Šta je novo?

Privatni prevoznici

Svaka čast. Da li ste možda tražili da vam uvedu dodatno stajalište u Kneza Višeslava? Gore je baš strmo, a nema nigde stanice pre Petra Martinovića. Trebala bi vam jedna stanica iznad škole.
Da, to je jako dobra ideja i čuo sam od komšinice da je takav zahtev postojao pre par godina ali da je odbijen zato što je rečeno da 1. Konstrukcija terena u ulici ne ostavlja mogućnost postavke stajališta 2. Turaža linije bi bila knap te vozač ne bi imao obaeznih 5 minuta pauze...
Za ovo drugo stvarno jeste istina, često se dešava da ako je u Ace Joksimovića gužva, vozač uopšte nema pauzu već momentalno kreće. Najidealnije bi bilo da imamo 3 vozila na 15 min a da njima turaža bude 45 min. Tada bi i sa novouspostavljenim stajalištem imali sigurnih 5-7 minuta pauze, ali na taj predlog dobio sam odgovor da nema osnova po broju putnika za tako nešto... mada, sada kad krene privatnik, njemu odgovara što više vozila na liniji, što da ne...a i ako jedan promaši, za 15 min bi išao drugi. Pokušaću ponovo sa tim predlogom na jesen :)
 
Bas me zanima koji ce pogon drzati 25, 37 i 78. Na 25 razumem ako bude Zemun ili Kosmaj ali 37 i 78 ne sme nikako jedan od ta dva. Iskljucivo NBG ili Karaburma(samo da ne bude situacija kao sa 53 i 89 gde su bili zastupljeni 90% solo BMCovi).
 
Moraće negde da ide i solo BMC... 25 najverovatnije Kosmaj, 78 mogući Kosmaj, Zemun i Novi Beograd, a možda čak i kombinacija dva pogona. Ako se 18 vrati na Novi Beograd, Zemun će sigurno uzeti neku jaču liniju.
 
Da, to je jako dobra ideja i čuo sam od komšinice da je takav zahtev postojao pre par godina ali da je odbijen zato što je rečeno da 1. Konstrukcija terena u ulici ne ostavlja mogućnost postavke stajališta 2. Turaža linije bi bila knap te vozač ne bi imao obaeznih 5 minuta pauze...
Za ovo drugo stvarno jeste istina, često se dešava da ako je u Ace Joksimovića gužva, vozač uopšte nema pauzu već momentalno kreće. Najidealnije bi bilo da imamo 3 vozila na 15 min a da njima turaža bude 45 min. Tada bi i sa novouspostavljenim stajalištem imali sigurnih 5-7 minuta pauze, ali na taj predlog dobio sam odgovor da nema osnova po broju putnika za tako nešto... mada, sada kad krene privatnik, njemu odgovara što više vozila na liniji, što da ne...a i ako jedan promaši, za 15 min bi išao drugi. Pokušaću ponovo sa tim predlogom na jesen :)
Ako može u jednoj Žarkovačkoj da isti taj 57 ima stajalište ili da ga ima u Ratka Mitrovića, ne vidim zašto ne bi mogao i kod pomenute škole.​
 
Vrh