Šta je novo?

Proširenje od Slavije do Vojislava Ilića (Makenzijeva-Žička)

U pravu si, ne znam kako ali to mi je potpuno bilo promaklo :LOL: Mislim da sam bio u autobusu pa sam morao da prekinem sa citanjem.

Pa dobro, sve u svemu rekose da ima veze sa rusenjem objekta i sirenjem ulice i to je to, sto bi dalje razglabali... :/
 
У суштини, пошто се и тротоар рачуна као део улице, биће проширена и улица на овом малом делу :D
 
Људи, ја не знам како је тај објекат пекаре уопште опстао све ове године зато што се он, као и локал до њега јер се они налазе на парцели новоградње иза њих и морају бити порушени да би тај објекат добио употребну дозволу.
 
И мени је увек било чудно то стање. Једино ми пада на памет да можда новоградња у позадини није имала употребну дозволу или нешто слично.
 
Na obaveštenju pekare jasno piše "zbog širenja ulice". Što bi valjda trebalo da se piše drugačije od "zidanje i uvlačenja nove zgrade"
Inače, da se podsetimo Vesić, kome je nadimak Istina, obećao početak proširenja 2017. i završerak do V Ilića 2019.
 
Neće biti ništa od toga, kao što su prodali priču vračarcima da će praviti zatvoren bazen u Južnom Bulevaru baš ove godine. Baš kao što su rekli da će praviti trg ispred BDP-a.
 
Da, ne znam šta ce biti, tesko je pronici u um ludaka, ali obavestenju pekare je tako pisalo. Inace, ova eksploatacija Vracara od prevelikih poreza na imovinu, pretrpavanja zgrada a ne investiranje grada ni u dovoljan br parking mesta, pa cak ni u ovakva mala prosirenja ulice, na cekanje 40 godina nakon zidanja solitera u Grcica Milenka da im se okolo poruse udzerice, prosiri ulica i obezbedi normalan br parking mesta itd itd... znaci ovu eksploatacuju otimanja para, a ne vracanja nista zauzvrat se moze porediti sa najgorim vrstama raubovanja koje bi uradio Rio Tinto ili rudnici uglja Kolubara. S tim sto se ovde nemilosrdno urnisu ljudi, i to veliki broj njih, a ne priroda ili neko manje selo.
 
Како је уопште планирано проширење Цара Николаја, од Максима Горког до Милешевске, пошто физички ту нема места за проширење??
У том делу су неке зграде буквално тик до улице, како старе зграде тако и новоградња, има евентуално места ако уколне старе објекте да се убаци још једна трака мада би опет било тесно. Још на све то ће да осакате тротоаре и укину паркинг места и ту ће наравно да се ушушкају аутомобили а пешаци где успеју да се провуку ...
 
Плашим се да у Цара Николаја без рушења озбиљних зграда после парка и сечења парка уз улицу нема проширење. Нека алтернатива би могла да буде после парка да Цара Николаја и Вукице Митровић буду систем две паралелне једносмерне улице супротних смерова али је и она поприлично уска. А то би закомпликовало јавни превоз.
 
Pa i predviđeno je rušenje tih udžerica i proširenje na njihov račun. Jedino što bi moglo možda da smeta je zgrada posle njih, ispred koje je stajalište.
 
Плашим се да у Цара Николаја без рушења озбиљних зграда после парка и сечења парка уз улицу нема проширење
Park ne bi stradao, jer nije uz kolovoz. Između kolovoza i početka parka ima 5 metara. Od čega se 3 koriste za parking mesta. https://goo.gl/maps/VPrQnAaddJFsTWBv7
E sad da, stradao bi drvored tu između parking mesta. Ali prešao bih preko toga ako bi se u parku zasadilo 2X više novih mladica. Što i nije toliko mnogo zatražiti od Grada, niti je njima toliki ''cim'' da to urade jer su i ranije imali velike akcije sađenja.

Lično imam, da se tako izrazim, prilično visok prag tolerancije na cene koje su potrebne da se plate da bi se potez Slavija - Vojislava Ilića proširio. Em zato što je stanje katastrofalno, em zato što tu ima dosta gluposti koje treba skloniti a nisu ni od kakve kulturološke vrednosti. Em zato što smo nakon više decenija sviranja i ignorisanja problema (umesto da se reši kad je bilo 5X manje saobraćaja a i ljudi) došli do tačke da nema šta drugo nego da se prione na bolnu ali neophodnu intervenciju. Inače možemo da otpišemo pola istočnog dela grada što se saobraćaja tiče.

A i realno, pola tih što žive u toj ulici a u zgradama i kućama koje ''štrče'' *pogotovu ovim kolibama) su znali da ih iseljenje čeka pre ili kasnije. Ovi na primer sigurno znaju to minimum od 1981, kad su tuda proterani trolejbusi a trotoar spao na 10cm. Znalo se da to nije održivo. A verovatno i pre toga, nego ne znam kako je izgledalo to tu pre 80ih pa da ne nagađam.

