Šta je novo?

PSP Farman West 65 - [ Multifunkcionalni kompleks - 152.437 kvm ]

Da, pretpostavila sam tako nešto, verovatno je to pretpostavka tvoj ujaka ili komšije koji je sticajem okolnosti meteorolog? Kaže da je moguće da je tu bilo nešto ovako? A naš RHMZ to nije objavio jer ti ljudi nemaju pojma.
 
Niko nije povredjen, nikome nije nacinjena materijalna steta, sem blacenje putem medija (i mozda trenutnog udara na vrednost kvadrata). Bice sanirano i nadam se ojacano da izdrzi buduce supercelijske oluje itd.

Meni je samo tuzno sto kad citam komentare (na drugim portalima) da ima bas dosta ljudi koji kao da su jedva cekali da blate, prozivaju i da se raduju kao da je celo naselje propalo kroz zemlju.
Kakvo crno radovanje, ja sam očajna, već sam rekla ako je u Westu 65 ovako kako li je tek u jeftinijim novogradnjama.

A baksuz je jer je baš tu ta mikrolokacijska crna rupa gde se formira tornado koji niko nije uspeo da zabeleži.
 
Meni je samo tuzno sto kad citam komentare (na drugim portalima) da ima bas dosta ljudi koji kao da su jedva cekali da blate, prozivaju i da se raduju kao da je celo naselje propalo kroz zemlju.
I meni je to tuzno, ali poznati smo kao narod koji se ne libi razmisljanja "samo da komsiji crkne krava", sto mislim da sa socijalnim razlikama ce biti sve izrazenije. Jednostavno ljudi vole da vide da kolokvijalno receno i bogati placu. Da ne idem dalje u oftopik Iggy ce me obrisati :)
 
U novogradnjama novog Beograda živi posebna kasta ljudi, verujućih u sopstvenu nadmoć samim tim što mogu da priušte skupe kvadrate. Počesto je taj čovek ili ta žena, bez obzira na poreklo, socijalni status i profesiju toliko iritantan, uobražen, bahat, prost, nadobudan i nesvestan sopstvene sreće u životu, neosetljiv na druge ljude i njihovu nesreću da ljudima koji ne žive u tim zgradama i kvartovima toliko zgradi samo naselje da ljudi postanu zluradi te se raduju ovakvim situacijama. Ne pravdam ih, oni truju svoj duh i mozak zluradošću, samo razumem odakle ta zluradost dolazi. Dok je sveta i veka biće i jednih i drugih...
 
Moj teča kaže da prilikom udara vetra od 200 kilometara na sat ništa ne treba da čudi. I da je u pitanju mikrolokacijskih 200 kilometara na sat, a ne da je u celom gradu u tom trenutku udar vetra bio 200 kilometara na sat, već konkretno na toj mikrolokaciji.
Pitao sam poznanika koji se bavi nadzorom gradilista, on kaze da je u pitanju propust radne snage, slojevi fasade su dobri po njegovom misljenju al da je problem sa tiplovima ili mozda neadekvatnoj hidroizolaciji pri vrhu pa je voda prodirala i krenula da odlepljuje redom fasadu. Svakako nije smelo da se desi.
 
Pitao sam poznanika koji se bavi nadzorom gradilista, on kaze da je u pitanju propust radne snage, slojevi fasade su dobri po njegovom misljenju al da je problem sa tiplovima ili mozda neadekvatnoj hidroizolaciji pri vrhu pa je voda prodirala i krenula da odlepljuje redom fasadu. Svakako nije smelo da se desi.
Ajte molim vas,... Propust radne snage... Postoje odgovorna lica i treba da odgovaraju
 
Pitao sam poznanika koji se bavi nadzorom gradilista, on kaze da je u pitanju propust radne snage, slojevi fasade su dobri po njegovom misljenju al da je problem sa tiplovima ili mozda neadekvatnoj hidroizolaciji pri vrhu pa je voda prodirala i krenula da odlepljuje redom fasadu. Svakako nije smelo da se desi.
Znači misliš da je snaga vetra potpuno irrelevantna u ovoj priči, i da fasada bez problema izdržava udar vetra od 200-300 kilometara na sat, ako je sve u redu sa tiplovima?
 
Ne, suprotno, ako dobro shvatam jacina vetra je jako relevantna u OVOJ prici upravo zato sto nije radjeno kako treba.

Svaki propust radne snage je naravno nesto za sta je y krajnjoj tacki odgovoran nadzorni organ, ako ja dobro razumem funkcionisanje gradilista.

U svakom slucaju hvala svima na infornacijama, od sada kod novogradnji pitam obavezno i za tiplove🙄
 
...Za vašu sigurnost i komfor stanovanja investitor je za potrebe ispitivanja uticaja vetra na fasadu Tower-a i kako Tower od 155m utiče na objekte u okruženju...
Po ovome što piše na sajtu oni su merili do brzine od 108 kilometara na sat. Nisu predvideli jaču brzinu vetra, što je očigledno sada bio slučaj
 
😁😁😁

ne može mojteča biti merni instrument za jačinu vetra jer je teča stručnjak za građevinu, ja sam mu dala priliku da navede kredibilniji merni instrument poput mojkomšija, mojujak ili slično, ili eventualno mojuspešnidrugar, koji naravno moraju biti vrsni meteorolozi, ali ništa, tako da ove rezultate ne priznajem
 
Koliko vidim po medijima 110 km/h su bili udari vetra. Ako se dobro sećam mehanike fluida, a davno beše, ovo se pojačava oko ivica i zidova zgrada. Prošle godine, kada se kran na gradilištu Airport Gardena srušio bilo je preko 200 km/h. Svejedno, činjenica je da se samo fasada Westa srušila ...
 
