Šta je novo?

PVC i ALU stolarija iskustva i preporuke

@cemix , moja greška, mislio sam na distancere. Tri stakla, dva distancera. Dogovor je bio jedna lajsna po sredini, da liči na stare drvene prozore, a greškom su stavili tri po dužini. Onda su pri montaži odneli ta krila da izvade višak lajsni i vratili sa jednom, kako je i bilo dogovoreno. Međutim, distanceri nisu svuda u liniji, na nekoliko mesta beže. Na jednom od krila se čak vidi prašina na srednjem staklu.
Nije bilo nalepnica na staklima.
 
Jel može koja slika celog prozora, problem sa distancerima i ta prašina?
Ja lično ne bih prihvatio staklo koje nije 100% ispravno, ali to sam ja. Ta prašina se ne može izvaditi. To će se pri sunčanom danu još više primećivati. Samo zamena celog staklopaketa.
 
Kod drugara na PVC prozoru iznad donje lajsne u visini 2 cm se stvara kondez (sa unutrašnje strane u prostoriji), ta prostorija se ne grejanje........da li je to normalna pojava pošto nema kondeza u krilu između stakala?
 
Zavisi gde padne. Ako padne na modnu kreaciju Vere Wang moze da napravi ogromnu stetu. :ROFLMAO:
Hvala na odgovoru i na smehu!
Čovek tako previdi u kakvom komšiluku živi. Meni je lično drago kad neko reši problem tim pre što sam i sama mučila problem sa istim, mogla sam samo da kažem "Blago xx kako više ne mora o tom da brine", ali očigledno ima svakakvih ljudi...
Pošto nismo videli (a gledali smo iz različitih pozicija) nikakvo oštećenje stakla ili stolarije, uvažila sam poslednji savet koji ste naveli. Ostaje da se nadam da nije obukao nešto VW 😉🙂
 
Kod drugara na PVC prozoru iznad donje lajsne u visini 2 cm se stvara kondez (sa unutrašnje strane u prostoriji), ta prostorija se ne grejanje........da li je to normalna pojava pošto nema kondeza u krilu između stakala?
Kondenz unutar ili između stakala je znak da staklopaket nije dobro napravljen.
Kondenz iznad kit lajsne može da ima nekoliko uzroka. Nedostatak grejanja je veliki problem, povećana vlažnost vazduha (od sušenja veša, od kuvanja, od kupanja, vlaga od skorijeg malterisanja ili krečenja), loša termo izolacija te prostorije, loša montaža, loša obrada špaletni, i td.
Savetujem intenzivno provetravanje prostorije bar 3 puta dnevno po 5 minuta, da bar ta vlaga ispari.
 
I Rehau Synego je više nego odličan izbor. Ako Vas sve drugo zadovoljava, ne morate davati više para.

Molim Vas za jos jedan savet, jedan proizvodjac nudi mi pomenutu pvc stolariju ( Rehau Synego ) sa Sieginia-Aubi. Drigi proizvodjac sa istim pvc profilom postavlja okov GU BKS serije UNI - JET klase WK1 ( 1000 evra je skuplji ). Dali je stvarno opravdana ta razlika u novcu?
 
Au, to je baš bezobrazluk. Sistem Ako Prođe, Prođe.
Mislim da je inače GU nešto malo jeftiniji od SIEGENIA okova.
Znači ni dinar ne treba davati više.
Ako je sve drugo identično.
 
Prodajem dva prozora Roloplast sa unutrasnjom roletnom. Ako je neko zainteresovan neka mi se javi u privatnim porukama.
 
@Tatjana S ako nije tajna, sa čim si ih zamenila i koja je konfiguracija staklopaketa na novoj stolariji?
Drugo pitanje, da li si zadovoljna sa smanjenjem buke koju si dobila sa njima?
 
Iščitala sam temu i mnogo sam stvari naučila. Hvala svima, a naročito Deki na podeljenom znanju i savetima. Spremam se da šaljem upite, i dve minorne stvari me kopkaju.
1. Električne ili manuelne spoljašnje roletne? Električne su mi estetski lepše ali šta ako nestane struja, a roletne su spuštene :D
2. Naginjem ka balkonskim vratima čija krila imaju po 1 vertikalnu i 3 horizontalne lajsne. Vidim da je član MSD imao problem zbog menjanja lajsni u prozoru. Da li postoji rizik od loše uradjenih stakala ako se ugradjuju lajsne?
 
