Šta je novo?

Problem pasa lutalica

Uh... Sto li sam otvorila temu kog vraga... Ne mogu da se vracam da citam tekst, videla sam naslov i sliku i dosta mi je, ali opusteno bih pozatvarala nadlezne te ustanove u isti takav kavez na duzi period!
 
Problem postoji vec duze vreme, secam se nekih snimaka sto sam gledala sa tim lesevima u nekom azilu, da li bese surcin, vise se i ne secam. Zbog 'humanog' zakona koji sprecava eutanaziju zivotinja dogadjaju se ovakve stvari. Nisam za ubijanje ali definitivno ne mogu da shvatim ni ovo zlostavljanje i mucenje. Bolje onda da su na ulici pa ko se kako snadje. Ovo je pravi logor.
 
Znači pse na ulicu pa ko se kako snađe ... beše jedna tema ovde o ljudima na ulici ....
 
Jel stvarno mislis da ovaj ''azil'' ima bilo kakve uslove zivota? Da pas gladuje toliko da mu ispadnu rebra i pojede les drugog psa? Da je na ulici, neko bi ga bar nahranio ili bi nasao nesto pored kontejnera. Ocigledno nisi videla o cemu se radi.
 
Gde sam to napisala... voliš da banalizuješ...

Toliko koliko si spremna za ovu užasnu stvar da daš tako očigledno rešenja, na jednoj drugoj temi pozivaš na bager... Samo primećujem...

A kada sam ovo pročitala pomislila sam isto ono što je jovanovm napisao.
 
Ne znam sta je jovanovm napisao jer ne citam njegove postove. Da pozvala sam na bager, a mogu i da ga vozim ako zatreba. Ti, a i tebi slicni samo svirate niz vetar, uvek ste tu da ubacite buvu i kontrirate bez ikakvih argumenata. A ni tebe necu vise da citam, dok ne uskladis recenice sa mislima, naprono je za moje oci ;)
 
Djuro divna si , nemoj više ništa da čitaš, teško je banalizovati baš ceo život :cool:
 
Kакве везе имају Роми са овим......... :rolleyes:
 
Jaooo nemoj i ti...molim te...

Nemaju...stvar je samo u načinu nalaženja rešenja...
 
Jel se to ovde negde cig..oops romi pominju...? ;)
 
dušebrižnici nekako uspeju svugde da ih provuku. je*******iga treba se uzeti pare za NVO pa se mora zalagati za neka prava.
 
ti se zaje*******avaš ili i ti imaš link za taj User manuel !?
 
Јесте да овај пас није луталица, али је вест забрињавајућа и страшна:

Pas odgrizao devojčici uvo na Karaburmi
Vesti - Hronika | Tanjug | 11 oktobar 2011


Pas rase staford, koji je danas odgrizao uvo trogodišnjoj devojčici, trenutno je na posmatranju u karantinu u Ovči, gde će biti zadržan do rešenja nadležnih ustanova, saopštila je Veterinarska ustanova "Veterina Beograd".

Nesrećan slučaj dogodio se na Karaburmi u Ulici Vlade Ilića, u 15.20 časova, kada je pas izleteo iz dvorišta i naneo devojčici povrede u predelu lica, rečeno je Tanjugu u Birou za informacije MUP-a Srbije.

Psa je ekipa Zoohigijene hitnom intervencijom, po nalogu policije, odvela u karantin u Ovči, on je trenutno na opservaciji i biće zadržan do rešenja nadležnih ustanova.

"Vlasnik psa je doveden u policijsku stanicu, sa njim je obavljen razgovor i uz konsultaciju sa tužilaštvom, biće podneta krivična prijava u redovnom postupku", rečeno je Tanjugu u MUP-u Srbije.

Povređena devojčica je dobro, svesna je i nije životno ugrožena, rekao je portparol Kliničkog Centra Drago Jovanović za Tanjug.

On je naveo da je devojčici pomoć prvo ukazana u Urgentnom centru, a potom je prevezena na Kliniku za otorinolaringologiju zbog rekonstrukcija uva.

http://www.srbijanet.rs/vesti/hronika/94772-pas-odgrizao-devojcici-uvo-na-karaburmi.html
 
Uh moracu i ja da se nadovezem na napade pasa lutalica... Vec 21 godinu imam pse i obicno po dva plus macku i feretku trenutno, nikada mi se nije desilo da me pas popreko pogleda a ne da me jos ujede... ali eto taman sam kupila stene bernardinca tada je imao tek napunjenih 2 meseca i krenula sam ka uscu preko parka (kroz podzemni prolaz preko puta TC Usce)... u roku od 5 min, nisam jos ni stigla do bivse meteorolske stanice, izletelo je pa bar 15ak pasa i okruzilo nas... Pokusali su na sve nacine da mi odvoje moje stene, rezeci, a kada sam ga uzela u ruke (sto ni malo nije lako jer vec tada stene bernardinca ima 15kg) jedan je skocio i na kraju me i oborio...posto nista nije upalilo ja sam uspela samo da legnem preko svog psa na zemlju kako bih njega zastitila da ga ne rastrgnu i onda je nastao haos... zadobila sam dva ujeda na levoj nozi, jedan na desnoj, i jedan za levu ruku... da ne pricamo kako su mi iscepali jaknu u farmerke... E sad Vi meni recite zasto su se zaleteli u po bela dana (16h) pored toliko ljudi okolo na mene i stene od 2 meseca koji smo samo mirno prolazili i hteli malo da idemo do reke... Znate li kada sam, posle evo 6 meseci, pono prosla tuda ili kada cu opet??? NIKAD !!! Ja jos jednom sve ono da prolazim ne pada mi na pamet... I opet napominjem da imam dva psa, i ne smetaju mi lutalice, ima ih ispred zgrade koje su pitome i hrane ih ljudi... ali ovi ovamo nisu ni malo pitomi i naivni...
 
