Šta je novo?

PVC i ALU stolarija iskustva i preporuke

Pozdrav svima,
Zanima me šta mislite o ovoj ponudi, za svetlarnik na zgradi?
IMG-e5e23bcccc83740ef7b5e625e4967870-V.jpg
IMG-8ee527b6a4fc9d56581d689af29c4c41-V.jpg
 
Zbog već urađenih vrata, boja mora da bude elox natur, što je ok.
Obavezno uzmite E45 sa termomostom, jer je mala razlika.
Ponuđeno staklo niti je laminirano niti sigurnosno. Vrlo je bazno i obično.
Ulazna vrata su nam bez termo prekida. A šta znači to laminirano, kako mi to da znamo, kao obični smrtnici? 😅
 
Moje skorašnje iskustvo je da svi kolektivno izbegavaju roletne sa spoljašnjom kutijom. Ne znam da li im je lakše da ugrađuju unutrašnje ili je neki drugi razlog u pitanju?! Kada sam menjala staru drvenariju, po savetu @deka u akciji sam tražila aluminijumske roletne sa spoljašnjom kutijom i nisam uspela da se dogovorim sa ponuđačima jer su njihovi izgovori bili različiti: spratnost (ne vidim u tom smislu razliku XV i VII sprata npr.), pa kako je to nezgodno jer su unutrašnje bolje(po njih verovatno), te su neki ljudi menjali spoljašnje jer nisu mogli da podnesu buku koju im je pravila kiša ili kapljanje komšijske klime do toga da oni ne mogu da garantuju kako će popravljati spoljašnje ako se nešto pokvari te da nijedna ozbiljna firma to neće prihvatiti. Za mene je to bila notorna glupost: pa kako su je montirali valjda bi je tako i popravili?

Što se tiče promene stolarije, da u vidu par rečenica dam svoj skromni doprinos temi koja mi je mnooogo pomogla da uvidim na šta sve treba obratiti pažnju i povratnu informaciju:
  • pažljivo sam iščitala temu, informisala se preko dostupnih sajtova i foruma
  • izmerila dimenzije stolarije koju želim da promenim
  • sa jasno formiranim zahtevom(profil, okov, boja, staklopaket i dr.što su savetovali i svojim iskustvom napisali da treba) poslala na više mail adresa firmi
  • po ugledu na čoveka sa foruma, napravila u excelu tabelu sa informacijama kako bih lakše poredila i
  • kao i mnoštvo pre toga uz pomoć @deka u akciji svela odluku na par ponuda.
Oni koji se odlučuju za zamenu stolarije neka se pripreme da će konačna cifra uvek biti veća od one iz sopstvenih proračuna na osnovu ponuda na sajtu ili čak ponuda koje su im firme lično slale mailom bar je tako u mom slučaju bilo. Sve ukupno to je prilična cifra pa se shodno tome treba i posvetiti da se uradi domaći kako treba. Morali smo da zamenimo staru stolariju i bolje je nego što smo mogli da očekujemo: osim očekivanog dihtovanja, toplota je neuporediva, spoljašnja buka se takoreći uopšte ne čuje, vlage ni kondenzacije (za sada) nema.
Sad nam sleduje traženje ozbiljne firme koja pravi i ugrađuje aluminijumske roletne sa spoljašnjom kutijom, verovatno bismo na jednom mestu hteli da bude sa motorom.
Sugestije su dobrodošle.

Bez namere da zvučim kao na dodeli Oscara, ali... :sesir: hvala svima a posebno @deka u akciji na savetima i iskustvima koje su ovde podelili.
Mi smo pre neki dan uplatili avans za stolariju. Radiće nam Alkon iz Pančeva. Firma ima 60 zaposlenih, baš mi izgleda profi. Šta god smo ga pitali da li može, može. Siguran sam da se možete dogovoriti sa njima za roletne. Možete da probate.

Poslao sam ponude na ~30 adresa, oni su mi bili najpovoljniji i zvučali najprofesionalnije.
 
