Šta je novo?

Privatni prevoznici

Ne znam zasto se nije sacekalo da prodje 10 godina od ugovora pa da se onda sastavi novi koji bi stupio od 01.01.2026 ne znam spada li to u neko krsenje? Prvo su dali potez 600 prosle god pa sad 100 i 700 pa sve trocifrene poteze…
 
Ja mislim da nigde u (bar) Evropi nisam video da se posebno farbaju vozila gradskog prevoznika i privatnika. Bukvalno nigde. Sve rade kontra, umesto da se ide na potpunu unifikaciju vozila oni ih razdvajaju bukvalno na najgori mogući način. Opet postajemo grad sa milion šema, samo još fale oni rozi Ikarbus-Hessovi.
 
Svi ovde sada pricaju o boji, i nekakvoj unifikaciji voznog parka.
Ok, jeste svojevremeno doneta odluka da sve bude crveno...
Ali...
Secamo se svi kako je bilo ranije, tramvaji crveni, trole narandzaste, busevi zuti, pa onda dalje, Lasta plava, privatni prevoznici tek sarenis (siv Sanos, tirkizne Kobre, beli Liazi, Ikarbusi zuti, i sve to u milion kolor-sema).
I zasto je ovo novo toliko tragicnije od toga kako je nekada bilo?
Ne, nije uopste.
Sada ce se lepo znati, svako vozilo GSP-a crveno svako vozilo PP-a plavo.
I to postujem, jer razlika treba postojati.

Dalje, ovo nije nesto sto ce se obistiniti kroz par meseci/godinu dana, naravno da ce proci bar 2-3 godine dok svi ne budu u svojim bojama, trenutno nova vozila ce farbati u ovlascenim servisima, a buduca ce kupovati u plavoj boji (vozila PP-a).

Jasno je da se sve ovo radi u cilju dodatnog pranja para poveravajuci posao "bratskim" ovlascenim servisima, ali zapravo je sve to "mala maca" u odnosu na ono sta su sve oduzeli GSP-u i na to da je GSP spao na minimum minimuma polazaka u saobracaju ikada.

Tako da je novi idiotizam oko farbanja vozila sasvim ocekivan, postujem ga ali ne opravdavam.

Sa druge strane, (nadam se da mi necete obrisati post zbog ovoga), vecnina nas se u onu nedelju probudila ranije kako bismo isli da glasamo, i sta smo dobili? Nista.

Tako je kako je, samo shvatite da je ova situacija oko farbanja autobusa, tek nesto mizerno u odnosu na ono sto nam sledi u (duzem) buducem periodu.
 
Vrh