Šta je novo?

PVC i ALU stolarija iskustva i preporuke

P
Poštovana, dvoslojno staklo u troslojno može da Vam zameni samo majstor sa iskustvom, jer tu ima dosta tehničkih ali i sigurnosno zahtevnih stvari. Najbolje da to uradi onaj koji je i pravio prozore, jer onda neće lutati mnogo. A i taj majstor ima svoje dobavljače za staklopakete. Vi ne možete da kupite i zamenite staklo. Ne ide to tako, na žalost.
Ma da svakako, samo sam mislila neku drugu firmu da angazujem jer mi ova vise ne uliva poverenje.
 
Pozdrav svima, moj prvi post na ovom forumu!
Aktivan sam na drugim forumima i moram priznati, ni na jednom nisam video da neko sa toliko predanosti, strpljenja i stručnosti odgovara kao @deka u akciji ! Dosta toga sam naučio, hvala puno!

Imam pitanje, živim u Nbg blokovima, na sunčanoj strani. Imam tri prozora za zamenu, od kojih je jedan veći, otvor je 185x185
Poslao sam par ponuda i dve najpovoljnije su
EKV Roloplast: njihov profil 6 komorni profil, 4*16*4 punjeno argonom, Roto okovi, 3 godine garancije
Jedna firma u kraju, Salamander Strimline 76mm (5 komora), Guardian 24mm LowE argon staklo (nemam druge podatke), Sigenia, 5 godina garancije

Za oba firme imam preporuke. EKV je 600 eur jeftiniji.
- Znam da je Salamader bolji, ali da li je bolji 600 eur, tj. koje probleme mogu očekivati sa Roloplastom za XX godina?
- Da li da izbegavam Roloplast za ovaj veći prozor zbog veličine?
- Šta mislite o laminiranoj PVC stolariji (u boji), koliko se ta boja godinema gubi?
- Da li GEEF povraćaj sredstava se stvarno realizuje za sve one koji podnesu dokaz o dobijenom kreditu za energetsku efikasnost u banci koja sarađuje sa GEEFom?

Može neko da preporuči neku firmu koja radi aluminijsku stolariju?!

Hvala svima na odgovorima! Dosta mi je "hitno" (ide zima).
 
Gde mogu da se kupe čepovi (vijka) za fiksni komarnik dimenzija 2 x 2 x 0,5 cm
IMG_20230927_161558.jpg
 
Pozdrav svima, moj prvi post na ovom forumu!
Aktivan sam na drugim forumima i moram priznati, ni na jednom nisam video da neko sa toliko predanosti, strpljenja i stručnosti odgovara kao @deka u akciji ! Dosta toga sam naučio, hvala puno!

Imam pitanje, živim u Nbg blokovima, na sunčanoj strani. Imam tri prozora za zamenu, od kojih je jedan veći, otvor je 185x185
Poslao sam par ponuda i dve najpovoljnije su
EKV Roloplast: njihov profil 6 komorni profil, 4*16*4 punjeno argonom, Roto okovi, 3 godine garancije
Jedna firma u kraju, Salamander Strimline 76mm (5 komora), Guardian 24mm LowE argon staklo (nemam druge podatke), Sigenia, 5 godina garancije

Za oba firme imam preporuke. EKV je 600 eur jeftiniji.
- Znam da je Salamader bolji, ali da li je bolji 600 eur, tj. koje probleme mogu očekivati sa Roloplastom za XX godina?
- Da li da izbegavam Roloplast za ovaj veći prozor zbog veličine?
- Šta mislite o laminiranoj PVC stolariji (u boji), koliko se ta boja godinema gubi?
- Da li GEEF povraćaj sredstava se stvarno realizuje za sve one koji podnesu dokaz o dobijenom kreditu za energetsku efikasnost u banci koja sarađuje sa GEEFom?

Može neko da preporuči neku firmu koja radi aluminijsku stolariju?!

