Šta je novo?

PVC i ALU stolarija iskustva i preporuke

Pozdrav @deka u akciji , naravno, sta reci sem svaka cast ! Pozdrav svima ostalima !
Puno je tema obradjeno, iscitao sam skoro sve. Promena stolarije u kuci je u pitanju.
Izbor je spao na Gaelan S9000 3 gume, tri stakla 4S 4+14Ar+4+14Ar+4 lowe.

Pitanje za deku i sve vas je da li je ok ovaj izbor stakla koji su mi ponudili ?

Hvala unapred !!!!
 
Veoma dobra kombinacija, pa tim i ponuda. Ne znam kako Vam se čini što se tiče para, ali je sve veoma dobro.
 
Hvala na odgovoru deko. Meni se cini - kolko para tolko muzike, ko i odanavek sto je bilo.
Iz Nisa sam. Recimo da je 140/140 prozor nesto preko 300eur u ovoj ponudi, kao reper ..
 
Nisam mislio kolika je cena konkretno, već da li se uklapa u Vaš budžet.
Ok, nisam Vas najbolje razumeo :)
Ma gde se uklapa, papreno je, nego čovek sve misli ovo sad radim pa ko zna kad, daj da ga uradim kako valja.
Zamolio bih Vas za još jedno mišljenje
Malopre dobih još jednu ponudu, jeftiniju nekih 15% :
Salamander šestokomorni profil 82mm sa 3 dihtung gume, 3 stakla, Siegenia okov

Šta ima bolji odnos kvalitet/cena, u ovom slučaju, Salamnder il Gaelan ponuda ?

Hvala !!!!
 
Zasto sam mislila da je zamena stolarije lak posao, odes, kazes koje ti dimenzije trebaju i gotovo. Danima sam iscitavala sve o stolariji i KAO nesto ukapirala, pored toga da ovo nije za zene 🤣🤣🤣🤣. Treba mi pomoc oko krajnjeg izbora ako neko moze @deka u akciji 😀. Imam 2 ponude oko kojih se dvoumim.
1. Gaelan profili, Maco okovi, stakla 4s sa argonom
2. Alumil profil, arx roto, stakla punjena argonom
Razlika u ceni je mala.
 
Ok, nisam Vas najbolje razumeo :)
Ma gde se uklapa, papreno je, nego čovek sve misli ovo sad radim pa ko zna kad, daj da ga uradim kako valja.
Zamolio bih Vas za još jedno mišljenje
Malopre dobih još jednu ponudu, jeftiniju nekih 15% :
Salamander šestokomorni profil 82mm sa 3 dihtung gume, 3 stakla, Siegenia okov

Šta ima bolji odnos kvalitet/cena, u ovom slučaju, Salamnder il Gaelan ponuda ?

Hvala !!!!
Po meni, SALAMANDER i Gealan su isti nivo kvaliteta, vrlo visok. Tako da ovo jeftinije 15 % bolje zvuči.
 
Zasto sam mislila da je zamena stolarije lak posao, odes, kazes koje ti dimenzije trebaju i gotovo. Danima sam iscitavala sve o stolariji i KAO nesto ukapirala, pored toga da ovo nije za zene 🤣🤣🤣🤣. Treba mi pomoc oko krajnjeg izbora ako neko moze @deka u akciji 😀. Imam 2 ponude oko kojih se dvoumim.
1. Gaelan profili, Maco okovi, stakla 4s sa argonom
2. Alumil profil, arx roto, stakla punjena argonom
Razlika u ceni je mala.
Poštovana, Gealan profil je pvc, dok je Alumil aluminijum. Cena ne može da bude ista ili slična. Negde postoji greška.
 
Sve su to odlični nemački pvc profili, odlični okovi, staklo je dvoslojno korektno. Nijansice su u pitanju. Šta god da izaberete, nećete pogrešiti.
 
@deka u akciji, izvinite ali imam jos jedno pitanje. Sta mislite o sledecoj ponudi: weiss 5000 profili, okovi WinkHaus ProPilot, stakla 4Flot+16+4Flot?
 
Mislim da je ova ponuda lošija. WEISS je bugarski profil, Winkhaus je nešto slabiji okov od Maco i Siegenia okova, staklo je vrlo bazno, moralo bi da bude bar spoljno 4 godišnja doba ili bar unutrašnje niskoemisiono.
 
