Šta je novo?

PSP Farman West 65 - [ Multifunkcionalni kompleks - 152.437 kvm ]

Nastavljeni su zemljani radovi za lamele u središtu bloka. Kamioni ulaze i izlaze sa placa bukvalno jedan za drugim :)
 
Nadam se da stanari znaju da ce im uskoro proci UMP ispred terase. Da li planiraju neko zelenilo da alsorbuju CO2 i buku?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Nema potrebe da se preduzme kod West65 bilo sta specificno po pitanju CO2 ili buke. Ump u tom delu ce biti obicna ulica koja ide po zemlji i tu ce biti posadjen obican drvored.
 
Imala bih par pitanja...
Stanovi su jednostrano orijentisani i bez prozora, oih standradnih na koje smo navikli?
Nema radijatora, vec je centralno grejanje iz patosa?
Kako vam se cini kvalitet izgradje i zvucne izolacije?
 
Ja jedino da prenesem licni utisak o zvucnoj izolaciji, doduse uzorak mi je samo jedan stan : razocaravajuce. Nije mi jasno iz kog razloga sve novogradnje kubure sa tim, cak i A blok koji je po mome skormnom misljenju kvalitetno gradjen ima taj problem (doduse citam ovde na forumu da su se popravili u drugoj fazi).
Na kraju krajeva, sta uopste znaci kvalitet gradnje? Cena sredjivanja enterijera stana je 200-400 evra po kvadratu, pri cemu se za te pare bez problema postize kvalitet kome nijedna od ovih novogradnji ne moze ni da prismrdi. Da li svako od nas ima zelju da mu se ugradi alu-drvo stolarija ili mu je sasvim dovoljan pvc sa teksturom drveta jer razliku primetis tek kad zagledas? Kvalitet gradnje po meni cine: funkcionalnost stana, dobro odradjedini "grubi" gradjevinski poslovi (sve ono sto se naknadno ne moze izmeniti niti popraviti, npr zvucna izolacija, prostranost stepenista, kvalitet centralnog grejanja...) i mikrolokacija gde je stan smesten.
 
@noname

Ovo naselje je jedno sa najkvalitetnijim završnim radova u stanovima, a celo naselje ima obezbeđenje. Dnevna soba ima puno prirodnog svetla (od poda do plafona).

Treba da se gradi i treća faza, tada će ovo naselje dobiti celinu koju je zamislio arhitekta.
 
Što se tiče zvučne izolacije, najbolje je da neko od stanara napiše svoje mišljenje. Ja sam bio jednom u stanu u westu i ovo su moja zapažanja: Kad se pozvoni na ulazna vrata stana, ništa se ne čuje. Prvo što mi je palo ma pamet je da zvono ne radi, ali u pitanju je bila dobra izolacija. Ne pamtim da sam ovo video u nekoj drugoj zgradi. Napominjem da ne znam kakva je izolacija prema ostalim stanovima, ali prema hodniku je odlična.

Takođe mi se sviđa što nisu stavili klasičnu klimu i radijatore i samim tim stvorili uslove da maltene celi zidovi budu od stakla. Topla voda je još jedan plus, i možda najbitnije za uživanje - velike i funkcionalne terase.

Sigurno je da ništa nije savršeno, ali ja za 2 godine, koliko gledam stanove, nisam video nešto bolje. Ispravite me ako grešim.
 
