Šta je novo?

Problem pasa lutalica

stf":3jyjvhje je napisao(la):
Prestanite vise da serete!!!
Taj pas ce bez proteza umreti, a covek bez proteza nece!
Drugo, taj pas je od strane coveka osakacen, bez razloga, i covek treba i da nadoknadi uzeto! Ima li neko ovde sebicni problem sa tim?? Ajde ``evropejci``.....
Naravno da nece umreti, mislis da ce da mu stave proteze, pa da ga puste na ulicu ponovo? I ovako i onako ce ga neko paziti.

TAJ covek nek nadoknadi psu uzato, ja, kao poreski obveznik nemam nameru.

Ideja da su psi i ljudi jednaki u pravima i da akcije i kaznjavanja treba da budu reciprocna je prosto suluda.
 
azbuki":ty7zb8q4 je napisao(la):
stf":ty7zb8q4 je napisao(la):
Prestanite vise da serete!!!
Taj pas ce bez proteza umreti, a covek bez proteza nece!
Drugo, taj pas je od strane coveka osakacen, bez razloga, i covek treba i da nadoknadi uzeto! Ima li neko ovde sebicni problem sa tim?? Ajde ``evropejci``.....
Naravno da nece umreti, mislis da ce da mu stave proteze, pa da ga puste na ulicu ponovo? I ovako i onako ce ga neko paziti.

TAJ covek nek nadoknadi psu uzato, ja, kao poreski obveznik nemam nameru.

Ideja da su psi i ljudi jednaki u pravima i da akcije i kaznjavanja treba da budu reciprocna je prosto suluda.
Ti kao poreski obveznik imaš odgovornost prema društvu kome pripadaš. Pomoć žrtvi nije samo tvoja obaveza kao člana društva već je i tvoja moralna obaveza kao nekoga ko podržava žrtve nasilja, osim ako ti podržavaš nasilnike. U tom slučaju ti si taj protiv koga se ovo društvo od svojih porezom skupljenih para treba boriti!

Grad Beograd nisi samo ti već još milion i po pametnih, saosećajnih i civilizovanih ljudi. I oni neće imati ništa protiv da od poreza koji su platili budu nabavljene proteze za Milu. Ako ti imaš nešto protiv onda niti si civilizovan niti si građanin Beograda. A i za takve grad izdvaja novac. Samo se one nalaze pod stavkama "prevencija nasilja" i "edukacija"! I vidiš meni uopšte ne smeta što ulažem koji dinar preko poreza kako bi ti mogao da dobiješ svu pripadajuću pomoć.
 
belgrey":58ac1dms je napisao(la):
azbuki":58ac1dms je napisao(la):
stf":58ac1dms je napisao(la):
Prestanite vise da serete!!!
Taj pas ce bez proteza umreti, a covek bez proteza nece!
Drugo, taj pas je od strane coveka osakacen, bez razloga, i covek treba i da nadoknadi uzeto! Ima li neko ovde sebicni problem sa tim?? Ajde ``evropejci``.....
Naravno da nece umreti, mislis da ce da mu stave proteze, pa da ga puste na ulicu ponovo? I ovako i onako ce ga neko paziti.

TAJ covek nek nadoknadi psu uzato, ja, kao poreski obveznik nemam nameru.

Ideja da su psi i ljudi jednaki u pravima i da akcije i kaznjavanja treba da budu reciprocna je prosto suluda.
Ti kao poreski obveznik imaš odgovornost prema društvu kome pripadaš. Pomoć žrtvi nije samo tvoja obaveza kao člana društva već je i tvoja moralna obaveza kao nekoga ko podržava žrtve nasilja, osim ako ti podržavaš nasilnike. U tom slučaju ti si taj protiv koga se ovo društvo od svojih porezom skupljenih para treba boriti!

Grad Beograd nisi samo ti već još milion i po pametnih, saosećajnih i civilizovanih ljudi. I oni neće imati ništa protiv da od poreza koji su platili budu nabavljene proteze za Milu. Ako ti imaš nešto protiv onda niti si civilizovan niti si građanin Beograda. A i za takve grad izdvaja novac. Samo se one nalaze pod stavkama "prevencija nasilja" i "edukacija"! I vidiš meni uopšte ne smeta što ulažem koji dinar preko poreza kako bi ti mogao da dobiješ svu pripadajuću pomoć.
Poreski novac ima da se rasporedjuje po PRIORITETNOSTI. Ako smo sve vaznije stvari vec pokrili, onda mozemo da dajemo pare i za skupe medicinske zahvate, proteze i sl SVIM lutalicama kojima je to potrebno, a i drugim zivotinjama. Ja nemam nameru da trosim svoj poreski novac na takve stvari dok deca nemaju toalete po skolama i dok penzioneri jedu iz kontejnera.

