Šta je novo?

Prijave gradskim službama

Boli što sve pametne stvari mi smišljamo, a nadležni ne rade ništa.

Baš mi skoro brat reče - koja smo mi banana država kada građani brinu o komunalnim problemima.
 
Predlozi za sistemsko resavanje problema parkiranja svakako zavredjuju paznju ali pretpostavljam da su stvari nesto slozenije. Mislim da ne moze da postoji naplacivanje parkinga u krugu KCS-a odnosno zoniranje jer se to tretira kao onemogucavanje pristupacnosti Klinickom centru. Pretpostavljam da je to bio i razlog sto je ukinuta centralna rampa na kojoj su do ukidanja propustani samo zaposleni sa nalepnicama i oni koji su licno sa obezbedjenjem argumentovali kod koga, gde i zasto idu te je obezbedjenje odlucivalo da li ce ih pustiti ili ne!!!! U istom trenutku mislim da su "otvoreni" i medicinski centri u unutrasnjosti. Zato nisam sigurna da bi fast-garaze cinile posao jer bi to podrazumevalo naplatu i to kako korisnicima KCS-a tako i zaposlenima koji bi morali da mesta u takvim uredjenim pakring prostorima kupuju na godisnjem nivou pretpostavljam....a ovako im je mnooooogo lakse....stave rampu i imaju mesto za dzabe...Tuzno je sve to.
 
Kome prijavit copore pasa lutalica sto su se oformili po naselju?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=393092#p393092:re6c8zo5 je napisao(la):
direktor » 20 Jun 2016 06:06 pm[/url]":re6c8zo5]Ok hvala izgleda da cu i ja morati da se tviterizujem samo radi prijava lijenstine jedne
Ima li kakvih novosti? Nisam imao prilike da prolazim tu, a i da je sam verovatno ne bih ni obratio paznju, skroz sam zaboravio na to. Bas me zanima sta su ucinili posto mi nista nisu slali na tviteru. Pa da ih podsetim...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=398424#p398424:1dqn2ecf je napisao(la):
direktor » 21 Jul 2016 11:49 am[/url]":1dqn2ecf]Nisam u bg vjerovatno nista nisu uradili
Bas sam juce prolazio tu i slucajno se setim da pogledam. Postavljeni su stubici na istim mestima gde su rupe na slici. Nisam bio blizu pa da sam bas gledao, ali dok sam prolazio video sam da je lepo zabetonirano i da nema gde da mrdne.
Jos jedna pobeda za prijavljivanje preko tvitera! :mrgreen: :lol:
 
A kaldrmu jesu li nju popravili jel ko isprobao ovu novu apliksciju grada beogradjani za prijave i predloge
 
Nemam pojma, guzva je bila, samo sam se slucajno setio i pogledao, vidim stubici, dole beton, dalje nisam ni gledao.
 
Da citiram iz druge teme:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=398816#p398816:3g7gi6y3 je napisao(la):
11030 » 25 Jul 2016 01:34 pm[/url]":3g7gi6y3]Aпликaциja „Бeoгрaђaни” – зa лeпши и урeђeниjи грaд

Стaнoвници Бeoгрaдa дoбили су мoгућнoст дa дajу прeдлoгe o урeђeњу пaркoвa, jaвних прoстoрa, бициклистичких стaзa, унaпрeђeњу прeвoзa и нa тaj нaчин дoпринeсу дaљeм рaзвojу прeстoницe зaхвaљуjући мoбилнoj aпликaциjи „Бeoгрaђaни”, кojу je грaд нeдaвнo пoкрeнуo.

Прeмa рeчимa грaдoнaчeлникa Синишe Maлoг, тo je aпликaциja кojoм грaдскa влaст жeли дa унaпрeди кoмуникaциjу сa сугрaђaнимa.

