Šta je novo?

PSP Farman West 65 - [ Multifunkcionalni kompleks - 152.437 kvm ]

Ne stvarno, jel su u projektu ili je to bila samo fora za rendere?
 
mekbejn":353crb9o je napisao(la):
drum1":353crb9o je napisao(la):
на новом београду:
лукови + приземље затвореније од станова + имитација слога камена у приземљу као у ренесансним платама и сл

пресуда: смрт вешањем
Koncept ovog projekta je takav, da se pravi celo naselje po ugledu na Mediteran.
Stvar je ukusa da li se to nekome sviđa ili ne. Meni recimo nije loše (iako malo kič).
Ali će svakako malo da promeni taj za sada poprilično turoban kraj. I lep je kontrast u odnosu na APC.

замислите модерно стамбено насеље, квалитетно одрађено. па поред ерпорт ситија би то била милина!!
мислим да је лоше гурати стилске контрасте у односу на савремену архитектуру.

ево неких примера из копенхагена...не кажем да су они прави за ту локацију (из више разлога) већ пример методологије савременог обликовања

http://binged.it/TTqS24

http://binged.it/TTqUap

архитектура WEST65 је лоша:

:arrow: ок је поређење са к. венцем центра као концепт, али обликовање приземља (ренесансне палате) је чист вишак и дефинитивно кич
:arrow: комерцијални део обликовно није ни у каквом односу са стамбеним већ је прилепљен.
:arrow: стамбени је шатро модеран али јефтино...као друга година факултета..нигде равни..све је само слика.
:arrow: терасе изгледају крајње јефтино
 
Pegi, nisam bio odavno unutar zgrade, planiram da odem ovih dana, bas si me zainteresovala sa unutrasnjim radovima, i nadam se da si u pravu sto se tice zavrsetka radova. Juce sam nasao sliku u telefonu od 31.05., tada su bili tek na gradnji 2.sprata, sto ce reci za 5 meseci dosta napravise.
Sto se tice terasa, daleko od toga da izgledaju jeftino, sacekajte pa cete videti... Zbog terase sam i odlucio da se tu nastanim, tenda, granitne plocice, sirom otvorena vrata dnevne sobe koja se spaja sa terasom, i stubici na krajevima terase da zaklone pogled... Mislim da ce biti odlicno. :)
 
Pozdrav svima,

Mi smo danas bili do gradilista, planirali smo da uslikamo stanove iznutra, medjutim sve negde do 4. sprata su postavljena ulazna vrata pa nismo u te stanove uspeli da udjemo. Evo nekoliko slika sa visih spratova, koji su najnezavrseniji.

imag1135h.jpg


imag1137s.jpg


imag1133z.jpg


imag1140.jpg


imag1143m.jpg


imag1144.jpg


imag1141.jpg


liftovi
imag1139y.jpg


imag1138sp.jpg
 
STo se terasa tice, moja jedina zamerka je da su mogle biti malo sire, inace kvalitet je odlican, brisoleje prelepe. Terasa i prozori koji se otvaraju celom sirinom sobe su i za mene bili jedan od glavnih razloga zbog kojih sam kupila stan ovde.

Trava na krovovima ce biti, po informaciji koju ja imam ;)
 
Lepo izgleda i kvalitetno. Koja je spoljna izolacija u pitanju? Ove silne cevi po hodnicima su parcijalni toplovodi za svaki stan?
Primećujem da ima dosta betona i jako malo opeke u spoljnim zidovima.
Da li neko zna koji je ovo materijal za podlogu plivajućeg poda? Kod mene su ja mislim u novom stanu to stavljali i materijal je tamno siv sunđerasto-gumenkast debljine oko 1cm. Inače stavlja se stiropor tvrdi/stirodur oko 2cm.

LgO5.jpeg
 
Sve deluje uredno, utegnuto, pedantno iako je u fazi gradnje.
Bas mi se dopada.
Ovo ce izgleda biti prva tema novoizgradjenih objekata koju necu pokopati do dna. :oops:
Jedino malo za onaj stiropor... :?

Mada cu morati da odem i vidim onaj Alpha city, neko je stavio slike koje mi se takodje dopadaju.
 
Koga zanima, izgled terasa (a i ostalih prostorija) mozete videti ovde na primeru oglednog stana (snimak)

http://www.west65.rs/3d-panorama/#

Mislim da ce biti bas lepo, a i cela zgrada ce izgledati mnogo drugacije kada se terase zavrse
 
Mnogo mi se sviđaju balkonska vrata celom širinom dnevne sobe :) Nego gledam nešto ovu panoramu, pa se pitam je l' ovo Gruja na naslovnoj strani ovog časopisa!? :D

west65panorama.png
 
Od jutros radnici utiskuju "fuge" u ploče (materijal sličnom stiroporu) u nivou prizemlja

To bi na kraju trebalo da izgleda ovako
100701-PSP-03.jpg
 
Morao bih da pogledam, ali to će biti tek negde po mraku, verovatno posle 7h :?

