Šta je novo?

Privatni prevoznici

Kolor semu?
Kolor sema ne postoji.
Postoji propisana crvena boja i to je sve. ;)

U vezi privatnika i zglobnih vozila.
Ne znam sta pise u pravilniku direkcije, ali ne vidim problem da na liniji ide vece vozilo ako to pruzaocu usluge (privatnom prevozniku) odgovara.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Koliko se ja secam nije problem ako je zglobni umesto solo autobusa,ali ce im tamo gde treba da ide solo biti placen solo iako ce ici zglob.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=383134#p383134:25sz5byk je napisao(la):
marrecar » 26 Апр 2016 01:14 pm[/url]":25sz5byk]Gago, nece ih biti u gradskom saobracaju jer privatnici mogu samo solo na linijama koje su dobili. Eventualno ako dobiju ovaj tender za potez 600, pa tu da ubace. Naravno, osim ako Direkcija ne promeni pravilnik pa odobri zglobove na sadasnjim "privatnim" linijama.
Колико знам требало би да буду два зглобна аутобуса на 601, а за остале ће мо видети.
Мислим да је Бекс постављао јавну набавку за ову и остале линије.
 
Taj tender je propao. Potez 600 se u maju vraca GSPu, a na drugim linijama ce doci do redukcije polazaka, iako redovi voznje nece biti zvanicno izmenjeni.
 
Veselo veselo blago nama sa djp bitno da su sjekli vozila u pogonu nbg
 
Preko noci, bukvalno, je doslo do promene pa je donesena odluka da potez 600 dobije nosilac poslova "Avala bus prevoz" koja je u stvari grupa privatnih prevoznika, medju kojima je i C&LC. Lasta je i dalje na prigradu. S obzirom da postoji nekakav rok na zahtev za zastitu prava od 10 dana, GSP ce najverovatnijeod maja do sledeceg petka/vikenda biti na potezu 600. Cudan razvoj situacije jer je u GSPu doslo do preraspodela linija izmedju pogona, kao i da su neki redovi voznje izmenjeni zvanicno, odnosno redukovani, a i vozaci su isto obavesteni o izmenama. Evo odluke:
http://bgsaobracaj.rs/JN/8_16/8_16_Odlu ... 160427.pdf
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=383238#p383238:313hq2u1 je napisao(la):
marrecar » Wed Apr 27, 2016 5:37 am[/url]":313hq2u1]Taj tender je propao. Potez 600 se u maju vraca GSPu, a na drugim linijama ce doci do redukcije polazaka, iako redovi voznje nece biti zvanicno izmenjeni.


Je l' se ta redukcija odnosi na linije na kojima je GSP ili na sve?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=383169#p383169:9uvw892d je napisao(la):
Najdzel » Uto Apr 26, 2016 6:31 pm[/url]":9uvw892d]Koliko se ja secam nije problem ako je zglobni umesto solo autobusa,ali ce im tamo gde treba da ide solo biti placen solo iako ce ici zglob.
To znači da prevoznik može da preveze više putnika u zglobnom, ali je plaćen za onoliko koliko može u solo, tj da grad uzima zaradu od viska kojim bi prevoznik namirio gubitke zglobnog autobusa koji samim tim postaje neprofitabilan. Baš je lepo biti privatnik u ovoj zemlji...
 
Pa, moze se gledati tako.
Ali postoji i druga strana medalje. Onaj ko u 7.30 krene u skolu ili na posao, nema opciju da bira oce li ili nece uci u autobus. Dakle, ako je solo vozilo, ono ce biti prepuno, ako je zglobno bice normalno popunjeno.
E sad ostaje matematika isplati li se vise lomiti solo autobus, ili raditi sa manjom zaradom, ali sacuvati vozilo zajvaljujuci tome sto je zglobno, pa nije prepunjeno.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Ti "izlomljeni" solo autobusi su u boljem stanju nego ovi "održavani" u GSP - u.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=383327#p383327:ky3z327c je napisao(la):
hiavata » 27 Apr 2016 12:49 pm[/url]":ky3z327c]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=383238#p383238:ky3z327c je napisao(la):
marrecar » Wed Apr 27, 2016 5:37 am[/url]":ky3z327c]Taj tender je propao. Potez 600 se u maju vraca GSPu, a na drugim linijama ce doci do redukcije polazaka, iako redovi voznje nece biti zvanicno izmenjeni.