Hvala svima na odgovorima! Dosta mi je "hitno" (ide zima).
Ja bi iz iskustva odnedavno vam preporucila da Roloplast izbegavate ja imam veliki problem sa bukom sad mislim da je kvalitet nula. A sad videcete sta ce Deka da vam kaze. Svako dobro. Toliko sam razocarana da planiram da menjam opet prozore bar u spavacoj sobi jer ne mogu da spavam.
 
Pozdrav svima, moj prvi post na ovom forumu!
Aktivan sam na drugim forumima i moram priznati, ni na jednom nisam video da neko sa toliko predanosti, strpljenja i stručnosti odgovara kao @deka u akciji ! Dosta toga sam naučio, hvala puno!

Imam pitanje, živim u Nbg blokovima, na sunčanoj strani. Imam tri prozora za zamenu, od kojih je jedan veći, otvor je 185x185
Poslao sam par ponuda i dve najpovoljnije su
EKV Roloplast: njihov profil 6 komorni profil, 4*16*4 punjeno argonom, Roto okovi, 3 godine garancije
Jedna firma u kraju, Salamander Strimline 76mm (5 komora), Guardian 24mm LowE argon staklo (nemam druge podatke), Sigenia, 5 godina garancije

Za oba firme imam preporuke. EKV je 600 eur jeftiniji.
- Znam da je Salamader bolji, ali da li je bolji 600 eur, tj. koje probleme mogu očekivati sa Roloplastom za XX godina?
- Da li da izbegavam Roloplast za ovaj veći prozor zbog veličine?
- Šta mislite o laminiranoj PVC stolariji (u boji), koliko se ta boja godinema gubi?
- Da li GEEF povraćaj sredstava se stvarno realizuje za sve one koji podnesu dokaz o dobijenom kreditu za energetsku efikasnost u banci koja sarađuje sa GEEFom?

Može neko da preporuči neku firmu koja radi aluminijsku stolariju?!

Hvala svima na odgovorima! Dosta mi je "hitno" (ide zima).
Poštovani, stvarno ne znam šta da Vam kažem. Nemaju svi tako loša iskustva sa Roloplastom kao Tatjana, iako je među lošijim pvc profilima na tržištu. Čudi me da nema i više.
Naravno, taj prozor će stajati, i u toj dimenziji, otvarati, zatvarati, staklo je baš bazično, ali će biti mnogo bolje od starih prozora. Stavljaju u profile čelično ojačanje, ali su sastojci od kojih se pravi pvc profil oni najjeftiniji, najmanje kvalitetni. Lošija je sama bela boja, nema sjaja, nema baš veliku žilavost, i još neke stvari koje samo u proizvodnji mogu da primete iskusni majstori.
Sa druge strane, dosta se prodaje, zbog cene....
I za obojeni pvc profil isto važi - koliko para toliko muzike, na ovim jeftinijim i manje kvalitetnim će ta boja ranije da matira, da bledi.
Ako ste dobili preporuku za te dve firme, oni bi trebalo da rade i aluminijum.
Što se tiče ovih kredita i povraćaja dela sredstava, stvarno ne znam ništa oko toga. Znam da još uvek funkcionišu zvanično one subvencije, ali je ispalo da na kraju isto košta kao i na slobodnom tržištu.
 