Nije sigurno propust izvođača radova, mora biti da se baš na mestu Westa formirao mini tornado. Gde može zgrada od milion evra/m2 da ne valja, nema sile...
 
Koliko vidim po medijima 110 km/h su bili udari vetra. Ako se dobro sećam mehanike fluida, a davno beše, ovo se pojačava oko ivica i zidova zgrada. Prošle godine, kada se kran na gradilištu Airport Gardena srušio bilo je preko 200 km/h.
Upravo to. Ako je duplirana snagq vetra na toj lokaciji zbog specifičnog tesnaca između kule i westa to znači da je brzina udara vetra na toj specifičnoj lokaciji bila najmanje 220 kilometara na sat, a možda i više (2-3 puta može da se pojača brzina vetra oko ivica i zidova zgrada).

To bi značilo da bi za nove zgrade definitivno trebalo uvesti nova pravila pri projektovanju i testiranju, pa da s obzirom da se klima promenila uvesti sertifikovanje/testiranje fasada/zgrada na brzine vetra recimo do 300 kilometara na sat, jer bi se onda i u vanrednim okolnlstima poput jakih oluja, mini tornada, i koje čega već, osigurala postojanost fasade i bezbednost prolaznika i stanara, makar što se tiče toga da fasada i krov zgrade neće odleteti ni pri udaru vetra od 300 kilometara na sat
 
U novogradnjama novog Beograda živi posebna kasta ljudi, verujućih u sopstvenu nadmoć samim tim što mogu da priušte skupe kvadrate. Počesto je taj čovek ili ta žena, bez obzira na poreklo, socijalni status i profesiju toliko iritantan, uobražen, bahat, prost, nadobudan i nesvestan sopstvene sreće u životu, neosetljiv na druge ljude i njihovu nesreću da ljudima koji ne žive u tim zgradama i kvartovima toliko zgradi samo naselje da ljudi postanu zluradi te se raduju ovakvim situacijama. Ne pravdam ih, oni truju svoj duh i mozak zluradošću, samo razumem odakle ta zluradost dolazi. Dok je sveta i veka biće i jednih i drugih...

Konačno neko da napiše pravu istinu.
 
U novogradnjama novog Beograda živi posebna kasta ljudi, verujućih u sopstvenu nadmoć samim tim što mogu da priušte skupe kvadrate. Počesto je taj čovek ili ta žena, bez obzira na poreklo, socijalni status i profesiju toliko iritantan, uobražen, bahat, prost, nadobudan i nesvestan sopstvene sreće u životu, neosetljiv na druge ljude i njihovu nesreću da ljudima koji ne žive u tim zgradama i kvartovima toliko zgradi samo naselje da ljudi postanu zluradi te se raduju ovakvim situacijama. Ne pravdam ih, oni truju svoj duh i mozak zluradošću, samo razumem odakle ta zluradost dolazi. Dok je sveta i veka biće i jednih i drugih...

Ovo je bas bez veze sto si napisao, pri tome i netacno, nije mi jasno otkyd ti ideja da takvi ljudi zive po novogradnjama, ja sam imala priliku da dve godine iznajmljujem stan u jednoj lepon novogradnji kod vuka i komsije su mi bile sjajne. Takodje znam ljude koji zive u stepi i u par novogradnji na nbg i svi su sasvim ok. Niti ih iko mrzi i zeli im zlo.
 
Ovo je bas bez veze sto si napisao, pri tome i netacno, nije mi jasno otkyd ti ideja da takvi ljudi zive po novogradnjama, ja sam imala priliku da dve godine iznajmljujem stan u jednoj lepon novogradnji kod vuka i komsije su mi bile sjajne. Takodje znam ljude koji zive u stepi i u par novogradnji na nbg i svi su sasvim ok. Niti ih iko mrzi i zeli im zlo.
Da se ne lazemo, ima takvih ljudi, a da ljudi jedva cekaju da se raduju kada se nesto desi ljudima koji su bogati ili uspesni to je standardno u Srbiji i ne treba se obazirati iskreno.

Sad mislim da je procenat obe vrste prilicno mali ali su dosta vokalni.
 
Ima naravno, ali kao sto kazes mali je procenat, nema potrebe da se pisu onakvi postoji o nekoj kasti koja omalovazava druge, vecina ljudi koja zivi po novogradnjama je iz mog iskystva jako fina i saradljiva kada je u pitanju zgrada. Dosta njih ima svojih muka oko borbe sa investitorima da ostvare cak i ugovoreno.
 
Nigde ne napisah da su svi takvi, to bi bila generalizacija. Kao što ti imaš svoja iskustva imam i ja svoja. Dakle možeš imati različito mišljenje, ja to poštujem, poštuj i ti moje.
 
Upravo si ti u svom prethodnom postu generalizovao rekavsi da ramo zivi ta kasta ljydi umesto da si naveo svoje licno iskustvo, mada onda bi te to svrstalo valjda u ovu drugu grupu a ne verujem ni da si to hteo da kazes, makar i da je tacno, tako da mi deluje da ni sam nisi siguran u to šta si rekao tj. zeleo da kazes😁

Inace suluda mi je ta podela na ljude koji zive u novogradnji i ostale, ja danas zivim u starogradnji na dorcolu, sutra cu mozda u novogradnji na nbg, a necu biti druga osoba, uostalom svi koji zive u novogradnji su nekada ziveli u starogradnji🙂

Da ne duzimo dalje van teme, west 65 je na mene ovako generalno bio ostavio dobar utisak, ovo bas nisam ocekivala
 
3.7.2024.

20240703_175510.jpg
 
Vrh