Šta je novo?

Privatni prevoznici

Za to bi ga naterao da proguta sopstvenu dozvolu. Ali, hteli ste privatnike, tražili ste, gledajte.
Znam, reći će neki a GSPovci su bolji, možda nisu, ali njih bar ima ko i kako da sankcioniše za ovakve stvari...
 
Hteli smo privatnike i hoćemo ih još. GSP nikad nije kažnjavao svoje ljude za masovno nepoštovanje reda vožnje, zašto bih verovao da bi kaznio vozača koji je napravio ovakvu glupost? I ovde je kazna državnih organa mnogo bitnija nego kazna poslodavca, čak i ako se desi.
 
нема то везе да ли је приватник или не. и ГСП-овци праве иста срања. сећа ли се неко Вишњичке?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=383134#p383134:1fs3jace je napisao(la):
marrecar » 26 Апр 2016, 13:14[/url]":1fs3jace]Gago, nece ih biti u gradskom saobracaju jer privatnici mogu samo solo na linijama koje su dobili. Eventualno ako dobiju ovaj tender za potez 600, pa tu da ubace. Naravno, osim ako Direkcija ne promeni pravilnik pa odobri zglobove na sadasnjim "privatnim" linijama.

не видим зашто им не би дозволили
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=383735#p383735:1mx975xf je napisao(la):
tragac » 29 Apr 2016 11:28 am[/url]":1mx975xf]Hteli smo privatnike i hoćemo ih još. GSP nikad nije kažnjavao svoje ljude za masovno nepoštovanje reda vožnje, zašto bih verovao da bi kaznio vozača koji je napravio ovakvu glupost? I ovde je kazna državnih organa mnogo bitnija nego kazna poslodavca, čak i ako se desi.
Zato što nemaš pojma o tome što pričaš.
Malo znaš, a jako puno pričaš. Kažnjava se vozno osoblje za mnogo toga, a samo se čeka nešto da bi se vozaču nakačili na grbaču.
Privatnike niko ne može da kontroliše, ni za izrabljivanje vozača, ni za nepoštovanje bilo kog od propisa.
A informacije su ti jako loše, raspitaj se kod otpravnika kako funkcionišu pojedine linije kod privatnika, kad mora da traži autobuse po garažama koji su uredno prijavljeni da rade na liniji. Raspitaj se sa ljudima iz Arrive kakve probleme imaju sa pojedinim privatnicima.
 
Ne znam za Bataju i Borču, tamo nikad ne zalazim i ne bih da pričam. Ali mi sa Miljakovca imamo primetno bolji prevoz otkad su nam linije u potpunosti date privatnicima. I dobro se sećamo neredovnosti, prljavih i poluispravnih vozila, skoro svakodnevnih kvarova. Pod privatnicima je sve to svedeno na minimum.

Šta je u back-endu sistema, kakvi su otpravnici, dispečeri, vozači, međuljudski odnosi po pogonima, izvini ali mene to kao putnika apsolutno ne zanima. Samo efekat i kvalitet. Ja plaćam kartu i očekujem adekvatnu uslugu zauzvrat. Ponavljam, to je moje iskustvo ograničeno na Rakovicu, Čukaricu, Voždovac i centar grada.Kakvi su privatnici u Zemun Polju, blokovima ili Višnjici to ne znam.
 
Baš ti pričam o MIljakovcu, o 47 i 48. Četiri meseca sam svaki dan putovao na Miljakovac, to što ti pričaš je prividno stanje, ja ti pričam o realnim stvarima. Ljudi voze prazni ceo dan, prebacivanje sa drugih linija, ne radi im sistem ne može niko na trasi da ih nađe, to u gradskom saobraćajnom jednostavno ne može. Privatnici rade bez kontrole, MIljakovac pokrivaju i 59 i 94 koje su manje više i funkcionisale ranije kao ok linije, a imale su sreće da ih zapadnu dobri privatnici. Normalno je da ako ideš u centar, zabole te uvo sa čim ćeš se voziti, ućićeš u prvi koji je naišao i nećeš primetiti da neko fali. Ali nemoj da serviraš priču o sjajnim privatnicima, kad nisi upoznat ni kako funkcioniše sistem privatnika ni kako stvarno stvari stoje.
Eno ti ljude na Altini pitaj jel lepo sa privatnicima, ove sa 45, videćeš sad na 600 potezu hoće funkcionisati kao Lasta, da se nijedan polazak ne izgubi i hoće li i oni držati dve rezerve na terminusima za slučaj da se pokvari neko.
 