Poštovani, stvarno ne znam šta da Vam kažem. Nemaju svi tako loša iskustva sa Roloplastom kao Tatjana, iako je među lošijim pvc profilima na tržištu. Čudi me da nema i više.
Naravno, taj prozor će stajati, i u toj dimenziji, otvarati, zatvarati, staklo je baš bazično, ali će biti mnogo bolje od starih prozora. Stavljaju u profile čelično ojačanje, ali su sastojci od kojih se pravi pvc profil oni najjeftiniji, najmanje kvalitetni. Lošija je sama bela boja, nema sjaja, nema baš veliku žilavost, i još neke stvari koje samo u proizvodnji mogu da primete iskusni majstori.
Sa druge strane, dosta se prodaje, zbog cene....
I za obojeni pvc profil isto važi - koliko para toliko muzike, na ovim jeftinijim i manje kvalitetnim će ta boja ranije da matira, da bledi.
Ako ste dobili preporuku za te dve firme, oni bi trebalo da rade i aluminijum.
Što se tiče ovih kredita i povraćaja dela sredstava, stvarno ne znam ništa oko toga. Znam da još uvek funkcionišu zvanično one subvencije, ali je ispalo da na kraju isto košta kao i na slobodnom tržištu.
Deko znate kako, neverovatno mi je da uz stare drvene prozore stare 50 godina sam imala takoreci apsolutnu tisinu a sada kao da prozore nemam bukvalno uzas. Mozda su zadovoljni kupci koji imaju manja prozorska okna i negde gde nema motora buseva. Ja ozbiljno razmisljam da tuzim firmu koja je ugradila jer se oglusavaju sada na moje primedbe sto je takodje zapanjujuce. A pritom cu ugraditi najbolje Rehau koji postoje protiv buke makar dala tri puta vise novca. Zao mi je ali bolje da ne rade uopste ako ovako “uvaljuju” lose profile okove stakla sta vec. Strasno. Ne bi preporucila
najgorem neprijatelju. Toliko od mene.
 
Ja bi iz iskustva odnedavno vam preporucila da Roloplast izbegavate ja imam veliki problem sa bukom sad mislim da je kvalitet nula. A sad videcete sta ce Deka da vam kaze. Svako dobro. Toliko sam razocarana da planiram da menjam opet prozore bar u spavacoj sobi jer ne mogu da spavam.
Molim Vas, nemojte toliko da se nervirate. Napišite mi u pp gde se nalazi kuća, pa da pokušam da pomognem.
 
Deko znate kako, neverovatno mi je da uz stare drvene prozore stare 50 godina sam imala takoreci apsolutnu tisinu a sada kao da prozore nemam bukvalno uzas. Mozda su zadovoljni kupci koji imaju manja prozorska okna i negde gde nema motora buseva. Ja ozbiljno razmisljam da tuzim firmu koja je ugradila jer se oglusavaju sada na moje primedbe sto je takodje zapanjujuce. A pritom cu ugraditi najbolje Rehau koji postoje protiv buke makar dala tri puta vise novca. Zao mi je ali bolje da ne rade uopste ako ovako “uvaljuju” lose profile okove stakla sta vec. Strasno. Ne bi preporucila
najgorem neprijatelju. Toliko od mene.
Bdw izolovala sam kutuju za roletne. Nista se znacajno nije promenilo i dalje je problem kad prodje bilo sta teze od bicikla.
 
Bdw izolovala sam kutuju za roletne. Nista se znacajno nije promenilo i dalje je problem kad prodje bilo sta teze od bicikla.
Izvinjavam se i vama i ostalima koji slusaju moje zalilopojke ali ovo nisam mogla ni da sanjam ovakav problem sa bukom posle novih prozora. Ne mogu da spavam od buke. Mogu da dodju po svoje prozore i nose ih npr na djubriste jer im je tamo mesto.
 
Deko znate kako, neverovatno mi je da uz stare drvene prozore stare 50 godina sam imala takoreci apsolutnu tisinu a sada kao da prozore nemam bukvalno uzas. Mozda su zadovoljni kupci koji imaju manja prozorska okna i negde gde nema motora buseva. Ja ozbiljno razmisljam da tuzim firmu koja je ugradila jer se oglusavaju sada na moje primedbe sto je takodje zapanjujuce. A pritom cu ugraditi najbolje Rehau koji postoje protiv buke makar dala tri puta vise novca. Zao mi je ali bolje da ne rade uopste ako ovako “uvaljuju” lose profile okove stakla sta vec. Strasno. Ne bi preporucila
najgorem neprijatelju. Toliko od mene.
Kao što sam već pisao, mislim da nema potrebe za menjanjem prozora. Nema Rehau specijalnu formulu za buku, pogotovo što sami profili učestvuju sa 10 do 15 % u celoj površini prozora. Staklo je sve ostalo, i to je najbitnije.
Kada se najbolje moguće izoluje unutrašnja kutija od roletne, a nije se dobilo mnogo, onda ići na zamenu stakla. I to novo troslojno staklo nije "obično", već postoji određena specifikacija.
 