Pozdrav svima!
Kao stanarka u naselju West 65 od samog pocetka, pokusacu da prenesem svoje iskustvo.
Kao i sve ostalo i ovo naselje ima svoje prednosti i mane.
Sto se grejanja i hladjenja tice, u svim prostorijama nalaze se podni konvektori koji izbacuju topao vazduh zimi, a hladan leti, sto se kontrolise preko termostata. I ja sam zaista prezadovoljna, jer je izolacija bas dobra tako da je cesto neophodno da se grejanje potpuno iskljuci tokom zime, jer je u stanu toplo. Samim tim i racuni za grejanje su mnogo manji u poredjenju sa centralnim grejanjem. Jedini problem kod ovog vida grejanja/hladjenja je sto se konvektori nalaze u podu, pa se tu skuplja prasina... Sto je veliki problem ako imas kucnog ljubimca koji se linja (moj slucaj).
Kada je zvucna izolacija u pitanju, tu imam veliku zamerku. Zvucna izolacija ka spolja je ok, ali izmedju stanova nije postojala! Tako da sam cula komsije kad rucaju, telefoniraju... Sve. Vecina stanara iz zgrada prve faze se zali na to. Medjutim, investitor je o svom trosku stavljao izolaciju, naravno, onima koji su trazili. Vodjeni losim iskustvom iz prve faze, to su ispravili u ovim novim zgradama (bar sam tako cula).
Veliki plus za obezbedjenje i odrzavanje zgrade, to je zaista jako dobro organizovano, kada god imam neki problem, samo ih pozovem i odmah su tu. Desavalo se da iskoci osigurac, na primer, a bilo je i nekih sitnih problema. Takodje, ukoliko su uvideli da postoji neki slican problem u stanovima, sami su dolazili da to rese, zamene...
Meni malo smeta Airport city, koji je pored, a nema dovoljno mesta za parking, pa se ljudi naguraju iza nase zgrade, po trotoaru, napravi se uzasna guzva. Ukoliko nemas garazno mesto, u problemu si. Od 9-17 je haos. Inace je vrlo mirno i prijatno, ima par lepih restorana. Verujem da ce biti sve bolje sa rastom naselja.
 
Да сад купујем нов стан, у Весту 65 бих пре купио стан него у Чипси граду (А Блок-блок 67а) или код комшија у истом блоку "Савада" или у Белвилу.
 
Evo da ponovo kopiram post od pre godinu dana, posto ljudi traze informacije na tu temu ponovo. Stoji i dalje sve sto sam tad napisala (sad vec zivimo u tom stanu skoro 3 godine). Tacno je da je west ponudio da poboljsa zvucnu izolaciju izmedju stanova, jer se ispostavilo da su oni pretpostavili da ce ljudi kupovati stanove jedne do drugih pa su ostavljali nekakve rupe u velicini vrata da bi ljudi to lakse povezali, probili. Mi smo kupili taj stan dok je jos bio u ranoj fazi gradnje i znali su da necemo kupiti stan do nas i opet su ostavili tako losu izolaciju. Kad je stan namesten i sredjen onda je ponudjeno da west sredi te svoje propuste? Takodje time bi se smanjila povrsina stana, morali bismo da se iselimo, sve u svemu jedno veliko maltretiranje i greske samog westa koje stanari moraju da placaju, sto svojim vremenom sto zivcima. Katastrofa. Evo ga i post od pre godinu dana (mozda nekome pomogne da se ne zezne i ne kupi stan):
Nazalost zeznuli smo se i kupili jedan od stanova u Westu pre godinu i po dana. Zvucna izolacija je katastrofalna. SVE se cuje. Ne samo od stanova pored nego i iznad, sto je krajnje neprihvatljivo. NEko dete je u gostima u stanu iznad nas i danima trci po stanu, cuje se kao krdo bizona... Ne znam sta bismo radili da je stalno tu. Ne mrzim dete, ali sam zapanjena koliko je lose uradjena zvucna izlolacija tj. nije uradjena uopste izgleda. To je samo jedna betonska ploca sa parketom preko. Zapravo oni su super uradili akustiku, izgleda da im je to i bio cilj. Da se sve cuje. Uspeli su u tome. Nema ama bas nikakve izlolacije. Sad gledam i ovu novu zgradu sto se gradi pored, to su samo betonske ploce i na podu i plafonu i zidovima, ni traga od cigli, nekog stiropora, ne ke vune, stagod, ne razumem se, ali vidim samo beton, beton beton, koji je super provodnik svakakvih zvukova. Cujemo i kad ovi ljudi iznad ispuste kasicicu na pod. Znamo i da imaju klizne ormane, iako nikad nismo bili kod njih u stanu, jer, da, cuje se i to kad otvaraju orman. Katastrofa. Mozda i ne bi trebalo ovo da pricam javno ovako jer cemo gledati da prodamo taj uzas od stana.
I nije tacno da je grejanje i hladjenje jeftinije, taj gas je poskupeo i uzasno kosta i West je nametnuo te neke 'klimatizacije' koje magicno rastu iz meseca u mesec. Da ne spominjem da nam je 2 500hiljade letos stiglo za hladjenje koje nismo palili, bas zato da testiramo racun....
Jedino sto se MOZDA isplati je to obezbedjenje, ima 2 coveka koji setaju okolo i paze na stanare i automobile, cini mi se.
Sve u svemu, mislim da se ne isplati, u najbolju ruku nije nista bolje nego u starijim zgradama bilo gde po gradu. A oni su se hvalili da je bolje. Nije bolje. Kao sto rekoh zvucna izolacija je katastrofalna (zivela sam u 3 stana pre Westa - 2 iz 1950tih godina i 1 iz 1990 godine) i svi su daleko bolej izlovani bili od Westa. Toplotna izolacija je ok, mada opet nista bolje nego bilo gde drugde.
Ukupan racun mesecni (struja, voda, infostan, gas, TV, internet, telefon itd - uglavnom svi racuni koje imate mesecno) su oko 16,17,18 hiljda za dvoje ljudi sto nije uopste jeftinije. Moji roditelji i deda zive u zgradi iz 1950, greju se na TA pec i jeftinije prolaze.
Parking mesto je nenormalno skupo tako da ne znam dal cemo ga ikad kupiti a zbog milion ljudi koji dolaze u Erport Siti nemam gde da se parkiram kad dodjem kuci oko 4,5 popodne.
Sve u svemu ima jedan ogroman minus za zvucnu izolaciju i jos par minusa za ostale stvari. Ne znam sta je plus. Mozda to sto je nov stan i ima lep stakleni zid i staklenu terasu pa imate pogled kao neki... A da, i u nekim kupatilima ima i jedna lepa staklena rezeda vrata, klizna. Zbog toga se totalno isplati kupiti taj precenjen, los stan, na kome su izgleda mnogi zaradili time sto su materijal koji je mozda trebao da bude upotrebljen za izolaciju, ukrali. Jer ono sto ljudi pricaju da dobijas kad pokusavaju da ti prodaju stan, nema veze s realnoscu.
 
