Šta je novo?

PVC i ALU stolarija iskustva i preporuke

Ukoliko se spremate da ugradite drvo alu stolariju izbegavajte firmu SMAJ PRODUKT doo.LAZAREVO SELO u širokom ruku,o detaljima sa fotografijama drugom prilikom.Šta je sposoban da uradi tim za otklanjanje reklamacija te firme to ni u snu nisam sanjao?
 
Sve preporuke za EKV Kovačica!
U pitanju je stolarija sa domaćim Roloplast profilima, a okov je Roto.
25 raznih pozicija, od čega je većina 220x250cm klizni sistem.
Jednostavno, odličan proizvod i usluga!
 
Pozdrav svima,

Nekome ce mozda pomoci ovaj pregled ponuda koje smo dobili, a nama treba sugestija koju odabrati ako je moguce na osnovu istog. Menjamo staru, drvenu stolariju koja je "suplja" na sve strane. Stan nije izlozen buci ili direktnom suncu (planirana je i izolacija zgrade).
Ponude:
1. 3500eur
a. Profil - 6k, roloplast
b. Okov - roto
c. Staklo - 4/12/4/9/4

2. 3300eur
a. Profil - roloplast
b. Okov - roto
c. Staklo - 4/16/4

3. 5000eur
a. Profil - 5k, Rehau
b. Okov - Maco
c. Staklo - 4/16/4

4. 4800eur
a. Profil - Veka Softline
b. Okov - Roto NT
c. Staklo - 4/16/4

5. 5000eur
a. Profil - Trocal
b. Okov - WinkHaus
c. Staklo - 4/16/4/16/4

6. 5600eur
a. Profil - 6k, Rehau Synego
b. Okov - Roto NT
c. Staklo - 4/16/4/16/4

7. 5000eur
a. Profil - 5k, Rehau Euro 70
b. Okov - Roto NT
c. Staklo - 4/12/4/12/4

8. 4500eur
a. Profil - Prestige
b. Okov - WinkHaus
c. Staklo - 4/16/4/16/4

9. 4700eur
a. Profil - Prestige
b. Okov - Roto
c. Staklo - 4/16/4/16/4

10. 5400eur
a. Profil - Trocal 76mm
b. Okov - WinkHaus
c. Staklo - 4/16/4/16/4

11. 4600eur
a. Profil - Kommerling
b. Okov - Sigenia
c. Staklo - 4/12/4/12/4

12. 5300eur
a. Profil - Veka Softline
b. Okov - Roto nx
c. Staklo - 4/16/4/16/4

Pozdrav,
Aleksandar
 
Posle 40ak godina doslo vreme da promenim Jelovica stolariju koja se ponegde deformisala toliko da moze prst da stane.

Kako cu zadrzavati postojece roletne koje su aluminijumske i odlicne a koje cu samo dodatno izolovati mislim da nema svrhe ici sa nekim troslojnim staklima i juriti izolaciju kada je veci problem ta kutija od roletne i kuca koja nije izolovana a kako stvari stoje nece skoro ni biti.

Neki moj zakljucak procitavsi ovih 49 stranica (deki skidam kapu) bi bio da mi treba prozor solidnog kvaliteta sa dva stakla koji moze gotov da se kupi posto mi nije problem montaza i obrada posle,to sam to vec radio?
Dimenzije su inace standardne, 180x120 i 120x120 pa racunam da tih dimenzija ima i gotovih a cena je prilicno bitan faktor.
 
Poslednja izmena:
Naravno, Vi odlučujete šta ćete i kako ćete sa Vašim parama.
Samo bih Vam preporučio da ipak izbegnete gotove turske prozore, već da pogledate par naših firmi koje prave gotove prozore, i to prodaju preko placeva građevinskog materijala. To su Roloplast Kovačica, Hram 032, Sunce Marinković, Mošić Laćarak. Proverite i cenu kod Rollplast na Altini, to je bugarska firma, ali je proizvod više nego korektan.
 
Pozdrav svima,

Nekome ce mozda pomoci ovaj pregled ponuda koje smo dobili, a nama treba sugestija koju odabrati ako je moguce na osnovu istog. Menjamo staru, drvenu stolariju koja je "suplja" na sve strane. Stan nije izlozen buci ili direktnom suncu (planirana je i izolacija zgrade).
Ponude:
1. 3500eur
a. Profil - 6k, roloplast
b. Okov - roto
c. Staklo - 4/12/4/9/4

2. 3300eur
a. Profil - roloplast
b. Okov - roto
c. Staklo - 4/16/4

3. 5000eur
a. Profil - 5k, Rehau
b. Okov - Maco
c. Staklo - 4/16/4

4. 4800eur
a. Profil - Veka Softline
b. Okov - Roto NT
c. Staklo - 4/16/4

5. 5000eur
a. Profil - Trocal
b. Okov - WinkHaus
c. Staklo - 4/16/4/16/4

6. 5600eur
a. Profil - 6k, Rehau Synego
b. Okov - Roto NT
c. Staklo - 4/16/4/16/4

