Šta je novo?

Prijave gradskim službama

Pre nekoliko dana sam pitao Beokom servis (preko Twitter-a) i Komunalnu policiju ko je dužan da prijavljuje probleme u Beogradu. Građani ili neko iz Grada. Kao primer sam uzeo oštećenje trotoara na šetalištu pored Dunava između SIV-a i Juge.



Od Beokoma odgovor nisam dobio, dok jesam od Komunalne. Sledi moje pismo, pa njihovo

Poštovani,

da li je u nadležnosti pripadnika Komunalne Policije da prijave uništene trotoare, rupe na kolovozima ili grafite na fasadama.

Ako nije, da li znate u čijoj je nadležnosti prijavljivanje tih stvari. Meni nije teško da prijavljujem takve stvari, ali postavlja se pitanje da li ja to treba da radim besplatno ako već postoji neka služba čiji bi to bio posao.

Evo jednog primera (u prilogu) koji tako stoji godinama. U pitanju je vrlo prometno šetalište pored Dunava (između ušća i hotela Jugoslavija). Ponavljam da je ovakva situacija godinama. Ko je bio dužan da ovo prijavi?

Sa poštovanjem

Dušan Popović

Поштовани господине Поповић,

захваљујемо што сте Вашим поднеском, примљеним у Комуналној полицији путем електронске поште дана 08.08.2016.године, указали на проблем настао на шеталишту поред Дунава, између Ушћа и хотела Југославија. Ваша пријава је прослеђена Секретаријату за инспекцијске послове, као надлежном органу за вођење и доношење решења у управном поступку када се утврди повреда прописа.

С поштовањем,

Комунална полиција
 
Postavio sam upit Beokom-u u vezi postavljanja javne rasvete na pešačkoj stazi na Karaburmi, a oni mi odgovorili da moram da se obratim pisanim putem Sekretarijatu za energetiku, ja pošaljem mail pre 2 dana, a odgovora nema, nije valjda da "pisanim putem" znači da odem tamo i popunim zahtev ili da im šaljem pismo??? :roll: :roll: :shock: :bash:
 
Aha zavisi ako trazis novu rasvjetu ili popravku vec postojece ako je popravka vozaju te
 
Маре царе, имам једну молбу за тебе. Молим те сликај и пријави оно изливање септичке јаме код Слап пумпе у Лештанима или само сликај па ми дај слике да пријавим ја. Како је кренуло да се игнорише биће као она код плавог Ројала која се изливала низ пут две године без икакве реакције надлежних и грађана. Ја или пролазим касно увече колима или преко дана бусом, а баш ми се не излази да сликам па да чекам 303 45 минута.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Rado bih da sam blizu. Ja sam sa druge strane brda, na drugom brdu. :mrgreen: Sad kako imam pauzu retko kad idem autobusom, ali kad idem mahom odem na 309. Mada mislim da ti nije potrebna slika, sas cu ja da tvitnem Beokomu slucaj, pretpostavljam da uzasno smrdi pa cu i to da dodam.
Inace, tvitnuo sam prijavu Beokomu za stajalista i poslao mejl Direkciji, odgovor je juce stigao preko Beokoma, Direkcija i dalje cuti.

EDIT
Vec stigao odgovor, prosledjeno opstinskoj komunalnoj inspekciji.
 
Смрди као и свака септичка, ја искрено никад ништа нисам пријављивао без фотографије па сам пп навици мислио да треба и за ово :D Одлично, хвала :D

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Da li se ovo može prijaviti? Nova zgrada, presvučen trotoar a nisu spustili ivičnjak pa ako idete bajsom ili gurate kolica.

49d7551ab61f273ec617e2018672080b.jpg
 
Mislim da nije po propisu prijavi pa da vidimo sta ce da odgovore
Cesto i kad rade rekonstrukiciju nespuste ivicnjak
 
Daj adresu pa u ponedeljak.

Danas sam im već zadao dovoljno glavobolja (i Kurir i Blic pisali) a i ne rade do ponedeljka.

TT
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=401525#p401525:2wowoaf0 je napisao(la):
Nepopravljivi optimista » Sub Avg 20, 2016 4:17 pm[/url]":2wowoaf0]Da li se ovo može prijaviti? Nova zgrada, presvučen trotoar a nisu spustili ivičnjak pa ako idete bajsom ili gurate kolica.

Bajs se ne vozi po trotoaru svakako vec po ulici koja je na slici sa leve strane, sto zbog pesaka sto zbog tih istih kolica koje pominjes.
 
Tačno, ali može dečiji bicikl.

Ovo se vodi kao spušteni ivčnjak, ali ja sam uveren da asfalt mora da ide do kose ivice.

Inače, apsolutno neudoban tip ivičnjaka za bicikl.
 
Ako se voda sliva ka tom ivičnjaku, onda se ostavlja 2-3cm zazora da odvede vodu levo ili desno do slivnika. Ako je slivnik na suprotnoj strani ulice, onda moze asfalt do ivice kosine.
 
