Šta je novo?

Promena vremenske zone Srbije

Pa šta tražiš ovde kada se družiš sa elitom, kojoj i sam pripadaš? ;)
 
Čak ni pošte ne rade od 7 tako da zaista ne znam na koga se to misli kad se kaže da većina radi od 7 ili 7:30. Jedini koje znam da rade od 7 su Maksiji.
Čak i bolnice rade većinski od 7:30 i 8.
 
Управо јер све зависи како коме, да се нађемо лепо на средини и свима исто. Мрак у пола 5 на најкраћи дан је већ прихватљиво
 
Generalno za mnoge stvari u životu, a posebno kad se radi o ljudskim podelama i problemima, glasam za kompromis i zlatnu sredinu. Ali mislim da u ovom slučaju, 30 minuta ne bi ništa značilo. Premalo je vremena da bi se osetila ikakva razlika, da li se smrkava u 16:15 ili 16:45. Jer zimi kad sunce pređe određenu tačku, postaje noć i mrak čak i ako zvanično još nije kraj dana i još nije zašlo.
 
Управо јер све зависи како коме, да се нађемо лепо на средини и свима исто
A ta sredina je da se ništa ne dira, jer jedni su za letnje, a drugi za zimsko računanje vremena.

Čak ni pošte ne rade od 7 tako da zaista ne znam na koga se to misli kad se kaže da većina radi od 7 ili 7:30. Jedini koje znam da rade od 7 su Maksiji.
Čak i bolnice rade većinski od 7:30 i 8.
Tačno tako.

Zašto si zaključio da se družim sa nekakvom elitom i da pripadam istoj?
Ko je danas kući uveliko u 16h, taj nije sirotinja koja rmbači u smenama, niti je neko ko radi u firmi od 8h - 9h, pa do 18h - 19h...
E da, i još jedna stvar, šta ćemo sa vozačima gradskog prevoza koji moraju već u 4h ujutru da su na poslu? Kako li razrešiti njihov problem sa zimskim računanjem vremena?

Generalno za mnoge stvari u životu, a posebno kad se radi o ljudskim podelama i problemima, glasam za kompromis i zlatnu sredinu. Ali mislim da u ovom slučaju, 30 minuta ne bi ništa značilo. Premalo je vremena da bi se osetila ikakva razlika, da li se smrkava u 16:15 ili 16:45. Jer zimi kad sunce pređe određenu tačku, postaje noć i mrak čak i ako zvanično još nije kraj dana i još nije zašlo.
Da. To se najbolje vidi na primeru gde se na NBG vidi nebo koje postaje tamno, a primera radi, u Medakoviću, već pao mrak.
 
Poslednja izmena:
Čak ni pošte ne rade od 7 tako da zaista ne znam na koga se to misli kad se kaže da većina radi od 7 ili 7:30. Jedini koje znam da rade od 7 su Maksiji.
Čak i bolnice rade većinski od 7:30 i 8.
Rekao sam većina ljudi koje znam radi od 7, 7:30 ili 8č. Nisam rekao svi ljudi rade od 7 časova.
Bolnice rade od 7:30, pošte rade od 8:00. Sve što si nabrojao je saglasno sa mojom prethodnom objavom.
 
A ta sredina je da se ništa ne dira, jer jedni su za letnje, a drugi za zimsko računanje vremena.


Tačno tako.


Ko je danas kući uveliko u 16h, taj nije sirotinja koja rmbači u smenama, niti je neko ko radi u firmi od 8h - 9h, pa do 18h - 19h...
E da, i još jedna stvar, šta ćemo sa vozačima gradskog prevoza koji moraju već u 4h ujutru da su na poslu? Kako li razrešiti njihov problem sa zimskim računanjem vremena?


Da. To se najbolje vidi na primeru gde se na NBG vidi nebo koje postaje tamno, a primera radi, u Medakoviću, već pao mrak.
Radim 8 sati, od 7:30 do 15:30.
Ono što je faktor u današnje vreme koji bi trebalo da uzmemo u obzir je fleksibilno radno vreme. Sve više ljudi tako radi.
 
Mene upravo najviše i zanima gde radi ta većina koje znaš da im radno vreme počinje od 7 ili 7:30.
 
Inače, ja sam pre par meseci ovde pitao i predlagao da, ako se ova tema i rasprava nastavi među društvom (a definitivno traje i aktuelizuje se svakih par meseci) da se onda cela ova stvar stavi kao pitanje na referendumu i da se o tome odluči na taj način, na nivou cele države.

Onda su usledili autistični odgovori pojedinaca da nema tu šta da se raspisuje referendum, biće kako kaže 250 posranika u Skupštini i to tako da bude u skladu sa ostatkom regiona a ponajviše u skladu sa CETTTTTTT odnosno Berlinom i Parizom.
Odgovor i logika u fazonu ''nema veze šta većina naroda želi, bitno je šta kažu posranici koje zabole za sve, a ponajmanje narod, i koji ionako ništa ne rade a primaju 5 plata. I bitno je šta kažu Berlin i Pariz''.

