Šta je novo?

Prijave gradskim službama

pardon. Nisu više služba sad su sekretarijat za poslove odbrane, vanrednih situacija, komunikacije i koordinaciju odnosa sa građanima, a onaj Darko Glavaš sekretar. A čini mi se da su ga do juče oslovljavali stalno kao direktora Beokoma što mi je bilo čudno jer u gradskoj upravi nema direktora.
 
Нисам то ни рекао, у сваком случају нису урадили свој посао јер ме нису звали, а ни послали мејл у вези пријава као што су пре радили.
 
Na koji broj telefona mogu da prijavim ovo? Problem je sto deca ovo otvaraju i gase ulicno osvetljenje,nije problem sto je mrak nego sto ce neko da pogine...

f4e4aebe2fbf91aa8deca96dc6e5ae9b.jpg

55c5179a8fadbb205c6ef5b440adc251.jpg

0ad2e30964f43e2a4893ab3d3278fc3e.jpg


Lokacija je sledeca: Kada se iz Jurija Gagarina skrene levo u Agostina Neta pa na drugoj ulicici desno ka parkingu bloka 70a Hvala na odgovoru


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
pa ako su to elektroinstalacije za ulično osvetljenje onda JKP "Javno osvetljenje" 4405-100
 
Prijavio sam na 0692024000 sve pohvale za ljubaznu sluzbeni u koja je sve saslusala a pogotovo za ekipu koja je stigla u roku od 20 minuta,ukljucila osvetljenje i zakljucala ormaric :D moguce da je neko prijavio pre mene sve mi je ovo izgledalo previse brzo :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav svima. Trebao bi mi savet ukoliko neko ima slično iskustvo. Živim u kući, a problem je vezan za parkiranje ispred same ograde. Naime, prilikom izgradnje nekoliko nas u nizu koji smo na svoju štetu i sa namerom povukli ogradu unutar placa kako bismo imali širu ulicu i mogućnost da se nesmetano parkiramo ispred. Na taj način je ulica u mom delu široka 8 metara što se retko gde može videti u naseljima po Beogradu. U mom slučaju uvukao sam ogradu u svoj plac skoro 2 metra širine i blizu 20 metara dužine. Iskreno retko kad parkiram auto na ulici, jer imam parking mesta u dvorištu, ali su mi ta parking mesta neophodna kada mi neko dolazi u posetu. Sa druge strane komšije koje nisu napravile taj isti prostor sada parkiraju ispred moje ograde, jer ukoliko bi parkirali ispred svojih kuća ulica bi bila praktično zatvorena za prolaz :) Na sve to doživeo sam nekoliko situacija gde sam morao da se objašnjavam sa pojedinim bahatim komšijama zašto nije u redu da tu parkiraju i u njihovom očima sam ja id*** koji njih maltretira. Nažalost u očima zakona koliko sam shvatio taj prostor sam ja prepustio i to je sada ulica, javno dobro i ja nemam pravo na taj prostor! na svoji ruku sam postavio "žabe" kako bih rešio problem, ali je sada neko to prijavio i komunalni inspektor je dao nalog da se uklone što sam u obavezi da uradim. Da li neko zna može li se nekako legalno napraviti rešenje, a da to ne podrazumeva da postavljam novu ogradu na mestu dokle mi po knjigama pripada i koja je najbolja adresa za odgovor na moje pitanje?

Послато са E6653 уз помоћ Тапатока
 
Ne verujem da je to "javno dobro". Ja bih stavio žabe ili stubiće sa ključem po ivici tvog placa (kako je upisan u katastru) i niko to ne bi smeo da ukloni.

ps: svaka čast tebi i komšijama koji te uvukli ogradu i napravili širu ulicu (tj. trotoar)
 
Znači nije u redu da tu parkiraju bahate komšije a u redu je da parkiraju tvoji ne bahati posetioci. Razmisli malo...
 
Pravno, tu su samo dva rešenja. Ili je parkiranje dozvoljeno svima ili nikome. Muka mi je od tih likova koji sebi daju za pravo da određuju ko i gde može da parkira na javnoj površini. Zato mu je inspekcija i naložila da ukloni te barijere.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=434736#p434736:5gka1kos je napisao(la):
Micko157 » 20 Feb 2017 09:35 pm[/url]":5gka1kos]Pravno, tu su samo dva rešenja. Ili je parkiranje dozvoljeno svima ili nikome. Muka mi je od tih likova koji sebi daju za pravo da određuju ko i gde može da parkira na javnoj površini. Zato mu je inspekcija i naložila da ukloni te barijere.
Lepo je covek napisao da je u pitanju njegov plac, dakle privatan posed, a ne javna povrsina. Da li ce ga ograditi, kako ce ga ograditi, kome ce dozvoliti da se tu parkira, to je sve iskljucivo njegova odluka jer je i zemljiste njegovo.
 
Micko157":10dbr33r je napisao(la):
Pravno, tu su samo dva rešenja. Ili je parkiranje dozvoljeno svima ili nikome. Muka mi je od tih likova koji sebi daju za pravo da određuju ko i gde može da parkira na javnoj površini. Zato mu je inspekcija i naložila da ukloni te barijere.
Prijatelju muka ti ili ne, ali svako na svojoj parceli ima pravo da odredjuje ko sme a ko ne da parkira.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Инспектор не познаје терен очигледно. Уколико си жабице ставио на својој катастарској парцели, не могу ти ништа, а ако добијеш казну слободно тужи општину, добијаш глат.
 