Je l' se ta redukcija odnosi na linije na kojima je GSP ili na sve?
Izmenjen red voznje je bio na dve linije poteza 600, a posle ove odluke ne znam da li je jos na snazi. Takodje je pre toga planirano da budu ukinuti polasci:
13/15
6/16
19/17
23/17
20/18
25/23
12/27
11/27E
11/31
16/52
9/53
13/53
19/56
9/65
14/73
11/75
8/77
11/83
24/88
9/95
18/511
16/601
17/601
8/610
7/611
10/706
Ali sada ne znam da li jos ostaje sve ovo, svakako ako nesto bude, osetice se jer su ovo frekventne linije.
 
Od ovoga što vidim ovde, a koje ja polaske znam ovako iz glave, tu su šihte većim delom...
 
Ono sto meni nije jasno kako su dobili tender sa 6 zglobnih vozila ako je potrebno 10 za ceo potez 600?
Osim ako me secanje ne vara pa je C&lc uzeo 10 zglobova..
 
Можда убаце ту и онај један зглобни ФАП и пар оних зглобних Ик 218?
 
Nije Auto kodeks I M&m trans a njih nema na listi a oni imaju ik 218 I zglobnih fap...
 
Ni tamnava nije na listi...
Svakako ne iskljucujem ni mogucnost da ce doci do otkupa novih zglobova...
 
Ako je ovo tačno da je preticao kolonu u punoj liniji onda ne znam šta da mislim. Oduzeti takvima dozvolu za sve kategorije doživotno, pored ostalih zakonom predviđenih kazni.
 
Na moje oči sam video istu situaciju pre 3 dana, lik je krenuo preko pune da obilazi kolonu, direktno na kola neka... Ne znam koji je k. ovim privatnicima...
 
Od moje drugarce ovo je njena rođaka što je udarena i žena je u jakoo jako teškom stanju i ona i dete su jako teškoo ...

Al ovo što becks kaze ovo je ludnica po gradu zandnji dana pola grada je svaki dan u koplapsu na jednoj starni pukla cev propala ulica na drugoj strani ruše generalštab pešaci kao pijani prelaze ulicu ...
Ja u utorak sad od žarkova do borče skoro bre 3 sata sam proveo u kolima šiznoo
 
Ma nema ovde opravdanja u kolapsu, sumanuto je preko pune obilaziti kolonu.
Ali ljudi su otišli sa mozgom, ja sam juče umalo sleteo sa puta zbog dva manijaka koja šilje onu stvar na Ibarskoj, jedan obilazi, a ovaj ne da, kako je lik prošao između nemam pojma, on bi izginuo garant, a meni bi otkinuo noge.
Jurcaju ljudi ko bez glave, ne je** više ni punu liniju, ni duplu, samo gas i udri. Ovim debilima sa kolima, čovek i da oprosti, nema baš puno ljudi koji su mogli i da ih nauče nešto, a nisu ni profi vozači. Za ovog slučaja, ne znam, pre neki dan sam ostao u čudu da lik preko pune direktno ide na kola da bi skrenuo levo i da ne bi ispustio semafor. Šta reći tek za ovog, daće Bog da prežive, ali za ceo život ostaju traume i posledice zbog je********** semafora, hoće mu gazda koji ga požuruje nadoknaditi sve to sad ili otpravnik možda?
 
Ali nedo bog da se ovoj ženi desi nesto i njenom detetu koje još nije ni rođeno tačno da čovek ode i da rokne vozača pa mamu mu bre ludu dokle vise tačno čovek da krene glavu za glavu valjda bi se onda opametili
Ja sam počeoo da izbegavam ibarsku maksimalno poludeo sam više .U prošli petak sam moraoo da kocim kaoo bu**** bukvalno sam stao ubacio u prvuu i krenoo idee lik prtetiče kamioon ne je********* mene ja blicam trubim on ništa i ja na kočnicu sreća pa čovek koji je išao iza mene držao odstojanje ... A neko veče tamo malo posle erinog restorana ispade mi čiča na put sa kolicima prelazi on ... Tačno se istraumiram kad idem ibarskom ...
 
Kao neko ko svakodnevno vise puta prolazi kroz K. Viseslava, mogu da potvrdim da je svakodnevna pojava da vozila sa linije 50 i 37 obilaze kolonu preko pune crte.
Nista manje to ne cine ni vozaci minibuseva (E linije), a neretko se posle u samoj raskrsnici isto tako nasilno vracaju u desnu traju da bi nastavili pravo ka vidikovcu i labudovom brdu.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Vrh