Šta je novo?

PVC i ALU stolarija iskustva i preporuke

Meni je to umelo da se desi samo u prostoriji gde susim ves a u kojoj je inace nesto niza temperatura.
Nije da mi je nesto smetalo ali reseno tako sto sam tu podigao temperaturu. Nisam siguran da tu nesto drugo moze da se uradi osim da se promeni staklopaket u troslojno.
 
Deka u akciji je pričao da mora da se zbog velike vlaznosti zimi ,
treba luftirati stan/kuću nekoliko puta dnevno 5 min.
 
Pozdrav svima, hvala vam na nesebičnom deljenju iskustava i znanja, prethodnih dana isčitala sam kompletan forum i kontaktirala preporučene proizvođače :).
Prva zamisao mi je bila da zamenim staru drvenu stolariju alu stolarijom u dekoru drveta ali ispada da je ona značajno skuplja od alu stolarije u boji. Još uvek prikupljam ponude ali bi mi značilo mišljenje našeg deke.

Trenutno imam dve opcije približnih cena:
Tehnomarket lineal plus 62 u antracit boji sa troslojnim staklom ili
Veka 70mm, zlatni hrast, sa dvoslojnim staklom.
Naglašavam da mi nije potrebna značajna toplotna izolacija jer sam u stanu sa CG i čak sa starim drvenim prozorima koji ne dihtuju je toplo. Šta je po vašem mišljenju bolja opcija?

Što se tiče kutija za roletne, nisam u naročito bučnoj ulici, jedini problem je kamion za đubre koji prolazi oko 23h i zvuči kao spejs šatl koji sleće. Rečeno mi je da ukoliko roletne ne budu na elektro pogon i gurtna bude izlazila u sobu neću videti bitniju razliku u odnosu na unutrašnje roletne, da li je tako?

Takođe me zanima, da li je moguće da pvc stolarija spolja bude bela a unutra u dekoru zlatnog hrasta jer su skoro sve komšije staru drvenu braon stolariju zamenile belom pvc a ne bih da narusavam izgled zgrade? Da li je to skuplja ili jeftinija varijanta?
 
Da, sa tim da je spoljno clima guard ili 4 godišnja doba, a unutrašnje niskoemisiono ili low-e.
Pojavljuje mi se kondezacija, na dnu prozora i vrata, pvc stolarije ,nekih santim visine sa unutrasnje strane. Kuca izolovana ,susilica za ves radi,aspiratori. To se desava sada kada je veliki minus. Sta da radim?
Kao što su i ostali napisali, treba pojačati temperaturu, treba vetriti bar tri puta dnevno po 5 minuta širom, treba izbegavati toliko izvora vodene pare.
 
Pozdrav svima, hvala vam na nesebičnom deljenju iskustava i znanja, prethodnih dana isčitala sam kompletan forum i kontaktirala preporučene proizvođače :).
Prva zamisao mi je bila da zamenim staru drvenu stolariju alu stolarijom u dekoru drveta ali ispada da je ona značajno skuplja od alu stolarije u boji. Još uvek prikupljam ponude ali bi mi značilo mišljenje našeg deke.

Trenutno imam dve opcije približnih cena:
Tehnomarket lineal plus 62 u antracit boji sa troslojnim staklom ili
Veka 70mm, zlatni hrast, sa dvoslojnim staklom.
Naglašavam da mi nije potrebna značajna toplotna izolacija jer sam u stanu sa CG i čak sa starim drvenim prozorima koji ne dihtuju je toplo. Šta je po vašem mišljenju bolja opcija?

Što se tiče kutija za roletne, nisam u naročito bučnoj ulici, jedini problem je kamion za đubre koji prolazi oko 23h i zvuči kao spejs šatl koji sleće. Rečeno mi je da ukoliko roletne ne budu na elektro pogon i gurtna bude izlazila u sobu neću videti bitniju razliku u odnosu na unutrašnje roletne, da li je tako?