Laminirano ili pamplex staklo je vrsta sigurnosnog stakla koje se sastoji uglavnom od dva stakla debljine 3, 4, 5 mm zalepljena folijom. Kada pukne, ne raspe se (kao kaljeno), već je i dalje u komadu.
Ne znam odakle im ideja da napišu ovako nešto. Možda su mislili da niko neće da čita.
 
Poštovani,
Prevashodno, velika zahvalnost svim članovima foruma, a posebna zahvalnost Deki u akciji na nesebičnom deljenju svog znanja u oblasti.
Mišljenje o dobijenim ponudama:

Profili: 1. GEALAN LINEAR
Okovi: WinkHaus Propilot
Boja: Belo
Stakla: 24mm 4CGS+16Ar+4, niskoemisiono

Profili: 2. Trocal 70
Okovi: WinkHaus Propilot
Boja: Belo
Stakla: 24mm 4CGS+16Ar+4, niskoemisiono

Takođe, zamolio bih Deku za preporuku firmi u pp. Vrednost navedenih ponuda je cc 6000€.
Hvala unapred.
 
Mi smo pre neki dan uplatili avans za stolariju. Radiće nam Alkon iz Pančeva. Firma ima 60 zaposlenih, baš mi izgleda profi. Šta god smo ga pitali da li može, može. Siguran sam da se možete dogovoriti sa njima za roletne. Možete da probate.

Poslao sam ponude na ~30 adresa, oni su mi bili najpovoljniji i zvučali najprofesionalnije.
ALKON jeste stara, velika i ozbiljna firma.
Nisu samo komercijalisti, već i nabavka i proizvodnja.
 
Poštovani,
Prevashodno, velika zahvalnost svim članovima foruma, a posebna zahvalnost Deki u akciji na nesebičnom deljenju svog znanja u oblasti.
Mišljenje o dobijenim ponudama:

Profili: 1. GEALAN LINEAR
Okovi: WinkHaus Propilot
Boja: Belo
Stakla: 24mm 4CGS+16Ar+4, niskoemisiono

Profili: 2. Trocal 70
Okovi: WinkHaus Propilot
Boja: Belo
Stakla: 24mm 4CGS+16Ar+4, niskoemisiono

Takođe, zamolio bih Deku za preporuku firmi u pp. Vrednost navedenih ponuda je cc 6000€.
Hvala unapred.
Meni je ovo isto.
Isto staklo, isti okov, skoro isti profili.
Ko je jeftiniji? Ko je ostavio bolji utisak? Ko ima kraći rok?
 
Meni je ovo isto.
Isto staklo, isti okov, skoro isti profili.
Ko je jeftiniji? Ko je ostavio bolji utisak? Ko ima kraći rok
Meni je ovo isto.
Isto staklo, isti okov, skoro isti profili.
Ko je jeftiniji? Ko je ostavio bolji utisak? Ko ima kraći rok?
Firma koja bi radila Trocal je za nijansu povoljnija. Rokovi su slični. Utisci takođe. Trocal ima dužu garanciju na profile 12 godina naspram 10 za Gaelan. Izolacija na kući će biti 10cm, svi prozori sem malih 600x600 izloženi ka suncu istok-jug-zapad - dva ka istoku, 5 + ulazna vrata ka jugu, jedan ka zapadu, bez prevelike buke. Imam i ponudu 76MD, Sistem Okova: WH-VG-ProPilot Plus+FLK
Vrsta Stakla: 4G+FLOT+AR 4+16+4, 7400€. Čitajući postove, shvatam da bi troslojno bilo najbolje, međutim cena predstavlja izazov. Kakvo je vaše mišljenje za Trocal ponudu i generalno njihove proizvode, s obzirom da sam joj najbliži?
 
Pozdrav,
pre sve deko alal ti vera, i hvala.

Ako može pomoć pri izboru aluminijum-drvo stolarije:
1.
- ASC 88 sistem
- staklo troslojno 4+16+4+16+4 spolja four season, low-e sa mekim filmom
- okov MACO
2.
- sistem EKU WOOD ART TT
- LINEAL 62 profili
- staklo troslojno 4+16+4+16+4
- okov STUBLINA

Prvi sistem skuplji za 50%, da li je opravdano?
 