Poštovani, stvarno ne znam šta da Vam kažem. Nemaju svi tako loša iskustva sa Roloplastom kao Tatjana, iako je među lošijim pvc profilima na tržištu. Čudi me da nema i više.
Naravno, taj prozor će stajati, i u toj dimenziji, otvarati, zatvarati, staklo je baš bazično, ali će biti mnogo bolje od starih prozora. Stavljaju u profile čelično ojačanje, ali su sastojci od kojih se pravi pvc profil oni najjeftiniji, najmanje kvalitetni. Lošija je sama bela boja, nema sjaja, nema baš veliku žilavost, i još neke stvari koje samo u proizvodnji mogu da primete iskusni majstori.
Sa druge strane, dosta se prodaje, zbog cene....
I za obojeni pvc profil isto važi - koliko para toliko muzike, na ovim jeftinijim i manje kvalitetnim će ta boja ranije da matira, da bledi.
Ako ste dobili preporuku za te dve firme, oni bi trebalo da rade i aluminijum.
Što se tiče ovih kredita i povraćaja dela sredstava, stvarno ne znam ništa oko toga. Znam da još uvek funkcionišu zvanično one subvencije, ali je ispalo da na kraju isto košta kao i na slobodnom tržištu.
Hvala puno na odgovoru. Roloplast mi je preporucio majstor vodoistalater, on se krece dosta u tim majstorskim krugovima, kaze da pojedine firme ugradjuju Roloplast kao da su njihovi prozori, i pri tome se "ugradjuju" kupcima i do 100%. On je licno ugradio njihove prozore i zadovoljan je.

Da li bi mi savetovali roloplast profile sa troslojnim staklom koji ste vec predlozili (nemaju identican ali imaju slican)? Time bi cena bila visa ali kontam da su stakla najvaznija i sa boljim staklima i ponuda druge firme je onda skuplja...
Koliko je vazna garancija u celoj prici, koliko je bolje vise platiti samu duzu garanciju po vama?
Koliko vestina majstora koji ugradjuju je od vaznosti, tj kolika je verovatnoca gresaka i nestrucne ugradnje?
 
Da, Roloplast sa troslojnim staklom je dobar izbor.
Garancija je samo marketing, u pravom životu ne možete na sudu ništa da uradite. Sa druge strane, ako su korektni ljudi, i posle garancije će doći nešto da poprave ako je njihova greška.
Da, postoji mogućnost loše ugradnje uz greške, ali na to ne možete da utičete. Onaj ko proizvodi, ugrađuje.
Ako je po preporuci, trebalo bi da imate bar nešto poverenja.
 
Poštovanje svima.
Imam jedno pitanje. Treba da zamenim prozor u stanu i razmisljao sam o alu-drvo stolariji. Nekoliko firmi koje sam za sada kontaktirao su mi rekle sledeće:
"Aluminijum-drvo zbog svojih karakteristika više nemamo u ponudi. Kombinacija dva različita materijala kao što su aluminijum i drvo se u našoj praksi nisu toliko dobro pokazala u smislu toplotne i zvučne izolacije u odnosu na aluminijumske."
Svi odmah kreću sa pričom da više to ne rade, zbog drveta i alu profila, bla bla...
Da li ih mrzi da rade ovo ili ne znaju, pa idu sa tom pričom? Svi nude samo PVC ili samo ALU.
Hvala
 
