Šta je novo?

PSP Farman West 65 - [ Multifunkcionalni kompleks - 152.437 kvm ]

Upravo si ti u svom prethodnom postu generalizovao rekavsi da ramo zivi ta kasta ljydi umesto da si naveo svoje licno iskustvo, mada onda bi te to svrstalo valjda u ovu drugu grupu a ne verujem ni da si to hteo da kazes, makar i da je tacno, tako da mi deluje da ni sam nisi siguran u to šta si rekao tj. zeleo da kazes😁

Inace suluda mi je ta podela na ljude koji zive u novogradnji i ostale, ja danas zivim u starogradnji na dorcolu, sutra cu mozda u novogradnji na nbg, a necu biti druga osoba, uostalom svi koji zive u novogradnji su nekada ziveli u starogradnji🙂

Da ne duzimo dalje van teme, west 65 je na mene ovako generalno bio ostavio dobar utisak, ovo bas nisam ocekivala
😄 To što ti možda nisi razumela šta sam hteo da kažem ne znači da ja nisam znao šta želim da kažem. Da si pažljivije čitala, i da nisi reagovala emotivno možda bi ti bilo jasnije. Nije pitanje podele na one koji žive u starogradnji i novogradnji, to je besmisleno, pitanje je ljudskog karaktera koje nadilazi naše prostore, ja sam samo univerzalnu stvar primetio u okviru naše male sredine. Nikoga ne osuđujem (tebe ne pogotovo), niti se svrstavam na bilo koju stranu. A veruj mi životno i poslovno iskustvo kao i boravak i u starim i u novim kvartovima na NBG mi daje za pravo da primetim.
 
Takodje znam ljude koji zive u stepi i u par novogradnji na nbg i svi su sasvim ok. Niti ih iko mrzi i zeli im zlo.
Ma on je mislio na ove fensi novogradnje tipa West, A blok, Sakura...

Stepa i nefensi novogradnje na NBG nisu u toj priči, misli se na fensi naselja za koja se zna da predstavljaju na neki način statusni simbol.
 
Bg je poznat po tim mini iznenadnim tornadima
Nije, slažem se, ali ove nove super ćelijske oluje koje su krenule davse dešavaju očigledno uvode neke nove pojave u naš život, između ostalog i te mini tornade koji se najverovatnije i desio kod Westa. Obzirom na ovaj snimak prevrtanja SUV-a od strane mini tornada, jasno je da njemu nije problem da odvali fasadu, tako da sam duboko uveren da smo ovu pojava imali u westu i da je ova pojava, kao posledica super ćelijske oluje, odvalila fasadu u westu
 
Na vestu i okolini ima dovoljno kamera da bi to neka snimila i da bi potrcali da nam puste takav snimak u to sam siguran
Na ovom snimku sa Instagrama to traje baš kratko i nema formiranu struktury pravog tornada (ne izgleda opasno), tako da verujem da se na snimku ne može razaznati vrtlog, ali s'obzirom da je pretpostavka majka svih zaje*******a, pretpostaviti da bi west održavanje postavilo taj snimak na jutub ne implicira da se pojava mini tornada nije desila. Na kraju krajeva na ovom instagram snimku da nema dizanja i prevrtanja ovog SUV-a ne bi ni provalio da je to neki opasan vetar.

Prilično sam siguran da smo imali ovu pojavu u igri i da je ona uzrok defekta i rušenja fasade jer je u stanju da podigne SUV od 3 tone i da ga baca ko dečiju igračku. Fasada za nju nije ništa, ko lego kockice, što se vidii iz priloženog snimka
 
😄 To što ti možda nisi razumela šta sam hteo da kažem ne znači da ja nisam znao šta želim da kažem. Da si pažljivije čitala, i da nisi reagovala emotivno možda bi ti bilo jasnije. Nije pitanje podele na one koji žive u starogradnji i novogradnji, to je besmisleno, pitanje je ljudskog karaktera koje nadilazi naše prostore, ja sam samo univerzalnu stvar primetio u okviru naše male sredine. Nikoga ne osuđujem (tebe ne pogotovo), niti se svrstavam na bilo koju stranu. A veruj mi životno i poslovno iskustvo kao i boravak i u starim i u novim kvartovima na NBG mi daje za pravo da primetim.

Ma opusteno, nisam se osetila prozvanom🙂 nego ove je prosto pogresno upotrebljen taj univerzalni fenomem (jasno mi je skroz sta si hteo da kazes, od prilike, doduse na znacajno manjem nivou, kako kad je rulja u francuskoj pogubila luja i mariju antoanetu). Rekao je vec neko, sto se slazem, da ima i jednih i drugih ali u malom broju i da su najglasniji pa se stice utisak da ih je mnogo, internet i mediji mogu da iskrive realnost, u stvarnosti je potpuno drugacije.