Slika sa sajta Novkola je malo zastarela, jer su u međuvremenu dosta odmakli sa radovima. Stambena lamela koja je pre početka ove faze već bila na nultoj koti (na slici se vidi kran) je sad, ako se ne varam, već na trećem spratu, a iskop za preostale dve lamele ka unutarblokovskoj saobraćajnici je dosta produbljen. Ako ovih dana budem prolazio tuda, obećavam po koju fotku.
 
Vidim neko je i na ovoj zgradi uspeo da promeni fasadu, odnosno na poslednjem sprat. Slikano tel pa je loš snimak
 
Meni se čini da ima previše greda za tendu, verovatno nešto što može da se zastakli po potrebi ili će uskoro.
 
Нова табла за Вест 65, градња 1. фазе, трећа етапа.
Да видимо ко ће пре да заварши са градњом, овај део Веста 65 или ово што граде УМП, скоро у исто време су почели - априла 2016., и требало би да завршавају у исто време - април 2017. :D

Pogledajte prilog 1
 
Dobio sam od poznanika par informacija oko one nadogradnje. Izgleda da je čovek krenu o da zaista zastakljuje terasu, ali onda kada je West primetio oni su zaustavili i traže da vrati u pređašnje stanje. I sada tako stoji. Mislim da bez njihove saglasnosti ne može da podigne ostatak materijala pošto mu treba kran, a oni ne daju da se postavi.
Ako ima neko iz naselja možda ima tačniju, kompletniju informaciju?
 
Ljudi ima li ovde stanara koji aktivno zive u WEST65 kompleksu, mozda bi kupio stan pa me interesuje par informacija, iako mi se svidja ideja o toplotnoj pumpi za hladjenje, i gasnom grejanju hteo bih da se uverim koliko je to isplativo. Dakle moje pitanje je koliki su racuni za hladjenje u grejanje u sezoni za stan od otprilike 50m2?

Ps. ako nije problem neka slikaju racun, naravno neka zamagle svoje podatke.
 