Poštovani, apsolutno nisu u pravu ti što Vam tako pričaju. Pretpostavljam da ne znaju i da ne umeju.
Aluminijum+drvo prozori zahtevaju dosta majstorskog znanja i iskustva, preciznost a i umešnosti prodaje. Kako prodati nešto što je realno najskuplje na tržištu pored poplave jeftinog pvc-a?
Aluminijum +drvo sistem je sam vrh ponude stolarije i ugrađuje se na najkvalitetnijim i najboljim projektima. Nećete naći ekskluzivnu vilu sa pvc prozorima.
U odnosu na običan aluminijum sa termomostom, aluminijum+drvo sa termomostom ima ipak nešto bolje karakteristike i nešto bolji koeficijent prolaska toplote. Pouzdano znam da je najbolji rezultat ispitivanja svojevremeno na IMS-u od svih aluminijumskih prozora imao sistem Thermoplus 98, aluminijum+drvo sistem.
Žao mi je što ste naleteli na takve neznalice i amatere, ali postoji dosta firmi koje rade redovno ili sa vremena na vreme prozore aluminijum +drvo. Istina je da je izrada zahtevnija, treba više vremena i mnogo više majstorskog znanja.
 
Poštovani, apsolutno nisu u pravu ti što Vam tako pričaju. Pretpostavljam da ne znaju i da ne umeju.
Aluminijum+drvo prozori zahtevaju dosta majstorskog znanja i iskustva, preciznost a i umešnosti prodaje. Kako prodati nešto što je realno najskuplje na tržištu pored poplave jeftinog pvc-a?
Aluminijum +drvo sistem je sam vrh ponude stolarije i ugrađuje se na najkvalitetnijim i najboljim projektima. Nećete naći ekskluzivnu vilu sa pvc prozorima.
U odnosu na običan aluminijum sa termomostom, aluminijum+drvo sa termomostom ima ipak nešto bolje karakteristike i nešto bolji koeficijent prolaska toplote. Pouzdano znam da je najbolji rezultat ispitivanja svojevremeno na IMS-u od svih aluminijumskih prozora imao sistem Thermoplus 98, aluminijum+drvo sistem.
Žao mi je što ste naleteli na takve neznalice i amatere, ali postoji dosta firmi koje rade redovno ili sa vremena na vreme prozore aluminijum +drvo. Istina je da je izrada zahtevnija, treba više vremena i mnogo više majstorskog znanja.
Hvala puno na brzom i iscrpnom odgovoru.
Izmedju ostalog su mi i govorili da se drvo mnogo krivi, jer je los kvalitet drveta u Srbiji.
Ja sam ih pitao za alu-drvo, i isao bih na hrast, jer gadjamo da se uklopi sa parketom koji je isto hrast.
Ukoliko Vam nije problem, da li bi ste mogli ovde ili u pp da mi posaljete firme za koje znate da rade, a da su dobre i pristojne sto bi rekli.
Malopre sam poslao i&b capitalu, everestdmd, i megaplast email sa upitom. Videcu sta oni kazu.

Planirao sam alu-drvo profil sa termopdekidom. (ne znam koji, video sam da je kod nas trenutno medju boljima Termoplus 98)
Staklo sam mislio troslojno:
1. Staklo : 4seasons 4mm
16mm prostor argon 90%
2. Staklo: 4mm ili 6mm float clear
16mm lajsna
3. Staklo: niskoemisiono 4mm

Sto se tice okova to ne znam kojih ima u ponudi za alu-drvo. Ako mogu isti kao za pvc isao bi na
MACO, SIEGENIA (ako sam dobro napisao)..nesto od tih nemackih.
Rolo komarnik
Alu roletnu (jedino mi je i dalje dilema da li spoljasnju ili unitrasnju nadgradnu).

Jos jedno pitanje za termoprekid. Da li je to vec ugradjeno na odredjeni profil ili se dodaje na profil pre postavljanja drveta? I koliko je preporuceno da bude termporekid milimetara?