Do tada osakacene zivotinje ima da se USPAVAJU ako ne mogu normalno da funkcionisu, kao sto se uspavljuju i konji koje je isto tako covek osakatio trkama, na primer. Ili kao sto se "uspavljuju" prasici i telad.

Ako je neko privatno lice (ili privatna lica) spremno da odvoji svoje pare i vreme, ja nemam nista protiv toga, mogu i da hrane ostarele dabrove ako hoce, ili da spasavaju mladunce antilopa od hijena, sto ne znaci da ih necu smatrati licemernima.
 
Ja nemam nameru da trosim svoj poreski novac na takve stvari dok deca nemaju toalete po skolama i dok penzioneri jedu iz kontejnera.
Legitiman stav, osim što tebe niko ne pita zašta ćeš ti da daješ pare za porez. Odnosno pita te, svakih 4 godine na redovnim izborima, ali to je to. Demokratski izabrana vlast je rešila da odvoji pare od poreza za jadnog osakaćenog psa i to je potez koji ja lično u potpunosti podržavam, a oni kojima se to ne sviđa imaće priliku da se o tome izjasne kada dođe vreme.

Do tada, zamoljeni su da ućute zadrže za sebe svoje predloge o uspavljivanju, i da razmisle da li bi im se svidelo da, u slučaju da boluju od recimo teške vrste raka koja se može izlečiti samo pomoću dosta para, neko predloži da je za društvo jeftinije da se - uspavaju.
 
Jes vala, ako Beograd ima milion ipo pametnih, saosećajnih i civilizovanih ljudi, onda nam treba metro kapaciteta 3 miliona ljudi..
 
medjutim":1u0ry8xp je napisao(la):
Jes vala, ako Beograd ima milion ipo pametnih, saosećajnih i civilizovanih ljudi, onda nam treba metro kapaciteta 3 miliona ljudi..
@kartograf, medjutim
Jel vama to najveći problem što nisam statistički precizan. Da li je vaša plitkost tolika da niste shvatili poruku da nisu svi zli i da je većina ljudi ipak moralna ili da ste samo vrhunski bezobrazni kada ste se uopšte na ovaj način uključili u komunikaciju?

@ACR
:kk: Bravo za stavove. Samo se plašim da će na sledećim izborima "oni" zaista i pobediti!
 
azbuki":1jdet4y1 je napisao(la):
belgrey":1jdet4y1 je napisao(la):
azbuki":1jdet4y1 je napisao(la):
Naravno da nece umreti, mislis da ce da mu stave proteze, pa da ga puste na ulicu ponovo? I ovako i onako ce ga neko paziti.

TAJ covek nek nadoknadi psu uzato, ja, kao poreski obveznik nemam nameru.

Ideja da su psi i ljudi jednaki u pravima i da akcije i kaznjavanja treba da budu reciprocna je prosto suluda.
Ti kao poreski obveznik imaš odgovornost prema društvu kome pripadaš. Pomoć žrtvi nije samo tvoja obaveza kao člana društva već je i tvoja moralna obaveza kao nekoga ko podržava žrtve nasilja, osim ako ti podržavaš nasilnike. U tom slučaju ti si taj protiv koga se ovo društvo od svojih porezom skupljenih para treba boriti!

Grad Beograd nisi samo ti već još milion i po pametnih, saosećajnih i civilizovanih ljudi. I oni neće imati ništa protiv da od poreza koji su platili budu nabavljene proteze za Milu. Ako ti imaš nešto protiv onda niti si civilizovan niti si građanin Beograda. A i za takve grad izdvaja novac. Samo se one nalaze pod stavkama "prevencija nasilja" i "edukacija"! I vidiš meni uopšte ne smeta što ulažem koji dinar preko poreza kako bi ti mogao da dobiješ svu pripadajuću pomoć.
Poreski novac ima da se rasporedjuje po PRIORITETNOSTI. Ako smo sve vaznije stvari vec pokrili, onda mozemo da dajemo pare i za skupe medicinske zahvate, proteze i sl SVIM lutalicama kojima je to potrebno, a i drugim zivotinjama. Ja nemam nameru da trosim svoj poreski novac na takve stvari dok deca nemaju toalete po skolama i dok penzioneri jedu iz kontejnera.

