Šta je novo?

Privatni prevoznici

ECYQ5


Objasnili sto se tice bojanja gspu :pob: :gobb:
 
Kakav cirkus na potezu 600,skupljeno sve što ima točkove i pušteno u rad,klima na svakom četvrtom,ko dozvoli ovo?Jutros vidim na Keju oslobođenja 611-ca,stara Cobra,ne vidi se koja je boja koliko je garav,el.displej nakačen pozadi i sa strane ko od bede,visi na žicama za struju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385383#p385383:1ze452t7 je napisao(la):
becks89 » Sre Maj 11, 2016 7:32 am[/url]":1ze452t7]Na 53 idu većinom novi Mercedesi i oni bolji Konekti, uleti i tu neka kanta u šihtu, ali bože moj, pa ni NBGD nije davao sve nove na liniju.

A da li postoji sansa sa obzirom da je 52 bila u Kosmaju pa je sad dobila sve solarise i u Novom B. je.Onda stvarno nije u redu da svih 14 vozila budu Solarisi dok se ovde raspadaju a okretnice su 200m udaljene.
 
Логика којом се водиш нема смисла, окретнице на Коњарнику и у Устаничкој су на 100 метара па имаш са једне стране све Соларисе, а са друге кршеве из Космаја.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385459#p385459:1xt7lmtc je napisao(la):
Somi303 » Sre Maj 11, 2016 2:12 pm[/url]":1xt7lmtc]Логика којом се водиш нема смисла, окретнице на Коњарнику и у Устаничкој су на 100 метара па имаш са једне стране све Соларисе, а са друге кршеве из Космаја.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Da li si upoznat ovim delom ?Pre ove podele privatnika 53,52,56,89 su bile super.Sad se prevoz unistio skroz. 53 je stalno puna, 56 sve manje polazaka a ima po koji krs ikarbus. 53 je pre uvek imala dobre autobuse dok je sad spala na SOLO autobus, a pre je imala duple.Druga stvar je, zbog cega Cerak moze imati 14 Solarisa? Toliko stvarno nije potrebno, realno ne treba vise od 6-7 Solarisa.Dok se 53 raspada, a deli trasu sa 52ojkom sve do B. B. a okretnice su im veoma blizu.Ako vec ne mogu da odrzavaju 53 nek daju u privatnike.A to za okretnicu poteza 300, nista NOVO jer potez 300 ima krseve od kad znam za sebe, a sad je jos gore bez privatnika.Ali gde ima logike SKINUTI sve Duple autobuse sa 53 i poslati u Kosmaj, 89 poslati u kosmaj te ceo taj deo ostaje na Solo krsevima.Plus sto vi sa poteza 300 puno gubite, jer trenutno na 53 ima onih crvenih ikarbus mercedesa namenjenih za potez 300.Znaci kad bi 53 otisla u privatnike vi bi ste ih dobili.Pre je bilo mnogo bolje za sve.Potez 300 je imao Privatnika na nekim polascima, 52,53,56 su imale privatnik/ solaris sto je bilo dovoljno,89 je bio bolji pre.Nema Nikakve logike dati 25 autobusa samo na 26, dok je tih 25 moglo da se rasporedi na 5 linija te da neke polaske obavljaju privatnici a neke GSP.Tako bi svi bili na dobitku jer bi barem koji polazak bio privatnik.
 