Takođe me zanima, da li je moguće da pvc stolarija spolja bude bela a unutra u dekoru zlatnog hrasta jer su skoro sve komšije staru drvenu braon stolariju zamenile belom pvc a ne bih da narusavam izgled zgrade? Da li je to skuplja ili jeftinija varijanta?
Nije mi skroz jasan razlog zbog kojeg bi menjali prozore - dobro je CG grejanje, nema buke, manje više je sve u redu?
Tehnomarket može da Vam ponudi dvobojnu alu stolariju, spolja da bude belo, unutra drvo dekor. Rokovi su nešto duži, cena je između antracit i komplet drvo dekor.
Uvek pre varijanta sa troslojnim staklom, sa tim da Lineal 62 i nije na nekom bogzna kakvom visokom nivou. Srednje.
Za roletne apsolutno nije tačno.
Spoljne roletne čak i sa gurtnom su jedno 10 puta bolje rešenje od unutrašnje roletne.
 
Treba da menjam stare drvene prozore, pa me zanima koji su najuži profili na tržištu? Koji zauzimaju najmanju površinu otvora? Naravno, uslov je i da su dobri, pouzdani.
Rehau Geneo, možda?
 
Nije mi skroz jasan razlog zbog kojeg bi menjali prozore - dobro je CG grejanje, nema buke, manje više je sve u redu?
Tehnomarket može da Vam ponudi dvobojnu alu stolariju, spolja da bude belo, unutra drvo dekor. Rokovi su nešto duži, cena je između antracit i komplet drvo dekor.
Uvek pre varijanta sa troslojnim staklom, sa tim da Lineal 62 i nije na nekom bogzna kakvom visokom nivou. Srednje.
Za roletne apsolutno nije tačno.
Spoljne roletne čak i sa gurtnom su jedno 10 puta bolje rešenje od unutrašnje roletne.
Roletne su zaglavljene na svakom prozoru. Na kip se otvara preko poluge a prethodni vlasnik je zbog loših roletni ukucao venecijanere tako da su poluge blokirane na većini prozora. Jedan prozor je sasvim zaglavljen. Sa spoljne strane se vidi da je stolarija dosta istrulela i farba otpada sa delićima drveta a i kit se drobi. Ne dihtuje dobro uopšte ali centralno grejanje to nadoknađuje pregrevanjem.
Mislim da bi me krpljenje problema dosta koštalo a za par godina bih morala da menjam... U ovom trenutku mi je to vremenski i finansijski prihvatljiv zadatak kada se već spremam za guljenje farbe i krečenje celog stana.

Hvala na savetima! Prikupljam ponude dalje pa ćemo videti.
 
Treba da menjam stare drvene prozore, pa me zanima koji su najuži profili na tržištu? Koji zauzimaju najmanju površinu otvora? Naravno, uslov je i da su dobri, pouzdani.
Rehau Geneo, možda?
Velika većina pvc profila je na nivou 12 do 15 cm ukupno štok i krilo.
Koliko ja znam, jedino Gealan Kubus ima nešto manje, oko 10 cm, ali treba proveriti.
Ograničavajuća okolnost je, ako na prozor idu roletne ili komarnici, štok mora da ima neku minimalnu širinu. To treba takođe proveriti sa proizvođačima.
 
Evo javili su mi
Alu tim
Cena balkonca i prozora sa klima guard staklom je 500evra
Profil 85mm 7 komora Rauch
 
Dobro vece. Naruceni pvc prozori trocal. Medjutim firma javlja da ne mogu stakla 4 god doba i unutra niskoemisiono, vec da biramo 4god doba i unutra obicno, ili low e i unutra obicno.
Sta raditi? Molim savjet...
 