Do tada osakacene zivotinje ima da se USPAVAJU ako ne mogu normalno da funkcionisu, kao sto se uspavljuju i konji koje je isto tako covek osakatio trkama, na primer. Ili kao sto se "uspavljuju" prasici i telad.

Ako je neko privatno lice (ili privatna lica) spremno da odvoji svoje pare i vreme, ja nemam nista protiv toga, mogu i da hrane ostarele dabrove ako hoce, ili da spasavaju mladunce antilopa od hijena, sto ne znaci da ih necu smatrati licemernima.
Od sveg srca ti želim da ti budeš PRIORITET!
 
azbuki":1wxsay2y je napisao(la):
stf":1wxsay2y je napisao(la):
Prestanite vise da serete!!!
Taj pas ce bez proteza umreti, a covek bez proteza nece!
Drugo, taj pas je od strane coveka osakacen, bez razloga, i covek treba i da nadoknadi uzeto! Ima li neko ovde sebicni problem sa tim?? Ajde ``evropejci``.....
Naravno da nece umreti, mislis da ce da mu stave proteze, pa da ga puste na ulicu ponovo? I ovako i onako ce ga neko paziti.

TAJ covek nek nadoknadi psu uzato, ja, kao poreski obveznik nemam nameru.

Ideja da su psi i ljudi jednaki u pravima i da akcije i kaznjavanja treba da budu reciprocna je prosto suluda.
Moram priznati da sebicniji, bolesniji, i licemerniji primerak ljudskog roda ne sretoh skoro......
Kada se uzme cena tih proteza, i podeli na broj stanovnika Beograda, da li svako od nas placa vise od pola dinara?!?!? Ja cu rado platiti i tvoj deo a ti kupi sebi zvaku! ....a, da.....vise ni ona ne kosta toliko.......:notok:
 
ACR":pchv1oxj je napisao(la):
Ja nemam nameru da trosim svoj poreski novac na takve stvari dok deca nemaju toalete po skolama i dok penzioneri jedu iz kontejnera.
Legitiman stav, osim što tebe niko ne pita zašta ćeš ti da daješ pare za porez. Odnosno pita te, svakih 4 godine na redovnim izborima, ali to je to. Demokratski izabrana vlast je rešila da odvoji pare od poreza za jadnog osakaćenog psa i to je potez koji ja lično u potpunosti podržavam, a oni kojima se to ne sviđa imaće priliku da se o tome izjasne kada dođe vreme.
Pa demokratski izabrana vlast odlucuje o mnogo stvari, mogu da imam misljenje o tome, nisam mislio da bukvalno ne platim svoj porez.

ACR":pchv1oxj je napisao(la):
Do tada, zamoljeni su da ućute zadrže za sebe svoje predloge o uspavljivanju, i da razmisle da li bi im se svidelo da, u slučaju da boluju od recimo teške vrste raka koja se može izlečiti samo pomoću dosta para, neko predloži da je za društvo jeftinije da se - uspavaju.
Zasto izvrces? Pravo pitanje bi bilo ili "da li bi pristao da se tvoj pas uspava" - ne bih trazio pomoc od grada sigurno. Da je u pitanju osoba, naravno da mislim da bi trebalo da se odvoje pare. Jednostavno mislim da je ovo populisticka glupost.

Zasto bas ovaj pas? Da li mislis da bi trebalo medicinski zbrinjavati i konje koji se povrede pri radu i ptice koje nalete na vetrenjace i ribe koje se povrede na branama i macke i pse koje udare kola? Zar ti nije ocigledno koliko bi kostalo kad bi se dosledno primenjivali tvoji principi? Ili mislis da je dovoljno pomoci ponekom medijski atraktivnom slucaju, pa da nam savest bude mirna?
 
Ovde se zaboravlja da "ovaj pas" kako kaže cicija azbuki nije povređen na radu i nije se leteći zalepio u vetrenjaču već je namerno osakaćen od strane čoveka - monstruma koji živi među nama.