:bg4: [YouTube][/YouTube]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385443#p385443:3e8jvc1a je napisao(la):
Bonvivan » Wed May 11, 2016 12:58 pm[/url]":3e8jvc1a]Kakav cirkus na potezu 600,skupljeno sve što ima točkove i pušteno u rad,klima na svakom četvrtom,ko dozvoli ovo?Jutros vidim na Keju oslobođenja 611-ca,stara Cobra,ne vidi se koja je boja koliko je garav,el.displej nakačen pozadi i sa strane ko od bede,visi na žicama za struju.
Ko dozvoli? Pa tender I DJP, ja kad Sam pricao o tome niko se nije bunio, neko je cak rekao dodace to direkcija kad tad. Vidim Kako je dodala. Ja imam evidentirana dva kvara juce prestov ik103, danas solaris I to oba na 601 mozda je bio jos koji. E a Kako to? Pa dozvoljeno im je 92% polazaka da se odrzi. Mislim ovo je cista diskriminacija poteza 600 kao I smanjenje polazaka posle 19h , Sinoc zglob u 19 I 48 sa GŽS bio prepun do centra Surcina. Mogu da zamislim kako je bilo onima koji su isli Solo Autobusom. TI polasci posle 7 su bili puni dok su isli samo zglobovi na 6-7 min.. Vreme putovanja povecano sa centra Surcina do Sava centra pa bar za jedno 7-8 minuta..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385463#p385463:2rxq34a3 je napisao(la):
igorsimic » 11 Мај 2016 02:22 pm[/url]":2rxq34a3]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385459#p385459:2rxq34a3 je napisao(la):
Somi303 » Sre Maj 11, 2016 2:12 pm[/url]":2rxq34a3]Логика којом се водиш нема смисла, окретнице на Коњарнику и у Устаничкој су на 100 метара па имаш са једне стране све Соларисе, а са друге кршеве из Космаја.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Da li si upoznat ovim delom ?Pre ove podele privatnika 53,52,56,89 su bile super.Sad se prevoz unistio skroz. 53 je stalno puna, 56 sve manje polazaka a ima po koji krs ikarbus. 53 je pre uvek imala dobre autobuse dok je sad spala na SOLO autobus, a pre je imala duple.Druga stvar je, zbog cega Cerak moze imati 14 Solarisa? Toliko stvarno nije potrebno, realno ne treba vise od 6-7 Solarisa.Dok se 53 raspada, a deli trasu sa 52ojkom sve do B. B. a okretnice su im veoma blizu.Ako vec ne mogu da odrzavaju 53 nek daju u privatnike.A to za okretnicu poteza 300, nista NOVO jer potez 300 ima krseve od kad znam za sebe, a sad je jos gore bez privatnika.Ali gde ima logike SKINUTI sve Duple autobuse sa 53 i poslati u Kosmaj, 89 poslati u kosmaj te ceo taj deo ostaje na Solo krsevima.Plus sto vi sa poteza 300 puno gubite, jer trenutno na 53 ima onih crvenih ikarbus mercedesa namenjenih za potez 300.Znaci kad bi 53 otisla u privatnike vi bi ste ih dobili.Pre je bilo mnogo bolje za sve.Potez 300 je imao Privatnika na nekim polascima, 52,53,56 su imale privatnik/ solaris sto je bilo dovoljno,89 je bio bolji pre.Nema Nikakve logike dati 25 autobusa samo na 26, dok je tih 25 moglo da se rasporedi na 5 linija te da neke polaske obavljaju privatnici a neke GSP.Tako bi svi bili na dobitku jer bi barem koji polazak bio privatnik.
Нисам упознат са тим делом зато и не коментаришем трасу и слично већ ти скрећем пажњу да логика којом се водиш (близина окретница и дељење трасе) нису критеријуми да на обе линије иду исти аутобуси. Ја бих први волео да су нам сви аутобуси у граду Урбино 18 јер их такође обожавам :gobb:
Што се тиче потеза 300, уместо да на 5 од 9 линија возе приватници, они сада возе на једној (309), и сви аутобуси су концентрисани на ту једну линију уместо на сваку по мало.
 
@igormisic
Istina je da ni 52 ni 53 nisu linije za sve solo, ali zašto je tebi sinonim za zglobni autobus Solaris? Osim Solarisa, na 52 NBG šalje i Japance i stare Ikare, uključujući i solo autobuse, tako da nije '14 Solarisa', jer nisu ni svih 14 zglobnih, a ni svi zglobni Solarisi... Imajući u vidu stanje u GSP-u, nerealno je očekivati i na svim tim linijama koje si naveo zglobove. Imajući u vidu da ti za celu trasu 53 imaš alternativu u vidu 23+56 u oba pravca, logično je da prednost daju 52 koja nema alternativu jer dobrom delu Ceraka je jedina veza sa Banovim Brdom i centrom :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385481#p385481:lzp4q5wx je napisao(la):
kraspeed » Sre Maj 11, 2016 3:24 pm[/url]":lzp4q5wx]@igormisic
Istina je da ni 52 ni 53 nisu linije za sve solo, ali zašto je tebi sinonim za zglobni autobus Solaris? Osim Solarisa, na 52 NBG šalje i Japance i stare Ikare, uključujući i solo autobuse, tako da nije '14 Solarisa', jer nisu ni svih 14 zglobnih, a ni svi zglobni Solarisi... Imajući u vidu stanje u GSP-u, nerealno je očekivati i na svim tim linijama koje si naveo zglobove. Imajući u vidu da ti za celu trasu 53 imaš alternativu u vidu 23+56 u oba pravca, logično je da prednost daju 52 koja nema alternativu jer dobrom delu Ceraka je jedina veza sa Banovim Brdom i centrom :)

