba dobro proveriti da li je i štok ravan.
Ako ne uspe sa dodatnim tačkama bravljenja i sa okovom (što je najbrže, najjeftinije i najbezbolnije), sledeće je da se nađe neko ko radi sa identičnim profilima Decco, pa da se napravi novo krilo, mora da se stavi pravo čelično ojačanje, a staklo i lajsne za staklo, kao i okov se iskoristi postojeće.
 
Treba dobro proveriti da li je i štok ravan.
Ako ne uspe sa dodatnim tačkama bravljenja i sa okovom (što je najbrže, najjeftinije i najbezbolnije), sledeće je da se nađe neko ko radi sa identičnim profilima Decco, pa da se napravi novo krilo, mora da se stavi pravo čelično ojačanje, a staklo i lajsne za staklo, kao i okov se iskoristi postojeće.
Hvala puno na odgovorima. Samo mi nije jasno, pored tih tacaka bravljenja i sa okovima treba nesto da se radi, posto se ne razumem?
 
Hvala puno na odgovorima. Samo mi nije jasno, pored tih tacaka bravljenja i sa okovima treba nesto da se radi, posto se ne razumem?
A ja mislio da pišem naširoko, kad ono....
Vi treba da zovete majstore koji su pravili i ugrađivali prozore, da reklamirate i da zahtevate da poprave situaciju.
Prvo treba da probaju sa okovom i tačkama bravljenja. Oni znaju gde su kupovali Maco okov, pa će otići tamo i tražiti nešto sa više tačaka bravljenja pa da zamene, ili neki dodatak ili produžetak sa dodatnim tačkama bravljenja kako bi dodali na postojeći okov i poboljšali dihtovanje.
Ako im to ne uspe, verovatno je krivo krilo (a možda čak i štok), koje onda treba napraviti novo ali ravno, sa dovoljno debelim čeličnim ojačanjem. Ako je štok kriv, mora da se menja ceo prozor.
 
Ima li neko preporuku za firmu koja radi i ugrađuje prozore bez termo prekida?
Treba na ulazu zgrade da zamenim nekoliko prozora kojima je ram skroz dotrajao/zarđao, pa bi ipak da malo istražim ko ima kakva iskustva.
 
Dobar dan,
Odusevljen sam sa kolicinom korisnih informacija i saveta koji se mogu naci ovde.
Za vas Deko, veliki naklon i aplauz. Svaka cast

Ako moze od mene jedno pitanje vezano za roletne na balkonskim vratima. Imam izlaz na balkon iz dve sobe, dnevna i spavaca, velicine 160x230cm i 233x238cm. Razmisljao sam da stavim roletne posto je pogled ka istoku i izuzetno je toplo i suncano. Medjutim ponude firmi koje dobijam variraju poprilicno, prvenstveno cenovno. Ono sto sam uspeo da "razaznam" kroz more informacija jeste da bih trebao da stavim alu roletne, hteo bih da budu sa motorom na daljinski, i potencijalno bih hteo da stavim i komarnike.

Da li neko ima iskustva sa postavljanjem roletnih ovih dimenzija? Kakva su iskustva sa motorima?
Mozete li preporuciti neku firmu iz Beograda?
Da li je neko stavljao komarnike na ovakva mesta? Da li ste zadovoljni? Za koje komarnike ste se odlucili (posto sam razumeo da ima plis, rolo, itd)?

Ukoliko neko ima jos neki savet na sta da obratim paznju, bio bih vam zahvalan.

Hvala lepo i veliki pozdrav.
 
Ima li neko preporuku za firmu koja radi i ugrađuje prozore bez termo prekida?
Treba na ulazu zgrade da zamenim nekoliko prozora kojima je ram skroz dotrajao/zarđao, pa bi ipak da malo istražim ko ima kakva iskustva.
Pogledajte malo po temi, pominju se mnoge firme.
U Srbiji, 95% firmi radi i pvc i aluminijumsku stolariju. Aluminijum bez termoprekida je među prostijim varijantama.
Tražite ponude, pa uporedite.
 
Dobar dan,
Odusevljen sam sa kolicinom korisnih informacija i saveta koji se mogu naci ovde.
Za vas Deko, veliki naklon i aplauz. Svaka cast

Ako moze od mene jedno pitanje vezano za roletne na balkonskim vratima. Imam izlaz na balkon iz dve sobe, dnevna i spavaca, velicine 160x230cm i 233x238cm. Razmisljao sam da stavim roletne posto je pogled ka istoku i izuzetno je toplo i suncano. Medjutim ponude firmi koje dobijam variraju poprilicno, prvenstveno cenovno. Ono sto sam uspeo da "razaznam" kroz more informacija jeste da bih trebao da stavim alu roletne, hteo bih da budu sa motorom na daljinski, i potencijalno bih hteo da stavim i komarnike.

