Šta je novo?

Privatni prevoznici

Ljudi, samo bojkot. Ja i tako sve češće svuda idem kolima. Kad idem busom, tempiram da idem GSP-om. Ne ulazim u vozila privatnika.
Ma nemaš ništa od toga veruj mi. U velikoj smo manjini, mi koji znamo malo i više, i pravimo razlike između autobusa, i to ne samo po tome kome pripadaju, već i po markama, na primer. Promene su moguće na izborima, među samim koalicionim partnerima, pošto se tu više njih međusobno slabo miriše, eventualno protestima, al kad se o javnom prevozu radi od toga nema ništa. Generalno, možemo samo da gledamo sad šta rade i to nam je to, nažalost. Ja se nadam da će Šapić da bude sklonjen u najskorije vreme. Ne mora to da znači da će se ne znam šta preokrenuti po pitanju javnog prevoza, al barem da se donekle ublaži ovo ludilo u kombinaciji sa razbacivanjem resursa, i sad još na kraju ponovno petljanje oko kolor šema, a do juče smo imali i žute autobuse na ulicama.
 
Istina je, čuo sam i ja. Sva vozila privatnika će biti tamno plave boje kako bi se razlikovali od GSP-ovih vozila.

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
Kada novinari i najobičniji svet budu znali da razlikuju ili uopšte da znaju da postoje privatnici i GSP, kao i da GSP nije Gradski prevoz i da GSP nije taj koji odličuje o svemu već SJP, tada će imati smisla.​
 
Pa ne znam @Bender Rodriguez. Isto se i ja pitam. Isti ti su skoro pokrenuli ponovo crvenu kolor šemu za sve, a ni to nije najsrećnije sprovedeno, i eto sad opet izmišljaju plavu boju za privatnike. Tek što su kupili nove autobuse, pa to mentol iskreno ne bi smislio. Znači da se neko ozbiljno sprda sa parama svih nas, a većinu naroda nije teško napraviti majmunima, jer su o ovoj tematici toliko loše obavešteni, čitaj nezainteresovani, da bukvalno ne bi reagovali da nam sutra krenu i one ruske Maršutke sa radom i to u pink boji. Inače, sad već davno je i bila ideja da privatnici budu plavi, a GSP da se vrati u svoju nekadašnju crvenu kolor šemu. Iskreno, jedna od retkih pozitivnih stvari i jeste skidanje totalki, i odluka da se kolor šema unifikuje, iako imamo više različitih kombinacija, pa i nijansi crvene boje, i sad i to anuliraše.
 
Ma različite nijanse crvene mi ne smetaju, sve je to ok, ja sam inače cepidlaka pa mi to ne predstavlja problem. Ali ovo sa plavom je žešći kretenizam i debilizam.

Ne očekujem ništa od reakcije naroda, pogotovu kad vidim da belosvetski majmuni spremaju nove krize i pljačke. Tako da će prevoz u BGu biti sekundarna briga.

Ne znam, nekad mi se čini da živimo u vreme masovnog debilizma. Ne samo mi u Srbiji, nego globalno.
 
Kako je to moguće uraditi sve tako na svoju ruku? Jel postoje neki zakoni u ovoj zemlji? Pa kad se menjala žema iz DS boje u crveno-krem tamo neke 2017. godine prvo je bila anketa medju gradjanima, pa javna rasprava, pa davanje na predlog u skupštini grada, pa usvajanje u skupštini grada, pa da se obezbede sredstva za farbanje, pa tender ko će to da radi…
Ovo sad samo nekom se digao da to bude plavo, i tako će biti…
Ovde se prosto radi da se neka firma njihova angažuje da opere pare preko farbanja, zato su svi i došli crveni. Ovoliko koruptivnih poslova Beograd ne pamti.
 
Ovo danas sa Niš Ekspresom je tragikomedija. Polasci idu ko kako kad hoće, ceo dan nema busa po pola sata la se pojavi njih 5-6 u koloni, 56L ide kako kome dune, crnci voze kao da su prvi put videli volan. Nisam očekivao ovo od Niš Ekspresa, delovali su mi ozbiljno.
 
Djole Pevčanin@

Jel mi se čini ovo što videh danas svojim očima,vidim da i drugi govore,da ovi voze brate u kolonama po nekoliko njih i onda ih nema po pola sata...ja sam danas čekao na stanici ka gradu kod Lav Auta,56 nije naisla dobrih 15 minuta,recimo negde oko 17 h,to je meni nestvarno....pri tom 51 prosla 3 komada...jer 52 danas ceo dan radi katastrofa,pa sam se nadao da bar 56 nema probleme...ali ovo je užas zaista,mislim da prisustvujemo organizovanom haosu....pri tome da napomenem da ja ne videh danas belog vozača na 56...to mi je tek posebna priča...