Poštovana,
ako nestane struja, mislim da imate mnogo većih problema od roletni.
Tačno je, ne mogu da se otvore.
Ako su manuelne, buši se mala rupa na štoku zbog prolaska gurtne. Time se kompromituje dihtovanje, a sa tim termo i zvučna izolacija.
Moram da priznam da mi nije skroz jasno ovo za lajsne na staklu.
Ako je podela T prečkama, one su širine/debljine oko 6,7,8 cm i svaki deo stakla je celina za sebe i lošija je termo i zvučna izolacija. I skuplje je.
Ako je staklo veliko i iz jednog dela, a ima estetsku podelu tkzv ukrasnim lajsnama debljine od 1 do 3 cm, to neće smanjiti karakteristike termo i zvučne izolacije ako je staklo napravljeno dobro.
Te ukrasne lajsne u staklu su bile "u modi" pre 10,15, 20 godina, i to u dvoslojnom paketu. U troslojnom staklopaketu se vrlo retko koriste, jer je dosta komplikovano to proizvesti, a i estetika je upitna. Karakteristike bi trebalo da su iste, ako je dobro napravljeno.
 
Hvala Deko na pomoći, tražiću električne.
Vezano za balkonska vrata sa tim lajsnama, želim klizna vrata kao na slici. Otvor je širine 360cm, visine 220cm. Da li je praktičnije i bolje da to budu 4 krila širine po 90cm, s tim da krajnja krila budu fiksna, a dva unutrašnja da budu klizna svako na svoju stranu? Lajsne sam videla samo na slici, ne mogu da procenim da li se za ovakav izgled rade te u staklu ili je ovo samo ukras spolja. Ili da budu 3 krila, jedno fiksno a dva da idu iza njega?
IMG_3041.jpeg
 
Hvala Deko na pomoći, tražiću električne.
Vezano za balkonska vrata sa tim lajsnama, želim klizna vrata kao na slici. Otvor je širine 360cm, visine 220cm. Da li je praktičnije i bolje da to budu 4 krila širine po 90cm, s tim da krajnja krila budu fiksna, a dva unutrašnja da budu klizna svako na svoju stranu? Lajsne sam videla samo na slici, ne mogu da procenim da li se za ovakav izgled rade te u staklu ili je ovo samo ukras spolja. Ili da budu 3 krila, jedno fiksno a dva da idu iza njega?
Pogledajte prilog 185755
Ne znam zašto sam pomislio da mislite na obična balkonska vrata iliti veći prozor.
Ovo je sasvim druga priča, i moraćete da vidite sa proizvođačima stolarije šta Vam i kako preporučuju, šta umeju i mogu da naprave.
Nisam baš siguran da mogu da izvedu ovo sa slike, a nisam ni siguran da Vi to uopšte želite.
 
Poštovanje,
Treba mi pvc balkonska vrata i jednokrilni prozor za terasu
Sta mislite o Wintech profilima? Ja bih konkretno sa troslojnim staklom i klima gard sistemom i ako moze sa 3 dihtung gume.
 
Poštovanje,
Treba mi pvc balkonska vrata i jednokrilni prozor za terasu
Sta mislite o Wintech profilima? Ja bih konkretno sa troslojnim staklom i klima gard sistemom i ako moze sa 3 dihtung gume.
Ako može kvalitetno troslojno staklo da stane, i ako ima 3 dihtung gume, samo napred.
Wintech profili su ok, korektni.
 
Deka u akciji
Hvala vam puuno
Video sam da imaju profile sa 3 dihtung gume.
To je ono staklo, 4 16 4 16 4?
 
^ Supeer
Da, tako sam im i napisao
Javice mi za cenu pošto ne rade do 15tog.
 
Pojavljuje mi se kondezacija, na dnu prozora i vrata, pvc stolarije ,nekih santim visine sa unutrasnje strane. Kuca izolovana ,susilica za ves radi,aspiratori. To se desava sada kada je veliki minus. Sta da radim?
 
Vrh