Šta je novo?

Privatni prevoznici

Znači Strela je već spremila 120 Conecta za poteze 100, 400 i 700. Ta 3 poteza trenutno imaju ukupno angažovanih 126 vozila.
Pogledajte prilog 192190
Биће и Кобри можда,чуо сам 60 Кобри да је поручено,сад дал ће доћи и кад ће доћи не знам,видећемо.
 
Bane nastavlja da dominira..

20240312_093720.jpg
 
Ne kontam zaista šta se dešava, prvo je bilo jedno sedište u 40331, pa sad ovo. Nemoguće je tek tako lomiti sedišta, osim ako su namerno polomljena.
 
Pa možda i jesu namerno, al činjenica je da je to kod njega redovna pojava. Jedno krilo zadnjih vrata na jednoj od Akia nisu popravljali nedeljama na liniji 59. Poveće rupe u patosu, izmešana sedišta, pocepana i neretko tako oštećenja da cepaju odeću. Mislim baš ga je preterao i nije jedini nažalost.
 
- U Sekretarijatu za javni prevoz juče je, kako nezvanično saznajemo, održan prvi sastanak sa svim privatnim prevoznicima. Na sastanku su privatni prevoznici istakli da imaju ozbiljne namere da nastave saradnju sa gradom, da su već poručili nova vozila i izrazili su spremnost za dodatnu modernizaciju voznog parka. Oni su i oštro reagovali zbog favorizovanja pojedinih prevoznika u novom ugovoru koji su svojim lošim radom nanosili štetu i gradu i ugledu prevoznika.
 
Sutra u 18h se organizuje još jedan protest u Sremčici zbog nehumanih uslova na liniji 511. Rekli su da ako ni ovog puta ne reaguju, moraće da radikalizuju proteste.
Edit: evo pre sat vremena se pokvario maz 215 u Sremčici. Ovog puta je policija došla, kao ide na remont... Ma kakav remont, na OTPAD braćo, na OTPAD. Juče su se 4 maza pokvarila, ajde da vidimo koliko će danas. Evo prvi je već od ranog jutra...

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Slažem se. Vozio se par puta na kratko. Stvarno je poseban po mnogo čemu, od performansi, preko opreme, do udobnosti. Dizajn isto vrlo prijatan, kako enterijera, tako i eksterijera. Citaro u Streli jeste odličan, al iskreno, po mnogim parametrima ni električni Otokar uopšte ne zaostaje nešto posebno.
 
Ja sam se iskreno odusevio E-Kentom.Vise nego Citarom.Autobus je vrh vrhova.
 
Sve je to super, al po meni je ipak Cvrčkov Man najbolji bus u gradu. Kad udes u njega, kao da si ušao u svemirski brod u odnosu na sve kante koje voze u gradu. A i taj bus je izazvao najveću reakciju kod ljudi, sa razlogom.
 
MAN ono jeste MAN, i sigurno jeste sjajan. Nisam se vozio njime, al jesam malkoc starijim u inostranstvu. I ranije sam pisao da bih od svih najrađe gledao MAN-ove autobuse u Beogradu. No, E-Kent se stvarno izdvaja kao paket, pogotovo ova dva u Transproduktu. Prosto su i opremljeni dosta drugačije od onih kod Ćurdića. Lakoća kojom se kreće, stvarno vrlo dobra udobnost, u smislu da ne oseća ni ležeće mnogo, tišina, sedišta, dosta zatamnjena stakla itd. Sve ga to malo idvaja od ostalih. Ipak su performanse ono gde bukvalno briljira. Pored njega bilo kakav konvencionalan pogon na dizel, ili još gore gas, deluje barem da je 50% manje sposoban kad su u pitanju ubrzanja, koja se i dodatno ističu zbog tišine. Čak i pri kočenju ostavlja utisak kao da ga opterećuje mnogo manja masa od stvarne. Što se mene tiče neka samo pristižu tamo gde imaju uslova za rad, a prema svojim mogućnostima naravno.
 
Upravo se vozio po prvi put Transproduktovim e-kentom i bus je stvarno odličan, zatamnjena stakla, lep pod, jako udobna sedišta, ali završna obrada ipak nije na nivou jednog Solarisa, Mana ili Citara. Čuje se skripanje panela, cičanje, treska i tu je negde u rangu Conecta po kvalitetu.
 
Kako će GSP ovo održavati kada zglobova nema ni za leka, a tek će ih biti manje.
 
to ce i biti oglasavanje za proteste,da su krenuli da ih salju na vanredne,a oni ce magicno svi da prodju tehnicki😂
 
Колико видим по апликацији доста Мазова 215.069 је на линији, укључујући и Цврчкових а Думеко је послао 2 203.069.
 
Dumecov 203 je vec par dana tu.215 skoro svi Cvrletovi rade uobicajeno.
 
Šta mislite jel istina to što se priča da će već od septembra ove godine da privatnici preuzmu sve poteze, a GSP da preuzme dvocifrene linije. Jel beše u septembru odlaze vozila koja su 15 godina stara, pa možda zato.

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
 
Vrh