Не могу да верујем да власник пса поставља овакво питање. Па пси су територијалне животиње, трпе само чланове свога чопора сви остали су уљези, посебно други пси.
 
orion":3qqpyrxw je napisao(la):
Не могу да верујем да власник пса поставља овакво питање. Па пси су територијалне животиње, трпе само чланове свога чопора сви остали су уљези, посебно други пси.

e pa ako su teritorijalne životinje onda je ova teritorija tesna sa njih (lutalice) i nas !!!
I mi trpimo samo članove svog čopora (tj. ljude) :D

Šalu na stranu, ali problem lutalica se dugi niz godina proteže ne kao usputni problemčić, već kao bezbedonosno pitanje Beograda.
Da stvar bude gora ti psi su samo posledica ponašanja bahatih vlasnika kućnih ljubimaca.

Ne znam koliko se postiglo sterilisanjem smanjenje populacije, ali sto je posle jednog incidenta u Košutnjaku rekla jedna gospodja šinteru koji je odvodio psa koji je napao..
Na njeno pitanje šta će biti sad sa tim kerom, on je odgovorio da će biti sterilisan, na šta mu je ona onako ko iz topa odgovorila:
Pa ja se ne plašim da ce on mene da je_e, nego da će da me opet ujede :D
 
Orion - da postavljam to pitanje kao vlasnik pasa jer ima toliko drugih lutalica koje zive u jos vecim coporima bas ovde u kraju i ne kidisu na sve zivo nego cak mogu i da pustim svoje pse da se igraju sa njima bez da razmisljam da li ce se zakaciti... A psi ukoliko su normalni nikada nece napasti stene!!! Toliko o poznavanju pasa! A kao drugo zamisli da ja dozvolim mojim psima da budu teritorijalni posto su sve muzijaci i pustam ih tako da ''kolju'' sve po kraju... Sto, sa me briga pa to je njihov kraj i najveci su, niko im nista ne moze... Pa ne ide to tako, zato i treba da se sklone, ne treba ih naravno ubijati !!! Ali tuda prolaze i mala deca, babe, dede nece svi reagovati isto u tim situacijama...
 
PS: kazu da ih je humano vracti na teritorije gde su ziveli kada se strilisu i cipuju... Gde je tu humanost ako ih ostave prepustene same sebi na livadi bez hrane i vode u sred leta npr... pa i ja bih podivljala u tim usovima...
 
Genetika je genetika i medju nama ljudima ima ludaka koliko hoces pa tako i medju psima, nista novo i neuobicajeno, svaki covek i svaki pas su jedinka za sebe. Kod pasa je jos veci problem kad ih vlasnik posle nekoliko godina odbaci zbog nemogucnosti drzanja, takve zivotinje uglavnom postaju takve - nenavikle na takav zivot, odbacene, pod stresom pocinje da radi nagon za samoodrzanjem i onda se desavaju takve stvari.
 
@Zlockicaaa
Разумем твоју огорченост, проблем паса луталица највише погађа власнике паса посебно оне одговорне који пазе своје љубимце а претпостављам да је са тобом такав случај јер си бранила свог љубимца (препорука је да се ма колико то чинило нехумано пас пусти јер ипак је лична безбедност на првом месту а чопор се можда задовољи тиме што ће отерати пса, био сам у сличној ситуацији, шетао сам се са пријатељицом која је водила пса на повоцу, изненада се појавио чопор, она га је пустила, пас је побегао а чопор одустао од њега, да смо га бранили сви бисмо надрљали).
Не знам шта значи то нормалан пас јер пси осим што су територијалне животиње они су склони да следе вођу чопора и у зависности од вође до је сасвим друга животиња. Ако мислиш под нормалним псом оног који живи са човеком који води рачуна о њему а пас га сматра за свога вођу онда си у праву да такав пас не би напао штене. Под неким другим околностима могуће је да би да напао па чак и појео.
 
Африка ма колико нама била негостољубива је природно станиште за лавове. НБГ са својим топлим становима и тржним центрима је одличан за људе, али је за псе луталице потпуно неприхватљив, посебно зими када немају чак ни воде.
 
Свака животиња се после стерилизације смирује. Као константни власник и паса и мачака могу да ово потврдим.

Наиме, имао сам једног мачора који је ем полудивљи, ем луд скроз. Тукао се где је стигао, таукао је и нас, а ћале је морао и тетанус да прима. После стерилизације постао је умиљата мачкица.

Стерилизоване животиње нису више опасне, јер немају нагон за територијаном борбом, нападе због терања и слично.
 
sve to stoji... ali sterilizacija i cipovanje resava samo nas problem sa psima ali ne resava problem njihovog prezivljavanja... sta oni mogu da nadju od hrane okruzeni sa dva bulevara pa ne mogu ni levo ni desno, treba im hrana treba im voda... najlakse je da ih samo tamo vrate pa eto kao humani smo a oni nek se snadju ili nek jednostavno uginu... bar meni tako deluje ovaj plan koji grad nudi kao resenje...
 
Nije rešenje vraćanje pasa na ulicu posle sterilizacije, niti je humano za pse ( gladni i žedni) niti je bezbedno za ljude. A neverovatno je kad to predlažu "ljubitelji" životinja.
 
Vrh