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 
Uskoro 52 preuzima Strela pa ćemo videti kako će se ponašati.
 
Danas oko 14h nije bilo ni 37-ice punih pola sata u Venizelosovoj, a u smeru ka Trgu. Juče četiri 59-tke jedna za drugom oko 16h na Vidikovcu, smer ka Petlovom brdu. Jako česta pojava inače. Znao sam i 56 da čekam tako po 15 minuta, pa i više oko 19h ka gradu. Hoću da kažem da konvoji kod nas nisu nikakvo čudo, al verujem da je Niš ekspres za prvi radni dan na 56-ici postavio neke nove standarde po tom pitanju, nažalost. Mnogo komplikovano ići u iole nekom normalnom razmaku, pa i ne ići baš po redu vožnje kad su polasci češti. Shvatam i velike gužve, jer stvarno već danima su na glavnim pravcima u Beogradu baš velike gužve po ceo dan, i naravno da se i autobusi glave na tim istim ulicama, al čini mi se da ima tu dosta i do loše organizacije prevoza, duela sporih i brzih vozača itd. Sad još i dok se razne novajlije uhodaju biće veselo.
 
37 je bila savršena ako mene pitate svih ovih godina što se tiče takta obzirom koliko upada u čepove kroz centar i semafore.....vise bih voleo ovakvu 37 i pod Gsp-om makar ne bila zglobna jer je jako vazna linija i vrlo brzo se oseti kad upadne u problem kao danas....standardi neki su postavljeni,to će se najbolje videti kad Strela preuzme recimo 52 i 88...to če biti jako dobar test,ovo danas sa 56 mi se nikako ne dopada...

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 
Djole Pevčanin@

Jel mi se čini ovo što videh danas svojim očima,vidim da i drugi govore,da ovi voze brate u kolonama po nekoliko njih i onda ih nema po pola sata...ja sam danas čekao na stanici ka gradu kod Lav Auta,56 nije naisla dobrih 15 minuta,recimo negde oko 17 h,to je meni nestvarno....pri tom 51 prosla 3 komada...jer 52 danas ceo dan radi katastrofa,pa sam se nadao da bar 56 nema probleme...ali ovo je užas zaista,mislim da prisustvujemo organizovanom haosu....pri tome da napomenem da ja ne videh danas belog vozača na 56...to mi je tek posebna priča...

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
Истина је, видео сам својим очима. Око 10:30-11:00 прошла су два зглоба, оба странци да би након 3 минута прошла још 2 у размаку од 30 секунди. И касније око 13:20 је било бар 4 зглоба на окретници и у мање од 5 минута су се магично појавила још 5 што је пола линије. Да ли је туража проблем или они возе како хоће, не знам, али није нормално и не сме овако да се настави.
 
Ma nemaš ništa od toga veruj mi. U velikoj smo manjini, mi koji znamo malo i više, i pravimo razlike između autobusa, i to ne samo po tome kome pripadaju, već i po markama, na primer. Promene su moguće na izborima, među samim koalicionim partnerima, pošto se tu više njih međusobno slabo miriše, eventualno protestima, al kad se o javnom prevozu radi od toga nema ništa. Generalno, možemo samo da gledamo sad šta rade i to nam je to, nažalost. Ja se nadam da će Šapić da bude sklonjen u najskorije vreme. Ne mora to da znači da će se ne znam šta preokrenuti po pitanju javnog prevoza, al barem da se donekle ublaži ovo ludilo u kombinaciji sa razbacivanjem resursa, i sad još na kraju ponovno petljanje oko kolor šema, a do juče smo imali i žute autobuse na ulicama.
Da li su ranije svi autobusi gsp morali da budu zuto-plavi? Secam se privatnici nisu postovali to pravilo imali su raznobojne autobuse
 
Kada novinari i najobičniji svet budu znali da razlikuju ili uopšte da znaju da postoje privatnici i GSP, kao i da GSP nije Gradski prevoz i da GSP nije taj koji odličuje o svemu već SJP, tada će imati smisla.​
Svi danas pisu za 105l da je gsp promenio trasu a oni ne drze tu liniju glupa novinarska st***
 
Зар је толико тешко написати "Градска линија 105Л од данас мења своју трасу"??? Секретаријат за јавни превоз обавештава путнике да се мења траса градске линије 105Л због тога и тога итд итд...
 
Vrh