Šta je novo?

PSP Farman West 65 - [ Multifunkcionalni kompleks - 152.437 kvm ]

Trenutno sasvim sigurno ima boljih lokacija, i boljih cena od ove u Westu, pa čak i od BnV-a.

Iskreno, gledam Bukirinu sliku, i baš me zanima ko bi iskešiorao 2 100 po kvadratu za stan koji gleda
na buduću saobraćajnicu UMP-a.



file.php
 
Bio sam sa drugarom da pogledamo stanove, ovako objektivno odisu kvalitetom. Svakako za klasu iznad A bloka ako uopste mogu da se porede. Sistem grejanja je zanimljiv i svidja mi se sto se izduvava iz poda, pa nema radijatora. Stanovi su izuzetno prozracni sto je bio bitan uslov zbog toga sto drugar dosta radi od kuce i za kompjuterom.
Ne svidja mi se orijentacija ka pruzi, odnosno ump-u posto je prilicno bucno. U trenutnku obilaska prosao je BG-Voz. Mozda je to subjektivni osecaj, ali nije bilo prijatno. Kako ce biti kada prodje ump, pa verovatno znacajno bucnije.
Dopala mi se strana okrenuta ka Airport City-u ali nju nismo obisli, odnosno nismo obisli ni jedan stan koji gleda ka tamo ali smo u setnji kroz blok bacili pogled ka toj strani. To mom drugaru deluje najinteresantnije.
Cena jeste malo jaca, ali lokacija je prilicno dobra.

Velika mana je nedostatak parking mesta, cak i sad smo primetili da ljudi imaju problema.
Razmaci izmedju zgrada mi nisu bas najjasniji, no dobro tu se ne razumem najbolje.

Na kraju je drugar doneo odluku da ne zeli tu da uzima stan, posto ima novorodjenu bebu, a jednostavno blok nije bas za odgajanje dece. U razgovoru sa njima o nekim planovima na tu temu nismo dobili ni jedan konkretan odgovor, sto je dodatno doprinelu konacnoj odluci.

Eto to je neki nas zajednicki utisak, pa mozda nekome pomogne u odlucivanju. Ovako za neke mlade ljude, poslovno orijentisane, koji cesto provode vreme van stana (na poslu) rekao bih da obidju svakako.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=426312#p426312:3ehwdd2k je napisao(la):
kkorisnikk » 04 Jan 2017 05:33 pm[/url]":3ehwdd2k]
Iskreno, gledam Bukirinu sliku, i baš me zanima ko bi iskešiorao 2 100 po kvadratu za stan koji gleda
na buduću saobraćajnicu UMP-a.
Ја их знам доста само на овом форуму. Игор на првом месту. :D

На целом том петезу, једино достојно живљења без трајних социо-урбаних, потенцијално и психичких последица је Савада, и то само у делу ка оном објекту Руске Федерације.
 
To sto podrzavam izgradnju UMP-a ne znaci da bih zbog toga kupio stan u neposrednoj blizini saobracajnice.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=426322#p426322:13ugklv5 je napisao(la):
Delija » Sre Jan 04, 2017 7:30 pm[/url]":13ugklv5]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=426312#p426312:13ugklv5 je napisao(la):
kkorisnikk » 04 Jan 2017 05:33 pm[/url]":13ugklv5]
Iskreno, gledam Bukirinu sliku, i baš me zanima ko bi iskešiorao 2 100 po kvadratu za stan koji gleda
na buduću saobraćajnicu UMP-a.
Ја их знам доста само на овом форуму. Игор на првом месту. :D

На целом том петезу, једино достојно живљења без трајних социо-урбаних, потенцијално и психичких последица је Савада, и то само у делу ка оном објекту Руске Федерације.


To mi je odmah palo na pamet, ona ruska škola je praktično garancija da se tu ništa neće graditi. Pozicija je
odlična, lepo ušuškana, da ne kažem sklonjena od prometnijih saobraćajnica.

