Šta je novo?

Prijave gradskim službama

Imas call centar beokoma

Послато са Redmi Note 3 уз помоћ Тапатока
 
Upoređivao sam dve prijave prošle nedelje: moju direktnu i nečiju preko Tvitera.

Moja direktna je trajala 45 dana.

Preko Tvitera: izašli posle 24h.

TT
 
Ja prijavih preko aplikacije, sajta beograd puta i gradske opstine pa mozda neko odgovori, mozda cu i na twitter ako ne bude nista :D
 
20. maja je moja prijava o rasklimatanim spravama prosleđena Zelenilu i naravno da nisu popravili.

Juče sam poslao malo dramatičnu (ali istinitu) prijavu (koja je prosleđena Zelenilu) jer je sprava pukla pri vrhu (a deca baš dosta koriste te merdevine koje prelaze kao majmunčići)


 
Drugar i ja smo jednom zvali Elektrodistribuciju da prijavimo da ne radi (preko godinu dana) jedna bandera unutar Bloka 29 zbog koje smo igrali fudbalicu u mraku. Čovek nas je lepo saslušao, zapisao sve što smo mu rekli i bandera je posle dve nedelje (možda i manje) zasijala punim sjajem. 8) 8) 8)
 
Men' bilo super kad sam pre oko godinu dana zvala da prijavim da je dan, a ne noć, a da rasveta još uvek radi, jer se nije gasila 3 dana (nebitno vreme i mesto jer su sredili, odgovor je vrh :) ), a teta mi rekla da ne može da se prijavi ako radi rasveta, nego samo ako ne radi :) Ja pitala a što se troši struja nema veze, pa je onda teta besno rekla: " Dobro 'ajde, dajte lokaciju." Isključili su posle sat vremena...

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
20160610_184654.jpg


pored prijava ovo stoji ovako skoro godinu dana obicno bi samo poprvili stubice pocupane ali ne i kaldrmu rupa je sve veca i veca :bash:
neko redvono cupa stubice da bi ulazio u knez biblioteka grada ima kamere ali to izgleda nevrijedi
TVITNITE ljudi ovoj bg put neradnickoj bagri plus kom inspekcije :bash:
 
Tvitnuo sam, pa sad valjda ce videti posto je kasno. Verovatno ce proslediti prijavu, pa ako neko bude u prolazu neka javi da li je sanirano, pa ako nije da nastavimo da ganjamo.
 
Pustio sam mail gradskom zelenilu vezano za nekosenje trave na Dunavskom Keju i na kolicinu osusenog drveca koje su zasadili prosle godine,a koje stoji vec godinu dana golo,a niti da ga iseku,niti da zasade novo...Pre 2 dana je za vreme nevremena jedno trulo drvo na parkingu palo nekome na kola.Nega su isekli i sklonili po prijavi...ali je pitanje kad ce sledeci put opet isto da se desi jer su ostala ostavili.

Na keju na kome su prosle godine zasadili ruzicnjak te ruze ne mogu da se vide od kolicine korova,smeca i divljih ruza koje rastu kao lude pored...

Mislim,koja je poenta bila sadjenja ruzicnjaka ako ne mozes da vodis racuna o tome???Onda je trebalo ostaviti samo travu i pokositi...lakse je lenjima za odrzavanje.

O tome da oko zgrada i parkinga nisu kosili od Aprila pred same izbore ne treba trositi reci,vec samo slikati...korov je zahvatio skoro sve.









Ne treba napomenuti da mi na mail nisu ni odgovorili.
 
Samo preko inspekcije ili novina blok 19 su dosli da pokose kad je izasao clanak u blicu
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=392842#p392842:fm2nfqu2 je napisao(la):
marrecar » 19 Jun 2016 12:18 am[/url]":fm2nfqu2]Tvitnuo sam, pa sad valjda ce videti posto je kasno. Verovatno ce proslediti prijavu, pa ako neko bude u prolazu neka javi da li je sanirano, pa ako nije da nastavimo da ganjamo.
Prijava je prosledjena Sekretarijatu za saobracaj i JKP Beograd put. Pa sad cekamo, verujem da ce stici odgovor za dve nedelje.
 