Sve u svemu, još jedan u nizu slučajeva gde se odavno osetilo da nešto ne valja, ali umesto da se operiše i sredi na vreme, odlgalo se i odlagalo i odlagalo... i tako pola/skoro pola veka i sad kad je problem i bol narastao do neizdrživosti, sad je naravno prpa.
 
Poslednja izmena:
По плану је предвиђено да се провуку 4 траке ширине 2.75цм, односно коловоз ширине 11 метара и има простора без да се дирају вишеспратнице. Тротоар ће бити узак, али може улица да прође. На најужем месту биће 1.1 метар ширине.
Парк ће да се цвикне у делу пре раскрснице са Максима Горког због треће траке за лево скретање ка Каленићу.
 
I da se cvikne park za širine dve trake, a neće, nije nikakav problem jer proširenje direktno utiče na pola Vračara, trećinu Zvezdare, Konjarnik, Medaković 1,2,3, Vojvode Vlahovića, Mali Mokri Lug, Veliki Mokri Lug, čak i na smederevac indirektno zbog presedanje sa trola na autobuse 300, Lekino Brdo, Dušanovac, Učiteljsko Naselje.
Bukvalno od 300 000 do 500 000 a možda i više ljudi čeka rušenje tog uskog grla gde se uvek stvaraju gužve.
 
Мислим да је Србин предлог бољи, макар за деоницу од Максима Горког до БДП, са средњом траком променљивог смера као у Париској и као што је некада било у Булевару ослобођења. А у исто време би ваљало да ураде проширење Максима Горког од Чубурског парка до Тужног булевара.
 
Da li bi bolje rešenje bilo dve trake u smeru ka periferiji, a jedna u smeru ka centru? Pošto maltene uvek viđam gužvu u tom smeru. U Bulevaru kneza Aleksandra Karađorđevića je tako urađeno, i taj deo je naprosto prodisao, te se indirektno smanjile i gužve u delu od Mostara do Dr Milutina Ivkovića.
 
Или можда да се мањак једне траке компензује директним скретањем у Вукице Митровића на раскрсници са Максима Горког, па да имамо Цара Николаја две траке ка Славији и једну ка Крсту уз Вукице Митровића, на делу од парка до БДП.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: stf
Дошљак, и мени је слично решење пало на памет. Стим што бих у Вукице Митровића скретао из Војводе Драгомира. Геометрија те улице између Цара Николаја и Вукице Митровића је идеална а не би се направио хаос на раскрсници са Максима Горког.
Дакле Цара Николаја би била 2+2 од Максима Горког до Војводе Драгомира а даље 2+1 а Вукице Митровића би глумила другу траку ка Медаковићу.
 
Bojim se da to nije izvodljivo jer bi javni saobraćaj morao da nastavlja pravo a u Vukice Mitrvović bi onda skretali automobili iz druge desne trake u desno i sekli traku jpp-a. A i po pitanju vremena i manevara tu opciju niko ne bi koristio a i onda bi u VM morao da se skloni parking sa jedne strane ulice da bi se raširio kolovoz.
Barem kad bi za početak proširili ulicu tamo gde je odmah moguće od Žičke do Mileševske, Od raskrsnice sa Maksima Gorkog do ispod škole Sveti Sava sa rušenjem par kućica gde je ona koja se ruši i to bi mnogo pomoglo pa neka faza 2b bude rešavanje ovih težih problema.
 
Kapa dole Dejanu Aleksiću iz Politike što sve prati što pišemo i na osnovu toga piše tekstove.

 
Korektan tekst, jedino sto se meni cini da je bilo planirano 3, a ne 4 faze, al nebitno sad kad nista nije uradjeno. Ono sto mi nije jasno je sledece: "...Добар део је решен, део објеката за које је завршена експропријација је и срушен...", tj gde je taj "dobar deo" koji je vec srusen? :unsure:
 
Срушене су неке уџерице између Цара Николаја другог и Вукице Митровић које мислим да су стајале годинама без крова распале, али и да ту сада ниче нека нова зграда. Мада су и оне биле увучене као и шестоспратница поред њих.
 
Dobro si rekao, to su privatni investitori koji rade za svoj interes, ali ovaj lik u ime grada govori da je grad nesto eksproprijatisao i srusio, pa jos plus dodaje i "dobar deo". Na pocetnoj fazi od Slavije do Cubusrkog parka, sem ove pekare gde se natpis sad pojavio, ne znam ni jedan drugi objekat da je grad srusio. Ako zaista pod privatnim investitorima racuna da je grad to uradio, onda ovom dinamikom ciscenja 2 placa godinje od udzerica za nove zgrade, ce trebati jos jedno 30tak godina da ceo potez od Slavije do V Ilica ocisti, a onda je njegova izjava da "neće početi 2022." neka gej pošalica.
 
Мени је невероватно да до сада нису макар срушили ону одвратну уџерицу са кладионицом на самом почетку улице код Славије да прошире макар до Кнегиње Зорке што би доста значило.
 
Da, tačno, a onaj Gradski Urbanista kome je to posao da zna, gore u vesti kaže da tu kod Slavije u Mekenzijevoj i nema gotovo šta da se ruši :rolleyes:
 
Vrh