Ali zato West posebno ona pozicija sa bukirine slike, razmišljam kako izgleda konverzacija agenta i potencijalnih
kupaca. A sa prozora vam se pruža divan progled na buduću arteriju UMP-a, uživajte u izduvnim gasovima, a ukoliko
ste ljubitelj vozova, bez brige, BG voz vam je isto odmah tu. :mrgreen: Fali samo još aerodrom da podignu tu negde i
priča je zaokružena.
 
Cika Djura":1ucrihxh je napisao(la):
bio sam da vidim stanove u West65 zato sto mi se dopala ideja o novogradnji na relativno OK lokaciji (mada moja supruga kaze da tu nikada ne bi zivela) i mogu da kazem sledece:
...
- apsolutno MORATE da uzmete preskupu garazu jer nemate gde da parkirate iako vas niko u West65 ne obavezuje da je uzmete
...
Izgleda da ipak obavezuje
*Prilikom kupovine stana obavezno je kupiti jedno parking mesto u podzemnoj garaži unutar kompleksa.
 
sve tacno za BG na vodi. Ne bih uzimao tamo sve dok ne vidim kako ce sve to da izgleda i koliki je razmak izmedju zgrada. Ja sam samo napomenuo da je to ozbiljna konkurencija za WEST65, koja ima bolju cenu, bolju lokaicju, bolju perspektivu. Nisam politicki nastrojen niti imam bilo kakvu vezu sa Bg na vodi
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=426999#p426999:9v8yn89b je napisao(la):
Cika Djura » Pon Jan 09, 2017 10:42 am[/url]":9v8yn89b]sve tacno za BG na vodi. Ne bih uzimao tamo sve dok ne vidim kako ce sve to da izgleda i koliki je razmak izmedju zgrada. Ja sam samo napomenuo da je to ozbiljna konkurencija za WEST65, koja ima bolju cenu, bolju lokaicju, bolju perspektivu. Nisam politicki nastrojen niti imam bilo kakvu vezu sa Bg na vodi

Propisano rastojanje između 2 zgrade u BnV - 2/3 do minimalno 1/2 visine više zgrade (u zavisnosti od toga da li je stambena ili poslovna, ali je i za stambene dozvoljeno da uz saglasnost bude 1/2).
 
Sa SSC-a najzad lepe vesti

Nebojsa;137716947 je napisao(la):
Odzvonilo je konacno ovom starom i ruznom trznom centru prema O. brigada, ili sta je vec. Danas sam prosetao do tehnomanije i salona namestaja "matis", dobili su rok do 31. januara da napuste svoje lokale zbog rusenja trznog centra-tako kazu u matisu. Duz ulice je postavljen pano sa obavestenjem o rasprodaji zbog seljenja. Nisam uspeo da saznam kad konkretno krece rusenje ali predpostavljam da ce do marta ili pocetkom to poceti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=426312#p426312:k0n7pj8e je napisao(la):
kkorisnikk » 04 Jan 2017 05:33 pm[/url]":k0n7pj8e]Trenutno sasvim sigurno ima boljih lokacija, i boljih cena od ove u Westu, pa čak i od BnV-a.

Iskreno, gledam Bukirinu sliku, i baš me zanima ko bi iskešiorao 2 100 po kvadratu za stan koji gleda
na buduću saobraćajnicu UMP-a.



file.php

Ne vidim cemu toliko frka sa zgradama West65 koje gledaju na UMP.
To vam je kao da imate stan u Bulevar Kralja Aleksandra, Srpskih Vladara ili 29og Novembra.

Plasite se naziva UMP, koji za vas zvuci kao Ultra Mega Giga Autobahn profila 5+5 sa 300 000 automobila dnevno.
 
а тек још Димитраја Туцовића.
Спатио, узео си ми слова са тастатуре :kk:
Укњижен плусићћћ.
 
Da se ne lazemo ova lokacija ce ostati nedodjija jos 10 a ne jos 2-3 godine... Na tom potezu ja kao i u Milutina Milankovica uz prugu logicna prvenstvno izgradnja poslovnog prostora a ne stambenog, ali ocigledno da u Srbiji jedan procenat stanovnika ima dosta para da ne mora ni da razmislja kada moze na takvim lokacijama da placa kvadrat preko 2000 evra.
 