Ovaj pas nije ubijen jednim metkom, ovaj pas je satima mučen najstrašnijim mukama i bolovima. Čovek-monstrum koji je to radio uživao je čineći bol drugom biću i za tih sat vremena koliko kažu veterinari da je bilo potrebno, on nije ni u jednoj jedinoj sekundi pomislio na bol koju to jadno i nedužno stvorenje oseća. Taj čovek-monstrum je među nama, možda neko od forumaša, možda neko od prodavaca na vašoj pijaci, možda sin vaših kućnih prijatelja, možda je vukovac, štreber, vrhunski sportista, navijač, biznismen. Činjenica da je društvo ovako zdušno stalo uz Milu i odlučilo da joj pomogne i da joj omogući bar nešto od života govori o humanosti i saosećanju.

Nebriga za ovaj događaj, nipodaštavanje žrtve i negiranje stravične patnje, ignorisanje postojanja monstruma u celoj priči, poređenje sa neuporedivim događajima i ljudima, sprdanje sa zločinom, zloupotreba za banalne političke pamflete kao postupci kolege forumaša azbukija i još nekolicine, govore da sa druge strane od humanosti i saosećanja imamo zastrašujuću šupljinu, nečovečje i zlo! Što je najstrašnije to je izgleda preovlađujuće raspoloženje u društvu sudeći prema količini nasilja koje se svakodnevno dešava svuda oko nas.
 
belgrey":2jeghh7q je napisao(la):
@kartograf, medjutim
Jel vama to najveći problem što nisam statistički precizan. Da li je vaša plitkost tolika da niste shvatili poruku da nisu svi zli i da je većina ljudi ipak moralna ili da ste samo vrhunski bezobrazni kada ste se uopšte na ovaj način uključili u komunikaciju?
Ovako:

Tvoja je konstatacija bila toliko pogresna, da je prva i jedina reakcija na nju i mogla biti "LOL".

Beograd je zapravo pun bezobraznih, bahatih, neodgovornih i nesolidarnih ljudi, bar ja na moju veliku zalost, takve uglavnom srecem svakodnevno i zgrazavam se nad istima. Nekada me prosto sramota sto sam tu rodjen i obelezen kao deo njih i sto sam za 31 godinu zivota u ovom gradu video vise primitivizma i prostakluka nego lepih i dobrih stvari.

Da stvar bude gora, i oni koji su u sebi do pre neku godinu imali zrno revolta prema unistavanju svega normalnog su se saziveli sa svim tim s*anjem i postaju onakvi kakvi nikada nisu zeleli da budu.

Ja volim Beograd. Odgojen sam da postujem osnovna pravila lepog vaspitanja. Ulicu prelazim na pesackom prelazu, nikad na crveno, ne pljujem po trotoarima, ne bacam zvake na asfalt, ne parkiram se bahato, ne prestrojavam se bez migavca, ne mrzim cigane i navijam za Partizan a ne mrzim Zvezdu. Sto kaze RASMC: Kad mi neko kaze hvala, odgovrorim: "Molim". Slava svima onima koji iz dana u dan cine da nam grad bude lepsi i bolji, koji utice da se ljudi menjaju na bolje i da svako ucini mali napor za bolje sutra.

Ali takvi su u manjini, to potpisujem.

Zar bi, da su normalni ljudi u vecini, nama danas bilo ovako kako nam je? YR.



P.S. Eto, nadam se d aje duzina odgovora ovog puta zadovoljila i ispunila kriterijum "nebezobrazluka".

P.P.S. Sorry svima za veliki OT.
 
belgrey":dgfs0hdx je napisao(la):
on nije ni u jednoj jedinoj sekundi pomislio na bol koju to jadno i nedužno stvorenje oseća.
Ovde ne slažem sa tobom. Verovatno mu je bol tog bića pričinjavala zadovoljstvo.

Zbog čega bi se patio da je maltrtira sat vremena, sluša kako skiči i.
Odvartno mi i da mislim o tome!
 
nbumbic":1yu6f0hu je napisao(la):
belgrey":1yu6f0hu je napisao(la):
on nije ni u jednoj jedinoj sekundi pomislio na bol koju to jadno i nedužno stvorenje oseća.
Ovde ne slažem sa tobom. Verovatno mu je bol tog bića pričinjavala zadovoljstvo.

Zbog čega bi se patio da je maltrtira sat vremena, sluša kako skiči i.
Odvartno mi i da mislim o tome!
U pravu si. Mora biti da je uživao čineći to. Ali verujem da si razumeo šta sam hteo da kažem.
 