Da li neko ima iskustva sa postavljanjem roletnih ovih dimenzija? Kakva su iskustva sa motorima?
Mozete li preporuciti neku firmu iz Beograda?
Da li je neko stavljao komarnike na ovakva mesta? Da li ste zadovoljni? Za koje komarnike ste se odlucili (posto sam razumeo da ima plis, rolo, itd)?

Ukoliko neko ima jos neki savet na sta da obratim paznju, bio bih vam zahvalan.

Hvala lepo i veliki pozdrav.
Roletne mogu na ovu veličinu bez problema, možda će u drugoj, većoj varijanti da idu malo veće aluminijumske lamelice od standardnih 39mm. To će neznatno da poveća spoljnu kutiju za roletne, koju samo i preporučujem. Motor nije problem, mali je problem što struju morate dovesti negde do kutije za roletnu i sa unutrašnje strane na zid pored balkonskih vrata ako hoćete i taster, pored daljinca. Štemovanje, majstori....
Ovo je sve klasika, i to rade sve firme koje prave pvc i aluminijumske prozore i vrata.
Rolo komarnici idu gore-dole i predviđeni su za prozore.
Plise idu levo-desno i predviđeni su za balkonska vrata.
Komarnici takođe nisu problem. Stavljaju se između prozora i roletne, po pravilu. Znači, prvo ide prozor pa spolja komarnik, pa onda roletna.
Pozovite par firmi koje proizvode roletne i komarnike, pa od njih zamolite za preporuku firmi koje od njih kupuju i ugrađuju roletne i komarnike.
Probajte sa
IDECO
ALUROLL
LJUBENKOVIĆ
MOŠIĆ
 
Roletne mogu na ovu veličinu bez problema, možda će u drugoj, većoj varijanti da idu malo veće aluminijumske lamelice od standardnih 39mm. To će neznatno da poveća spoljnu kutiju za roletne, koju samo i preporučujem. Motor nije problem, mali je problem što struju morate dovesti negde do kutije za roletnu i sa unutrašnje strane na zid pored balkonskih vrata ako hoćete i taster, pored daljinca. Štemovanje, majstori....
Ovo je sve klasika, i to rade sve firme koje prave pvc i aluminijumske prozore i vrata.
Rolo komarnici idu gore-dole i predviđeni su za prozore.
Plise idu levo-desno i predviđeni su za balkonska vrata.
Komarnici takođe nisu problem. Stavljaju se između prozora i roletne, po pravilu. Znači, prvo ide prozor pa spolja komarnik, pa onda roletna.
Pozovite par firmi koje proizvode roletne i komarnike, pa od njih zamolite za preporuku firmi koje od njih kupuju i ugrađuju roletne i komarnike.
Probajte sa
IDECO
ALUROLL
LJUBENKOVIĆ
MOŠIĆ
Najlepse vam hvala!
 
Pozdrav svima :)
Trenutno smo u procesu izbora PVC stolarije za celu kuću. Iskreno i muž i ja smo totalno neupućeni.
Čitala sam ovu temu i zaključila da je bitno da profili budu Nemački, okovi kvalitetniji i staklo troslojno.
Dobili smo jednu ponudu koja mi se čini ne baš dobra, pa ako nije problem da deka u akciji potvrdi da je loša Roloplast 6 komorni a okovi može roto ili vabis ili vinkhaus koje god hoćeŝ i da dvoslojna su stakla paket 4/16/4.
Ja ću ovde i priložiti datoteku sa tim šta je nama potrebno, mi smo iz Subotice, pa ako nije problem da predložite od koga da tražimo ponudu i kako da sastavimo
mail da firmama bude jasno šta želimo, a želimo da bude okej :)
 

