Šta je novo?

Privatni prevoznici

Видех једног сивог, стоји на плацу неког превозника крај пруге, чини ми се у Реснику, Кијеву... ту негде, ваљда.
 
Moguće, pošto na obilaznici kod skretanja za Resnik stoji više starih autobusa na jednom placu. Najviše je matorih Cobri GD272 čini mi se.
 
Slika sa FB, brutalan autobus. Bolesno kako je bio brz.
Motor je starija generacija PD, Solarisov je CR. Masa od 9,5 tona je izuzetno mala, mada proizvođači uvek navode dozoljenu ukupnu masu tako da je teško doći do pravog podatka.

Sanos 213.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=707403#p707403:1qh7dh09 je napisao(la):
Kesha » Uto Feb 11, 2020 7:32 pm[/url]":1qh7dh09]Moguće, pošto na obilaznici kod skretanja za Resnik stoji više starih autobusa na jednom placu. Najviše je matorih Cobri GD272 čini mi se.
Nije kod obilaznice. Uz samu prugu. Beše rano, bio sam bunovan, nisam dobro zapamtio lokaciju. Iznenadio sam se što ga vidim, pa sam zanemario ostale podatke. Bio je pod 90 stepeni u odnosu na prugu sa desne strane ka gradu. Lepo je spolja izgledao sa oko pedesetak metara.
Dok je u okolini Užica radila firma Angel star bila su kratko dva bela, ex Bg. Posle su se odselili u SD, mislim.
U sanosu je bilo poprilično gena o405, kao i kod a537, ali sa mnogo varijacija i udaljavanja od osnove.
310ks, čini mi se, sa kratkim glavnim prenosnikom činilo je autobus vrlo pokretnim. Kvalitet materijala bio je pod znakom pitanja. Ne znam gde ih još ima po Srbiji.
 
Заборавили сте Graf & Stift 240M12 који се налази на плацу иза ресторана Кијево поред пруге.
 
Mega P40056 i Ikar P41616 sa 26ice kod crkve Svetog Marka :)

oS4djQP.jpg


mftfDQe.jpg
 
Jel ste primetili da Tamnavini Liazi svake nedelje postanu laksi za jos jedno sediste... :lol: :roll:
 
Њихово одржавање је крајње катастрофално, негде су убуџили седишта, негде фали, њихови Лиази су у рангу са Унакопом, а кад их упоредиш са Кнежевићем који пролазе сито и решето 37 и 55, као да су схватили да је боље и кочије да купе, само да је ново.. Нископодни Лиаз и није лош, и фина им је клима, и све то стоји, али јако су лоши ентеријер организовали... Чак ове Мечке Бамирона су супер, раде и сатиру се на 94!
 
Znam da su ljudi spominjali da su BMC loša vozila, ili bar da nisu dobra i kontam da je to zbog onog incidenta s početka, ali vozim se na 25p njim sve češće i češće i skroz je ok vozilo, ima dovoljno mesta za stajanje što je okej za linije po kojima ovaj bus ide, kad već ne ide zglob. I spolja i unutra mi je daleko lepši i funkcionalniji autobus od Higera.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Кинез ти је прављен више за приградске линије са мало стајања дуж трасе, попут 702, 703, 704, 705, 612, 706Е, 707, 708, 709. Више места за седење ти само говори, за шта је прављен!
 
To je svima jasno. Ali njegova upotreba u GSP je promašaj. Ako ništa, na 83 im nije mesto, poslednji polazak na 53 itd..
 
На 53 њима није место ни на једном поласку. Они су и купљени више за приградске линије, а тамо и раде, а турско ђубре са приградских линија има мало седишта зато што је 2017 годиште. Све је јасно - купујемо да бисмо купили, а не да би било боље
 
Nekad su to bile isključivo zglobne linije i tek na nivou incidenta, u šihti, zalutao bi poneki solo.
Samo na zadnju platformu i stepenice u manu am i sanosu moglo je da stane više stojećih putnika nego u higeru od srednjih do pozadi.
 
Evo danas sam ga slikao iz tramvaja, uspeo sam nekako :)



Bamironov P42026 na 94

gB2YgrS.jpg



I P41720 sa 35ice

sGX90sR.jpg
 
Ја ругобе, мајко мила! :o Исузу убедљиво један од најгрднијих аутобуса у Београду по мом мишљењу, дисплеј оригинал прекопиран са лондонских бусева (релација лево, број линије десно)... А тек креација звана бочни дисплеј изнад предњих врата, то тек не могу да смислим! :bash: Одокативно и дизајнерски посматрано, исти ђаво као Акија, као да их је исти човек дизајнирао. Боље да су узели још Мерџи.
Овако, невезано за бусеве, свака част за фотке! :kk:
 
Hvala kolega!
Inace cuo sam da su busevi za arapsko* trziste pa im je takav displej, ne znam da li je to istina.
 
Tacno, ispravio sam. Ne znam vise ni sta pisem, pogubio sam se u ovim garaznim brojevima...
 
Не знам да ли сте приметили, али на тој ругоби Исузу је дисплеј са стране одмах изнад предњих врата и спојен је са овим напред, и тамо је број написан са десне стране, а ова порука која се листа прелази одмах са једног дисплеја на други. Надам се да сте бар мало разумели, углавном ужас
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=710112#p710112:2ue0l4mb je napisao(la):
busspoter » Sre Feb 19, 2020 7:39 pm[/url]":2ue0l4mb]Evo danas sam ga slikao iz tramvaja, uspeo sam nekako :)



Bamironov P42026 na 94

gB2YgrS.jpg

I nije tako ružan kao što izgleda.
Čak ima neku lepotu.
 
J*be ga ova bela boja krova, po meni.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Vrh