Šta je novo?

Prijave gradskim službama

Astrodule,zakon predvidja da se subjekt obavesti najmanje 3 dana ranije o inspekcijskom nadzoru.Ovaj sto je postavio stubice ih je lepo skinuo dan pre nego sto su dosli.Inspekcija je uslikala vidjeno stanje bez stubica.Drugim recima, nema zasto da ga kazne.Mogu ponovo da ga prijavim,a postupak ce biti isti kao prvi put.
 
Prijavi ga za poplocavanje povrsine bez dozvole to nece moci da ukloni st***
 
Ало бре људи, какво бре обавештавање. Прочитајте претпоследњи став чл. 17. Закона.
Закон је писан за све могуће инспекције и различито се примењује. Значи пријавимо например буку и стално гласну музику из неког кафића у стамбеној згради а онда испектор пре изласка у контролу прво обавести газду кад ће доћи у контролу и наравно тад и неће бити музике. Кажем ја лоше читају и примењују закон. Ваљда су овакви прекршаји комунални ред, јавни интерес и све друго побројано у том ставу. Изађу, сазнају ко је учинио то и то и удри по џепу, скидај одмах ланце и катанце, гаси музику, склањај возило' уклони шут и слично. Немој да нас замлаћују.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=399325#p399325:13qx36eb je napisao(la):
Mistic river » 30 Jul 2016, 12:00[/url]":13qx36eb]Astrodule,zakon predvidja da se subjekt obavesti najmanje 3 dana ranije o inspekcijskom nadzoru.Ovaj sto je postavio stubice ih je lepo skinuo dan pre nego sto su dosli.Inspekcija je uslikala vidjeno stanje bez stubica.Drugim recima, nema zasto da ga kazne.Mogu ponovo da ga prijavim,a postupak ce biti isti kao prvi put.
Ako je skinuo stubiće pre dolaska inspekcije to znači da se relativno lako mogu demontirati. Prouči kako su montirani stubići pa odradi posao u sred noći i pazi da te niko ne vidi.
 
Jao,ljudi....Pa,ja sam zensko.Gde ja da demontiram stubice...Prijavicu ga u ponedeljak za poplocavanje javne povrsine,pa cemo videti sta dalje.
 
Imam jedno pitanje, da li neko koristi aplikaciju Beokom servisa i da li vam radi aplikacija. Vec par dana pokusavam da se registrujem i konacno sam uspeo, medjutim sada kad uslikam nece da prihvati problem, ma sta uradio.
Kakva su vasa iskustva, hocu da prijavim dve bandere, kod jedne sijalica ne radi, drugu su odsekli.
 
Meni ta aplikacija nije odgovarala najviše zbog toga što se ne mogu koristiti slike iz galerije, nego mora da se uslika slika istog trenutka kada se šalje prijava.

Twitter prijave su najbolje zato što je sve javno i svako može da vidi tvoju prijavu.
 
Twitter ne koristim. Kako najbolje preko toga da prijavim? Mozda par saveta...?
 
Napraviš nalog. Isto ti vremena oduzima kao i pravljenje naloga za aplikaciju. Posmatraj Twitter kao aplikaciju za prijavu problema. Instaliraš na mobilni, zapratiš @prijavi_problem, @SaobrKamera i slične ...

Pri prijavi uneseš adresu i sliku (slika nije obavezna) i pokušaš u 160 karaktera ubaciš i adresu i problem (gramatika nije bitna)
 
pa ovo je strašno. Izađu znači na teren, naravno onim lepim belim klimatizovanim vozilima, uslikaju, napišu beleškicu i proslede ko prijavu. Pa to radimo i mi ali nas niko za to ne plaća. A ko onda treba da uspostavlja narušen komunalni red (ulična prodaja, ispisivanje grafita, šetanje pasa bez povoca, buka , odlaganje šuta i smeća i sl.) Verovatno sve onda uvale inspekcijama. E da, tabletima slikaju nepropisno parkirana vozila. Baš težak posao-
 
Ne.
Problem opisan na blogu je da ne rade samostalne prijave. Da rade - mi građani ne bi imali šta da prijavljujemo jer bi oni to već uradili.

Oni samo prosleđuju prijave koje dobiju od nas, građana, iako su stalno na terenu.

Zato imamo paradoks da, recimo, Beograd put poziva građane da prijave udarne rupe iako su komunalni policajci mogli to sa terena da prijave.

