Šta je novo?

Promena vremenske zone Srbije

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=897621#p897621:1bm38uvy je napisao(la):
mariks » Sre Nov 10, 2021 2:45 pm[/url]":1bm38uvy]Ako ti tako odgovara. Ja više volim da mi je dan popodne duži.
Pa zar zimsko racunanje vremena ne ponistava upravo to?
Da smo ostali na letnjem, odnosno da smo EET, mrak nam ne bi padao u 16h nego u 17h.


A sto se MC tice... pa dobro, on voli da je poseban pa voli. XD Ali mozda ovde samo misli na to da ga mrzi da pomera sat pa zimi racuna kad gleda na casovnik oduzima jedan sat.
 
Pa da, zato kažem meni ne odgovara zimsko računanje vremena, nikada nije. Pogotovo u ovom 9-17h svetu.
 
amen-brother.gif
 
Све зависи од тога кад се неко буди на крају крајева. Ранораниоцима је боље зимско, овима што устају касније летње и чак можда оно московско што сам предложио +3 па да буде дан малтене до пола 11. Фино би уништило ноћни живот хахахаха
 
Samo što je krajnje vreme da se prihvati da je broj ranoranilaca na svetu sve manje i manje. Mi sad možemo da ulazimo u diskusije zašto je to tako, da li je u redu, da li je moguće promeniti (o svemu tome se uveliko veća) ali to je činjenično stanje novog doba.

Mada ja mislim da čak i osobi koja je ustala u 6 smeta mrakčina u 16h podjednako koliko i onoj koja je ustala u 8 ili 9. Jer prosto i jednostavno brate, nije normalno da si malopre završio ručak a ono već mrakčina.

Mislim nije normalno ni u 17h ali dalje od toga ne možemo da idemo, tj. tu ne možemo ništa da promenimo. Ali ovo mrakčina u 16h, to je bolest nad bolestima. A celokupna ta bolest se održava na kljakavoj bolesnoj ideji da treba da se ravnamo sa Berlinom i Parizom.

Super. Hajde da se izravnamo onda i u ostalim kategorijama pa možemo posle i u vremenu.

Evo, sad sam pogledao na netu (nisam obratio pažnju pre jer sam bio napolju do malopre i strašne su gužve svuda) - danas je mrakčina u Srbiji pala u 16:15. Ja ne znam kome je to normalno, ali meni nije.

A biće još gore naredna tri meseca. Prvo dok ne overimo kratkodnevnicu 22. decembra a onda posle još jedno mesec i po dana dok se ne ''isčupamo'' i dan makar malo osetno ne produži. Znači tri-četiri faking meseca mrakčine u 16h. Divno. Prelepo. Još sad sa ovim jbnim korona merama koje su prošle zime, a i ove će (samo servirane na drugi način), ceo grad da učine sablasno praznim posle 17 ili 18h... ma milina jedna.

Nije već dovoljno depresivno pa hajmo još malo. Ali hej, sve za Berlin i Pariz.
 
Зашто не може даље од 17? Ништа нас не спречава, неке нас нико тући од тога.

зато +3 тј (бело)руско и турско, сунце на дугодневницу излази тачно око 6, с тим да је већ од око 5:15 светло (грађански сумрак), на краткодневницу јбг излази око 9 и 15 али се види већ од 20 до 9.

Али зато нема мракчине зими до 6 а види се лепо до око пола 7. Лети дан траје до финих пола 10 мада види се до 10 и 5. Тако је у Шпанији на пример, њима не смета!
 
Slažem se, ne znam kome prija zimsko, svi su samo dodatno nervozniji zbog ovog skraćenja, čak i ako ustaješ rano zbog posla potpuno ti je nebitno da li je tih sat-dva mrak ili ne jer je dovoljno mučenje što ustaješ rano, dok duži dan znači svima.
 
на крају крајева све се своди на то да је радно време од 9 до 5 постало стандард. Да је од 8 до 4 све би се испомерало па би мање сметало
 
Evo i ja sam u neku ruku ranoranioc ali i dok sam išao u školu pa kasnije na posao i ustajao u 6, pola 7 uvek mi je smetalo zimsko računanje vremena. Više volim da mi je dan popodne duži da kada dodjem imam bar malo dana. Kako Grci na +1 od nas i lepo imaš dan, leti i do 21h :) MC_-ju je lepo jer mu se pre smrkne :D
 
Ja bukvalno ne poznajem ni jednu osobu koja radi od 9h. Ljudi u mom okruženju, a živim na Novom Beogradu, uglavnom rade od 7h i nešto manje njih od 8h. Moje radno vreme je od pola 8 do pola 3.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
JohnnyLee":3ibp072w je napisao(la):
нема овде много филозофије. како ураде земље које су на истој географској дужини као и ми (Пољска, Словачка и Мађарска), тако и ми да урадимо, и то је то
Tako je.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Ma važno je zezanje XD

E a super je ovo zimsko računanje, znači evo imamo još mesec dana do jedne kratkodnevnice, a posle još 2 meseca dok se dan ponovo produži toliko da se oseti i vidi. Znači već je depra a čeka nas još 3 meseca mrakčine u 16h. Juuuupiiiii. Nadam se da su Berlin i Pariz ponosni na nas. :gobb:
 
21. decembra MC pravi žurku :)
 
Što se ranije smrkne to pre nekome svane :twisted:
 
Mogu da kazme da uzivam u zimskom racunanju vremena.
Rano se smrkne, rano mi se spava.
 
Како се полако продужава дан ова дискусија је баш замрла :unsure::unsure:

Него, опције су следеће што се промена тиче:

  1. Зимско целе године. Ово нам не одговара никако, лети у 4 ујутру дан, зими у 4 мрак, лети се баца много дана, а данас се све више ради од 9 до 5, а и време проведено на послу се "не рачуна" тако да нам дан од 7 ујутру и није толико битан.
  2. Летње целе године - добија се финих сат времена светла поподне, остало све исто.
  3. Укида се мењање времена, али се налазе "на средини" - на пола сата. Ово је "најприродније" јер би подне било тачно у 12 мање више, а по садашњем систему тачно нам на зимском "жури" сат времена раније, а лети "касни." Компромисно решење.
  4. Максималистичко решење - задржава се мењање сата али се и зимско и летње померају сат унапред. Ово је углавном да би се извукао максимум лети јер дан креће типа од 5, што је опет "трошак." Лети дан до пола 10, фино.
  5. Нешто између опције 3 и 4 - летње се повећа за пола сата, а зимско за читавих сат ипо. Центрира се да подне буде око 1. Зими би било зезнуто јер би дан кретао од типа 15 до 9...
Искрено, ја сам или за опцију 3 или 4.

Такође, померање сата да буде на равнодневницама.
 
Sada radim klizno radno vreme, pa odem na šljaku oko 10, ali dok sam morao da se čekiram,... brate. još vampiri na ulicama a ja oran na posao.
 
Vrh