Ok hvala izgleda da cu i ja morati da se tviterizujem samo radi prijava lijenstine jedne
 
20160622_151212.jpg


trebalo im je za iscrtvanje pjesckih skoro 8 mjeseci od rijesnja dok nisu uradili i ponovo nisu iscrtali sva 4 genjalci
 
MIRIJEVSKA RUPA Niko da je zakrpi ni posle godinu dana
Blic | 23. 06. 2016 - 13:27h
| Komentara: 9

Stanari Dolačke ulice u Mirijevu tvrde da rupa na kolovozu ispred njihovih zgrada stoji već duže od godinu dana, a da nadležni, uprkos silnim molbama i apelima, ne reaguju

19ab870b43ad8a641063c0d3ac2d4d87.jpeg


Sramota je da niko ne dođe makar da popravi rupe i neravnine u asfaltu. Ovaj mini krater je postao neka vrsta ležećeg policajca - tvrdi čitalac “Blica”.

Žitelji ovog dela Mirijeva tvrde da nemaju ni trotoar, te da su prinuđeni da prate decu do škole kako ih neki auto ne bi zakačio

http://www.blic.rs/vesti/beograd/mirije ... na/x3yxe7b
 
Postovani korisnici,

ovog veoma informativnog i korisnog foruma, molim za pomoc. Ne znam da li je neko bio u prilici da koristi Klinicki centar Srbije, odnosno da pokusa da se parkira unutar kruga ove tercijarne zdravstvene ustanove u toku radnog vremena. Oni koje je muka naterala da nekog svog bliznjeg treba da odvedu na pregled susrecu se sa neverovatnom situacijom kada je u pitanju pokusaj parkiranja. Automobili su parkirani bukvalno svuda, na obelezenim parking mkestima (na nekoliko mesta u krugu KCS-a postoje obelezena parking mesta van zone), na trotoarima, na kolovozu, na heliodromu, na zelenim povrsinama, u svakom, ali bas svakom budzaku. Sticajem okolnosti, proteklih meseci nekoliko puta mesecno dovozila sam tesko bolesnu i skoro nepokretnu rodjaku u Dnevnu bolnicu Instituta za plucne bolesti i tuberkulozu. Jedini nacin da uspem da je odvedem na terapiju bio je da autom pridjem ulazu u Dnevnu bolnicu koje se nalazi na boku zgrade (dakle nije u pitanju glavni ulaz u Institut) a kako bih joj omogucila izbegavanje stepenista koje ne moze da savlada i sto krace hodanje. Taj prostor kojim se pristupa tom bocnom ulazu lici na dvoriste zgrade ali nije ogradjen i uvek je pretrpan automobilima koji su parkirani bez reda. Pretpostavljam da su u pitanju kako automobili zaposlenih u ovoj ustanovi tako i korisnika poput mene. Medjutim, juce me je docekala izmenjena situacija - na ulaz u taj prostor postavljena je rampa koja mi je onemogucila da se automobilom priblizim ulazu u Dnevnu bolnicu. Na taj nacin je to tzv.dvoriste postalo "privatni" parking, pretpostavljam za zaposlene. Imala sam prilike da vidim kruzeci po krugu KCS-a, u bezuspesnim pokusajima parkiranja, jos nekoliko ovakvih "privatnih " parking prostora. S moje tacke gledista postavljanje rampi unutar kruga Klinickog centra, predstavlja uzurpiranje javnog prostora. Interesuje me kojoj inspekciji je najbolje da se obratim kako bih ustanovila na osnovu cega je odluceno i dozvoljeno da se "privatizuje" deo prostora i time onemoguci dostupnost ove zdravstvene ustanove. Napominjem, da nisu iscrtana parking mesta tako da pretpostavljam da ne postoji ni odluka Gradskog sekretarijata za saobracaj. Da li je primerenije komunalnoj inspekciji ili Sekretarijatu za inspekcijske poslove?Ili na obe adrese?

