Šta je novo?

PSP Farman West 65 - [ Multifunkcionalni kompleks - 152.437 kvm ]

Danas je išla nova animacija na rasveti i izgledala je baš dobro iz daljine. Ništa se ne bi videlo da sam snimao mobilnim iz te daljine, pa nisam ni pokušavao. Umesto toga evo jedna od pre neki dan.
 
Kula u izmaglici....

west65-01-2020-12-19-00-07-56.jpg

west65-02-2020-12-19-00-07-56.jpg

west65-03-2020-12-19-00-07-56.jpg
 
Lepotica!
 

Prilozi

  • received_727152634598256.jpeg
    received_727152634598256.jpeg
    818,7 KB · Pregleda: 5.647
Kakv je utisak vas koji često prolazite tuda? Nekako mi deluje da prilično sporo ide zastakljivanje ovih preostalih nekoliko spratova.
 
Meni se ovako odokativno čini da u zastakljivanju nisu napredovali ni jedan metar negde od septembra do danas. Kažu da dolazi velika ekonomska kriza u celom svetu,što će se svakako odraziti i na građevinski sektor. Bila bi prava katastrofa za panoramu Beograda da ova zgrada ostane nedovršeni kostur bez zastakljenog vrha,kao ono ruglo od Beobanke.
 
Da, da, the winter is coming, sve će se urušiti :) polako čoveče, pa imaju oni neku svoju dinamiku. To što pričaš bi imalo smisla da oni sad tek kreću sa prodajom i da nemaju novca da dovrše projekat...
 
ccc":aeif9otr je napisao(la):
Da, da, the winter is coming, sve će se urušiti :) polako čoveče, pa imaju oni neku svoju dinamiku. To što pričaš bi imalo smisla da oni sad tek kreću sa prodajom i da nemaju novca da dovrše projekat...
Skupice valjda dovoljno novca bar za stakla. Uvek mogu da izdaju fasadu kao bilbord, ako vec nemaju para za unutrasnjost :)

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Ljudi koji kupuju stanove u ovoj zgradi nikad nece osetiti krizu,tako da jedino ljudi koji rade od 8-16 su najugrozeniji a ti ljudi ovde ne mogu da kupe ni parking mesto za bicikl
 
Kako ?? Ostalo jos 3,4 sprata da se zastakle . Verujem da je vise od pola stanova završeno. Vidim da testiraju rasvetu na fasadi , majstore mozes videti svaki dan .....odakle takav zakljucak da se kula ne zavrsava ??? A verujem da su prodali skoro sve.
Da sklonimo sa strane ove crne gavrane i njihove komentare. Jel ima neko sliku iz unutrasnjosti ?
 
Najbolje da ce djokovicev stan gore na vrhu ostaviti ne zavrsen :lol:
Dajte malo ozbiljnosti nije ovo neki novinski portal/forum :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=805095#p805095:2rx5ce41 je napisao(la):
Putnik95 » 20 Dec 2020 12:11 am[/url]":2rx5ce41]Meni se ovako odokativno čini da u zastakljivanju nisu napredovali ni jedan metar negde od septembra do danas. Kažu da dolazi velika ekonomska kriza u celom svetu,što će se svakako odraziti i na građevinski sektor. Bila bi prava katastrofa za panoramu Beograda da ova zgrada ostane nedovršeni kostur bez zastakljenog vrha,kao ono ruglo od Beobanke.


Ti se ovo salis sa nama ili? Pa bar po slikama na forumu mozes da uporedis septembar i decembar i da vidis napredak... Ja sve mislim da se ovaj covek sali, prosto ne mogu da verujem u drugacije. Sa strane koja gleda ka B.Kosi ostala su poslednja dva sprata da se zastakle a nesto vise na strani koja gleda ka centru Beograda. Sve u svemu, malo vise od msec dana i zastakljivanje je gotovo tj najdalje kraj januara a verujem da ce to biti i ispostovano obzirom da je jos jako malo ostalo da se zastakli.
 
Cinjenica je da bi ovaj ostatak zastakljivanja mogao da se uradi za 5 dana al verovatno im paneli ne stizu tom dinamikom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=805264#p805264:1ahhyqi4 je napisao(la):
bokili84 » Ned Dec 20, 2020 3:54 pm[/url]":1ahhyqi4]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=805095#p805095:1ahhyqi4 je napisao(la):
Putnik95 » 20 Dec 2020 12:11 am[/url]":1ahhyqi4]Meni se ovako odokativno čini da u zastakljivanju nisu napredovali ni jedan metar negde od septembra do danas. Kažu da dolazi velika ekonomska kriza u celom svetu,što će se svakako odraziti i na građevinski sektor. Bila bi prava katastrofa za panoramu Beograda da ova zgrada ostane nedovršeni kostur bez zastakljenog vrha,kao ono ruglo od Beobanke.