Sto se tice skela, slazem se, munjevitom brzinom su postavljene i pohvaljujem, verujem sa su shvatili koliko je ovo ispalo s***e za imidz😁
 
Ma opusteno, nisam se osetila prozvanom🙂 nego ove je prosto pogresno upotrebljen taj univerzalni fenomem (jasno mi je skroz sta si hteo da kazes, od prilike, doduse na znacajno manjem nivou, kako kad je rulja u francuskoj pogubila luja i mariju antoanetu). Rekao je vec neko, sto se slazem, da ima i jednih i drugih ali u malom broju i da su najglasniji pa se stice utisak da ih je mnogo, internet i mediji mogu da iskrive realnost, u stvarnosti je potpuno drugacije.

Sto se tice skela, slazem se, munjevitom brzinom su postavljene i pohvaljujem, verujem sa su shvatili koliko je ovo ispalo s***e za imidz😁
Pa isti investitor gradi i Bel Mondo zar ne? Ne verujem da im prija ovakva reklama
 
Sto se tice skela, slazem se, munjevitom brzinom su postavljene i pohvaljujem, verujem sa su shvatili koliko je ovo ispalo s***e za imidz😁
Uslovno rečeno sreća da se ovako nešto desilo na kompleksu tipa West 65, a ne na nekoj zgradi u okolini kao što je blok 37) jer ovakve stvari zapravo pokazuju koliko je bitno kupiti stan u zgradi sa skupom cenom održavanja i generalno tamo gde stanarima i/ili investitoru nije problem da se oštećenje sanira ekspresno.

U nekoj standardnoj staroj NBG zgradi (spomenute Mercedesovke, blok 37, i ostale) verovatno bi se čekalo od grada/države da reaguje i pomogne i to bi se oteglo na ko zna koliko. Dovoljno je izguglati muke ljudi čije su zgrade/stanovi oštećeni prošle godine u Novom Sadu u super ćelijskim olujama.

Na kraju ipak je manje loše što se ovo desilo (šta god je bilo, da li udar vetra zbog tesnaca, da li mini tornado) u naselju tipa West, čije stambene zajednice imaju velike budžete za nepredviđene situacije i logistiku da se problemi brzo reše, nego u starim zgradama/naseljima u kojima je izazov skupiti pare od svih stanara za osnovne troškove, a kamo li sanirati neki vanredno veći kvar, te se u tom slučaju očekuje pomoć od grada/države i prolongira rešavanje za do u nedogled
 
Nisam znala da je isti, ne verujem da će ovo doduše mnogo uticati jer će brzo da se zaboravi a i ne znam koliko ljudi to zna, moguće privremeno malo da se nešto uspori, na prodaju mislim. I logično bi mi bilo da ljudi sada malo više ulaze u te tehničke detalje, tj. da će detaljnije proveravati pre kupovine, bar znam da ću ja, mada i tu ne možeš brate da budeš na gradilištu svaki dan. Ne znam, očigledno lutrija. Dosta je novogradnji u poslednje vreme napravljeno, baš me znama kako će se koja pokazati za recimo 5-10 godina.
 
Uslovno rečeno sreća da se ovako nešto desilo na kompleksu tipa West 65, a ne na nekoj zgradi u okolini kao što je blok 37) jer ovakve stvari zapravo pokazuju koliko je bitno kupiti stan u zgradi sa skupom cenom održavanja i generalno tamo gde stanarima i/ili investitoru nije problem da se oštećenje sanira ekspresno.

U nekoj standardnoj staroj NBG zgradi (spomenute Mercedesovke, blok 37, i ostale) verovatno bi se čekalo od grada/države da reaguje i pomogne i to bi se oteglo na ko zna koliko. Dovoljno je izguglati muke ljudi čije su zgrade/stanovi oštećeni prošle godine u Novom Sadu u super ćelijskim olujama.

Na kraju ipak je manje loše što se ovo desilo (šta god je bilo, da li udar vetra zbog tesnaca, da li mini tornado) u naselju tipa West, čije stambene zajednice imaju velike budžete za nepredviđene situacije i logistiku da se problemi brzo reše, nego u starim zgradama/naseljima u kojima je izazov skupiti pare od svih stanara za osnovne troškove, a kamo li sanirati neki vanredno veći kvar, te se u tom slučaju očekuje pomoć od grada/države i prolongira rešavanje za do u nedogled
To jeste, ja sam pricao vise puta da mi je neverovatno kada vidim stanja ulaza / ormarica i lifta u starogradnji na NBGD, realno za stambenu zajednicu trosak ormarica ili kupiti nova vrata za lift je nista. Poenta je da nece da izdvoje ni 100 eura godisnje ljudi u tim zgradama da poboljsaju zgradu.