Prilozi

  • Prozori Vrata PVC.pdf
    29,9 KB · Pregleda: 49
Pozdrav svima :)
Trenutno smo u procesu izbora PVC stolarije za celu kuću. Iskreno i muž i ja smo totalno neupućeni.
Čitala sam ovu temu i zaključila da je bitno da profili budu Nemački, okovi kvalitetniji i staklo troslojno.
Dobili smo jednu ponudu koja mi se čini ne baš dobra, pa ako nije problem da deka u akciji potvrdi da je loša Roloplast 6 komorni a okovi može roto ili vabis ili vinkhaus koje god hoćeŝ i da dvoslojna su stakla paket 4/16/4.
Ja ću ovde i priložiti datoteku sa tim šta je nama potrebno, mi smo iz Subotice, pa ako nije problem da predložite od koga da tražimo ponudu i kako da sastavimo
mail da firmama bude jasno šta želimo, a želimo da bude okej :)
Poštovana, ovo što ste stavili u attach više znači proizvođačima stolarije zbog ponude nego meni.
Zbog ovakvog posla rado bi Vam došla bilo koja firma iz Vojvodine, a ne samo iz Subotice i okoline.
Meni bi bilo važnije da znam šta Vam je prioritet. Da li je to termo izolacija, ili imate problem sa bukom, da li je kuća dobro izolovana, da li imate puno prozora ka suncu pa bi hteli da se zaštitite, da li imate vlage, kakvo je grejanje i slične stvari.
Nemački profili i nemački okovi jesu najskuplji, jesu možda i bolji od drugih, ali i dalje je staklo najveći i najvažniji deo prozora.
Roletne gde god da Vam trebaju, apsolutno preporučujem spoljnu kutiju.
Ponuda koju ste dobili je vrlo elementarna, bazična, i biće verovatno najjeftinija, jer jeftinije od ovoga teško može da bude. Profil dosta loš, okov tako tako, staklo loše i prevaziđeno.
 
Hvala Vam na brzom odgovoru i stvarno se izvinjavam na nedostatku informacija, sad ću napišem.
U pitanju je kuća koja je prošle godine stavljena pod krov, mi je gradimo.
Materijal od koga je kuća je ytong 25ica i na to ide stiropor 12ka. Grejanje koje ćemo raditi će biti podno.
Nemamo neki veliki problem sa bukom, ulica nije jako prometna, imamo prozore na koje su nam potrebne roletne zbog svetlosti ili neke privatnosti.
Kuću kako da kažem gradimo sebi i do sada smo uložili dosta novca i ne bismo sada da uzmemo neke loše prozore.
I ja sam zaključila da je ponuda loša, jel možda imate ideju kome bismo mogli da pišemo za ponude?
 
@Naca
pitajte Jovište za ponudu. Oni rade sa Rehau profilima. Synego ili bolji.
Tražite da vam ugrade mikro ventilaciju. Rehau ima svoj Air Comfort sistem.

U vezi stakla, moja preporuka da idete obavezno na troslojno i da jedno bude 44.2 da bi sprečili prolaz ultra ljubičastog zračenja koje oštećuje pod i nameštaj. Može da bude i akustično pa ga postaviti na prozore sa prednje strane da još malo umanji buku. Sada je trenutno nema, ali to ne znači da je za npr. 3 godine neće biti.
Obavezno termo lajsne (distancere), swiss spacer ili sličan po mogućnosti u boji stolarije. Ako kažu da ne mogu, i da su i aluminijumski ok (jer nisu, zbog više razloga) odmah ih zaobiđite.

Takođe za sve prozore koji će biti izloženi suncu da stavite staklo sa premazom koji sprečava preterano zagrevanje kao npr. SunGuard SN70/35 ili bolje.

Pošto vam je nova kuća i novi su otvori, maksimalna tolerancija koju treba da dozvolite je 10mm skroz okolo. Sve preko toga je previše.
 
Poslednja izmena:
Ko popuniti/zatvoriti rupe na PVC stolariji, pošto su mi pre bile roletne na ručno podizanje tj na trake, a sada je ubačen motor, a ostale su mi rupe.
20240327_163002.jpg
 
Da se ne primeti tesko.
Moze to da se zagituje pa prefarba, ako se dobro uradi moze da izgleda solidno ali ce se uvek primetiti.
Najprostija varijanta je to dobro ocistiti, blago presmirlati i prelepiti belom samolepivom folijom.
 
Da se ne primeti tesko.
Moze to da se zagituje pa prefarba, ako se dobro uradi moze da izgleda solidno ali ce se uvek primetiti.
Najprostija varijanta je to dobro ocistiti, blago presmirlati i prelepiti belom samolepivom folijom.
Mislio sam neki PVC čepovi i sl, ali ne znam sa čim da ispunim rupu
 
Vrh