Šta je novo?

Problem pasa lutalica

Volim pse i i imao sam ljubimca kao mali, i sad imam ljubimca u kuci doduše drugu vrstu
Da me ne biste pogrešno razumeli ali često sebi potavljam pitanje

Konji su isto plemenite životinje i lični ljubimci , kako bi Beograd izgledao da se iz istih razloga samo napuste i tako šetaju gradom
da li bi isto toliko ,,zaštitara,, bilo , ili bi ipak bili uklonjeni sa ulice i kako, ili bi ih samo sterilisali i vraćali da galopiraju ulicama.

Bezgranična ljubav prema ljudima da, ali prema ostalom živom svetu treba da ima granice. naročito kad ugrožavaju ljude.
 
Resenje je najveci azil na svetu za pse, i od toga napraviti neki vid turisticko humanitarne akcije, na svetskom nivou. Ljubitelja zivotinja u svetu ima dosta, a neki od njih su veoma bogati. Uz dobar marketing, kvalitetnu ideju, to nije neizvodljivo, ili se barem meni naivnom tako cini :rolleyes:
 
boco +1 Pravo razmisljanje.

Ili da kao u Indiji imamo krave po ulici :)

Nego,nesto gledah najavljivase na sve strane nove azile,i bice gradjeni novi ali odjednom ni reci o azilu na Zvezdari,a tu je mozda i najkriticnija lokacija kod Sume,u Murijevu i ostalim naseljima posle ustanicke.
 
boca-ica":34l8t0va je napisao(la):
Volim pse i i imao sam ljubimca kao mali, i sad imam ljubimca u kuci doduše drugu vrstu
Da me ne biste pogrešno razumeli ali često sebi potavljam pitanje

Konji su isto plemenite životinje i lični ljubimci , kako bi Beograd izgledao da se iz istih razloga samo napuste i tako šetaju gradom
da li bi isto toliko ,,zaštitara,, bilo , ili bi ipak bili uklonjeni sa ulice i kako, ili bi ih samo sterilisali i vraćali da galopiraju ulicama.

Bezgranična ljubav prema ljudima da, ali prema ostalom živom svetu treba da ima granice. naročito kad ugrožavaju ljude.
Ma nema to veze...da danas poubijaju sve zivotinje u Beogradu da ih sliste kompletno,za 6 meseci bi imao jos toliko na ulicama .... nema veze zivotinja ima veze sa covekom i gradskim sluzbama koje ne rade svoji posao kontrole i kaznjavanja vlasnika pasa.Evo pre par dana covek parkiao kola izbacio leglo iz gepeka ispored moje zgrade .... st*** ljudska,za njih treba azil
 
mastercat":1v007at2 je napisao(la):
Ma nema to veze...da danas poubijaju sve zivotinje u Beogradu da ih sliste kompletno,za 6 meseci bi imao jos toliko na ulicama .... nema veze zivotinja ima veze sa covekom i gradskim sluzbama koje ne rade svoji posao kontrole i kaznjavanja vlasnika pasa.Evo pre par dana covek parkiao kola izbacio leglo iz gepeka ispored moje zgrade .... st*** ljudska,za njih treba azil
Срж проблема.
 
[video]http://www.youtube.com/watch?v=J3TM9GL2iLI[/video]
 
ja pre desetak dana nasao jednog malecnog i doneo gajbi. samo piski i kenja i grize, moj zivot je postao pakao ali obozavam ga :))
 
razgradjevinar":51im3dd9 je napisao(la):
ja pre desetak dana nasao jednog malecnog i doneo gajbi. samo piski i kenja i grize, moj zivot je postao pakao ali obozavam ga :))
+1.
 
razgradjevinar":1uj14e5u je napisao(la):
ja pre desetak dana nasao jednog malecnog i doneo gajbi. samo piski i kenja i grize, moj zivot je postao pakao ali obozavam ga :))
Opa, dobrodosao u klub :D
Naravno i VELIKI +, fotografije malog zlikovca bi upotpunile utisak.
 
