Šta je novo?

PSP Farman West 65 - [ Multifunkcionalni kompleks - 152.437 kvm ]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=808600#p808600:1m3ykya1 je napisao(la):
mentalnodetoniran » Sre Dec 30, 2020 7:55 pm[/url]":1m3ykya1]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=808501#p808501:1m3ykya1 je napisao(la):
Rhadamanthus » Sre Dec 30, 2020 12:53 am[/url]":1m3ykya1]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=808214#p808214:1m3ykya1 je napisao(la):
mentalnodetoniran » Uto Dec 29, 2020 6:56 pm[/url]":1m3ykya1]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=808157#p808157:1m3ykya1 je napisao(la):
Rhadamanthus » Uto Dec 29, 2020 1:30 am[/url]":1m3ykya1]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=807640#p807640:1m3ykya1 je napisao(la):
shadestudio » Ned Dec 27, 2020 10:35 pm[/url]":1m3ykya1]Ali ne zato sto ne mogu da je naprave, nego nece.

a kako ti to znas decace?
Tako sto je to opste poznata stvar.

stvarno? daj link.
Da ti dajem link za maksimalnu visinu zgrada u atini recimo? :bash:

Moram priznati da nisam bio u Atini ali guglanjem sam dobio Athens Towers, odprilike kao i nas West
a o Barseloni i da ne govorim.

Ali na stranu sve to, zasto omalozavas West65 pa i Beograd tvrdnjom da svi drugi isto mogu ali nece?
Opusti se bre, nemoj biti toliki defeatist.
 
Verovatno su vlasnici poceli sa sredjivanjem stanova , video sam dve firme na inst kako kace slike iz gletovanih stanova , sve sa kosuljicom ... Ko ima slike stanova nek kaci , dolazi do trenutka istine gde ce se videti kakva je zavrsnica stanova .
 
Kako mogu vlasnici stanova da ih sredjuju, kada investitor nije zavrsio zgradu i predao im kljuceve?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=809959#p809959:3pa8x44w je napisao(la):
Kailan » Пон Јан 04, 2021 1:34 pm[/url]":3pa8x44w]

Елем, https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_home_ownership_rate Србија има једну од највећих стопа власништва некретнина на свету управо због разлога које сам написао.
...
То не значи да је у Србији релативно скупо скућити се или да су кирије високе у поређењу са развијеним светом. Напротив, у готово целој земљи је то изузетно јефтино за учинити са просечном платом али не и у Београду где су и цене и просечна плата далеко веће.

Друже сад си лупио глупост невиђену. Ти закључци које ти изводиш немају везе са овом листом. Као што видиш у врху су углавном земље које су социјалистичке или су биле социјалистичке. Није у кини јефтин квадрат, него сви добијају станове за џабе. Тако су и у Србији људи са станарским правом откупили своје станове за пар стотина марака, што се показало као одлично решење, и које је примењено и у другим земљама које су на врху ове листе. Нису их сигурно купили пре 10-15 година јер су им плате толико високе да не знају шта ће са њима, као што ти тврдиш.
 
Кад сам ја рекао да су у Србији купили станове пре 10-15 година јер су им "плате толико високе да не знају шта ће са њима"? Зашто прибегаваш безочним лажима у дискусији?

Рекао сам да у Србији постоји низак ниво подстанара и висок ниво власништва некретнина због односа некретнина и популације, све више се граде куће/станови а људи је све мање. Самим тим је кућење много приступачније него у многим другим земљама. И, узимајући у обзир катастрофалне демографске утицаје социјализма на народе, то је случај у свим бившим социјалистичким земљама као што си и сам приметио. Кина и Сингапур су за сада једини изузеци.

У време када је економија Југославије дефинитивно пукла (дакле крај осамдесетих/почетак деведесетих), Београд је имао око милион становника. Од тада су били масивни таласи досељеника од којих се велики број није ни пријавио + све већи број туриста који је прошле године достигао цифру близу броја становника у југословенском Београду. Ја ти одговорно тврдим да данас неформално у Београду живи бар дупло више људи него што је живело у тренутку када је држава још поклањала станове за џабе. То је огроман притисак на инфраструктуру и некретнине Београда а опет скоро сви они који су се скућили у Београду у задње три деценије су то урадили без да им је држава поклонила стан. Да је у Србији толико немогуће скућити се то не би могло да се деси. Поготово узимајући у обзир колико су цене станова у целој земљи ниже него у Београду. О кућама да не причам, можеш да се скућиш у неким селима у Србији за пар просечних плата.

На крају крајева, да си у праву и да је висок ниво домовласништва у Србији искључиво последица југословенске политике од пре 30,40 година, тај ниво би требао да опада што више времена пролази и Србија је дуже тржишна економија. Дешава се потпуно супротно. https://tradingeconomics.com/serbia/home-ownership-rate

Да Србија има нормално тржиште капитала, функционалну берзу и квалитетан систем шинског превоза цене станова у Београду би биле дупло јефтиније јер би људи масивно улагали у деонице и фондове и живели у предграђима и околним насељима. Овако, свако ко има новца масивно улаже у некретнине да би профитирао и сви се трпају да живе што ближе пречнику од 3 километара око центра града да не би путовали 2 сата на посао. То нереално диже цене некретнина па Београд криви слику приступачности некретнина на начин на који сам већ објаснио.
 
Beograd je po popisu iz 1981. imao preko 1.3 miliona stanovnika.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Не живи дупло више становника у Београду у апсолутним износима, али радно активних становника да - ономад је био много већи удео деце, а граница за пензионисање је била пет година раније.