Da ali po toj logici da 53 ima alternativu, ali kakvu? Nesrecnu 23trojku koja se napuni vec na Karaburmi.Pa kako neko da udje npr. kod Milosa Pocerca? Tako sto ce uci u 53.Nisu oni uveli 53 zato sto je nepotrebno.Ako tako gledamo I Cerak ima alternativu 56,37,23,53,50.Sve zavisi koji je deo naselja, ali najveci deo naselja ima neku alternativu jer vecina njih ne zeli da kruzi sa 52ojkom.Ja sam za to da se podeli.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385474#p385474:3rkooeiq je napisao(la):
Somi303 » Sre Maj 11, 2016 3:07 pm[/url]":3rkooeiq]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385463#p385463:3rkooeiq je napisao(la):
igorsimic » 11 Мај 2016 02:22 pm[/url]":3rkooeiq]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385459#p385459:3rkooeiq je napisao(la):
Somi303 » Sre Maj 11, 2016 2:12 pm[/url]":3rkooeiq]Логика којом се водиш нема смисла, окретнице на Коњарнику и у Устаничкој су на 100 метара па имаш са једне стране све Соларисе, а са друге кршеве из Космаја.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Da li si upoznat ovim delom ?Pre ove podele privatnika 53,52,56,89 su bile super.Sad se prevoz unistio skroz. 53 je stalno puna, 56 sve manje polazaka a ima po koji krs ikarbus. 53 je pre uvek imala dobre autobuse dok je sad spala na SOLO autobus, a pre je imala duple.Druga stvar je, zbog cega Cerak moze imati 14 Solarisa? Toliko stvarno nije potrebno, realno ne treba vise od 6-7 Solarisa.Dok se 53 raspada, a deli trasu sa 52ojkom sve do B. B. a okretnice su im veoma blizu.Ako vec ne mogu da odrzavaju 53 nek daju u privatnike.A to za okretnicu poteza 300, nista NOVO jer potez 300 ima krseve od kad znam za sebe, a sad je jos gore bez privatnika.Ali gde ima logike SKINUTI sve Duple autobuse sa 53 i poslati u Kosmaj, 89 poslati u kosmaj te ceo taj deo ostaje na Solo krsevima.Plus sto vi sa poteza 300 puno gubite, jer trenutno na 53 ima onih crvenih ikarbus mercedesa namenjenih za potez 300.Znaci kad bi 53 otisla u privatnike vi bi ste ih dobili.Pre je bilo mnogo bolje za sve.Potez 300 je imao Privatnika na nekim polascima, 52,53,56 su imale privatnik/ solaris sto je bilo dovoljno,89 je bio bolji pre.Nema Nikakve logike dati 25 autobusa samo na 26, dok je tih 25 moglo da se rasporedi na 5 linija te da neke polaske obavljaju privatnici a neke GSP.Tako bi svi bili na dobitku jer bi barem koji polazak bio privatnik.
Нисам упознат са тим делом зато и не коментаришем трасу и слично већ ти скрећем пажњу да логика којом се водиш (близина окретница и дељење трасе) нису критеријуми да на обе линије иду исти аутобуси. Ја бих први волео да су нам сви аутобуси у граду Урбино 18 јер их такође обожавам :gobb:
Што се тиче потеза 300, уместо да на 5 од 9 линија возе приватници, они сада возе на једној (309), и сви аутобуси су концентрисани на ту једну линију уместо на сваку по мало.

Ja bih isto voleo da svi budu Solarisi :D Ne smeta meni sto 52 ima Solarise ili neki zglobni autobus.To za okretnicu sam dao kao primer koja je sramota da obe linije imaju dosta zajednicko kod trase, i pokrivaju veliki deo stanovnika a samo je 52 dobila zglobne autobuse.Ja sam za to da se tih 14 zglobnih autobusa raspodeli pravedno.Kako je pre moglo da se podeli a sad ne moze ? Pre je bilo Solarisa i zglobnih na 52 i na 53 i svi su bili srecni.Ja smatram da 52 ima kriterijum da ima vise zglobnih autobusa od 53, ali opet i 53 zasluzuje.Potez 300: Katastrofa.Iako jedino koristim 309, ja licno mislim da je to nepravda kao i ovo, i da treba da se zalite zbog toga.I ta glupost da je na liniji samo privatnik ili GSP.Zar nije najlogicnije da neki polasci budu privatnik a neki GSP ? Tako bi vise linija moglo za vreme spica da ima zglobne autobuse, a ne samo neke. :dil:
 