Nisam znala da je isti, ne verujem da će ovo doduše mnogo uticati jer će brzo da se zaboravi a i ne znam koliko ljudi to zna, moguće privremeno malo da se nešto uspori, na prodaju mislim. I logično bi mi bilo da ljudi sada malo više ulaze u te tehničke detalje, tj. da će detaljnije proveravati pre kupovine, bar znam da ću ja, mada i tu ne možeš brate da budeš na gradilištu svaki dan. Ne znam, očigledno lutrija. Dosta je novogradnji u poslednje vreme napravljeno, baš me znama kako će se koja pokazati za recimo 5-10 godina.
Pa tesko da ljudi ne znaju, stoji na ogradi oko projekta da je PSP Farman investitor :D
 
Uslovno rečeno sreća da se ovako nešto desilo na kompleksu tipa West 65, a ne na nekoj zgradi u okolini kao što je blok 37) jer ovakve stvari zapravo pokazuju koliko je bitno kupiti stan u zgradi sa skupom cenom održavanja i generalno tamo gde stanarima i/ili investitoru nije problem da se oštećenje sanira ekspresno.

U nekoj standardnoj staroj NBG zgradi (spomenute Mercedesovke, blok 37, i ostale) verovatno bi se čekalo od grada/države da reaguje i pomogne i to bi se oteglo na ko zna koliko. Dovoljno je izguglati muke ljudi čije su zgrade/stanovi oštećeni prošle godine u Novom Sadu u super ćelijskim olujama.

Na kraju ipak je manje loše što se ovo desilo (šta god je bilo, da li udar vetra zbog tesnaca, da li mini tornado) u naselju tipa West, čije stambene zajednice imaju velike budžete za nepredviđene situacije i logistiku da se problemi brzo reše, nego u starim zgradama/naseljima u kojima je izazov skupiti pare od svih stanara za osnovne troškove, a kamo li sanirati neki vanredno veći kvar, te se u tom slučaju očekuje pomoć od grada/države i prolongira rešavanje za do u nedogled

Slažem se, i nadam se da će svaki sledeći put mikroćelijski tornado da zvizne jednu od ovih fensi zgrada koje imaju velike budžete, a da će zaobići sirotinju u starogradnji koju nema za šta pas da ujede.
 
sad si malo zlurad 😁 pa će da mi kaže srđan jel vidiš da sam bio u pravu😁

šalu na stranu, kao što već rekoh, deluje da je manja šansa da se ovako nešto desi na 100-godišnjim polusrušenim zgradama na dorćolu nego na novogradnjama, ne znam za zgrade u posleratnom periodu, da li se ovako nešto nekad desilo, baš ovoliki deo fasade da otpadne?

a najbolje bi bilo realno da se ne događa nigde.
 
Slažem se, i nadam se da će svaki sledeći put mikroćelijski tornado da zvizne jednu od ovih fensi zgrada koje imaju velike budžete, a da će zaobići sirotinju u starogradnji koju nema za šta pas da ujede.
Koliko god Dejan znao da ispadne odsecen od realnost ovim samo ispadas gori od njega, cemu radovanje materijalnoj steti?
Dejanova izjava je na mestu, u skupim naseljima ce ljudi koji zive tu pre sanirati stetu jer su materijalno sposobni za tako nesto, ne vidim cemu tolika zlurad zbog cinjenice zivota.

Samo polarizujete drustvo ovako i potvrdjujete da je Srdjan u pravu.
 
Koliko god Dejan znao da ispadne odsecen od realnost ovim samo ispadas gori od njega, cemu radovanje materijalnoj steti?
Dejanova izjava je na mestu, u skupim naseljima ce ljudi koji zive tu pre sanirati stetu jer su materijalno sposobni za tako nesto, ne vidim cemu tolika zlurad zbog cinjenice zivota.

Samo polarizujete drustvo ovako i potvrdjujete da je Srdjan u pravu.

Ne radujem se, samo sam na prostiji način rekao ono što je rekao i Dejan, koji svoj nesnosni snobizam i kompleks više vrednosti voli da uvije u oblande da ga neko ne bi prozvao.

Inače apsolutno ne želim nijednoj zgradi da je udari tornado, pa ni fensi zgradama u kojima žive mentalno oboleli likovi sa lovom kao Dejan.
 
joj pa nije valjda da ne kontaš da deki nije stvarni lik? pričati sa njim je kao pričati sa veštačkom inteligencijom 😁 ista mu je putanja učenja, znam jer sam radila na obuci jednog AI jezičkog modela (nije chatgpt).

realno, ovo što je rekao je istina, nema potrebe za takovim reakcijom.
 
Stanari Westa 65 nisu imali lepe reci za investitora i kompleks ovde na forumu, mnogo toga nije ispostovano. Spominjala se i tuzba, nzm da li je pokrenuta ali ne bih me cudilo da jeste
 
5000 евра квадрат за ово. Кад је њу мало јача олуја разлупала, замисли нашта ће да личи кад лупи земљотрес. Урушиће се кô кула од карата.
449722673_987909389726441_1753412995776665675_n.jpg
 
Vrh