Pozdrav,
pre sve deko alal ti vera, i hvala.

Ako može pomoć pri izboru aluminijum-drvo stolarije:
1.
- ASC 88 sistem
- staklo troslojno 4+16+4+16+4 spolja four season, low-e sa mekim filmom
- okov MACO
2.
- sistem EKU WOOD ART TT
- LINEAL 62 profili
- staklo troslojno 4+16+4+16+4
- okov STUBLINA

Prvi sistem skuplji za 50%, da li je opravdano?
Greška, drugi sistem skuplji za 50%...
 
Pozdrav,
pre sve deko alal ti vera, i hvala.

Ako može pomoć pri izboru aluminijum-drvo stolarije:
1.
- ASC 88 sistem
- staklo troslojno 4+16+4+16+4 spolja four season, low-e sa mekim filmom
- okov MACO
2.
- sistem EKU WOOD ART TT
- LINEAL 62 profili
- staklo troslojno 4+16+4+16+4
- okov STUBLINA

Prvi sistem skuplji za 50%, da li je opravdano?
ASC 88 je proizveden u Turskoj, kopija je zastarelog NISSAL sistema. Prilično loša, zastarela termika.
LINEAL se proizvodi u firmi TEHNOMARKET, Pančevo. Ne vredi ni euro više, a kamoli 50 %. Tanki zidovi, termika na 62 vrlo bazična, okov u euro žlebu dosta problematičan.
Ne znam da li su vam oni napisali to EKU WOOD ART TT, jer to sa Tehnomarket - om nema veze.
Najbolji aluminijum drvo sistem je PROFILATI EKU WOODART TT THERMOPLUS 98.
Potražite ponudu za THERMOPLUS 98, pa onda uporedite ponude.
 
Još zaboravih da dodam da ni ASC niti LINEAL ne zaslužuju kvalitetno troslojno staklo, jer sami profili nemaju baš dobre karakteristike i performanse.
Grehota stakla.
 
Još zaboravih da dodam da ni ASC niti LINEAL ne zaslužuju kvalitetno troslojno staklo, jer sami profili nemaju baš dobre karakteristike i performanse.
Grehota stakla.
Još zaboravih da dodam da ni ASC niti LINEAL ne zaslužuju kvalitetno troslojno staklo, jer sami profili nemaju baš dobre karakteristike i performanse.
Grehota stakla.
Ma rade kao na bazi sistem sistem aluminijum drvo
serije EKU WOOD ART TT. Ovo "na bazi" je marketnig verovatno...
 
To nema veze sa životom.
Njihov LINEAL i PROFILATI THERMOPLUS 98 nisu ni slični sistemi.
Marketing je čudo, pogotovo za one koji se ne razumeju.
Takođe, taj TEHNOMARKET iz Pančeva je davnih dana, pre oko 25 godina, kopirao dosta neuspešno, tada neke serije od PROFILATI-ja. Izvukli su se bez tužbe.
 
Mi smo pre neki dan uplatili avans za stolariju. Radiće nam Alkon iz Pančeva. Firma ima 60 zaposlenih, baš mi izgleda profi. Šta god smo ga pitali da li može, može. Siguran sam da se možete dogovoriti sa njima za roletne. Možete da probate.

Poslao sam ponude na ~30 adresa, oni su mi bili najpovoljniji i zvučali najprofesionalnije.
Hvala na sugestiji. Nadam se da ćete po obavljenom poslu sa nama podeliti utiske da li ste zadovoljni kako su obavili posao.
@It is I Leclerc i ja sam sklona da pohvalim tek kada se potpuno završi posao, valjda živimo u takvoj državi da se iznenadimo kad sve bude obavljeno kako treba, još ako je iz prve bez intervencija i pritisaka...
Ali pošto je i @deka u akciji naveo da su iskusna, ozbiljna i stara firma, onda bi trebalo da sve bude OK.
 