Znači ko šiša stav većine i dogovor, bitno je šta sumanuta manjina i veći katolici od pape imaju da kažu. To je neka logika koja promalja ovde s vremena na vreme. CETTTT ili smrt.
 
A ta sredina je da se ništa ne dira, jer jedni su za letnje, a drugi za zimsko računanje vremena.


Tačno tako.


Ko je danas kući uveliko u 16h, taj nije sirotinja koja rmbači u smenama, niti je neko ko radi u firmi od 8h - 9h, pa do 18h - 19h...
E da, i još jedna stvar, šta ćemo sa vozačima gradskog prevoza koji moraju već u 4h ujutru da su na poslu? Kako li razrešiti njihov problem sa zimskim računanjem vremena?


Da. To se najbolje vidi na primeru gde se na NBG vidi nebo koje postaje tamno, a primera radi, u Medakoviću, već pao mrak.
Radim 8 sati, od 7:30 do 15:30.
Ono što je faktor u današnje vreme koji bi trebalo da uzmemo u obzir je fleksibilno radno vreme. Sve više ljudi tako radi.
Mene upravo najviše i zanima gde radi ta većina koje znaš da im radno vreme počinje od 7 ili 7:30.
Delhaize, Ministarstva, pravosudni ogani, Lidl, kafić Settanta u 70. bloklu u kom sam često i većina kafića kod mene, poreska, zdravstvene ustanove... Ta su mi mesta pala na pamet odnosno moji priajtelji gde rade.
 
Pa dakle kao što smo i rekli gore - prodavnice hrane i državne službe. I pekare, razume se.

Svi ostali uglavnom otvaraju u 8 ili u 9.


Inače, zaista ne vidim svrhu da neki kafić bude otvoren u 7 ujutru. Osim u onom slučaju kad Vesić naredi kafiću ispred svoje zgrade da rade od 6:30 jer ne može ujutru bez njihove kafe, treba sam napraviti kafu, a svi znamo koja je to muka i poduhvat...
 
Pa dakle kao što smo i rekli gore - prodavnice hrane i državne službe. I pekare, razume se.

Svi ostali uglavnom otvaraju u 8 ili u 9.


Inače, zaista ne vidim svrhu da neki kafić bude otvoren u 7 ujutru. Osim u onom slučaju kad Vesić naredi kafiću ispred svoje zgrade da rade od tada jer ne može ujutru bez njihove kafe, treba sam napraviti kafu, a svi znamo koja je to muka i poduhvat...
Moja najbolja drugaica radi u kafiću Settanta u 70. bloku i imaju ogroman promet već od 7 i 7:30 ujutru jer se kafić nalazi pored osnovne škole, vrtića, pošte i raznih drugih objekata. Kafić se nalazi u centriću u bloku 70. Termin od 7:30 do 8 časova je udarni termin.
 
Pa dobro, izuzetaka uvek ima i biće.

Zato je bitno odlučiti ono što je većini u interesu. E zato služe referendumi. Ali u ovom slučaju, em jedna sumanuta manjina insistira da to ne treba i ne može da bude na referendumu, em je i pravni okvir i sistem u Srbiji sklepan tako da o tim stvarima odlučuju oni koji najmanje i rade. Kao što i o javnom prevozu odlučuju oni koji u njega uđu jednom godišnje, kao što o urbanizmu odlučuju oni koji grad gledaju sa planova i aerosnimaka, kao što o prosveti odlučuju oni koji nikad nisu predavali, itd itd...
 
Pa dobro, izuzetaka uvek ima i biće.

Zato je bitno odlučiti ono što je većini u interesu. E zato služe referendumi. Ali u ovom slučaju, em jedna sumanuta manjina insistira da to ne treba i ne može da bude na referendumu, em je i pravni okvir i sistem u Srbiji sklepan tako da o tim stvarima odlučuju oni koji najmanje i rade. Kao što i o javnom prevozu odlučuju oni koji u njega uđu jednom godišnje, kao što o urbanizmu odlučuju oni koji sve gledaju sa planova i aerosnimaka, kao što o prosveti odlučuju oni koji nikad nisu predavali, itd itd...
Tu se slažem, s tim što mislim da bi većina građana bila za to da ostanemo u vremenskoj zoni u kojoj smo bili i pre uvođenja letnjeg računanja vremena.
 
Od kako je Vučko na vlasti vratili su radno vreme od 7:30.
Ranije je bilo i državnih ustanova koje su imale drugačije radno vreme (od 8:00 ili čak 08:30)
 
A da, potpuno sam zaboravio na davnu odluku Aleka trudbenika - bez dana radnog staža - da se nateraju sve državne službe da rade od 7:30... Ljubi ga majka vrednog i marljivog. 😄

Samo pokazuje koliko sam distanciran od svega vezanog za gangrenozni državni aparat lol XD
 
Onda smo bili ista vremenska zona kao i Velika Britanija i Portugalija, pošto trećeg nema.
 
Vrh