5 cm minimum, sigurno više sudeći po dubini "fuge".
 
рендер изгледа далеко боље (изузев овог надграђеног спрата).

о каквим фугама причаш?

тај "стиропор" мислим да је најјефтинија изолација на тржишту. да ли неко зна који енергетски разред ће да буде овај пројекат? да ли неко зна и да оцени колико је ово довољна изолација?
 
Pa ako se vec zna da ce 12 cm biti u sendvic zidu ti u Beogradu nemaj jacu izolaciju. U Stepi je kao "energetskom cudu" stavljeno 5cm stiropora u sendvic zid, odnosno 10cm kamene vume u obican zid (preko samo malter).

Ako u west 65 bude sendvic zid sa 12cm stiropora to ce biti zgrada sa najvise izolacije za koju sam cuo u Beogradu. Mozda neceg slicnog ima u nekim boljim zgradama, ali ja za to ne znam.
 
drum1":3i4o31hi je napisao(la):
рендер изгледа далеко боље (изузев овог надграђеног спрата).

о каквим фугама причаш?

тај "стиропор" мислим да је најјефтинија изолација на тржишту. да ли неко зна који енергетски разред ће да буде овај пројекат? да ли неко зна и да оцени колико је ово довољна изолација?

Pod "fuge" mislim na ove lažne "spojeve blokova" na fasadi i visokom prizemlju. Ljudi iz branše će znati kako se to tačno zove.
Beton je obložen debelim stiroporom, a onda su izvučene brazde koje imitiraju kamene blokove. Preko će naneti neku fasadnu smesu, cement...

Kao što se vidi i na renderima, ovako će biti obloženi prizemlje visoko prizemlje (ili ovaj prvi sprat/međusprat, kako ko voli).
Svi stanovi, osim onih na krajevima lamela,su od okoline odvojeni samo terasom koja je potpuno zastakljena, tako da stiropor u izolaciji učestvuje samo na bočnim fasadama.
 
Nisam sigiran da ce biti sendvic zid, vec samo stiropor posle betona, 12cm stiropora u sendvic zidu?! Nije Gruja bas dobrotvor, a i prodaje za samo nesto preko 2k po kvm bez vecih planova za buducnost tako da nema razloga da to radi zarad promocije :p
 
Ajoj kako su ***li inace solidan projekt (naguranost krmacica na stranu) sa ovom simulacijom srednjevekovne Firence u prizemlju :bash:
 
Pegi":1841iwtu je napisao(la):
STo se terasa tice, moja jedina zamerka je da su mogle biti malo sire, inace kvalitet je odlican, brisoleje prelepe. Terasa i prozori koji se otvaraju celom sirinom sobe su i za mene bili jedan od glavnih razloga zbog kojih sam kupila stan ovde.

Trava na krovovima ce biti, po informaciji koju ja imam ;)
Bacila si ogromne pare :(
To je najmanje 100 hiljada €, a za mnogo manje para mogla si da kupiš jedan lep i prostran plac u nekom selu u Vojvodini, i izgradiš komfornu kuću od 150-200 m2, urediš dvorište i travnjak na ulici i da uživaš!
Bila bi dovoljno blizu i Beograda, Novog Sada, a opet i dovoljno daleko od gradskog zagađenja, buke...
Ja nikada ne bih kupio stan, ni tu ni bilo gde drugde u novogradnji jer sam i lično video kako se to gradi.
To se sve fušrira na brzinu, da gazde firmi koje izvode radove za što manje vremena naplate što više i tako zarade za sebe (ali ne i za radnike koji rade).
Razmisli malo šta ti dobijaš u tih 2000 €/m2?! :D
 
Mogla je da kupi 4 stana u Boru ili da sagradi sojenicu na reci - mogla je svasta, ako cemo da trolujemo. Koga je uopste briga u temi o konkretnom projektu (W65) da li bi ti kupio stan ili zidao kucu?!

Besmislen post.
 
да ли је довољно 12,5 или 6 цм и сл зависи од локације, облика објекта итд али и наравно типа материјала.

рељо:
ахаа мислиш на ренесансне бразде..да да да....тај метод ми делује да ће изгледати одвратно и крзаво..
 
Vrh