7. 5000eur
a. Profil - 5k, Rehau Euro 70
b. Okov - Roto NT
c. Staklo - 4/12/4/12/4

8. 4500eur
a. Profil - Prestige
b. Okov - WinkHaus
c. Staklo - 4/16/4/16/4

9. 4700eur
a. Profil - Prestige
b. Okov - Roto
c. Staklo - 4/16/4/16/4

10. 5400eur
a. Profil - Trocal 76mm
b. Okov - WinkHaus
c. Staklo - 4/16/4/16/4

11. 4600eur
a. Profil - Kommerling
b. Okov - Sigenia
c. Staklo - 4/12/4/12/4

12. 5300eur
a. Profil - Veka Softline
b. Okov - Roto nx
c. Staklo - 4/16/4/16/4

Pozdrav,
Aleksandar
Mislim da je ponuda pod brojem 8 nešto više nego u redu za te pare. Dobijate troslojno staklo za cenu dvoslojnog kod drugih, sve je korektno, cena je srednja.
Naravno, ako Vam budžet ne dozvoljava, onda Roloplast sa troslojnim staklom, ali ipak nešto drugačijim i boljim.
 
Samo bih Vam preporučio da ipak izbegnete gotove turske prozore, već da pogledate par naših firmi koje prave gotove prozore, i to prodaju preko placeva građevinskog materijala. To su Roloplast Kovačica, Hram 032, Sunce Marinković, Mošić Laćarak. Proverite i cenu kod Rollplast na Altini, to je bugarska firma, ali je proizvod više nego korektan.

Hvala na savetu, provericu.
Vec je vise puta receno da ti turski prozori ne valjaju sto verujem i ne planiram da ih kupim ali me cisto zanima sta je na njima najveci problem, stakla, profil ili okovi posto na papiru zvuce lepo, siroki profili, solidno ojacanje, tri dihtinga...
 
Pa,.... sve je problem. Stakla nisu sa niskoemisionim filmom, nemaju Argon punjenje, okov je neki nepoznat turski koji riknjava brzo, a kod nas nema da se kupi i zameni, profili imaju dosta tanak spoljni zid, pa se uvijaju, ne dihtuju, ojačanje samo piše da je dobro, stvarno je pretanko, gume su kamene, loše dihtuju, odbijaju ćoškove i još mnogo toga što samo profesionalno oko može da primeti.
 
Dragi forumasi, konačno sam ugradila stolariju. Deda u akciji zna koliko sam mu dosadjivala. Na kraju se isplatilo. Ko hoće preporuku za drvo/aluminijum stolariju neka mi se javi, ja sam prezadovoljna stolarijom koju su mi ugradili. Reč je o poštenim ljudima, tacni su u minut, i napravili su mi stavrno dobre prozore. Verujte mi na reč. Kakav Smaj, ovi razbijaju kako rade. Cena je znatno jeftinija nego sto je inače za tu vrstu stolarije.
 
Pa, podeli informaciju ovde. Ovde iznosimo pozitivna i negativna iskustva, navodeći tačno o kome se radi.
 
Stolarija Mitrovic, Loznica. Imaju Instagram stranicu.
CB5D23F2-317D-41B7-BAB4-4A2FAFAAD85B.png
 
Samo da kazem, sve sto je Belari napisala u potpunosti se slazem jer je Stolarija Mitrovic i meni radila prozore prosle godine. Ja sam ih njoj preporucio .

Belari, drago mi je da si zadovoljna.​

 
Hvala tebi, mnogo si mi pomogao. Nama treba da završe još neke sitnice, ali sam stavrno zadovoljna, i ne samo ja, ovom stolarijom.
 
Samo bih Vam preporučio da ipak izbegnete gotove turske prozore, već da pogledate par naših firmi koje prave gotove prozore, i to prodaju preko placeva građevinskog materijala. To su Roloplast Kovačica, Hram 032, Sunce Marinković, Mošić Laćarak. Proverite i cenu kod Rollplast na Altini, to je bugarska firma, ali je proizvod više nego korektan.

Raspitivao sam se kod Sunca i tamo sam dobio skoro identicne ponude za prozore sa Deceuninck profilom sa tri dihtunga i Rehau sa dva, oba su petokomorna i 70mm. Stakla niskoemisiona i sigernia titan AF okovima.
Deceuninck je belgijski profil koliko vidim ali se nesto ne spominje pa da pitam vredi li cemu?

Vecina prozora koje bih menjao su 120x120, lepse mi izgledaju kada je tu samo jedno krilo ali se plasim da vremenom ne padnu zbog tezine. Sta bi bilo bolje uzeti?
 
Poslednja izmena:
Bolja je varijanta Deceunink/Thyssen /Inoutic sa tri dihtunga, to je isto nemačka firma.
Bolje da ovaj prozor bude dvokrilni. Zbog otvaranja, pranja, težine, štelovanja...
 