Dobar dan svima, ponovo :/
@deka u akciji
Da li je velika razlika što se tiče kvaliteta i toplotne provodljivosti između 4-9-4-9-4 trostakla, Gealan Linear serija je u pitanju i Gaelan s9000 4-16-4-16-4.
Razlika u ceni je oko 10%

Hvala još jednom
PS. Koliko amatera po Nišu, neverovatno. Menjaju, izmišljaju, jedno na mail drugo kad se čujemo. Ne smem da zamislim kad se budemo videli šta bi bilo treće a kamoli šta će ugraditi. Užas.
 
Razlika u ceni je zbog druge serije profila, a ne zbog stakla. Argon kao inertni gas daje najbolje rezultate ako je u prostoru od 16 mm, lošiji su rezultati ako je manji a i veći distancer između stakala. Ovo Vam je manje bitno od podatka koja su tačno stakla koja se ugrađuju, tačne specifikacije i kvaliteta pojedinačnih stakala.
 
molim za preporuku firmi za pvc stolariju u bgd-u ili relativnoj okolini . hvala unapred!

PS. moze i u dm ako je to protivno pravilima foruma.
 
Poštovani @deka u akciji

Za potrebe izuzetno stare banatske kuće, u kojoj se sada nalazi škola, tražim odgovarajuće prozore i sve propratno što bi moglo da nam osigura Ug manji od 1.0W/m2K, i izuzetnu zvučnu izolaciju. Objekat je prizemni, a ulica je kapilarna i tranzitna za tešku mašineriju gde je udarna buka veliki problem, poljoprivredne mašine koje prolaze kroz grad i hitne službe sa sirenama, dok je pešački saobraćaj dodatni izvor buke. Deo kuće koji bi se radio u prvoj fazi je okrenut ka jugozapadu, i toplota je izuzetna tokom leta, ali su spoljašnji zidovi 85cm i pravljeni su od naboja, tako da je prozor jedina slaba tačka.

Zbog ovih karakteristika u istraživanju sam se odlučio za staklopaket 55.2(ExtraClear + PVB SoundControl + CG Solar)/12mm (90% Argon)/6mm ExtraClear/12mm (90% Argon)/44.2(ExtraClear + PVB SC + ExtraClear).

Ovaj staklopaket bi trebao da nam pruži do 50db zvučne izolacije i Ug manji od 1.0W/m2K.

sp.png


Moje pitanje je, da li je pametnije ovakav staklopaket staviti u PVC ili u Alu profil? Da li možda imate neke druge predloge koji bi mogli da eventualno postignu slične ili iste performanse ekonomičnije?

Hvala.
 
Poslednja izmena:
Poštovani @deka u akciji

Za potrebe izuzetno stare banatske kuće, u kojoj se sada nalazi škola, tražim odgovarajuće prozore i sve propratno što bi moglo da nam osigura Ug manji od 1.0W/m2K, i izuzetnu zvučnu izolaciju. Objekat je prizemni, a ulica je kapilarna i tranzitna za tešku mašineriju gde je udarna buka veliki problem, poljoprivredne mašine koje prolaze kroz grad i hitne službe sa sirenama, dok je pešački saobraćaj dodatni izvor buke. Deo kuće koji bi se radio u prvoj fazi je okrenut ka jugozapadu, i toplota je izuzetna tokom leta, ali su spoljašnji zidovi 85cm i pravljeni su od naboja, tako da je prozor jedina slaba tačka.

Zbog ovih karakteristika u istraživanju sam se odlučio za staklopaket 55.2(ExtraClear + PVB SoundControl + CG Solar)/12mm (90% Argon)/6mm ExtraClear/12mm (90% Argon)/44.2(ExtraClear + PVB SC + ExtraClear).

Ovaj staklopaket bi trebao da nam pruži do 50db zvučne izolacije i Ug manji od 1.0W/m2K.

Pogledajte prilog 162146

Moje pitanje je, da li je pametnije ovakav staklopaket staviti u PVC ili u Alu profil? Da li možda imate neke druge predloge koji bi mogli da eventualno postignu slične ili iste performanse ekonomičnije?