Bulevarac":330g68wo je napisao(la):
fotografije malog zlikovca bi upotpunile utisak.
http://img84.imageshack.us/i/63170951.jpg/

nikad nisam imao psa i prvog sam zamisljao kao nekog smora koji ce da kaska okolo. pojavila se mala zverka koja ce da postane velika..ali sta je tu je :)

mislio sam da je mesanac, sto je uvek moguce ali ispostavlja se da je spasoje najverovatnije mali belgijski ovcar koji ima neku falinku po standardu i nije za biznis pa ga je neko ostavio na keju u trenutku kad je mali i sladak..to je mozda i dobro jer tesko da bi uzeo velikog verovatno agresivnog psa.. ovako, sva sreca, nece zavisti u sinteraju. usput, pas je genije, uci brzinom svetlosti

spomenuo sam ovo kao jos jedan primer odakle psi na ulici
 
razgradjevinar":x1bgtfog je napisao(la):
Bulevarac":x1bgtfog je napisao(la):
fotografije malog zlikovca bi upotpunile utisak.
http://img84.imageshack.us/i/63170951.jpg/

nikad nisam imao psa i prvog sam zamisljao kao nekog smora koji ce da kaska okolo. pojavila se mala zverka koja ce da postane velika..ali sta je tu je :)

mislio sam da je mesanac ali ispostavlja se da je to mali belgijski ovcar koji verovatno ima neku falinku oko boje dlake ili slicno i nije za biznis pa ga je neko ostavio na keju u trenutku kad je mali i sladak..to je mozda i dobro jer tesko da bi uzeo velikog verovatno agresivnog psa.. ovako, sva sreca, nece zavisti u sinteraju. usput, pas je genije, uci brzinom svetlosti

spomenuo sam ovo kao jos jedan primer odakle psi na ulici
sladak je, sta god da je, siguran sam da ce te se lepo druziti :)

odosmo u off , ako ti zatreba neki savet, tu sam, mozes i na pm.
 
razgradjevinar":2yaufzj5 je napisao(la):
spomenuo sam ovo kao jos jedan primer odakle psi na ulici
Мој хаски је један дан побегао из дворишта и ударио га је ауто. Изгубио је контролу над једном ногом. То је још један разлог због којег неки напуштају љубимце.
 
Ja poslušao savet beobildovaca, pa idem biciklom na fakultet, al' me kerovi spopadaju svaki dan tamo iza hajata kod onih udžerica... Uf.
 
Konkurs za dodelu sredstava privatnim prihvatilištima za životinje

Beoinfo | 10. 04. 2011. - 16:01h | Komentara: 0
Sekretarijat za komunalne i stambene poslove raspisao je danas konkurs za dodelu sredstava za finansiranje nabavke dela hrane i veterinarske nege za napuštene životinje smeštene u privatnim prihvatilištima, u okviru sprovođenja Strategije za rešavanje problema pasa lutalica u Beogradu za 2011. godinu.

Prema rečima Vladimira Terzina, pomoćnika gradskog sekretara za komunalne i stambene poslove, treću godinu za redom na ovaj način grad pomaže privatne azile.

72011_bgprihvatiliste-zapse_kf.jpg


– Prve godine pomoć se sastojala samo u hrani za životinje. Prošle i ove godine sredstva su utrostručena, a pored hrane biće obezbeđena i veterinarska nega za životinje kojima je neophodna. Iskustva od prethodnih godina više su nego pozitivna i udruženjima ova pomoć veoma znači kako bi u svojim prihvatilištima podigli nivo brige o životinjama – rekao je Terzin.

Pravo da se prijave na ovaj konkurs imaju privatna prihvatilišta za napuštene životinje na teritoriji grada Beograda.

Privatna prihvatilišta koja budu izabrana za dodelu sredstava za finansiranje nabavke dela hrane i veterinarske nege za napuštene životinje smeštene u njima, po potpisivanju ugovora moraju u roku od tri meseca od dana dobijanja sredstava da sprovedu obeležavanje životinja koje nisu obeležene, te da komisiji dostave tačan broj mikročipova.

Potrebno je da u toku ove godine obave sterilizaciju svih životinja u prihvatilištima, po godišnjem programu rada veterinarske ustanove “Veterina Beograd”, kao i da redovno ažuriraju evidenciju o broju životinja u prihvatilištu.

Rok za dostavljanje prijava je 20. april 2011. godine.

Prijave treba poslati na adresu: Gradska uprava grada Beograda – Sekretarijat za komunalne i stambene poslove, Beograd, Kraljice Marije 1, (telefon 7157-330), sa naznakom: „Konkurs za dodelu sredstava za finansiranje nabavke dela hrane i veterinarske nege za napuštene životinje smeštene u privatnim prihvatilištima”.