Mozda nije mesto (grupa) za ovo pitanje ali ima veze sa nazivom grupe ,pa sa misljenja da cu ovde dobiti najbolji i najstručniji odgovor.....
Postavio sam novu PVC stolariju u stanu ,medjutim posto je sunčana strana zanimam me da li savetujete ugradnju "zebra " ili "dan-noć " zavesa koje se kače na ovir prozora,da li to nesto smeta okviru,da li slabije dihtuje,krivi ...???
Ili koje vi resenje imate za takav problem
big-67667001_619fe637c65d35-36925634247701385_61819.jpg
Sunstrip-Mini-Zebra-Dan-Noć-montažno-demontažno-na-krilo-prozora.jpg
zebra-zavese-005.jpg
 
Zebra ili dan/noć zaštita od sunca ne smeta prozoru u smislu tehničkih karakteristika i performansi. Smeta kod okretnog otvaranja, ne može krilo da se otvori pod 90 stepeni, udaraće i oštetiće špaletnu. Ne može ni da zaštiti skroz od sunca.
Dosta su skupa varijanta.
Probajte sa venecijanerima.
 
@hedonista77
Iz ličnog iskustva toplo preporučujem dan-noć zavese.
Kao prethodni korisnik venecijanera u starim drvenim prozorima sa duplim krilima ( gde je venecijaner bio u samom krilu između stakla), u varijanti koja je sada izvedena na PVC stolariji dobijena je ista zaštita od prodora sunčevih zraka. Ono što nećete dobiti sa zavesama je potpuna zatamljenost, mada i to zavisi od materijala koji želite da izaberete.
U mom slučaju su bila balkonska vrata, gde je odabir materijala za zavesu bio limitiran prostorom u kućištu gde se namotava zavesa. Puniji neprozirni materijali (slični plišu) su deblji i ograničena je dužina zavese. Izbor je pao na najtamniji materijal, iako su vrata na severnoj strani, ali je u pitanju spavaća soba.
Na prvoj slici je prikazan pogled sa spoljne strane gde se primećuju vođice sa unutrašnje strane, koje ne dozvoljavaju da se zavesa njiše kod otvaranja-zatvaranja vrata.
Na drugoj slici je zaokruženo kućište koje je iskorišćeno i vide se vođice. U ovom slučaju je moguće otvaranje pod uglom od 90 stepeni.
Na dva prozora takođe imam zavese dan-noć, i isti mogu da se otvaraju pod 90 stepeni pa i više, jer se sa iste strane nalazi i traka (gurtna) za roletne. Te slike nažalost nemam.

Zavesa dan-noc.jpg

Kuciste.JPG
 
@hedonista77
Iz ličnog iskustva toplo preporučujem dan-noć zavese.
Kao prethodni korisnik venecijanera u starim drvenim prozorima sa duplim krilima ( gde je venecijaner bio u samom krilu između stakla), u varijanti koja je sada izvedena na PVC stolariji dobijena je ista zaštita od prodora sunčevih zraka. Ono što nećete dobiti sa zavesama je potpuna zatamljenost, mada i to zavisi od materijala koji želite da izaberete.
U mom slučaju su bila balkonska vrata, gde je odabir materijala za zavesu bio limitiran prostorom u kućištu gde se namotava zavesa. Puniji neprozirni materijali (slični plišu) su deblji i ograničena je dužina zavese. Izbor je pao na najtamniji materijal, iako su vrata na severnoj strani, ali je u pitanju spavaća soba.
Na prvoj slici je prikazan pogled sa spoljne strane gde se primećuju vođice sa unutrašnje strane, koje ne dozvoljavaju da se zavesa njiše kod otvaranja-zatvaranja vrata.
Na drugoj slici je zaokruženo kućište koje je iskorišćeno i vide se vođice. U ovom slučaju je moguće otvaranje pod uglom od 90 stepeni.
Na dva prozora takođe imam zavese dan-noć, i isti mogu da se otvaraju pod 90 stepeni pa i više, jer se sa iste strane nalazi i traka (gurtna) za roletne. Te slike nažalost nemam.

Pogledajte prilog 160090
Pogledajte prilog 160091
Gde se mogu naci ove zavese sa duge slike ?
 
Pozdrav, zamenio bih stolariju na kuci jos sam u fazi prikupljanja ponuda. Nov sam u ovome i jos uvek skupljam informacije. Za sada imam samo jednu ponudu sa Veka softline 70 profilom, staklo ispunom 4x16x4 LowE i okovom Sigenia (tako pise u ponudi), da li imate neku preporuku za firme koje rade PVC stolariju u okolini Smederevske palanke koje su proverene. Hvala unapred.
 
Pozdrav, zamenio bih stolariju na kuci jos sam u fazi prikupljanja ponuda. Nov sam u ovome i jos uvek skupljam informacije. Za sada imam samo jednu ponudu sa Veka softline 70 profilom, staklo ispunom 4x16x4 LowE i okovom Sigenia (tako pise u ponudi), da li imate neku preporuku za firme koje rade PVC stolariju u okolini Smederevske palanke koje su proverene. Hvala unapred.
Imate par OK. firmi u Mladenovcu
 
Vrh