Šta je novo?

Proširenje od Slavije do Vojislava Ilića (Makenzijeva-Žička)

Мени је невероватно да до сада нису макар срушили ону одвратну уџерицу са кладионицом на самом почетку улице код Славије да прошире макар до Кнегиње Зорке што би доста значило.
Nemoj tako, možda je to dragoceni primerak beogradskog predratnog građanskog udžericizma-potleušizma u kojem je živela udova kakvog Kraljevog oficira, pa ga treba zaštititi zakonom i vratiti nedostajuće ornamente:)
 
Мислим да је једино реално решење које је функционално (значи нема идиотских трака од 2 ипо метра) и безболно (нема рушења зграда) да се преради раскрсница са Максима Горког, и да се Вукице Митровић прошири и функционише као трака за Звездару, а Цара Николаја за Славију, отприлике као планирано решење за спајање Крушевачке и Максима Горког
 
A da za početak nešto i počnu?! Neka krenu od Slavije bar po nekim mikrofazama ili podfazom 3 faze 1c dela 1, samo neka krenu. Pa kad dođu do parka, onda nek misle dalje. Ovako se svi vode onim "muko moja pređi na drugoga" i traže razloge da ne počnu ništa, jer možda i neće biti na vlasti kad se završi.

Disclaimer: ovo se odnosi na apsolutno sve političke opcije koje su do sada bile na vlasti, od KJ do danas.
 
Svaka reč ti je na mestu. Čak i ovo za sve prethodne vlasti, decenijama unazad. Kako koja slepčina zajaše na ovim prostorima (bilo na lokalnom, republičkom ili nekada fererativnom nivou) tako samo ostavlja probleme za onog posle ili ga mrzi da se bakće jer zašto raditi korak po korak, u fazama...

I sa metroom su tako odbiijali da rade u fazama, jer ko veli nismo mi neka tamo beda pa da gradimo kilometar po kilometar... kod nas odmah sve ili ništa. Rezultat, naravno, svi znamo.
 
Могли би одмах да почну да проширења од Градића Пејтона од Максима Горког и код Црвеног крста. А да сруше ону уџерицу са коцкарницом код угла Проте Матеје могли би да одраде и део од Славије до Кнегиње Зорке што би олакшало искључења из кружног тока у Макензијеву. Да сруше још две распале куће на спрат поред школе Свети Сава могли би да прошире и до Катанићеве.
 
Ono što bi stvarno mogli (morali, ha, ha) brzo da počnu je poslednjih 500m do V. Ilića (Žička). Svi znate kakav je to krš već decenijama.
Projekat (i projekti instalacija) je urađen i usvojen pre, mislim 14-15 godina.
 
Aли ту изгледа имају највише да руше.
 
Ono što bi stvarno mogli (morali, ha, ha) brzo da počnu je poslednjih 500m do V. Ilića (Žička). Svi znate kakav je to krš već decenijama.
Projekat (i projekti instalacija) je urađen i usvojen pre, mislim 14-15 godina.
Bojim se da je to leglo pacova, zmija i narkomana, na kome privatni investitori ne mogu obrnuti pare, pa nije od interesa državi.
 
DSC_0437.JPG
 
Ovde

 
Mislim da je ta izmena samo zbog zgrade koja će se graditi u Borislava Pekića, odnosno pomaka nema.
 
Планира се велика зграда на углу Макензијеве и Невесињске. Изгледаће веома клаустрофобично јер за сад нико неће да гради преко пута, јер ваљда смета им што ће им узети неколико метара плаца (иако су парцеле дубоке и може зграда исте величине да се направи)

 
Sisao sam se tu ranije u frizerskom salonu Pink:p Da li ruse samo one kucice na uglu ili i malu zgradu na pocetku Nevesinjske?
 
To bi bilo ok. A u Nevesinjskoj su ionako već sve uvučene samo ova štrči (tu iza valjda živeo Ljuba Beat Street pre nego što ode u Nem sa Elom B Ajkulo sa ljudskim likom 😅 i dobiše 4 dece) . Plus nije neka arhitektonska lepotica, pa nek ide. Bilo bi dobro samo da ne bude neki modernizam jer je on ružan i omražen već da nova bude neki klasicizam recimo kao ona nova u nastavku preko puta Čuburskog parka, ili preko puta Hrama.
 
Nevesinjsku da prošire na 2+2? Jedino ako poruše zgrade sa jedne strane ulice i ukinu i ono malo parking mesta što ima.
 
Mesta svakako ima. Nevesinjska ima 21m na najuzem mestu, ako ne racunamo ovo sto se sada rusi na cosku. Znam da se Trnska siri u 2+2. Kuda ce posle, ne znam. Logicno bi bilo da odmah skrene u Maksima Gorkog i da se Maksima Gorkog prosiri na 2+2, ali cini mi se da nema mesta zbog 3 velike novije zgrade. Maksima Gorkog treba da bude 2+2 i da ide sve do Peka Dapcevica u tom profilu.
Ako nema mesta u Maksima gorkog, morace kroz Nevesinjsku, jer koja je poenta da Trnska bude 2+2 i dalje nema takav protok.
 
Vrh