Hvala
 
Unutrašnji drveni ramovi na aluminijum+drvo prozoru se upravo prave od hrasta, eventualno jasena. Znači, tvrdo drvo je u pitanju. Ako se drvo krivi, nije dobro osušeno, nije tvrdo drvo, nije dobro isečeno, i može još nekoliko razloga da bude.
Sačekajte da Vam ove tri firme daju ponudu, pa eventualno da se kontaktira još neka firma.
Sve ste dobro napisali za staklo, okov.
Nemojte nikako roletnu sa unutrašnjom kutijom, potpuno će uništiti divan i izuzetno kvalitetan prozor.
Termomost su poliamidne trake koje odvajaju spoljni od unutrašnjeg dela aluminijuma. U slučaju Thermoplus 98, to je 32 mm. Što veće, to bolje.
To je već u fabrici napravljeno, gde se proizvode aluminijumske šipke, i tu nema mogućnosti biranja.
 
Poštovanje svima.
Imam jedno pitanje. Treba da zamenim prozor u stanu i razmisljao sam o alu-drvo stolariji. Nekoliko firmi koje sam za sada kontaktirao su mi rekle sledeće:
"Aluminijum-drvo zbog svojih karakteristika više nemamo u ponudi. Kombinacija dva različita materijala kao što su aluminijum i drvo se u našoj praksi nisu toliko dobro pokazala u smislu toplotne i zvučne izolacije u odnosu na aluminijumske."
Svi odmah kreću sa pričom da više to ne rade, zbog drveta i alu profila, bla bla...
Da li ih mrzi da rade ovo ili ne znaju, pa idu sa tom pričom? Svi nude samo PVC ili samo ALU.
Hvala
Budalastina.
Evo ja upravo cekam u stanu koji renoviram ceo zid u staklu 4x2.5m, Alu-Drvo.
Donji tekst na osnovu mog iskustva i trazenja firmi se odnosi na podizno klizne sisteme velikih dimenzija - za normalne prozore verovatno je izbor veci.
Problem u BG je sto je Alumil prestao da proizvodi svoj alu-drvo profil Smartia 23300 Forestal pa tako na nasem trzistu ostaju samo 2 profila (oba odlicna): Febal i Eku Woodart TT AS Thermoplast 98. Takodje, cena je abnormalno visoka, sa roletnama itd. racunajte oko 1000 EUR/m2 sa vrhunskim okovom. To je cena za podizno klizne sisteme velikih povrsina.
Vecina firmi to ne radi, ili se ceka po nekoliko meseci. Ako ne pitate za cenu i hocete rok do 60 dana, MR PVC ili UNIDAS. Sve ostalo je (prema mom iskustvu) gubljenje vremena.
 
Budalastina.
Evo ja upravo cekam u stanu koji renoviram ceo zid u staklu 4x2.5m, Alu-Drvo.
Donji tekst na osnovu mog iskustva i trazenja firmi se odnosi na podizno klizne sisteme velikih dimenzija - za normalne prozore verovatno je izbor veci.
Problem u BG je sto je Alumil prestao da proizvodi svoj alu-drvo profil Smartia 23300 Forestal pa tako na nasem trzistu ostaju samo 2 profila (oba odlicna): Febal i Eku Woodart TT AS Thermoplast 98. Takodje, cena je abnormalno visoka, sa roletnama itd. racunajte oko 1000 EUR/m2 sa vrhunskim okovom. To je cena za podizno klizne sisteme velikih povrsina.
Vecina firmi to ne radi, ili se ceka po nekoliko meseci. Ako ne pitate za cenu i hocete rok do 60 dana, MR PVC ili UNIDAS. Sve ostalo je (prema mom iskustvu) gubljenje vremena.
Alumil je prestao da proizvodi svoj podizno-klizni aluminijum drvo sistem još pre 5-6 godina, jer je bio loš i zastareo.
FEAL bosanski je skuplji, relativno brzo se nabavlja. Ne postoji mogućnost dva radna krila, samo jedno radno krilo i mora jedan fiks.
PROFILATI je nešto jeftiniji, imaju ga par firmi na stanju. Tu mogu oba krila da budu radna.
Problem sa cenom nije samo vezan za profile i drvo, već je tu i okov (za jedno radno krilo košta oko 400-500 evra, i samo su nemački proizvođači u pitanju), kao i staklo ( to su uvek dosta velike pozicije, od 7 do 10 m2). Kad se sve to sabere, čovek se oduzme.
Ali, sve te pozicije rade perfektno i izgledaju još lepše.
Dugački rokovi nisu zbog nemanja robe na stanju, već zbog uglavnom velike gužve i puno posla u ovom periodu.
Istina je da podizno-klizne sisteme rade samo iskusne firme i iskusni majstori, a i oni imaju veliku zadršku, jer je aluminijum generalno skup sport, a aluminijum+drvo još i skuplji. Svaka i najsitnija greška u proizvodnji se skupo plaća.
UNIDAS radi drvo+aluminijum stolariju, ovo nikad nisu nudili i radili.
 