Kada vidim ovu djubrad "ekstra kvaliteta" zeludac mi se prevrce... Verovatno je Beks pisao, da je Tamnava kupila Autokodeks, te se mogu videti Fapovi na 25P, 26, 39 i 50 :)
Evo vam prave kante
2dh9w5e.jpg

Sporet
r0bdir.jpg

Prava masina za rad, i kvalitetna je.
2a9prpx.jpg

9/601 :D Lekon :)
54vknq.jpg

Malo unutrasnjosti :)
mjn2c5.jpg

2li90yc.jpg

LDM. Ovo cudo se toliko muci iz Grand Kafu, juce je dva polaska vukao iza sebe...
2ahi5nl.jpg
 
@igorsimic
Ne govorim ja o Ceraku i Vidikovcu, nego od 52 i 53. Kad govorim o alternativi, mislim o trasi. 52 od okretnice do Ace Joksimovića ne deli trasu ni sa jednom drugom linijom. Nemaš pravo kad kažeš da najveći deo naselja ima alternativu i neće da kruži sa 52, jer da je tako autobus ne bi bio pun već u Jablaničkoj, duž koje ljudi kao jedinu alternativu imaju 37 ili 56 do kojih moraju da dosta pešače, isto važi i za Cerski i Vinogradski Venac i unutrašnjost naselja. S tobom se slažem da je zglob neophodan na obe linije kao i da je raspodela do januara bila mnogo bolja na ovim linijama, ali ovde govorim o trenutnim mogućnostima i da je razumljivo dati prednost 52-ci :)
 
Vidikovac pored 23, 53 i 89 ima i 59. Ne vidim razlog za kuknjavom... Uostalom, dovoljno je pogledati Unakop i ono sto rade po Altini, autobusi su zimi bili vise hladni nego topli. Preskakanje polazaka svaki dan. 53 je dobar kao solo, jer dosta se isprazni u Pozeskoj. Centralnim delovima Ceraka je daleko Ratka Mitrovica i Ibarska, tako da nije svejedno :)
 
Ko dozvoli? Pa tender I DJP, ja kad Sam pricao o tome niko se nije bunio, neko je cak rekao dodace to direkcija kad tad. Vidim Kako je dodala. Ja imam evidentirana dva kvara juce prestov ik103, danas solaris I to oba na 601 mozda je bio jos koji. E a Kako to? Pa dozvoljeno im je 92% polazaka da se odrzi. Mislim ovo je cista diskriminacija poteza 600 kao I smanjenje polazaka posle 19h , Sinoc zglob u 19 I 48 sa GŽS bio prepun do centra Surcina. Mogu da zamislim kako je bilo onima koji su isli Solo Autobusom. TI polasci posle 7 su bili puni dok su isli samo zglobovi na 6-7 min.. Vreme putovanja povecano sa centra Surcina do Sava centra pa bar za jedno 7-8 minuta..

Ево опет исте приче... И поред постојања услова за тендер нико се није бунио што исти не прописује да сви аутобуси морају бити исте боје и да имају климу (да , "свако треће климатизовани самокотрљајући шарениш" биће и остаће..) ,и тек сада када је све прошло , као по обичају кренуло је кмечење малих Радојиица. Па докле мајко моја! Прочитајте нешто ,а не да као да за исталицију софтвера privace policy кликните слепо на accept.
:dil: :violina: :kafa:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385508#p385508:1867nps7 je napisao(la):
kraspeed » Sre Maj 11, 2016 6:14 pm[/url]":1867nps7]@igorsimic
Ne govorim ja o Ceraku i Vidikovcu, nego od 52 i 53. Kad govorim o alternativi, mislim o trasi. 52 od okretnice do Ace Joksimovića ne deli trasu ni sa jednom drugom linijom. Nemaš pravo kad kažeš da najveći deo naselja ima alternativu i neće da kruži sa 52, jer da je tako autobus ne bi bio pun već u Jablaničkoj, duž koje ljudi kao jedinu alternativu imaju 37 ili 56 do kojih moraju da dosta pešače, isto važi i za Cerski i Vinogradski Venac i unutrašnjost naselja. S tobom se slažem da je zglob neophodan na obe linije kao i da je raspodela do januara bila mnogo bolja na ovim linijama, ali ovde govorim o trenutnim mogućnostima i da je razumljivo dati prednost 52-ci :)