Počeli su sa rušenjem one zgrade gde su bili Tehnomanija, Matis i ostali...pretpostavljam da je na tom mestu predviđen tržni centar?
Prolazio sam kolima pa nisam stigao da slikam ni da vidim detaljnije...samo sam video da su krenuli da "jedu" zgradu od dela do novog bulevara.
 
Predvidjeni su trzni centar, jos par stambenih lamela i za kraj ona kula.
 
Evo jedna slika od jutros. Ne vidi se najbolje, do sada su "pojeli" nekih 20-30m zgrade.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=427978#p427978:29zls8o9 je napisao(la):
spatiotecte » 14 Jan 2017 02:58 pm[/url]":29zls8o9]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=426312#p426312:29zls8o9 je napisao(la):
kkorisnikk » 04 Jan 2017 05:33 pm[/url]":29zls8o9]Trenutno sasvim sigurno ima boljih lokacija, i boljih cena od ove u Westu, pa čak i od BnV-a.

Iskreno, gledam Bukirinu sliku, i baš me zanima ko bi iskešiorao 2 100 po kvadratu za stan koji gleda
na buduću saobraćajnicu UMP-a.

Ne vidim cemu toliko frka sa zgradama West65 koje gledaju na UMP.
To vam je kao da imate stan u Bulevar Kralja Aleksandra, Srpskih Vladara ili 29og Novembra.

Plasite se naziva UMP, koji za vas zvuci kao Ultra Mega Giga Autobahn profila 5+5 sa 300 000 automobila dnevno.
Ja vidim frku ako gledaš ka UMP-u jer ćeš imati uskoro i četiri koloseka međunarodne pruge gde će ti prolaziti vozovi za svakih nekoliko minuta. Ne znam za vas, ali po meni taj deo ka pruzi i UMP-u nije trebao biti stambeni.
 
Па нормално да није требало. То је кад кренемо да укидамо урбанизам ("зонирање је превазиђено"), па између пруге и пословног блока добијемо - стамбени блок...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=432171#p432171:9y2y28w6 je napisao(la):
Пантограф » 06 Феб 2017 01:04 pm[/url]":9y2y28w6]Па нормално да није требало. То је кад кренемо да укидамо урбанизам ("зонирање је превазиђено"), па између пруге и пословног блока добијемо - стамбени блок...
Какве везе има када и та роба има купца? Ако ти на тржишту за јаку цену можеш да продаш овако нешто - онда и треба да се гради. Па нек магарци живе цео живот у тим условима.
 
Ту си у суштини у праву, а могла би се повести озбиљна филозофска расправа на тему треба ли држава да штити грађане од њихове сопствене глупости.
 
@pantograf
Dobra tema. Ja bih rekao da u konkretnom slucaju da, urbanizam je izmedju ostalog i to - ne prepustanje bas svega trzistu
 
Па, ако је баш све препуштено тржишту, онда је јасно да урбанизма - нема. Чак и у Хјустону, који нема урбанистички план, постоје правила градње. У случају Вест 65 је на делу "хјустонски синдром", али, са разводњавањем у правилима градње последњих година, у смислу габарита и висине објеката, стичемо све боље шансе да постанемо једна велика Калуђерица, пре него ли поменута варош у Тексасу, поприште синоћњег 51. супербоула.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=432187#p432187:nokljirg je napisao(la):
stf » 06 Feb 2017 01:44 pm[/url]":nokljirg]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=432171#p432171:nokljirg je napisao(la):
Пантограф » 06 Феб 2017 01:04 pm[/url]":nokljirg]Па нормално да није требало. То је кад кренемо да укидамо урбанизам ("зонирање је превазиђено"), па између пруге и пословног блока добијемо - стамбени блок...
Какве везе има када и та роба има купца? Ако ти на тржишту за јаку цену можеш да продаш овако нешто - онда и треба да се гради. Па нек магарци живе цео живот у тим условима.
Zašto da se zaustavljamo tu? Hajde da pravimo zgradu na klizištu, uvalimo stanove u njoj kako kažeš magarcima, i onda da se smejemo kada im zgrada sklizne nizbrdo. Super plan, zar ne?

Tržište ne reguliše samo sebe, kada će liberali to shvatiti?
 
Vrh