Unapred hvala na pomoci
 
Najbolje je da se uz prijavu to objavi u novinama jer je, na žalost, to najbrži način da se to reši nekako.

Poslato sa telefona
 
Hvala na savetima i brzom reagovanju. Gledacu da to realizujem tokom iduce nedelje...mozda cak otvorim i Twitter nalog. Za mene je prosto zapanjujuce da i pored toliko velikog protoka korisnika kroz Klinicki centar i vise nego velikih muka sa problemom parkiranja koje trpe kako korisnici tako i zaposleni (imala sam priliku da vidim kako doktor koji nije uspeo da se parkira van zone mora tokom radnog vremena da izlazi i preparkirava auto) do sada nisam imala priliku da procitam ili cujem da se neko ozbiljnije bavio ovim problemom. Pretpostavljam da on postaje intrigantan tek ukoliko je neko primoran da u KCS dolazi dovoljno cesto. Jasno mi je takodje i da je problem obezbediti parking mesta za zaposlene ali takodje nisam videla da negde postoji tabla sa oznakom "rezervisano za zaposlene u KCS" , vec samo postavljene rampe najcesce i bez iscrtanih parking mesta. Koliko mi je poznato, osnivac Klinickog centra je republika te pretpostavljam da tu ne moze da se radi o privatnoj svojini i da za postavljanje rampi mora da postoji nekakva dozvola, jer u suprotnom je u pitanju samovolja zaposlenih ili mozda cak i direktora ove ustanove.
 
soperka":27bcr9vo je napisao(la):
Hvala na savetima i brzom reagovanju. Gledacu da to realizujem tokom iduce nedelje...mozda cak otvorim i Twitter nalog. Za mene je prosto zapanjujuce da i pored toliko velikog protoka korisnika kroz Klinicki centar i vise nego velikih muka sa problemom parkiranja koje trpe kako korisnici tako i zaposleni (imala sam priliku da vidim kako doktor koji nije uspeo da se parkira van zone mora tokom radnog vremena da izlazi i preparkirava auto) do sada nisam imala priliku da procitam ili cujem da se neko ozbiljnije bavio ovim problemom. Pretpostavljam da on postaje intrigantan tek ukoliko je neko primoran da u KCS dolazi dovoljno cesto. Jasno mi je takodje i da je problem obezbediti parking mesta za zaposlene ali takodje nisam videla da negde postoji tabla sa oznakom "rezervisano za zaposlene u KCS" , vec samo postavljene rampe najcesce i bez iscrtanih parking mesta. Koliko mi je poznato, osnivac Klinickog centra je republika te pretpostavljam da tu ne moze da se radi o privatnoj svojini i da za postavljanje rampi mora da postoji nekakva dozvola, jer u suprotnom je u pitanju samovolja zaposlenih ili mozda cak i direktora ove ustanove.
Jedan odbornik GO Savski venac je uložio ogroman trud da se reši problem parkiranja u krugu KCS.

Problem je, kao i obično, sukob nadležnosti i planova kao i guzobolja upravljača.

Možemo da pokrenemo široku akciju na ovu inicijativu, uz medijsku podršku, ja sam za.

Trebalo bi obezbediti kvalitetne fotografije i predloge za rešenje.

Njegov predlog je bila izgradnja fast-parkinga.

TT
 
Guzobolja je majka svih problema. I nedostatak pravih rukovodioca.
Meni je besmisleno da dobar lekar bude direktor jer time gubimo lekara, a dobijamo nestručnog rukovodioca.

Poslato sa telefona
 
Fast park je tamo odavno potreban od kad su dugli rampu pojavilo se mnogo malih rampi
 
Ne znam koliki su ti mini parkinzi sa rampama, ali svuda postaviti montažne fast parkove na sprat. Pola mesta neka ostane ustanovama a druga polovina da se naplaćuje.

Postoje rešenja, ali nema volje da se to reši.

Ista situacija je i na KBC Bežanijska kosa. Doduše tamo nema rampi, ali sve je prepopunjeno u krugu bolnice.
 
Vrh