Šta je novo?

Privatni prevoznici

Treba mi jedna pomoc.Da li jos neko ima problem sa aplikacijom Beograd plus.Kad ukucam bilo koji naziv stanice gde staju 700,702,703,706,706E.Ja vidim 706 danas, i ja rekao ajde nakucam br stanice gde dolazi,i vidim da mi ne prikaze nista.Pa da li neko zna razlog,u vezi ovih linija zasto ne prikazuju?Za te linije me interesuju.Ne trazi azuriranje.
Zato što je Strela isterala GSP sa tih linija, a na ulice su pustili vozila bez opreme za GPS praćenje.

Uzgred, pošto i na potezu 600 još nisu ugradili opremu, men' se čini da je to očigledno namerno urađeno, jer bez opreme mogu da fingiraju kilometražu, tj. očigledno je i tu neka šema za ispumpavanje love. Isplaćuje im se više, jer ko zna šta prijave, praćenja nema, tako da nema ni dokaza dal su stvarno obrnuli toliko km.
 
Zato što je Strela isterala GSP sa tih linija, a na ulice su pustili vozila bez opreme za GPS praćenje.

Uzgred, pošto i na potezu 600 još nisu ugradili opremu, men' se čini da je to očigledno namerno urađeno, jer bez opreme mogu da fingiraju kilometražu, tj. očigledno je i tu neka šema za ispumpavanje love. Isplaćuje im se više, jer ko zna šta prijave, praćenja nema, tako da nema ni dokaza dal su stvarno obrnuli toliko km.
Ujedno i voznja preko dozvoljenih 50km/h, neki od Gsp - ovih Solarisa koji su vozili van Bus plus zone su gazeni 75-80km/h, prisustvovao sam tome.
 
Uzgred, pošto i na potezu 600 još nisu ugradili opremu, men' se čini da je to očigledno namerno urađeno, jer bez opreme mogu da fingiraju kilometražu, tj. očigledno je i tu neka šema za ispumpavanje love. Isplaćuje im se više, jer ko zna šta prijave, praćenja nema, tako da nema ni dokaza dal su stvarno obrnuli toliko km.
Врло је могуће да је намерно, с обзиром да остали приватници ипак поштују нека правила. Овако Стрела може да изађе са возилима ујутру из гараже, и уместо изласка на линију цео дан вози празне аутобусе, по могућству по обилазницама Београда, и после наплаћује километражу ни за шта. Ионако њихови возачи прескачу станице редовно, што не би и ово радили. Али добро, зато возе Мерцедес
 
П41445 на 50
1000006830.jpg
 
daleko je on od najboljeg, ali jeste dobar. samo estetski je fantazija, ovako nije ništa specijalno bolji od ostalih koturaljki beogradskih ulica.
 
Ех биће ми жао кад оду баш као и што ми било жао за 5256... Зверина од аутобуса.

ЛиАЗ у ♥️
 
Tamnavi treba zabraniti da vozi! Raspadnuti Liaz koji smrdi na naftu, bez prozora u prednjem delu ali bukvalno! 35 stepeni je napolju, a unutra nema kiseonika, jos i nafta.​
Jedino rešenje je konstantno prijavljivati autobuse za svaku sitnicu. Ne znam u kojoj meri se to rešava, ali znam da se nešto i rešava.​
 
Ovako kad čitam da i MAN nije ništa specijalno, odnosno da se ne razlikuje mnogo od ostalih, stvarno mi ne ostaje da pomislim išta drugo do da su kriterijumi pojedinaca na nivou očekivanja da gradski autobus ima karakteristike Rolce Royce-a Fantom poslednje generacije ili Mybach-a GLS. Pa to je na kraju ipak gradski autobus, ne može biti ono što nije, odnosno GT bus iz visoke klase. Normalno je da ima cvrčaka, kao i da udobnost nije na vrhunskom nivou. Opet se setim novog MAN-a iz dubrovačkog Libertasa. Naspram njega, jedan BMC Procity je stvarno kanta. Ubedljivije je delovao dosta i naspram naših Solarisa, a svakako da imam i godine u vidu. I to što ponekad tako stane, mora se shvatiti da apsolutno nije nikakva tragedija. Svuda se u svetu autobusi tako pokvare ponekad. Jednostavno stanu, a to nije nikakvo čudo, jer nema čime nisu u ovo moderno doba nakrcani i opremljeni. Neretko ih i poneka sitnica izbaci iz stroja, bar na kratko. Stalno se zaboravlja koliko ta vozila sati na dnevnom nivou provedu u saobraćaju. Pa moraju nekad i da stanu, a sve i svaki najmanji otkaz nekog dela se apsolutno ne može predvideti.
 
Kakvi su ovo hibridi na 704 i 707? Jel imaju elektromotor? I kad će displeje da srede? S papirima izgleda neozbiljno.
 
Koliko je prokleta ta Strela kad su ogroman broj autobusa slupali na liniji 860. Ne pratim je, interesantan mi je njen IK-312 koji idalje radi.
 
Vrh