Hvala.
Poštovani, vidim da ste problemu a i njegovom rešavanju pristupili veoma ozbiljno i dosta duboko tehnički. Svaka čast.
Za staklopaket imam dve sugestije - prva je da staklo br 4 ima niskoemisioni film/low-e, a druga sugestija je da međulajsne od 12 mm budu Thermix ili warm-edge.
Uz ovakav staklopaket dobićete Ug sigurno ispod 0,5 W/m2K, a i zvučnu izolaciju od 50 dB, verovatno. To su izvanredno dobre vrednosti. Ova dva poboljšanja će poskupeti vrlo malo već ozbiljno skup staklopaket, koji je maltene jedino rešenje problema.
Naravno, ovakav staklopaket može da napravi samo ozbiljna staklarska firma, a u Srbiji ih ima manje od prstiju jedne ruke.
Takođe, težina od 60 kg/m2 za staklo je veoma zahtevna, jer krilo prozora sa sve staklom, profilima i okovom ne sme da bude teže od 130 kg, toliko proizvođači deklarišu nosivost za pvc okov i ne snose nikakvu odgovornost za nedajbože neki problem ako se nešto desi zbog velike i veće težine.
Sve ovo ima ipak više smisla staviti u pvc profile, jer su ekonomičniji, imaju bolje izolacione karakteristike, i na kraju, kvalitetniji su.
Mali problem je što se mora tražiti pvc profil koji može da primi staklopaket od 50 mm, sa tim da da mora da ima pored dva obavezna dihtunga i treći dihtung, srednji. To uglavnom mogu da pruže pvc profili sa 6,7 ili više komora.
Sve ovo je dosta zahtevno i veliki izazov, ali nije uopšte neizvodljivo.
Svaku sreću Vam želim i javite kako je ispalo.
P.S. Nemojte nikako stavljati nikakve roletne sa unutrašnjom kutijom na ovakav prozor, jer onda ništa od fenomenalne zvučne i toplotne izolacije kakvu inače ima ovakav prozor.
 
Pozdrav svima. Imam 2 pozicije, ŠxV 240x230 i 240x215, terasna vrata . Prvu bih uradio kao trokrilnu ali me interesuje da li postoji mogucnost kombinovanja tako da jedno krilo bude okretno/nagibno a centralno recimo klizno? Druga pozicija bi bila klizna sa jednim fiksnim i jednim pokretnim krilom. Da li klizno krilo može biti i nagibno? Stakla bi bila trostruka, po preporuci iz ove teme. Da li su PVC profili odgovarajući za ove dimenzije, težine?
 
Poštovani, trokrilni prozor možete praviti kao dvokrilni + jednokrilni. Najprostije, najjeftinije, najbolja izolacija. Srednje krilo ne može nikako biti klizno.
Druga varijanta trokrilne pozicije je harmonika 321, gde glavno krilo (krajnje levo ili krajnje desno) može da se otvara i nagibno i okretno. Druga dva krila se preklapaju na drugu stranu i cela pozicija je otvorena/čista. Ovaj harmonika okov je ozbiljno skuplji od običnog okretno-nagibnog, profili su isto prozorski, dihtovanje je za nijansu slabije, jer ima manje tačaka bravljenja.
Nagibno klizni sistem je za drugu poziciju. Dvokrilni prozor, gde je polovina fiksna, a druga polovina može da se otvori na kip, a zatim i paralelno da se izvuče nekih 13 cm iz zatvorenog položaja i onda kliza sa unutrašnje strane tik preko fiksnog dela. Ovde je takođe okov dosta skup, ali je dihtovanje super. I malo treba pripaziti sa manipulacijama, jer je okov specifičan.
Sve ovo može sa troslojnim staklom u pvc profilu.
 
Zahvaljujem. Preporuke za Beograd za firme koje bi mogle da odrade ovo kvalitetno sa dobrim okovom? Ima tu jos par pozicija ali su standardne.
 
Pozdrav svima.
Za koje bi ste se proizvodjace profila odlucili:
- Rehau
- Gealan
- Weiss
Ako mozete da mi uporedite idnos cene i kvaliteta.
Unapred hvala!
 
Pozdrav svima.
Za koje bi ste se proizvodjace profila odlucili:
- Rehau
- Gealan
- Weiss
Ako mozete da mi uporedite idnos cene i kvaliteta.
Unapred hvala!
Poštovani, pitanje je vrlo površno i uopšteno. Postoji vrhunska serija u Gealanu koja je mnogo bolja od bazične Rehau serije profila. Rehau je mnogo veća firma. WEISS je bugarski profil, ali isto važi. Najbolja WEISS serija je bolja od najprostijih Gealan i Rehau.
 
Poštovani, pitanje je vrlo površno i uopšteno. Postoji vrhunska serija u Gealanu koja je mnogo bolja od bazične Rehau serije profila. Rehau je mnogo veća firma. WEISS je bugarski profil, ali isto važi. Najbolja WEISS serija je bolja od najprostijih Gealan i Rehau.
hvala na odgovoru, poslacu vam preciznije podatke o serijama profila
 
Pozdrav svima.
Planiram da menjam spoljna vrata od kuce. Da li je bolje ALU ili PVC i zasto? Sirina otvora je 118cm. Voleo bih da budu iz jednog dela, dakle bez krila. Koji brend predlazete za ALU a koji za PVC?
 
Vrh