Nakon sprovedenog konkursa, Sekretarijat za komunalne i stambene poslove će zaključiti ugovore sa izabranim privatnim prihvatilištima.

info sa - http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/24...dstava-privatnim-prihvatilistima-za-zivotinje
 
Otrovani psi na Vidikovačkom vencu

Studio B | 28. 04. 2011. - 09:43h | Foto: Blic-Ilustracija | Komentara: 0
Četiri psa otrovana su juče na Vidikovačkom vencu, a preživeli su zahvaljujući brzoj intervenciji građana koji su ih hitno odvezli u veterinarsku stanicu.
77056_regvaljevopsi-lutalice-valjevo001_hs.jpg

Stanari zgrada na Vidikovačkom vencu primetili su u parku kosti na kojima je bila neobična boja, a kada su videli da četiri psa leže sa očiglednim simptomima trovanja, hitno su ih prevezli u veterinarsku stanicu i odmah obavestili policiju. Da opasnost bude veća, u obliženjm parku sedela su deca.
Kako prenosi Studio B, psi nisu u životnoj opasnosti i oporavljaju se u veterinarskoj ambulanti.

info sa - http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/250828/Otrovani-psi-na-Vidikovackom-vencu
 
Moja kucka (koker spanijel) je otrovana ima vec 9 godina. Bila je lepa, crna, sa sjajnom dlakom. Zdrava, vakcinisana, cuvana, sa pedigreom....

U parku je pojela nesto sto su ljudi bacali da pobiju lutalice, bolevala dve nedelje, i umrla. Nazalost, ne mozete spreciti svog psa da jede stvari koje nadje.

Pitam se samo, sta bi se desilo da su deca koja se igraju u istom tom parku nasla taj zatrovani hleb...
 
Videh danas da maltretiraju 3 komunalna policajca i inspektor sa njima po Tasu dok hiljade lutalica nam grizu zadnjice svakodnevno,cujem da je najgore na Bezanijskoj Kosi.
 
vucko":2jii1om0 je napisao(la):
cujem da je najgore na Bezanijskoj Kosi.
To сам и ја чуо, чуо сам да је дошло дотле да ниједна мачка не може да опстане тако да имaју проблем и са мишевима.
 
U Pancevu

Neuhranjeni kerovi okruženi izmetom, na sve strane leševi štenaca koje jedu druge životinje - stravična je slika pančevačke Zoohigijene

101132.jpg


BEOGRAD - Kako je neko mogao to da dozvoli?
U pančevačkoj Zoohigijeni vladaju strava i užas. Neuhranjeni psi okruženi izmetom, leševi malih štenaca na sve strane... Čak se na jednoj od fotografija uslikanih u julu ove godine vidi kako jedan pas bukvalno jede drugog.

- Stvarno da nekom pripadne muka! - priča Tanja Ostojić iz Udruženja građana „Alfa“, koje je zbog toga i podnelo krivičnu prijavu protiv odgovornih u Zoohigijeni.

Kako nam je rekla, to nije ništa jer je u januaru ove godine u JKP „Higijena“ iz Pančeva uspavano čak 57 pasa, što je 14 puta više od broja uspavanih prošle godine u Beogradu.

Ona napominje da je najveći problem to što su veterinari u ovoj ustanovi imali slobodu da ne pišu dijagnoze za pse, pa su žvrljali „agresivan“ ili „bolestan“ i vršili eutanaziju.

- Zakon o dobrobiti životinja ne sprovodi se kako bi trebalo, a to je u obavezi grada koji osniva prihvatilišta. Napominjem da se eutanazija pasa može obaviti samo u strogo propisanim zakonskim uslovima. Tada se ovakve strašne stvari, koje se po našim saznanjima događaju i u Sremskoj Mitrovici i Požegi, nikada ne bi ponovile! - ističe Tanja.

Kako je Kurir nezvanično saznao, zbog užasnog stanja u Zoohigijeni rukovodstvo je smenjeno, a na njihovo mesto postavljeni su novi ljudi. Međutim, do zaključenja broja nije nam se javio niko od nadležnih iz ove ustanove.

U azilu muk!

U pokušaju da proverimo kakvo je danas stanje u šinteraju, ekipa Kurira juče je otišla u Zoohigijenu Pančeva. Nadležni nam nisu dozvolili da uđemo.

- Direktorka nam nije dala odobrenje da vas pustimo - rekli su nam zaposleni, dok nam je sekretarica u upravi Zoohigijene telefonom saopštila da je direktorka na sastanku i da ne zna kada će nam se javiti.



http://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/psi-jedu-pse-133998.php
 
Ovo je za hitno hapsenje i dugogodisnju robiju, ma nebi ni trepnuo :pob:
 
Vrh