Dobro vece. Naruceni pvc prozori trocal. Medjutim firma javlja da ne mogu stakla 4 god doba i unutra niskoemisiono, vec da biramo 4god doba i unutra obicno, ili low e i unutra obicno.
Sta raditi? Molim savjet...
Ako je u pitanju dvoslojno staklo, tačno je, ne može.
Ili spolja 4 godišnja doba i unutrašnje float extra clear, ili spolja float extra clear a unutra niskoemisiono (low-e).
 
Ako je u pitanju dvoslojno staklo, tačno je, ne može.
Ili spolja 4 godišnja doba i unutrašnje float extra clear, ili spolja float extra clear a unutra niskoemisiono (low-e).
Koje je onda korisnije uzeti? Low e ili 4 godisnja doba? Jer za troslojna nemam dovoljno finansija, posto je kuca i izgradnji...
Ponuda je trocal 80 sa sigenia okovima i dvoslojnim staklom 4 16 4 - 140x140 sa spoljnom roletnom 450e
 
Da, sa tim da je spoljno clima guard ili 4 godišnja doba, a unutrašnje niskoemisiono ili low-e.
Kao što su i ostali napisali, treba pojačati temperaturu, treba vetriti bar tri puta dnevno po 5 minuta širom, treba izbegavati toliko izvora vodene pare.
A kakvi su ovi KMG profili
i vabis okovi?
 
Deko, resila sam da idem sa alu jer mi je povoljnija opcija u boji sa tri stakla nego sa pvc. Koji je od sledećih profila najbolja opcija ili najmanje loša? (Notirala sam da su svi ovde kritikovani kao ne baš sjajni, ali to su ponuđene opcije):
-Elvial 4600 (okov Roto nx)
-Alumil M1100 (okov Stublina)
- Tehnomarket lineal 62 (okov Roto)

Shvatila sam i da se proizvođači rangiraju otprilike tim redom, ali da rangiranje dosta zavisi od konkretnog profila.

Od prefabrikanata, u uži izbor su usli Alnis, Danito i Rez. Notirala sam i da se Danito bolje kotira nego Rez, ne znam da li neko ima iskustva sa Alnisom?
 
Na žalost, uz sve ove tri pomenute varijante, troslojno staklo i nema baš previše smisla. Ove serije aluminijumskih profila su ili dosta zastarele, ili su nedovoljno kvalitetne za kvalitetno troslojno staklo.
Sa pvc profilima bi bilo u redu, a i sa aluminijumskim sistemima bi bilo u redu, ali sa boljim serijama od svakog brenda pojedinačno. Tražite bolje serije, pa onda uporedite cene.
Po meni, vaš redosled stoji, ali obrnuto - Elvial je najlošija varijanta....
 
Molim @deka u akciji da mi pomogne u izboru
Synego profili sa Roto NT okovima ili Slamander BluEvolution sa Siegenia okovom, isti broj komora i ista stakla, šta odabrati?
 
Pozdrav,
Obracao sam se ovde u vise navrata i opet mi treba vasa pomoc.

Ugradio sam novu pvc stolariju sa spoljnim kutijama za roletnu. Danas sam primetio kad sam spustao roletne da je gurtna bas natopljena vodom. Dal je ovo nornalna pojava? Mislim da bi ta gurtna trebala da ipak bude zasticena od prodora vode u kutiju ili?

Hvala unapred.
 
Pozdrav,
Obracao sam se ovde u vise navrata i opet mi treba vasa pomoc.

Ugradio sam novu pvc stolariju sa spoljnim kutijama za roletnu. Danas sam primetio kad sam spustao roletne da je gurtna bas natopljena vodom. Dal je ovo nornalna pojava? Mislim da bi ta gurtna trebala da ipak bude zasticena od prodora vode u kutiju ili?

Hvala unapred.
Najbolje da se obratite firmi koja vam je radila to. Ja svakako mislim da nije normalno. Nisam imala nikad problem taj a imala sam roletne sa spoljnom kutijom.
 
Takodje sam primetio da malo duva kroz te rupe gde prolazi gurtna u prostoriju. Predpostavljam da tu nema pomoci?
 
Vrh