А радно активни становници купују станове, тако да је Каилан у основи сасвим у праву.

А ово му је најтачније:

Да Србија има нормално тржиште капитала, функционалну берзу и квалитетан систем шинског превоза цене станова у Београду би биле дупло јефтиније јер би људи масивно улагали у деонице и фондове и живели у предграђима и околним насељима. Овако, свако ко има новца масивно улаже у некретнине да би профитирао и сви се трпају да живе што ближе пречнику од 3 километара око центра града да не би путовали 2 сата на посао. То нереално диже цене некретнина па Београд криви слику приступачности некретнина на начин на који сам већ објаснио.

Мада, и у Београду је после 2005. изузетно велики број грађана средње класе купио стан на кредит.
 
Kula.jpg
 
Јесте да је @Белвилењак постави видео са новом лед шаром на Товерчићћћу, али ево и неколико фотографија снимљених 05.јануара 2021. у 18:50.








 
Da li zna neko , jel ovo sve od led traka na zgradi ili ce ici do zadnjeg sprata sto mi je i logicno ?
 
Pobogu ljudi, jeste li slepi? Ja stvarno ne razumem da se 3x puta na forumu postavlja jedno te isto pitanje, i to pritom pitanje koje nema nikakvog smisla. Čitajte.
 
Realno,panorami Beograda je nedostajala visokogradnja. Bilo bi dobro ako bi se tokom ove decenije na Novom Beogradu sagradilo više kula kao što su West 65,ali i veće visine,između 200 i 300 metara,na Novom Beogradu ima sasvim dovoljno praznog prostora,a nebi ni naružile ambijentalnu celinu gradskog jezgra u starom delu grada preko Save.
 
Lepo izgledaju ove Led trake.

Zna li neko jel će da ih postave do vrha kule?:)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne ne, njegovo pitanje je validno :lol:
Pita čovek kada će biti, ne da li će biti - možda neko ovde ima uvid u raspored postavljanja fasade :wink:
 
Jedna i u zimskom ambijentu :)


wide angle
bkADq0N.jpg


I obican objektiv

oBNeUrr.jpg
 
Novi Beograd je rodio za ovakve nebodere.Napravio bih Singapur sa novobeogradske strane.I Sankt Peterburg na strani preko puta.Ali posto smo takva drzava kakva smo red je da se izborimo bar i za tu kanalizaciju...ipak se gura 2021. godina.
 
Da, tako su ga videli i ovi u ovoj reklami. Volim ovu sliku. Bilo bi to baš lepo. Možda ne baš ovolika šuma, ali nekoliko, različitih oblika i jedan pored drugog, bi baš dobro došlo.
 

Prilozi

  • 73D5F043-7434-4D79-8BA9-613FEDD7B48D.jpeg
    73D5F043-7434-4D79-8BA9-613FEDD7B48D.jpeg
    137,9 KB · Pregleda: 1.684
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=812634#p812634:zh5dpso1 je napisao(la):
dalmatinac_sam » Sre Jan 13, 2021 12:12 am[/url]":zh5dpso1]Novi Beograd je rodio za ovakve nebodere.Napravio bih Singapur sa novobeogradske strane.I Sankt Peterburg na strani preko puta.Ali posto smo takva drzava kakva smo red je da se izborimo bar i za tu kanalizaciju...ipak se gura 2021. godina.

ajd oladi malo, stvarni zivot nije SimCity
 
Dobili smo informaciju da se razmislja o tome da se na vrh mall-a umesto planiranog parka stavi klizaliste (???), a da se od razmisljanja da li da se na objekat koji se nalazi na krovu postavi hala za sportske aktivnosti ili restoran donela odluka da to na kraju pripadne klinici za estetsku hirurgiju (???)

Izgleda kao da se ne gleda uopste interes buducih stanara i ono sto im je bilo prezentovano prilikom kupovine stana. Stanovi su prodati sa prikazom makete koja na vrhu mall-a ima park i receno je da je to prednost strane koja gleda na mall. Smatram da ove stvari ne mogu da menjaju na svoju ruku jer je to velika izmena inicijalnog plana i nikako ne bi odgovarala stanarima. Ko zeli ispod svog prozora klizaliste i tu buku i kako bi to uopste funkcionisalo leti??? Da li je realno da se uopste razmislja o ovome?

S obzirom da se i dalje planira u kom pravcu ce mall biti struktuiran, zar nije logicno da se kontaktiraju stanari i da oni iskazu svoje misljenje i zelje jer je mall najvise izgradjen zbog njih, a ispada da ce pola mall-a biti klinika za estetsku hirurgiju i ne daj boze klizaliste?

Da li neko ima informaciju o sadrzaju mall-a i kako mozemo da uticemo na to dok ne bude kasno? Da li uopste smeju da menjaju maketu po kojoj su stanovi prodati?
 
A da li mozemo znati odakle ti informacija koju si napisao? Ako prelistas temu shvatices da su se ovde pisale razne gluposti od toga da ce ceo mall da se pretvori u veliki spa centar koji ce sluziti samo stanarima Tower-a do toga da ce 50% mola biti skladiste maticnih celija... Sada ti pises i estetskoj hirurgiji i klizalistu. Nije mi jasno ko sve to plasira i zasto? Ja verujem da ce biti onako kako je i zamisljeno a to je da ce ovo biti trzni centar sa restoranom i parkicem na kraju. Neko je napisao da je zavrsetak radova na molu planiran za kraj marta ili pocetak aprila...
 
Vrh