Ako je to privatna površina onda treba da traži da mu postave znak da je dozvoljeno parkiranje samo njemu. Ali problem nije u znaku već u tome što mnogi smatraju da ista pravila ne važe za sve. Sam je rekao da mu ne smeta parkiranje njegovih več drugih. Neko ko prvi put zalazi tamo treba da gleda u pasulj da li je to privatni prostor ili javni. Siguran sam da svi vi što tako zdušno branite privatan posed ne biste tako razmišljali da vam neko iskoči iza ograde i napada vas što ste mu tu parkirali.
 
Da, sve zavisi od vlasnika parcele. Ako je tvoj ne mogu ti ništa. Naš narod nikako da shvati da ako nešto nema ogradu ne znači da se radi o javnom prostoru. :)
 
Napisi zalbu komunalnom inspektoru i prilozi izvod iz katastra granice parcele uz preklapanje katastra i ulice
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=434749#p434749:uivozcqn je napisao(la):
Micko157 » 20 Феб 2017 10:21 pm[/url]":uivozcqn]Ako je to privatna površina onda treba da traži da mu postave znak da je dozvoljeno parkiranje samo njemu. Ali problem nije u znaku već u tome što mnogi smatraju da ista pravila ne važe za sve. Sam je rekao da mu ne smeta parkiranje njegovih več drugih. Neko ko prvi put zalazi tamo treba da gleda u pasulj da li je to privatni prostor ili javni. Siguran sam da svi vi što tako zdušno branite privatan posed ne biste tako razmišljali da vam neko iskoči iza ograde i napada vas što ste mu tu parkirali.
Претерујеш. Човек написа да га нервира константно паркирање комшија који су били довољно алави да не помере и сами ограду пар метара као да ће да умру од глади због тога. Ако се неко од комшија повремено паркира, верујем да то човеку није проблем, али ако се неко константно паркира, то је безобразлук.
Па овај човек плаћа порез на те квадрате које је бесплатно уступио улици.

Имам ја у Гроцкој случај човека који је поставио самоиницијативно стубиће на ЈАВНОЈ површини дуж целог свог дворишта како би спречио гамад да се паркирају и праве блато. Човек после посадио траву, живу ограду, цвеће и дрворед о свом трошку. И сад је једини у улици који има уређен простор испред дворишта. Остали имају блато које се разноси по насељу. А ко је паркирао испред његовог дворишта и због кога је поставио стубове? Па због комшија који сви редом имају гараже и дворишне паркинге али паркирају на јавној зеленој површини редовно. Тај је илегално ставио те стубове и у праву је. Кад неће општина да заштити јавну површину, треба узети ствари у своје руке. Има разних ситуација.
 
zanima me šta piše u tom nalogu komunalnog inspektora. Sa koje površine da se uklone žabe. Ako je to površina tvog placa tebi onda napišeš žalbu i to je to.
 
Ljudi stvarno ne razumem negativne komentare.... Uopšte nisam konfliktna osoba samo želim U OKVIRU ZAKONA ono što je moje. Šta je tu nejasno? Lepo sam tražio savet, ali mi se čini da niko od Vas nije imao baš ovakav slučaj. Hvala ljudima koji su dali dobronamerne savete. Svakako ću otići da proverim u sekretarijatu za saobraćaj ili gde me budu uputili pa cu javiti šta sam uspeo da uradim. Koliko znam za sada izgleda da je zakonski jedina mogućnost da napravim nešto poput druge ograde koja će biti u okviru moje parcele.

Послато са E6653 уз помоћ Тапатока
 
Alexander75 wrote:...Pozdrav svima. Trebao bi mi savet ukoliko neko ima slično iskustvo...

Naj jednostavnije je da rešiš problem sa sa 2 sadnice pri čoškovima
jer imaš pravo da ozelenjavanja svoje zelene površine
stim
sto češ ih privezati da se ne lome za cev malo dužu od 1 m
koja se koristi za gradjevinske skele a nabijene maljem u zemlju da viri 30-50 cm (ne krive se, lako se nabijaju a nečupaju ce )
naravno malo kasnije razapneš lanac sa katancem
a ključ ili šifru podeliš sa kim želiš

Još ako u zelenoj površini ugradiš one betonske rupičaste kocke širine auto gume i zaseješ travu koja iz njih i raste
travnjak ispred kuce ce biti lep a po potrebi mocice da se koristi za parkiranje bez oštecenja zelenila pa i cveca
Odrzavanje travnjaka ispred kuce
donece ti zadovoljstvo a i bolju komunikaciju sa komšilukom naročito baš dok ga uredjuješ jer svi vole da se okupe i gledaju kako drugi radi uz mnogo priča

Eto može i bez tužakanja da bude lepo i tebi i drugima

:sesir:
 
Tačno. O tome sam i ja razmišljao. Jednostavno da uredim taj prostor sa žardinjerama i zelenilom. Opet kažem provericu šta je od toga moguće pa javljam. Pozdrav svima

Послато са E6653 уз помоћ Тапатока
 
Alexander75":2it1l2ky je napisao(la):
Tačno. O tome sam i ja razmišljao. Jednostavno da uredim taj prostor sa žardinjerama i zelenilom. Opet kažem provericu šta je od toga moguće pa javljam. Pozdrav svima

Послато са E6653 уз помоћ Тапатока
Evo i rešenja ako nekoga zanima
880aeada13277c898d09d00644996e2d.jpg


Послато са E6653 уз помоћ Тапатока
 
kljucna stvar iz rešenja
,, ... imajuci u vidu utvrdjeno činjenicčno stanje, da je kolovoz na pomenutoj lokaciji zauzet.... ,,

Ti ozelenjavaš i braniš svoj deo zelene površine
i to odmaknuto od kolovoza u dubini zelene površine - koliko sadnica zahteva (50 cm)
ovo rešenje se ne moze prmeniti na predlozeno jer nema veze sa kolovozom :D
 
Vrh