Pitanje za Deku i ostale članove,,Planiram da renoviram stan i ide zamena prozora. Koja je najbolja varijanta,? Ja bih išao na drvo aluminijum(znam da je skupo) Otvoren sam za predloge.
Šta možete da mi preporučite u tom smilsu koja firma,? Koji je najbolji odnos cene i kvaliteta?
Veliko hvala
Screenshot_20240314_184759_Samsung Notes.jpg
 
Aluminijum drvo (a ne drvo aluminijum) jeste skuplje, ali je najlepše.
Najbolji odnos cene i kvaliteta je za seriju THERMOPLUS 98 iz Italije.
Najbolje da se javite firmi DND PRO iz Beograda, koja uvozi i prodaje taj materijal za preporuku proizvođača prozora.
Ako ikako može, spoljna kutija za roletne.
Grehota je ne staviti u takav prozor dobro troslojno staklo.....
 
Pozdrav,
Ako može pomoć sa preporukom pri izboru alu stolarije .
U pitanju je porodicna nova kuca i zelimo alu stolariju.
Koji okov ,staklo,roletne
Hvala unapred
 
Pozdrav,
Imam problem ugradjivao sam decco stolariju za ceo stan i kad je poceo da duva vetar primetio sam da vuce promaja kroz stan, normalno kroz zatvorene prozore. Lik od koga sam uzeo je vise puta dolazio i kao popravljao ali i dalje mi vuce promaja kroz stan sto je inace bio razlog zasto sam ugradjivao novu. Na oko sve izgleda normalno i uredno, lepo se i cvrsto zatvara sve. Stolarija ima jos godinu dana garancije, u pitanju je decco 71 sest komora dve diht gume sa mako okovom. Ako je neko imao slicnu situaciju ili zna neki pametan savet sta da se radi, bio bih zahvalan.
 
Pozdrav,
Imam problem ugradjivao sam decco stolariju za ceo stan i kad je poceo da duva vetar primetio sam da vuce promaja kroz stan, normalno kroz zatvorene prozore. Lik od koga sam uzeo je vise puta dolazio i kao popravljao ali i dalje mi vuce promaja kroz stan sto je inace bio razlog zasto sam ugradjivao novu. Na oko sve izgleda normalno i uredno, lepo se i cvrsto zatvara sve. Stolarija ima jos godinu dana garancije, u pitanju je decco 71 sest komora dve diht gume sa mako okovom. Ako je neko imao slicnu situaciju ili zna neki pametan savet sta da se radi, bio bih zahvalan.
Uradite test sa papirom.
Ima na temi, pronađite.
 
Uradite test sa papirom.
Ima na temi, pronađite.
Pa ja sam ono stavljao svecu i vidi se kako krivi plamen...ma nema sta i ruka kad se stavi oseca se da duva kad je vetar napolju, to je cinjenica. Meni je to neverovatno jer koliko sam cuo pvc maltene vakumira. Sad da li neko zna da li je mozda problem do nekakvog stelovanja, mada namestali smo ono za zimsko vreme, ili je neko radio reklamaciju da mu zamenili za novu stolariju pa kako je to proslo...?
 
Pa ja sam ono stavljao svecu i vidi se kako krivi plamen...ma nema sta i ruka kad se stavi oseca se da duva kad je vetar napolju, to je cinjenica. Meni je to neverovatno jer koliko sam cuo pvc maltene vakumira. Sad da li neko zna da li je mozda problem do nekakvog stelovanja, mada namestali smo ono za zimsko vreme, ili je neko radio reklamaciju da mu zamenili za novu stolariju pa kako je to proslo...?
evo sad sam uradio taj test sa papirom i uglavnom zadnja strana prozora ili gornja lako se izvlaci papir dok strana gde je rucka ili dodnja tesko se izvlaci. da li to moze da se nasteluje? cudo mi sto to nije proverio majstor kad je bio
 
Očigledno okov na prozoru nema dovoljno tačaka bravljenja. Pogotovo u gornjoj horizontali i u vertikali između šarki. To može da se zameni i popravi, do majstora je.
Ako bude duvalo i posle dodavanja tački bravljenja, onda je verovatno kriv profil, i to krilo. Tu nema popravke, jedino novo da se pravi.
Na žalost, Decco je među lošijim profilima na tržištu.
 
Vrh