– Жeлимo дa будeмo трaнспaрeнтнa и oтвoрeнa грaдскa упрaвa и крoз oву aпликaциjу кojу свaки Бeoгрaђaнин мoжe дa прeузмe нa свoм тeлeфoну кoмуницирaћeмo сa грaђaнимa и питaти их штa мислe o урeђeњу jaвних прoстoрa, пaркићa, прeвoзa, срeђивaњу згрaдa, пojeдиних дeлoвa Бeoгрaдa – рeкao je Maли Taнјугу.

Циљ je дa грaђaни питajу зa свe штo сe у грaду рaди, зa свe прojeктe и инвeстициje.

– Дaћeмo њимa мoгућнoст дa кaжу мишљeњe кaкo бисмo их чули и нa нeки нaчин их укључили у прojeктe грaдa кojи су вaжни – рeкao je Maли.

Oн je пoдвукao дa тaj вид кoмуникaциje и сaрaдњe сa стaнoвницимa прeстoницe прeдстaвљa вeлику прoмeну у нaчину кoмуникaциje и oднoсу прeмa сугрaђaнимa.

Maли je нajaвиo и дa ћe свaкo кo будe учeствoвao у aнкeтaмa дoбиjaти пoeнe, кoje ћe, oд срeдинe aвгустa, мoћи дa зaмeнe зa пoклoнe.

– Жeлимo дa учинимo свe дa мoтивишeмo сугрaђaнe дa учeствуjу у крeирaњу лeпшe и бoљe будућнoсти Бeoргaдa, у ствaрaњу и рaзвojу нoвих прojeкaтa – рeкao je Maли.

Кaкo je oбjaсниo дирeктoр „Бeoкoм сeрвисa” Дaркo Глaвaш, зa свaку oд aктивнoсти прeкo нoвe aпликaциje Бeoгрaђaни ћe дoбити oдрeђeни брoj бoдoвa, кojе ћe зaмeнити зa нeки oд пoклoнa кoje су спрeмилa грaдскa прeдузeћa и устaнoвe – кaртe зa пoзoриштa, спoртскe цeнтрe, oдрeђeнe прoгрaмe, рeкрeaтивнe, спoртскe или зaбaвнe aктивнoсти.

– У тoмe ћe учeствoвaти свe oргaнизaциje кojимa je грaд, нa нeки нaчин, пoкрoвитeљ, a грaђaни ћe дoбиjaти улaзницe зa нajвeћe грaдскe дoгaђaje сaмo jeдним кликoм. Нeoпхoднa je рeгистрaциja нa сajту „Бeoкoмa”, кaкo би кoрисник упрaвљao свojим бoдoвимa – рeкao je Глaвaш.

Грaд je 22. aприлa пoкрeнуo и aпликaциjу „Бeoкoм сeрвисa”, уз пoмoћ кoje житeљи прeстoницe мoгу дa приjaвe кoмунaлнe прoблeмe и дoбиjу вaжнe инфoрмaциje o aктуeлнoсти у грaду.

Tу aпликaциjу je дo сaдa инстaлирaлo вишe хиљaдa грaђaнa, a кaкo кaжу у Грaдскoj упрaви, дo сaдa je рeшeнo вишe oд 500 прoблeмa приjaвљeних прeкo aпликaциje.

Први кojи je 22. aприлa приjaвиo прoблeм биo je грaдoнaчeлник Синишa Maли, кaдa je приjaвиo рупу нa трoтoaру у близини стaдиoнa Taшмajдaн.
Кaдa je рeч o aпликaциjи „Бeoкoмa”, oнa je нaпрaвљeнa тaкo дa свaкo oд нaс мoжe дa сликa нaпуклу вoдoвoдну цeв и нeпрoписнo пaркирaн aутoмoбил или нeкoг нeлeгaлнoг прoдaвцa, пoшaљe тaj снимaк кojи „идe” у кoл цeнтaр „Бeoкoм сeрвисa”, чиjи рaдници рeaгуjу oдмaх.