Eto, sad on hoće da me ubedi da mi je prevoz bio bolji prošle godine kada sam bar 20 puta išao pešice do drugih prevoza jer su intervali od 30 i više minuta na 48 bili sasvim normalna stvar i to radnim danom a danas ako kreće u 16:33 po redu vožnje on će stvarno tada i krenuti.
Ja sam putnik, i sve dok mi nailazi čist i udoban bus u tačno vreme po redu vožnje savršeno mi šišti da li mu ne radi nekakav sistem i da li ga neko negde ne vidi. U gsp im je možda radio sistem al šta sa tim kad oni ne voze jer neće ili nemaju šta. Putnike prevoze autobusi a ne informacioni sistem.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=383737#p383737:7xbye61w je napisao(la):
JohnnyLee » 29 Апр 2016 11:31 am[/url]":7xbye61w]нема то везе да ли је приватник или не. и ГСП-овци праве иста срања. сећа ли се неко Вишњичке?
17 редовно обиђе целу колону кад скреће из Устаничке на аутопут из траке само за право. Пре неки дан сам баш сликао 305 како обилази колону на исти начин, из траке само за лево иде право, ајде да се стајао па кренуо полако, само је пројурио док се зелено палило (види се са моје стране да је још увек жуто)
2016-04-29_02-13-35 by Somi303, on Flickr
Исто то раде на скретању за Калуђерицу, из траке само за десно иду право и изгурају ауто из траке за право да би се они угурали. То је толико учестало да су људи постали толерантни на то, а надлежни чекају да неко погине да би поставили сигнализацију која то дозвољава.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=383762#p383762:2wyuezbb je napisao(la):
tragac » 29 Apr 2016 01:12 pm[/url]":2wyuezbb]Eto, sad on hoće da me ubedi da mi je prevoz bio bolji prošle godine kada sam bar 20 puta išao pešice do drugih prevoza jer su intervali od 30 i više minuta na 48 bili sasvim normalna stvar i to radnim danom a danas ako kreće u 16:33 po redu vožnje on će stvarno tada i krenuti.
Ja sam putnik, i sve dok mi nailazi čist i udoban bus u tačno vreme po redu vožnje savršeno mi šišti da li mu ne radi nekakav sistem i da li ga neko negde ne vidi. U gsp im je možda radio sistem al šta sa tim kad oni ne voze jer neće ili nemaju šta. Putnike prevoze autobusi a ne informacioni sistem.
Pričam o sistemu kontrole, a ne o prevozu. Jer jedina stvar koja savršeno funkcioniše u GSPu je sistem kontrole i kažnjavanja zaposlenih, sve ostalo je marginalno i ostavljeno da se rešava i dešava samo od sebe.
Sve ostalo je tačno i slažem se sa tobom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=383744#p383744:6rcstf9u je napisao(la):
JohnnyLee » 29 Apr 2016 11:55 am[/url]":6rcstf9u]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=383134#p383134:6rcstf9u je napisao(la):
marrecar » 26 Апр 2016, 13:14[/url]":6rcstf9u]Gago, nece ih biti u gradskom saobracaju jer privatnici mogu samo solo na linijama koje su dobili. Eventualno ako dobiju ovaj tender za potez 600, pa tu da ubace. Naravno, osim ako Direkcija ne promeni pravilnik pa odobri zglobove na sadasnjim "privatnim" linijama.