Pratim W65 od početka i treća faza koja je trenutno u izgradnji mi je nekako najzanimljivija zato što je nešto niža i ušuškana između ostalih zgrada, uz po mom mišljenju prihvatljiv razmak između objekata i orijentaciju prostorija u zgradama koje gledaju jedna na drugu. Prošao sam pre neki dan naseljem između zgrade koja se trenutno gradi i postojećih zgrada, ako ostane pešačka zona između trebalo bi da bude dovoljno prostora da naselje "diše".

Ono što me međutim zanima je neka preciznija računica isplativosti all-in troškova života u W65 (održavanje, računi, itd) u odnosu na rezidencijalne projekte sličnog tipa, sa drugim načinom grejanja/hlađenja? Ima oprečnih informacija na forumu, da li neko od stanara može da podeli neka sveža iskustva?
 
Stanujem u ovom naselju od 2013, kada su prve tri zgrade useljene. Što se tiče mesečnih troškova, oni su za stan od 60m2 (50+10) sledeći:

1) hlađenje - jun-septembar 2.000-3.000 dinara. Firma West 65 uključuje centralnu pumpu za hlađenje u junu, pa ne postoji mogućnost da svako za sebe koristi hlađenje kada poželi, npr. pre juna. Ostatak godine plaća se nekakvo održavanje, za stan moje veličine je oko 500 dinara.
2) grejanje - 4.000-6.000 dinara (samo u zimskim mesecima). Npr. najveći račun je bio nešto preko 6.000 dinara u mesecu gde je 10-ak dana bilo uispod 0 stepeni, a ostatak meseca su temperature bile do 10 stepeni. Imam utisak da su računi bili sve manji kako se zgrada useljavala - zimi pošto se svi stanovi greju, a leti pošto je (kako kažu u Westu) izvršena "preciznija kalibracija sistema hlađenja" šta god to značilo.

Troškovi za hlađenje i grejanje zavise i od navika korisnika, pre svega učestalosti provetravanja stana.

3) Struja - 2.000 dinara
4) Infostan - 800 dinara
5) Obezbeđenje - 60 centi po kvm, u mom slučaju oko 4.500 dinara
6) Ostali troškovi zvise od usluga koje ugovorite - mislim na kablovsku, internet, telefon. U zgradi su dostupni SBB (optička mreža) i Telekom IPTV.

Vrednost stanova je u odnosu na 2013. godinu uvećana oko 15%. Ovo govorim iz ličnog primera, pošto upravo prodajem stan i prelazim u veći, u istom naselju. Mislim na prodaju useljenog stana. U novogradnji ta razlika je nešto veća.
 
To odrzavanje od 60 c/kvm je preskupo u poredjenju sa drugim slicnim objektima (npr u Central Garden-u je 25 c/kvm). Sto se tice tog poskupljenja od 15%, zar nije sada u cenu uracunata i garaza, sto se ranije placalo posebno?
 
Ne mogu da poredim sa drugim kompleksima, osim eventualno sa Belvilom, pošto tamo imam prijatelje. Usluga koja se dobija je prilično korektna, bar se meni čini tako. Npr. obezbeđenje u 3 smene, u svakoj po četvoro ljudi, veliki broj kamera, čišćenje hodnika svaki dan, popravka oštećenja ukoliko nastanu prilikom nečijeg useljenja,... Opet, ne znam kako to funkcioniše u Central Garden-u.

Uvećanje od 15% sam računao kao razliku između cene novog stana kada sam ga ja kupovao (2013.) i cene koju sada dobijam kada ga prodajem, bez garaže.
Koliko znam, ideja investitora za narednu fazu (još 3 zgrade su u planu čime se završava stambeni deo kompleksa - nakon završetka 3 zgrade koje su sada u izgradnji ) je da podiže cene stanova u novogradnji na 2.400 evra. Ja sam skeptik, ali tržište će na kraju reći svoje...mada nisam očekivao ni da će se A blok ovakvom brzinom prodavati, pa po ceni od 2.000 evra (i više) prodaju sve unapred... Kada berze padaju, ulaže se u nekretnine :)
 
Vrh