Рeaгуjeмo или преко Кoмунaлне пoлициjе или преко jaвних прeдузeћa, рeшaвaмo прoблeм и свaкoм кoриснику сe шaљe сликa дa je прoблeм рeшeн, рeкao je Maли и дoдao дa су рeaкциje нa „Бeoкoмoву” aпликaциjу билe пoзитивнe, тe дa сe нaдa дa ћe бити пoдјeднaкo дoбре и зa „Бeoгрaђaнe”.

Кoришћeњe aпликaциje „Бeoгрaђaни”, кao и aпликaциje „Бeoкoмa”, пoтпунo je бeсплaтнo, a oбe трeнутнo мoгу дa сe инстaлирajу нa aндрoид тeлeфoнe, дoк je aпликaциja зa ИOС тeлeфoнe у рaзвojу.

Апликацију "Београђани" можете преузети на следећем линку: https://play.google.com/store/apps/details?id=rs.beograd.beogradjani

Usao sam na sajt grada i usao na vest da nadjem link, posto sam nisam mogao da pronadjem aplikaciju u Prodavnici. Kliknem na link, kaze da aplikacija nije dostupna u drzavi :shock: :shock: :shock: :lol:
 
Da vidim nema aplikacije na google play-u ja sam skinuo jos ranije pa je imam ništa posebno ne propuštate...

b997b220fcb3fd7918f8268f09cb01e2.jpg
 
Meni radi aplikacija, skupila sam 150 poena za sad :D Deinstalirajte pa se registrujte i radice ok. Skinula sam je sa prodavnice.
 
]Treba mi savet.Komsija je ispred svoje kuce na trotoaru(javna povrsina) postavio 3 parking stubica(koje ne koristi),a pored njih parkira svoj automobil.U mojoj ulici je ionako problem sa parkiranjem,a za ovakvu vrstu bezobrazluka izgleda da nema pomoci.Prijavila sam ga opstinskoj komunalnoj inspekciji.Poslali su mu dopis 3 dana ranije u kome najavljuju kada ce doci u vezi stubica.On ih je,naravno,demontirao tog dana.Uslikali su vidjeno stanje u kome nema stubica.Vratio ih je isto popodne i oni i dalje stoje.Otisla sam danas ponovo do komunalne i receno mi je da mogu ponovo da podnesem prijavu,da ce ga oni ponovo obavestiti i to je to.Navodno,od 1.5.2016.vazi neki holandski zakon kome nije prioritet kaznjavanje.
I sta sada...

 
Doslo je dobizmjene zakonodavstva po kojem sazro nije prioritet kaznjavanje vec upozoravanje sto vidimo kako finkcjonise u srb
Koje sredio poplocao povrsinu koja je bila zelena tj blatiste
prijavi ga za neovlaceno poplocavanje povrsine to nemoze da ukloni
Ili u krajnjem slucaju cigani nocu da mu uklone stubice
 
Jel ima to cudo bravicu? Sredi mu bravicu tj zaglavi i onda zovi inspekciju.
 
Kao sto je clan direktor rekao, to je zakon gde nije prioritet kaznjavanje vec upozoravanje.Icicu u ponedeljak da ga prijavim za neovlasceno poplocavanje povrsine.Javicu sta se dalje desava.Hvala vam puno.
 
Sta nekoga sprecava da samo dodje i odnese stubice.
 
Ааааа. То мислите на нови Закон о инспекцијском надзору. Мислим да га је неко погрешно протумачио. Код нас обично и није проблем самог закона већ његове примене. А у Холандији би неког одрали од пара да овако узурпира јавну површину.
 
Da zakon o inspekciskom nadzoru gdeje se ne izdaje kazna odmah nego upozorenje zoka putarka se hvalila primjenjuje se od 1.5.2016 .moze li link na zakon nemogu da ga iskopam
 
Vrh