Kartograf":25gos35b je napisao(la):
belgrey":25gos35b je napisao(la):
@kartograf, medjutim
Jel vama to najveći problem što nisam statistički precizan. Da li je vaša plitkost tolika da niste shvatili poruku da nisu svi zli i da je većina ljudi ipak moralna ili da ste samo vrhunski bezobrazni kada ste se uopšte na ovaj način uključili u komunikaciju?
Ovako:

Tvoja je konstatacija bila toliko pogresna, da je prva i jedina reakcija na nju i mogla biti "LOL".

Beograd je zapravo pun bezobraznih, bahatih, neodgovornih i nesolidarnih ljudi, bar ja na moju veliku zalost, takve uglavnom srecem svakodnevno i zgrazavam se nad istima. Nekada me prosto sramota sto sam tu rodjen i obelezen kao deo njih i sto sam za 31 godinu zivota u ovom gradu video vise primitivizma i prostakluka nego lepih i dobrih stvari.

Da stvar bude gora, i oni koji su u sebi do pre neku godinu imali zrno revolta prema unistavanju svega normalnog su se saziveli sa svim tim s*anjem i postaju onakvi kakvi nikada nisu zeleli da budu.

Ja volim Beograd. Odgojen sam da postujem osnovna pravila lepog vaspitanja. Ulicu prelazim na pesackom prelazu, nikad na crveno, ne pljujem po trotoarima, ne bacam zvake na asfalt, ne parkiram se bahato, ne prestrojavam se bez migavca, ne mrzim cigane i navijam za Partizan a ne mrzim Zvezdu. Sto kaze RASMC: Kad mi neko kaze hvala, odgovrorim: "Molim". Slava svima onima koji iz dana u dan cine da nam grad bude lepsi i bolji, koji utice da se ljudi menjaju na bolje i da svako ucini mali napor za bolje sutra.

Ali takvi su u manjini, to potpisujem.

Zar bi, da su normalni ljudi u vecini, nama danas bilo ovako kako nam je? YR.



P.S. Eto, nadam se d aje duzina odgovora ovog puta zadovoljila i ispunila kriterijum "nebezobrazluka".

P.P.S. Sorry svima za veliki OT.
Ponoviću pitanje: Da li je u celoj ovoj raspravi vama dvojici jedino to izazavalo reakciju?. Dakle, imate užasan događaj, imate ljude koji na ovom forumu zastrašujuće komentarišu i vi se od svih tih užasa zakačite za moju ekspresiju kako milion i po Beograđana oseća sažaljenje i osuđuje monstruma samo iz razloga što sam napisao "milion i po". Ako niste shvatili da "milion i po" u kontekstu u kom je napisano znači da su azbuki i njemu slični usamljeni i da su manjina onda nemamo šta da pričamo. Ako mislite da je milion i po statistički podatak o dobrim Beograđanima onda tek nemamo šta da pričamo.
 
belgrey":35dwced0 je napisao(la):
nbumbic":35dwced0 je napisao(la):
belgrey":35dwced0 je napisao(la):
on nije ni u jednoj jedinoj sekundi pomislio na bol koju to jadno i nedužno stvorenje oseća.
Ovde ne slažem sa tobom. Verovatno mu je bol tog bića pričinjavala zadovoljstvo.

Zbog čega bi se patio da je maltrtira sat vremena, sluša kako skiči i.
Odvartno mi i da mislim o tome!
U pravu si. Mora biti da je uživao čineći to. Ali verujem da si razumeo šta sam hteo da kažem.
Razumeo sam šta hoćeš da kažeš.
Izvini malo sam počeo da cepidlačim. Ne treba da "ispravljam" ljude kad je iz konteksta u suštini jasno šta je neko hteo da kaže ili misli
 
nbumbic":28obyiq3 je napisao(la):
belgrey":28obyiq3 je napisao(la):
nbumbic":28obyiq3 je napisao(la):
Ovde ne slažem sa tobom. Verovatno mu je bol tog bića pričinjavala zadovoljstvo.

Zbog čega bi se patio da je maltrtira sat vremena, sluša kako skiči i.
Odvartno mi i da mislim o tome!
U pravu si. Mora biti da je uživao čineći to. Ali verujem da si razumeo šta sam hteo da kažem.
Razumeo sam šta hoćeš da kažeš.
Izvini malo sam počeo da cepidlačim. Ne treba da "ispravljam" ljude kad je iz konteksta u suštini jasno šta je neko hteo da kaže ili misli
Super si to primetio, pošto je takvo ponašanje monstruma od suštinske važnosti. Ja sam mu čak u svom komentaru dao zrnce ljudskosti što uopšte nisam želeo, a ti si to primetio. Nisam psiholog pa ne znam kako da definišem takvo zastrašujuće stvorenje.
 