Zdravo svima.
Hteo bih da pitam za savet. Imam stare drvene duple dvokrilne prozore. Dvokrilni prozor, pa iza još jedan dvokrilni prozor. Usled prevelike buke zbog obližnjeg kafića i samog centra, rešio sam da stavim PVC prozore.

Ovo je predlog:
Prozor 2K O-OK
Gealan S9000
Sistem okova: ARX
Vrsta stakla: Pamplex 6+12+4+16+4
Centralni zatvarač i podprofil
Roletna je unutrašnja zato što je i stara postavljena tako, a moram i da ispoštujem prethodni izgled. U pitanju je PVC kutija sa aluminijumskom roletnom.

Šta mislite o ovoj ponudi i da li mislite da će znatno smanjiti buku? Malo sam se razočarao kada sam video da se ovde piše da je unutrašnja kutija za roletnu slaba tačka za buku (kao i da može ulaziti hladan vazduh u gornjem delu gde izlazi gurtna).
 
Poštovani, sa obzirom šta imate trenutno, a šta ste zamislili da stavite, bojim se da nećete dobiti puno.
Jeste, unutrašnja kutija od roletne je problem. Staklo takođe nema dobru specifikaciju.
Šta mislite da Vam to pogleda neki iskusan majstor, pa da predloži šta u stvari može da se promeni na starim prozorima, kako bi dobili na zvučnoj izolaciji.
Ako imate dva dupla dvokrilna prozora, to treba iskoristiti. Umesto jednostrukog staviti dvoslojno staklo, dodati neke dihtunge i gume, popraviti i naštelovati okov.
 
Poštovani, sa obzirom šta imate trenutno, a šta ste zamislili da stavite, bojim se da nećete dobiti puno.
Jeste, unutrašnja kutija od roletne je problem. Staklo takođe nema dobru specifikaciju.
Šta mislite da Vam to pogleda neki iskusan majstor, pa da predloži šta u stvari može da se promeni na starim prozorima, kako bi dobili na zvučnoj izolaciji.
Ako imate dva dupla dvokrilna prozora, to treba iskoristiti. Umesto jednostrukog staviti dvoslojno staklo, dodati neke dihtunge i gume, popraviti i naštelovati okov.
Hvala na odgovoru. Problem je što su to baš stari prozori, a retko se može naći dobar majstor. Kada sam se raspitivao da uradim takve nove, za tri prozora dimenzija 1750x1320 su mi tražili preko 4500 evra. Pritom, prozori koje oni nude bi bili od jele, a ovi prozori su hrast ili bukva (pravljeni pre 50 godina kada i sama zgrada).
Farbani su više puta, treba skinuti farbu. Treba da se restauriraju i da se stave dupla stakla, dihtunzi, gume, da se sredi okov, a to mnogo košta.
A i kod njih je unutrašnja roletna, pa hladan vazduh i buka ulaze tuda, a ulaze i na dva mesta gde su rupe za traku/gurtnu od roletne. Nemam pojma šta da radim.
 
Vrh