Šta je novo?

Privatni prevoznici

Imas dupli post rijesi se jednog ocajno im stoje te polovicne reklame
 
Uvek su, barem sam ja imao takvo iskustvo, zasto ne bi i ove godine?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=376583#p376583:2mlydq9o je napisao(la):
c.s.i. » 17 Мар 2016 10:51 pm[/url]":2mlydq9o]Interesantno je da se na tenderu za prigradske linije ne zahteva ta čuvena crvena boja, kao ni WiFi ni klime.
Ovo je tender za Lastu. Kao kada izađe konkurs za namešteno radno mesto. Samo je falilo da napišu: vozila moraju da budu starija od 5 godina, poželjno i od 10, da imaju plavu kolor šemu i znak Laste.
Svi smo videli kako im je sramno dodeljen potez 600 koji je imao poseban tender, izvan tendera za ostale gradske linije.
Sve ostaje isto, i sad će opet neko da me napadne kako imam nešto protiv Laste, nemam ništa, ali ne shvatam zašto nam mažu oči da se nešto radi i da je nešto pošteno kad nije. Svi građani koji su do sad imali isključivo Lastin prevoz, i ubuduće će imati haotičan prevoz po Lastinom sistemu rada, a Lasti niko neće uzeti te linije na kojima su preko 3 decenije.
 
На паркингу приватних ауто превозника на Бежанијској коси (иза ЕКО-ве бензинске станице) већ неколико дана стоје два зглобна МАН градска аутобуса. Предпостављам да је приватни градски превозник "Цврчак" набавио исте и то у Аустрији, пошто су још увек на аутобусима аустријске царинске таблице (Салзбург).

 
Eto i na kraju će neki privatnik koji je kupio polovne autobuse stare najmanje 5 godina da dobija veće pare po pređenom kilometru od GSP-a koji je kupovao nove autobuse od 230 000e ili tramvaje od 2 300 000e :bash:

To je šema uništavanja GSP-a.
 
Jedva cekam da se lome solo od privatnika na 601... E samo to cekam, pa se nadam da ce nekome doci iz dupeta u glavu za takvo ponasanje. Solo na 601, pa nekad je i dvozglob premali za onoliki broj ljudi!
 
Otkad to privatnici osim laste imaju prvo na zglob to je suprotno prvilnicima
 
Pa zar taj tender nije napisan za lastu a drugim prvilniko privatnici samo solo vozila
 
To je tender od pre tri meseca, sad je raspisan novi, pošto je uključena i linija 601 koja je od 1.1 ostala GSPu, tačnije radio je na njoj SP Zemun.
Novi tender predviđa i 601 kao liniju privatnika, a zahteva čini mi se baš ta dva zglobna vozila :)
Dokaz


Što bi u prevodu značilo da je ceo tender farsa, kao i prethodni, pre nego što je gotov, već su poznati dobitnici.

Ipak, nešto mi govori da Lasta neće tek tako izaći iz cele priče, obzirom na stvari koji se događaju unutar firme, a kako svi poriču da ostaju u Beogradu, ja baš mislim kontra, ipak videćemo šta donosi Maj mesec.

EDIT: Ako se ne varam prvi put u gradskom saobraćaju, tenderom se dopuštaju solo vozila sa dvoje vrata i zglobna sa troje...
 
Opa ovaj tender mi promakao vidjecemo sta ce biti
 
Још једна интересантна новост код Цврчка тј. ЦиЦЛ Групе.

На њиховом паркингу код Еко бензинске станице на Бежанијској коси сад су паркирана четири (4) зглобна аутобуса и то Солариси Урбино 18. Карактеристично за сва четири аутобуса је то да су сви са троје врата. И на њима су аустријске царинске таблице, а овога пута из Граца.

Снимио сам само две слике јер ми се мало журило, па само на брзину, а опет сам желео да будемо (форум) актуелни и, како Бекс каже, да имамо премијеру :wink: .

Pogledajte prilog 1
 
Koliko bi kostala ugradnja 4 vrata i da li je moguce izvesti i naravno da li se isplati koje li su godiste busevi
 
A što bi to radili kada ispšunjavaju uslove za potez 600?
 
Тек су купљени, офарбаће их до краја рока.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
А зашто уопште избавују СП Земун са 601? Које ће линије уопште остати том погону, ако су остали без потеза 600 и без 78?
 
Pa izbacuju kako bi nastavili plan uništavanja gradskog saobraćajnog.
Zemunu je sada ostalo, 15,67,73,702,703,704,705,706,706E,707,708,711
 
Vrh