Nisam ocekivao da cete iz toga sto sam napisao zakljuciti da sam ravnodusan prema zlocinu i patnji. Naravno da sam i ja bio sokiran kad sam cuo ovu vest i da zelim da se to nije desilo. Sta vise, mislim da je osoba koja je to uradila opasna i za ljude (takve treba u slucaju rata preventivno zatvoriti). Poznajem ljude koje imaju tendencije prema mucenju zivotinja i veoma se lose osecam u njihovom drustvu.

Dakle, potpuno se slazemo da se desila grozna stvar, da je to uradio neko iz naseg okruzenja, da treba da bude kaznjen, i da je i drustvo kao celina delimicno krivo za to.

Ali, ja kada razmisljam o tome sta treba raditi (povodom bilo cega), pokusavam da emocije stavim na stranu i da racionalno dodjem do zakljucka o tome kakav postupak ce doneti najbolji rezultat. U ovom slucaju mi ne deluje da je gradska vlast tako radila.

E, sad, ispravno je nekada i odstupiti od pravila (ipak nismo masine) i uraditi nesto samo zato sto "mislimo da je to stvarno neophodno". Ja, na primer da sam neki qrac u administraciji i da sam u prilici da odlucujem o sudbini coveka koji je npr. opljackao banku jer njegovom detetu treba skupa operacija u inostranstvu da bi prezivelo, izasao bih mu u susret.

U ovom slucaju mislim da se radi o populizmu. To najbolje pokazuje i ova poslednja vest o Tadicevom usvajanju, jer ce kriterijum biti politika i medijska tezina umesto stvarna briga i zainteresovanost za nesrecno kuce.

Nije meni stalo do te ustede od par pisljivih evra od proteze. Samo mi je muka od toga kako se stalno dize prasina i kako se stalno zaobilaze i krse pravila i kako se kupe poeni na besmislicama i kako je sve zagadjeno najasnocama i nedoslednostima i naopakostima. Kao da smo seoska krcma a ne drzava. Svako ima misljenje i o svemu se vodi polemika, a bitne stvari se ne diraju i karavani prolaze.
 
belgrey":sljywjb2 je napisao(la):
Ponoviću pitanje: Da li je u celoj ovoj raspravi vama dvojici jedino to izazavalo reakciju?. Dakle, imate užasan događaj, imate ljude koji na ovom forumu zastrašujuće komentarišu i vi se od svih tih užasa zakačite za moju ekspresiju kako milion i po Beograđana oseća sažaljenje i osuđuje monstruma samo iz razloga što sam napisao "milion i po". Ako niste shvatili da "milion i po" u kontekstu u kom je napisano znači da su azbuki i njemu slični usamljeni i da su manjina onda nemamo šta da pričamo. Ako mislite da je milion i po statistički podatak o dobrim Beograđanima onda tek nemamo šta da pričamo.
Nisam se ja uhvatio za to tek tako, ti nisi skapirao sustinu mog komentara, a to je da jedna stvar povlaci drugu, vrlo jednostavno: mi na ovoj temi ne bi smo imali sta da kazemo da je BG grad gde su vecina pametni, fini, dobri ljudi.

Da dodam da 99,99% od svih tih koji na sva usta osudjuju nece uraditi apsolutno nista da se ovakav slucaj vise nikada ne ponovi, vec ce nastaviti da osudjuju i svaki sledeci put.

Prosto mi je upala u oci ta tvoja recenica, a kad nesto bode oci onda je vredna komentara.
 
Градоначелник Драган Ђилас подржао скуп „Стоп насиљу над животињама”

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1388917
Pominje i porez na ljubimce,bla bla...

Ne zna se broj pasa lutalica
25. april 2010. | 13:53 | Izvor: Politika
Beograd -- Ne zna se koliko ima kučića bez vlasnika u Beograd, a prema podacima u 2005. godini ih je bilo između 4 500 i 5 000, piše "Politika".