Ovo što slikaju vozila je u njihovoj nadležnosti isključivo ukoliko je vozilo na površini koje nije javna saobraćajna površina.

U tom slučaju se mora poštovati ZoBS koji nadležnost i OSL propisuje u članu 2.

Komunalna policija nije ovlašćena za saobraćajne prekršaje.

TT
 
Ma komunalcu sam uzivo rekao da projavi rupu u bka gledamo jena nekih par metara on odgovara i vi gradjani treba da se angazujete znate postoji beokomservis
Reko prijavljeno i njima i komunalnoj indpekciji sad ocu da vi napravite prijavu pa znate ovo ono st*** nebucena placena da neradi nista osim da se pogresno parkira
 
@saobracajna kamera mislim da nisi u pravu. I komunalna policija i inspekcija mogu da kažnjavaju na svim površinama . To im je omogućeno čl. 23 Odluke o komunalnom redu i Odlukom o javnim parkiralištima. Tako mi je objašnjeno a tako i piše (trotoari, prilazi, saobraćajna traka, interna saobraćajnica, parking......... Jedino ne znam kako ko tumači šta je javna saobraćajna površina. Ne znam da li je to u skladu sa Zakonom o bezbednosti saobraćaja na putevima ali je tako. Treba para svima
 
Odluka (grada, lokalne samouprave) ima niži pravni rang od zakona.
Sama Odluka u tom članu nije u skladu sa zakonom. U toku je razmatranje mog predloga da gradski Zaštitnik građana napravi preporuku za izmenu Odluke ili da podnese predlog za ocenu zakonitosti i ustavnosti pred Ustavnim sudom.

To, inače, nije moje laičko tumačenje već svih pravnika sa kojima sam razgovarao.

Beokom odbija prijave nepropisno parkiranih automobila na kolovozu upravo zato.

To što "treba para svima" ne može da znači da može i sme nezakonito da se kažnjava.

Komunalna policija, u najboljem slučaju, može da pozove saobraćajnu policiju da dođu na lice mesta (što ovi ne rade) pa da oni pišu šta treba.

TT
 
potpuno se slažem sa tobom vezano za rangiranje propisa i nezakonito kažnjavanje ali dok se utvrdi šta je starije jaje ili koka bojim se da će proći još dosta vremena. Sve inspekcije i policija redovno kažnjavaju prema postojećim odlukama jer im je dato ovlašćenje a da li je to u skladu sa zakonom to bi neko od oštećenih morao da pokrene pred ustavnim sudom. Što se tiče Beokoma to je samo servisni centar koji prosleđuje prijave a ne organ koji odlučuje o nadležnostima i postupa po prijavama. I njima je teško da utvrde ko je zašta nadležan . .
 
Meni se i komunalna policija čini kao neki servisni centar.

Rade samo ono što im se kaže (bus plus, oko pijaca, ponekad pišu kazne za nepropisno parkiranje), a sami da prijave neke stvari koje su svuda oko nas - teško.
 
Tako je. Oni prazni odgovori kojima zaobilaze tu istinu su sramotni.

Kada se samo setim kako sam naivno verovao da će raditi svoj posao kada su najaviil formiranje iste.
 
Samo da ispoštuju odredbe ODLUKE O KOMUNALNOJ POLICIJI i biće dovoljno
Član 8
Poslovi komunalne policije obavljaju se organizovanim prisustvom komunalnih policajaca na mestima održavanja reda,…….a ne vozikanjem i sedenjem u kafićima.
Čl. 6 Poslovi komunalne policije su
1) neposredno održavanje komunalnog i drugog zakonom uređenog reda od značaja za komunalnu delatnost, NA MESTU ODRŽAVANJA REDA, SPREČAVANJEM NARUŠAVANJA ODNOSNO USPOSTAVLJENJEM NARUŠENOG KOMUNALNOG REDA a naročito:
...........
 
Ma komunalcu sam uzivo rekao da projavi rupu u bka gledamo jena nekih par metara on odgovara i vi gradjani treba da se angazujete znate postoji beokomservis

Smradina. Ne znaju oni ni kako se zovu ni sta znaci nadleznost, a kamo li sta treba da rade. Na njegovom mestu ne bih bas prizivala gradjansku aktivnost, nije njima u korist. Koji su to kriminalci i olosi, pola njih je za zatvor a ne za sluzbu.
 
Vrh