Mora da se radi po propisu bic staza je sa suprotne strane ulice ako ce da cjepidlacimo
 
Kome prijaviti neradnike i nesposobnjakoviće iz BeogradPuta? Prošle zime u Nemanjinoj kod bolnice Sveti Sava pojavilo se ulegnuće na trotoaru koje stalno povećava i potonuo je deo ploča. Podneto dosta prijava, ali oni se prave blesavi već godinu dana. Valjda čekaju da neko padne i polomi nogu

 
Mislim da bi prava adresa bila Sekretarijat za inspekcije poslove. U prijavi bi trebalo napisati kada su podnošene prijave Beograd putu.

Međutim, pitanje je šta bi se dobilo time. Ovo bi bilo popravljeno, ali niko ne bi bio kažnjen za svoj nerad jer svi su oni na državnoj sisi i zabole ih ona stvar da se malo više potrude.

Ono što mene (i ne samo mene) nervira je što se skoro sve svodi na prijave običnih građana. Eto posla sa Komunalce.

Evo sa sajta http://www.beograd.rs/lat/gradska-vlast ... -policija/

POSLOVI KOMUNALNE POLICIJE

Komunalnu policiju je osnovao Grad Beograd kao unutrašnju organizacionu jedininicu u sastavu jedinstvenog organa Gradske uprave Grada Beograda.

1. Održavanje komunalnog i drugog zakonom uređenog reda od značaja za komunalnu delatnost;
2. Vršenje kontrole nad primenom zakonom i drugih propisa i opštih akata iz oblasti komunalne i drugih delatnosti iz nadležnosti Grada;
3. Ostvarivanje nadzora u javnom gradskom, prigradskom i drugom lokalnom saobraćaju, u skladu sa zakonom i propisima grada;
4. Zaštita životne sredine, kulturnih dobara, lokalnih puteva, ulica i drugih javnih objekata od značaja grada;
5. Podrška sprovođenju propisa kojima se obezbeđuje nesmetano odvijanje života u gradu, očuvanje gradskih dobara i izvršavanje drugih zadataka iz nadležnosti grada.

Znači, njihova je obaveza da sve što vide prijave i provere da li je nešto urađeno po toj prijavi. (barem ja to tako tumačim).
 
Prijavio sam preko tvitera, javljam odgovor, tj. kada proslede. Verujem da ce ovo srediti ubrzo.

EDIT
Heh Dejane, vec si prijavio tamo. :mrgreen: Mislim da ne moras da brines, sredice to.
 
Otvorih tviter zbog ovih prijava i za sad su mi odgovorili na sve poruke, doduse nista nije popravljeno :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=401713#p401713:2bpu2xry je napisao(la):
marrecar » 22 Avg 2016, 17:55[/url]":2bpu2xry]Prijavio sam preko tvitera, javljam odgovor, tj. kada proslede. Verujem da ce ovo srediti ubrzo.

EDIT
Heh Dejane, vec si prijavio tamo. :mrgreen: Mislim da ne moras da brines, sredice to.
Ma prijavio sam im već dva-tri puta pa ništa. I drugi su prijavljivali isto.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=401717#p401717:33tzsit8 je napisao(la):
11030 » 22 Avg 2016, 18:42[/url]":33tzsit8]Otvorih tviter zbog ovih prijava i za sad su mi odgovorili na sve poruke, doduse nista nije popravljeno :D
Polako daj im malo vremena, sačekaj da prođe par meseci. Tako funkcionišu naše gradske službe. :D
 
Prijavi se komunalnoji inspekciji ako neurade nista onda se oni prijave upravnoj inspekciji
 
Dejan011":ym2u2wqe je napisao(la):
Ma prijavio sam im već dva-tri puta pa ništa. I drugi su prijavljivali isto.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=401717#p401717:ym2u2wqe je napisao(la):
11030 » 22 Aug 2016 05:42 pm[/url]":ym2u2wqe]Otvorih tviter zbog ovih prijava i za sad su mi odgovorili na sve poruke, doduse nista nije popravljeno :D
Mene izgleda vole vise nego vas dvojicu :lol: Sve sto sam do sada prijavio je popravljeno. Desilo mi se da su odmah sutradan sredili ono sto sam prijavio, doduse to je bilo pre izbora, ali i posle njih su sve poslusali i popravili.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=401702#p401702:1lgu3z9d je napisao(la):
Dejan011 » 22 Авг 2016 03:00 pm[/url]":1lgu3z9d]Kome prijaviti neradnike i nesposobnjakoviće iz BeogradPuta? Prošle zime u Nemanjinoj kod bolnice Sveti Sava pojavilo se ulegnuće na trotoaru koje stalno povećava i potonuo je deo ploča. Podneto dosta prijava, ali oni se prave blesavi već godinu dana. Valjda čekaju da neko padne i polomi nogu
Београд пут није надлежан за тротоаре
 
Vrh