Šta je novo?

Privatni prevoznici

Фап је Тамнавин, возила су у ДЈП преведена на њих. Аутокодексу је остао туризам.
 
Мислио сам да је пре припадао Аутокодексу. Види се црвена штрафта до крова остала од старе шеме. Иначе ево пар приватних зглобова са 601.
 
Аутокодекс је продат Тамнави, што се тиче градског превоза. Остао им је само туризам.
 
Приколица на ФАП-у изгледа као да ће се преломити изнад трећих врата.
 
јутрос лик на 46 'ладно искулира неке путнике код Хитне помоћи, П40917. затворио врата и чека полазак, јер не може да претекне 18 у којој сам био (због гужве), и неће да отвори врата путницима који су му куцали. и још их псује. а стоји у станици
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=387945#p387945:1fz6vpy3 je napisao(la):
JohnnyLee » May 25th, 2016, 10:01 pm[/url]":1fz6vpy3]неће да отвори врата путницима који су му куцали. и још их псује. а стоји у станици
Dosta ovakvih slučajeva ima i kod privatnika i kod GSP - a. Posebno tamo gde su veće stanice , poput onih u Kneza Miloša kod Kanadske ambasade.
 
LEPOTAN NA DRUMU 8) 8)
34q0f35.jpg

C LC na 610. Veoma dobar prevoznik, na 74 i 94 se covek moze pouzdati u njihovu redovnost. C LC je bivsi Cvrcak :D
 
Pre 10ak dana sam u Omladinskih Brigada video u nekoliko vozica niskopodne Kobre, crvene boje, prevedene na Beogradske tablice, koliko znam nasle su novo utociste ovde, a prevoznik koji ih je pazario ima veliko postovanje za to!
 
Da li neko ima podatak koliko ima zglobnih privatnih buseva u sistemu,a da ne pripadaju Avala bus prevozu.Koliko se secam bila su 2 od M&M Trans-a....ako ih ima vise,ja stvarno ne znam,ali koliko vidim sve sto ima je na potezu 600,ostatak grada nema privatne zglobove....ako gresim ispravite me....
 
Zadnji put sam video privatni zglob negde 2003. na Vidikovcu sa 23. Čuveni Ćurdić sa holandskim busevima. Potez 600 mi je druga vremenska zona.
 
Curdic je tada imao zglobnog O405, cak je i Misko ciganin slao zglobove na 23, a verovali ili ne solo su mu radili na 56 :bash: :bash: ... Ubedljivo najgori vozni park ikada je bio Ozrenbusov na 73 i 75... Ko se njihovim lomovima i skalamerijama nije vozio, taj ne zna sta je propustio. Od IK4, preko Fiata Kamera i Fiat Menarinija, pa do nekog zglobnog Madjarskog Ikarusa, koji je imao troje vrata, gde su se prva jednokrilna otvarala napolje, a druga i treca su se otvarala unutra. Dumeko je 90ih godina sa Iva Spedom i Sarcem gazio sve redom. Meni je najzalije bilo Iva Speda, pred sam pocetak 2005te godine su imali papire o nabavci 50 ili 60 O345 Connecta, ali je pala neka ucena kao kupujmo domace bajke, i umesto da smo se vozili u O345 ko ljudi, vozili smo se u monotonim IK103! Nazalost, posle tog tendera Iva Sped je ugasio celokupnu delatnost, a vozila su zavrsila pitaj boga gde...
 
Bilo je dosta privatnih buseva još od samog početka. Sećam se Scanie na 23 koja se ubrzo pokvarila . Zatim Alko turs i Mercedes zglob na 56. Posle je bio i Mercedes O305 na 52 pa na 56 (Leopold natpis na boku). I nesrećni Renault koji je ostao bez kočnica na Banovom brdu i posle udario u podvožnjak kod ade. Posle dolaze Čurdići sa DAF-ovima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=391808#p391808:16ge1hg8 je napisao(la):
Vinogradi52 » 13 Jun 2016 10:29 pm[/url]":16ge1hg8]Da li neko ima podatak koliko ima zglobnih privatnih buseva u sistemu,a da ne pripadaju Avala bus prevozu.Koliko se secam bila su 2 od M&M Trans-a....ako ih ima vise,ja stvarno ne znam,ali koliko vidim sve sto ima je na potezu 600,ostatak grada nema privatne zglobove....ako gresim ispravite me....
Ta dva su sad valjda u Unacopu, tu je i zglobni Fap :D
Tako je, zglobovi su samo na potezu 600 što se privatnika tiče.
 