Ti se ovo salis sa nama ili? Pa bar po slikama na forumu mozes da uporedis septembar i decembar i da vidis napredak... Ja sve mislim da se ovaj covek sali, prosto ne mogu da verujem u drugacije. Sa strane koja gleda ka B.Kosi ostala su poslednja dva sprata da se zastakle a nesto vise na strani koja gleda ka centru Beograda. Sve u svemu, malo vise od msec dana i zastakljivanje je gotovo tj najdalje kraj januara a verujem da ce to biti i ispostovano obzirom da je jos jako malo ostalo da se zastakli.
Nisam pratio izgradnju na forumu,zadnji put sam West 65 video sa Kalemegdana,i imam utisak da zadnja faza zastakljivanja ide užasno sporo. Sećam se kako je brzo išlo zastakljivanje tokom proleća i leta,a onda je nešto naglo usporilo. Nisam stručnjak za visokogradnju,pa pretpostavljam da su razlozi ekonomske prirode.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=805268#p805268:3e2uo0qy je napisao(la):
ftj » 20 Dec 2020 04:07 pm[/url]":3e2uo0qy]Cinjenica je da bi ovaj ostatak zastakljivanja mogao da se uradi za 5 dana al verovatno im paneli ne stizu tom dinamikom.


Moje misljenje je drugacije... Nije isto panele montirati na drugom i trecem spratu i na cetrdesetom kao i to da li se montiraju leti i sada, zimi kada duva vetar i kada mrak pada u 16h.. I jos nesto, svi smo zaboravili da donji spratovi nisu bili zastakljeni i da su to odradili u prethodnih mesec dana... Jedno je sigurno a to je da su pri samom kraju i da je ostalo jos par nedelja do zavrsetka fasade. :kk:
 
Montaža ovakve staklene fasade je izuzetno kompleksna organizacija na gradilištu, i zavisi od nebrojeno stvari i faktora. I ponajmanje zavisi od dinamike proizvodnje stakla ili uvoza aluminijumskih profila Poznajem dobro i firmu koja to radi, a i dobavljače materijala, i pouzdano tvrdim da tu nema problema
 
Malo jači vetar i vec je problem raditi . A ako se dobro secam ,duvala je kosava 10 dana . Sta je tek bilo na 40om spratu. Zgrada je slecificna ,ne moze da se ni uporedjuje sa ostalim stambenim zgradama, jer je na ovoj sve drugacije. Videcemo uskoro kako ce biti. Za sada primećujem da ova kula i kula BW najvise paznje izazivaju.
 
Сваки дан гледам овај "Товерчићћћ на западу 65" како напредује, пошто сам сад силом прилика ту јако близу у блоку 38.

Застакљивање ће бити завршено до краја године, тако су ми једном приликом, пре неких месец и нешто дана, рекли на грађевини. Сад је проблем у ветру на тој висини. Кад сам постављао слике 13. децембра, на претходној страни viewtopic.php?f=20&t=1311&start=3650#p802528, са места са кога сам сликао (из Булевара Милутина Миланковића, а иза "мерцедес" зграда), ни дашка ветра није било. Посматрао сам кад кран диже стакла, код нижих спратова, да кажем до неког 30-тог :D стакло се не љуља уопште, чим пређе ту спратност, то је ваљда неких 100-тинак метара, стакло почне да се љуља на ветру. Ипак краниста успева да га некако смири и да га спусти тамо где треба. Док је била кошава оних 10-так дана, што каже @Битка заБГ, нису ни радили. Сад им ето "мало" и магла омета радове, па и тада не раде на застакљивању.

Завршиће нема журбе, биће Товерчићћћ завршен како је и планирано, до 30. јуна 2021.године. :kk:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=805926#p805926:39lvwbnx je napisao(la):
trialin » Uto Dec 22, 2020 2:26 pm[/url]":39lvwbnx][youtube]https://www.youtube.com/watch?v=_Xgm7Al5BgA[/youtube]
Verovatno se rade ovi stanovi ,cim su svetla popaljena.
 
Ceo kraj je jedno veliko gradiliste. Ovde se vidi The One gradiliste i West kula u pozadini.

20201221_141108.jpg


Evo i jedna od veceras.

20201222_174729.jpg
 
22.12.2020., 12:32 часова, ова страна која гледа према Бежанијској коси брже напредује. Кликни за увећање


 
Vrh