не видим зашто им не би дозволили
To bi znacilo da onda moraju vise da placaju privatnicima, a znamo da stede na svakom koraku.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=383766#p383766:8eylz8tb je napisao(la):
becks89 » 29 Apr 2016 01:22 pm[/url]":8eylz8tb]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=383762#p383762:8eylz8tb je napisao(la):
tragac » 29 Apr 2016 01:12 pm[/url]":8eylz8tb]Eto, sad on hoće da me ubedi da mi je prevoz bio bolji prošle godine kada sam bar 20 puta išao pešice do drugih prevoza jer su intervali od 30 i više minuta na 48 bili sasvim normalna stvar i to radnim danom a danas ako kreće u 16:33 po redu vožnje on će stvarno tada i krenuti.
Ja sam putnik, i sve dok mi nailazi čist i udoban bus u tačno vreme po redu vožnje savršeno mi šišti da li mu ne radi nekakav sistem i da li ga neko negde ne vidi. U gsp im je možda radio sistem al šta sa tim kad oni ne voze jer neće ili nemaju šta. Putnike prevoze autobusi a ne informacioni sistem.
Pričam o sistemu kontrole, a ne o prevozu. Jer jedina stvar koja savršeno funkcioniše u GSPu je sistem kontrole i kažnjavanja zaposlenih, sve ostalo je marginalno i ostavljeno da se rešava i dešava samo od sebe.
Sve ostalo je tačno i slažem se sa tobom.
Naravno da je u GSP, kao i u svakom drugom udbaški ustrojenom sistemu sistem kontrole najefikasniji, i to samo kada nekome odozgo odgovara. U većini slučajeva taj sistem kontrole je isključen i putnici ispaštaju.
 
I to net radi za razliku u gspu, proverio u dva autobusa.
 
Preneo bih situaciju od juče, vraćam se sa Banjice 78com, normalno sve do ulaska u Nemanjinu, sedeo sam u poslednjem redu sedišta, u Nemanjinoj izvaljujem lika na biciklu, kako standardno 'vata zavetrinu iza busa, budući da 83ke nije bilo ni na vidiku, prestao sam da se okrećem do stajališta na uglu Nemanjine i Kneza Miloša, koje je izmešteno nešto dalje od Generalštaba, bus je stao, a onda neko cimanje i dreka, nešto slično kao da je preskočila kočnica pa trznuo bus. Ipak, to nije bila kočnica nego govedo na biciklu koje se zabilo u autobus, počinje da psuje i da vadi bajs ispod zadnje maske. Obzirom da je bus čekao duže na ulaz/izlaz, on je krenuo prvi i dok je vozač još gledao ka desnom retrovizoru, biciklista je pljunuo u pravcu vozačevog prozora, budući da sam bio u zadnjem kraju vozila nisam video precizno šta je pogodio, ali se može zaključiti nakon psovki iz prednjeg dela vozila da je bar staklo pogodio. Iz nekog protesta dalje niz Nemanjinu je vozio bicikl po sredini trake iako je ulica ravna i nema rupa po ćoškovima, trudeći se da ne da autobusu da ga obiđe, što je ovaj na kraju ipak učinio, pa se biciklista dao u poteru za njim a da je pritom i dalje psovao vozača autobusa. Iskreno mi je žao što nije naišao na neku budalu od vozača autobusa, da ga neko nauči kako se ponaša u saobraćaju i gde i kako se vozi bicikl.
Ovo je dotični vozač bicikla.
 