Naravno da prednost treba dati 52ojci, slazem se.Ali isto tako mislim da bi bilo fer raspodeliti te zglobne.Na 52jci su potrebni zglobni to se zna, ali i na 53.Nisu bas svi polasci za zglobne.Obe linije imaju polaske gde je dobar solo, ali za vreme spica je nepodnosljivo na obe linije.Ovo pisem jer nije u redu skinuti sa 89tke zglobne, i dati 52jci sve.Malo li je sto su unistili 37 samo sa solo, plus 53 samo sa solo, jos i 89 samo sa solo.U tome je problem. :shock:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385510#p385510:271afl2i je napisao(la):
Gaspar18 » Sre Maj 11, 2016 6:20 pm[/url]":271afl2i]Vidikovac pored 23, 53 i 89 ima i 59. Ne vidim razlog za kuknjavom... Uostalom, dovoljno je pogledati Unakop i ono sto rade po Altini, autobusi su zimi bili vise hladni nego topli. Preskakanje polazaka svaki dan. 53 je dobar kao solo, jer dosta se isprazni u Pozeskoj. Centralnim delovima Ceraka je daleko Ratka Mitrovica i Ibarska, tako da nije svejedno :)

Po vasoj logici, onda Mirijevo ima 27,46,74,79,25p,20,27E sto je sasvim dovoljno, pa nema razloga da oni kukaju sto je 46 u haosu.Znaci oni su unistili 53 samo sa solo, 89 samo sa solo, 37 samo sa solo.Malo li je? Pa 27 se vrti prazna i vozi Solaris sa 6 putnika do Trga.Drugo sve zavisi u kojem delu ceraka zivis, ali vecinski deo je pokriven i ima alternativu.Jer po tome i Vidikovacki Venac nema alternativu do Zelenog venca ukoliko se nesto desi sa 53.Evo napravio sam ti mapu pokrivenosti:

img


Svetlo Plava- 52 i deo koji pokriva
Crvena- 56 i 51 pokrivaju taj deo
Tamno plava- deo koji pokrivaju 53,23,89,59,37,50
Braon- deo koji pokrivaju 37,89,50
Roze- deo koji bira na koju ce stranu.Njima je sve jedno na koju god stranu ima da pesace.

Znaci u slucaju da 52 ili 53 otkazu, stanovnici oba naselja bi morali da pesace i to dosta dugo.Stanovnici Ceraka do 56ice ili 53trojke, a stanovnici Vidikovca do 52ojke.

A ako je vama los privatnik dajte nekom drugom.Potez 300 jedva ceka da cuje da je dobio privatnika.Na 53 se desilo da prokisnjava, padne krov na ljude..Smatram da nije u redu toliko osakatiti naselje.Skinuli su sa 53 zglobove ok, sa 37 zglobove UH, ali i sa 89 pa to je uzas.Toliko da uniste nije u redu.Drugo ti sa Ceraka nece ako idu do Novog Beograda da kruze vec ce pesaciti 10-15 minuta do 89tke.Isto tako se i 53 napuni kod MZ. Vidikovac i kod MC Donaldsa jos plus sto su 23 i 53 jedini autobusi koji pokrivaju Skojevsko i Kosutnjak.

Ali znam dosta ljudi koji zive kod Kosmajske, pa se spustaju dole na 56 jer je brze.

No u jednu stvar smo sigurni, vi sa Altine ne biste dali privatnika za autobuse koji prokisnjavaju, pada krov, ne mogu da se popnu uz brdo..Budimo realni, bolje da nema grejanja i klime, al barem da stignes ziv do kuce. :D
 
Заправо нико није офарбао како треба. Престо је цела врата у црвено, а треба пола у крем, онај ик201 има црно око прозора а ту треба крем, нови икарбуси имају предњи део око дисплеја у црном, гсп не вреди ни коментарисати.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Crno oko prozora treba ostaviti crnim.

To nije stvar kolor seme, vec vizuelnog unificiranja sa vozilima koja imaju lepljena stakla.

Takodje, isto kao sto ista haljina ne stoji isto na dve zene, tako i kolor sema ne stoji isto na dva razlicita autobusa. :)

Mene mnogo vise brine sto mi se cini da je kvalitet farbanja ocajan i da ce se nakon godinu dana sve ofucati...


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
zaboravih ovo da stavim
na601

na 601

 
Vrh