Šta je novo?

PSP Farman West 65 - [ Multifunkcionalni kompleks - 152.437 kvm ]

Postavljena je rasveta na delu zgrade!
 

Prilozi

  • 7EA2D986-0A08-4617-A927-1083B2354B58.jpeg
    7EA2D986-0A08-4617-A927-1083B2354B58.jpeg
    293,3 KB · Pregleda: 7.333
  • 2B6A7567-F0DB-4C6D-8161-F6F1320C05FC.jpeg
    2B6A7567-F0DB-4C6D-8161-F6F1320C05FC.jpeg
    223,4 KB · Pregleda: 7.339
Jel moze da prodje jedan projeket bez glupog osvetljenja...Tako je lepa/impozantna zgrada, i onda roknu osvetljenje kao da Aca Lukas povlaci crte...Sta fali da zgrada nema osvetljenje osim iz stanova ili kancelarija? Lepse je bez (subjektivno), ali je i sigurno jeftinije i bolje za zivotnu sredinu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=796297#p796297:22z0t7vo je napisao(la):
BalkanRoyale » 25 Nov 2020, 01:31[/url]":22z0t7vo]Jel moze da prodje jedan projeket bez glupog osvetljenja...Tako je lepa/impozantna zgrada, i onda roknu osvetljenje kao da Aca Lukas povlaci crte...Sta fali da zgrada nema osvetljenje osim iz stanova ili kancelarija? Lepse je bez (subjektivno), ali je i sigurno jeftinije i bolje za zivotnu sredinu.

I to sve što kažeš možemo da vidimo na primeru ušća gde stara kula deluje daleko elegantnije sa “prirodnim” osvetljenjem iz kancelarija. Za W65 je još poraznije što se radi o stambenom objektu pa takvo osvetljenje može da zasmeta stanarima.
 
Најбоље да све буде сиво црно и да угасимо и улична светла шта ће нам.Град је град, и треба да сија а не да изгледа град ко Аушвиц.Лично и мени се не свиђа овакво осветљене,ако им стварно буде било овако са овим линија чист промашај мора то да изгледа много маштовитије.
 
Стварно како ће они који буду живели код тих светала а у исто време нису дозвољене ролетне, венецијанери и остали застори
 
Da ste pogledali video o tome kako ce dekorativna rasveta izgledati a koji je okacen jedno 5x u temi ne bi pricali sada nebuloze o linijama na zgradi koje ce stalno da svetle... Druga stvar, kako dekorativna rasveta ne smeta stanarima u BGH2O? Naravno da ne smeta, tako se i projektuje i montira da stanari mogu normalno ziveti pa ce tako biti i u west65. Sta sve covek na ovom forumu nece procitati, neverovatno.
 
Jesam, sto? Bar ove koje poznajem... Nikome nije smetalo a za tebe ne znam :)
 
Ja sam bas čuo da su se žalili i da se zbog toga rasveta gasi posle ponoći... Druga je stvar ovde jer trake nisu direktno uperene u stanove.
 
Колико видех на оној анимацији, биће расвета више као панел, моћи ће да се праве разни облици на фасади.
 
Тако је и мени остало у глави, не верујем да би неко упропастио ову зградицу тако баналним тракама.
 
lisica":rtl56oht je napisao(la):
Mislim da je Gaga vec odgovoreno par puta, ovaj plan samo definise sta je vec uradjeno ili projektovano za plan detaljne regulacije. Bili su u obavezi to da urade i sada su uradili. Nista se ne menja u projektu.
Moje pitanje se odnosilo zapravo na to da li se PDR "upodobljuje" sa onim što je investitor već uradio ili ne?
Svedoci smo da se to radilo na više lokacija u gradu...

BlokBrateBlok
 
Od danas... Na semaforu kod pumpe, garaze GSP-a, ne vidi se bukvalno, u oblacima...

BaVRxZl.jpg
 
Polako ali sigurno idemo ka blistavoj budućnosti o kojoj smo ranije samo maštali na filmu :)

76712-1532336916.jpg


(sarkazam)
 
Имамо ли информацију хоће ли ова светла ићи још у висину или ће бити оваква?

Мало ми је необично да изградиш највишу зграду у граду и осветлиш је до пола ноћу да се остатак не види
 
Možda ste slabovidi, pa niste primetili na ovoj i svim prethodnim fotografijama da fasada nije još uvek završena do vrha objekta. Ne mogu da gore svetla koja još nisu ugrađena. Tri sekunde razmišljanja bi nas poštedelo ovakvih pitanja.
 
Ja mislim da sam postavio video o osvetljenju zgrade vec dva puta na ovoj temi, pretrazite unazad i bice vam sve jasno.
 
Nesto mi mnogo mala 'rezolucija' iz bliza tj. vide se pojedinacne svetiljke a tek kad se udaljis vidi se kao neisprekidane linije.
 
Зар то није било пре 10так дана, сећам се да сам мислио кад му се развукао падобран по улици "брате не само што морам да мислим на све оне индијанце који возе пијани, шетају на црвено, искачу иза кола него сад морам да мислим и на ј****е падобранце"
 
Vrh