Ziko, da li mozes ikako da saznas koje su marke bili Ranalexovi zglobni autobusi sa troje vrata koji su imali "Glas Crkve" reklamu. Naime radilo se valljda o Manovima, koji su imali troje vrata, prva su bila dvokrilna i ka unutra su se otvarala, a druga i treca jednokrilna i otvarala su se ka napolju... Znam da su zadnji kraj imali zasecen kao Man Avtomontaza... Elem, i na 16ci se nekad mogao videti prastari Ikarus, IK4, imao ga je D i V Turs (danasnja Linea), zlatno doba linije 16 bilo je sa Konvoj Travelom, koji je imao O405 sa karoserijom Svajcarske Poste! Na 16 je dolaskom Konvoja bilo bas bas kvalitetnih autobus, od O305, O405, O305G, bio je i neki Heuliuez reno zglobni. Secam se Cvrcka koji je do tendera 2005te godine radio na 82 sa zglobnom zelenom Man Avtomontazom sa troje vrata (kao Iva Spedove), na 17 su bili Laletransovi Volvoi sa West karoserijom. Iva Sped je imao nekog zglobnog niskopodnog Mana sa troje vrata i to dva ili tri komada. Jedan je imao oznaku P0494, posle je radio u Kragujevcu, bio je belo - plave boje, Jancic je imao stare Manove i O305. Kod Dumeka je bio P0405 neki stari Ikarus 111 ili 115... Eltra je imala neki solo Iveko sa dvoje vrata (bez srednjih). Motograf je na 18ci znao da izbaci S415. Eh bejahu neka lepa vremena. Samo kad bi nasao taj stari Man u Kragujevcu, ex Iva Sped...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=391830#p391830:zn7kvvp7 je napisao(la):
Gaspar18 » 14 Jun 2016 12:44 am[/url]":zn7kvvp7]Curdic je tada imao zglobnog O405, cak je i Misko ciganin slao zglobove na 23, a verovali ili ne solo su mu radili na 56 :bash: :bash: ... Ubedljivo najgori vozni park ikada je bio Ozrenbusov na 73 i 75... Ko se njihovim lomovima i skalamerijama nije vozio, taj ne zna sta je propustio.
ja sam se vozio Imao sam tu cast da sa njima svaki dan idem do saobracajne skole u Zemunu.Neke zelene krsine su samo isle do starog Merkatora.Vozac je redovno obavestavao putnike da ide samo do Starog Merkatora.Kod Starog Merkatora obicno mi naidje 17 pa do zadnje stanice :D
 
Oвај ФАП као да је нов. А могу замислити како ће изгледати ГСПови ФАПови кад их стручњаци офарбају, биће на задњој стени бела од крова до светлосне групе а предња стена скроз црвена.
 
Mozda gsp nadje staru fotku kako su izgledali kad su dosli iz fabrike nesposobnjakovici
 
Кобре и Манове треба очекивати на улици ових дана. 10ак их јутрос прође према Добановцима. Пошто је Думеко обновио донекле свој возни парк, мислим да је ово пазарио Банбус или можда Транс Југ? Елем, каква су искуства људи са Сагом на потезу 300? На 610 сам се возио оним црвеним лиазом без климе, заиста је супер. Чак хигијена унутар возила је сасвим задовољавајућем нивоу!
 
Saga, moj komsija :mrgreen: Generalno je bilo bez problema, vrlo retko su izostajali sa polaska. Vozaci fini, dobri, higijena na nivou. Ali su bila dva vozaca koji su uvek stizali knap na polazak ili su kasnili jer nevidjeno sporo voze. Ali vidim da je jedan na 309, drugi je isto verovatno tu. I sada se cesto vozim na 309 i uvek su tu, tacni polasci, jedino linija kao linija uvek puna radnim danima.
U sustini, ko je njih dobio, zaista se usrecio, ali ozbiljno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=392775#p392775:2aisy2pa je napisao(la):
Дошљак » Суб Јун 18, 2016 6:21 pm[/url]":2aisy2pa]Oвај ФАП као да је нов. А могу замислити како ће изгледати ГСПови ФАПови кад их стручњаци офарбају, биће на задњој стени бела од крова до светлосне групе а предња стена скроз црвена.

Фапчина је врх! :gobb:
 
Lep detalj je to sto su i felne ofarbali. Doduse, ne vidim sa slike kako je uradjeno ali iz daleka lepo dopunjuje izgled.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=392774#p392774:1qd6qp82 je napisao(la):
dare » Суб Јун 18, 2016 6:19 pm[/url]":1qd6qp82]P41625
Аутобус је заиста лепо офарбан, али би могао да научи и ЋИРИЛИЦУ када већ има ћирилични натпис релације. :)
 
Vrh