Какав шарениш :shock:
Stefan":etzz5amn je napisao(la):
Evo da pocnem
2Jmillv.jpg

nqIS6nI.jpg

9XrfBiA.jpg

3eyJ3sC.jpg

ZsLjz78.jpg

O2oX2b2.jpg

l0OQoZf.jpg

hgF18E3.jpg

pzeZO7U.jpg

VhCXAsr.jpg

ShclrJs.jpg

XIok0V7.jpg

cX51H41.jpg

Mwsej3y.jpg

uKTuatM.jpg

1roXESb.jpg

8vzGBox.jpg

gqsmEDL.jpg

X0cgees.jpg

yMXTskf.jpg

CzB4CNa.jpg

hj8bcn1.jpg

J1Yxr7i.jpg

m4RHR6W.jpg

gdG5NBD.jpg

ipaMuqQ.jpg

u8p0hjg.jpg

IU6k7pj.jpg

c3bQblQ.jpg

kOu9zQ4.jpg

Ry16Td2.jpg

xVAgShH.jpg

C5K4S8X.jpg

GikmncG.jpg

zLzEVdi.jpg

hjBc0S1.jpg

0HadF7S.jpg

WqEgCFY.jpg

SSZM861.jpg

JIv0qnI.jpg

kF0bSN8.jpg

JHMnKYy.jpg

AxP9eGn.jpg

0iQNsvh.jpg

OSI5XDI.jpg

3qHodBg.jpg

HQ3LsMn.jpg

kyWAl1Z.jpg

7Uj0zd1.jpg

H62mXdY.jpg

q0pkVhG.jpg

GFQfl0O.jpg

FOUcCkl.jpg

M0XXVm4.jpg

roDHSYb.jpg

uDgzxut.jpg

DJcuPsF.jpg
аутобуси.нет
Daree":etzz5amn je napisao(la):

Citaro na 611 dobar je.U autobusu je bilo prijatno



na 601


P42981 na 602

P42856 na 604



P42857 na 610


P42855 na 610


P02268 na 604


P41510 na 5/604


605


604


610

601



unutra




аутобуси.нет
 
Леп вашар :) C&CL да објасни мајсторима у ГСП како се фарбају Икарбуси. На којој линији је зглобни ФАП? :D
 
Da li postoji sansa da 53 dobije bolje buseve? Drug me je pitao posto on zivi kod Kosutnjaka.Nije u redu da 52 ima a 53 nema kad se linije maltene preklapaju do B. B, a okretnicu su im jako blizu. :mrgreen:
 
52 će imati Solarise ponovo od danas, budući da je vraćena linija SP Novi Beograd.
Na 53 ostaju kao i od 1.1 solo vozila iz SP Kosmaj.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385284#p385284:2svjy0qx je napisao(la):
Дошљак » Уто Мај 10, 2016 8:39 pm[/url]":2svjy0qx]Леп вашар :) C&CL да објасни мајсторима у ГСП како се фарбају Икарбуси. На којој линији је зглобни ФАП? :D

Да , дефитивно треба научити ове из ГСП-а како лепо да уклопе нову шему. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385284#p385284:1lmu1kcg je napisao(la):
Дошљак » 10 Мај 2016 08:39 pm[/url]":1lmu1kcg]Леп вашар :) C&CL да објасни мајсторима у ГСП како се фарбају Икарбуси. На којој линији је зглобни ФАП? :D
Ц и ЛЦ група није ни бојила своје "хармоника" Соларис и Ман аутобусе. Такви су стигли из Аустрије и Немачке. Имају ваљда форе до краја године.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385317#p385317:2ptc7kl5 je napisao(la):
igorsimic » Tue May 10, 2016 9:27 pm[/url]":2ptc7kl5]Da li postoji sansa da 53 dobije bolje buseve? Drug me je pitao posto on zivi kod Kosutnjaka.Nije u redu da 52 ima a 53 nema kad se linije maltene preklapaju do B. B, a okretnicu su im jako blizu. :mrgreen:


Gde Kosmaj udje, tu boljih buseva nema..
 
Na 53 idu većinom novi Mercedesi i oni bolji Konekti, uleti i tu neka kanta u šihtu, ali bože moj, pa ni NBGD nije davao sve nove na liniju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385365#p385365:2giypk50 je napisao(la):
Гага » Сре Мај 11, 2016 12:13 am[/url]":2giypk50]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385284#p385284:2giypk50 je napisao(la):
Дошљак » 10 Мај 2016 08:39 pm[/url]":2giypk50]Леп вашар :) C&CL да објасни мајсторима у ГСП како се фарбају Икарбуси. На којој линији је зглобни ФАП? :D
Ц и ЛЦ група није ни бојила своје "хармоника" Соларис и Ман аутобусе. Такви су стигли из Аустрије и Немачке. Имају ваљда форе до краја године.

Да , то видим, ја сам мислио конкретно на Ик 103, Ик 201 и Ик 218 како су офарбали лепо, док ГСП обично офарба све у црвено, па онда дода само бело на крову до прозора и само на бочним страницама што изгледа баш ружно.
 
Vrh