Najvažnije je da vlast bude odgovorna, da ima jasnu strategiju, a da vlasnici sterilišu pse, pokazuju iskustva iz Velike Britanije. Na sr ta ji pa sa lu ta li ca na gra đa ne sve su broj ni ji, a zlo sta vlja nje i ubi ja nje ži vo ti nja uče sta li je.

Pre desetak dana, osim trovanja nekoliko pasa, u Medakoviću je pronađena ženka kojoj su odsečene sve četiri šape, a samo tri dana kasnije rotvajleru je prerezan grkljan, dok je šestomesečno štene upucano u kičmu.

S druge strane, gradu mesečno pristigne oko 60 zahteva za naknadu štete nastale ujedim apasa.

Ne postoji niko ko može da kaže koliko ima lutalica u prestonici. Barata se cifrom od 4.500 do 5.000 pasa, što je podatak iz 2005. godine i od tada niko nije našao za shodno da ih evidentira.

Akcijom grada i Fakulteta veterine za pola godine vakcinisano je više od hiljadu kučića. Ovim tempom, uz primenu „No kil” strategije i uz prosek života lutalica od pet godina, za tri godine problem bi trebalo da bude rešen.

"U Centru za sterilizaciju Rakovice dva puta mesečno deci školskog uzrasta održavamo predavanja o dobrobiti životinja. Samo za pomoć privatnim azilima koji su se pokazali veoma efikasni izdvojili smo 13 miliona dinara, a Veterinarska stanica će za azile i sprovođenje strategije rešenja problema pasa lutalica dobiti 93 miliona dinara" kaže Predrag Petrović, gradski sekretar za komunalno-stambene poslove.

Njegov zamenik, Vladimir Terzin, ističe da će graditi azile i da svakog meseca sterilišu više od 300 pasa. Prošle godine, kaže, sterilisano je 3.500 životinja.

Mada svi godinama priznaju da su ulični psi veliki problem, prvi azil nikao je u Rakovici tek lani. Strategija rešavanja problema pasa lutalica iz 2006. loše se primenjuje, a iako Krivični zakonik propisuje kaznu zatvora za ubijanje i zlostavljanje životinja, izrečena je jedna jedina takva mera. Doskoro nismo imali ni veterinarsku stanicu u službi grada, a vozilima, lekovima, hirurškim materijalom, opremom za sterilizaciju i kastraciju službe su opremljene pre šest meseci.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=04&dd=25&nav_category=206&nav_id=426826
 
26. april 2010. | 19:09 | Izvor: Tanjug
BG dobija Policiju za životinje
Beograd planira da, u saradnji sa MUP-om, oformi Policiju za životinje, kaže zamenik beogradskog sekretara za komunalne i stambene poslove Vladimir Terzin.

On je Tanjugu objasnio da bi ta jedinica radila po ugledu na slične službe u svetu, sa obavezom da vodi računa o svim životinjama na teritoriji Beograda. Ta služba, naveo je Terzin, ne bi trebalo da ima više od pet do osam ljudi, koji bi brinuli o životnjama na ulici, ali i onim udomljenim koje, kako je istakao, njihove gazde ne čuvaju na adekvatan način.

"Za početak se planira odlazak dve osobe na obuku u inostranstvo, kao i nabavka specijalizovanog vozila u te svrhe", najavio je Terzin.

Prema njegovim rečima, grad je pokrenuo i akciju sa Veterinarskim fakultetom u Beogradu za sterilizaciju i kastraciju životinja.

On je podsetio da su gradonačelnik Dragan Đilas i gradski čelnici podržali nedeljni protest više udruženja za zaštitu životinja, pod nazivim "Stop nasilju nad životinjama", zbog učestalih napada na pse u prestonici.

Razmišlja se i o uvođenju 24-časovne SOS linije putem koje bi se mogli prijaviti konkretni slučajevi zlostavljanja životinja, rekao je Terzin.
Izvor: B-92
 
Da, svaka cast, ali mislim da oni nece nicemu sluziti. :(

Problem je sto u nasem narodu ne postoji svest o zlostavljanju zivotinja, i to se smatra beznacajnom i normalnom pojavom. Vidim, bice i otvoren kol-centar za prijavljivanje zlostavljanja zivotinja. A, ko ce uopste to da prijavi, kada se kod nas razmislja: "pa to je samo zivotinja"?
 
Nisu svi isti.

Rome wasn't built in a day. Nemože se svest promeniti preko noći, treba na tome raditi postepeno. Ovo je tek početak.
 
Vrh