Šta je novo?

Prijave gradskim službama

Ma kakvi, nego aktivizam treba organizovati i kanalisati. Pričao sam već o tome ovde.

Od Beokoma slaba vajda, delom zato što ne primenjuju ovlašćenja koja imaju, delom zato što nema odgovornosti.

Jedina promptna reakcija koja je usledila, a bez prijave, je reakcija na fotografiju zarđalog Cvetnog trga koju sam objavio na Tviteru.

To znači da ih "boli" kada ne mogu da sakriju sopstveno.. Pa nema bolje reči - sranje.

Sve ostalo što se tiče redovnog ili interventnog održavanja dolazi na dugu listu čekanja ili nebrige.

Sećaš se da sam pitao da li je BPut u nekom problemu?

Očigledno jeste. Ranije su prijave povodom vertikalne saobraćajne signalizacije rešavali za manje od 24h, sada teče i drugi mesec kako sam prijavio pad stuba i znaka za pešački prelaz.

Na mejlove više ne odgovaraju kao nekada, sada komunikacija (ako je ima) ide preko info adrese.

Portal mojainicijativa.com vodi udruženje građana i njihova prijava ima nešto veću težinu nego individualna prijava građana. Na nama je da se aktiviramo i da tako oživimo aktivizam.

O medijima ne bih mnogo nakon što sam danas iz Blica dobio "obrazloženje" zašto ih ne zanima priča o novogodišnjoj rasveti, otud malo rezerve prema efektima koje bi filmić mogao da proizvede.
 
A pa tu fazu sam u kojoj si sad vec sam prosao inace rupa preko puta gradske bublioteke rasturena kaldrma i dalje stoji
U bulevaru i dalje rasturen trotoar izmedju broja 42 i 44 evo za 12 dana bice godinu dana da je prijavljeno .
Ne da nerade nego nista bukvalno cekaju da pane snjeg i pokrije sve pa da akcijaju oko ciscenja
 
Решење је да се сами организујемо и средимо све што можемо. Тешко да у првој фази можемо сами да асфалтирамо рупе, али можемо макар да покупимо смеће, окречимо зидове, израдимо нове табле за називе улица итд. Дакле, нешто што не захтева много пара.

Ако се и даље будемо уздали у тзв. надлежне, стање ће бити све горе. Они су надлежни једно да испуњавају налоге странаца. Зато сами морамо да почнемо да уводимо комунални ред. Нико то неће урадити уместо нас.
 
To ne možeš i ne smeš da radiš jer možeš da dobiješ prekršajnu prijavu.
Drugo, te službe su plaćene da rade komunalne poslove i moraju da ih rade savesno.
Treće: kao građanin možeš da čuvaš okolinu i da prijavljuješ probleme, to je sve.
 
Pa rado bi popravio ploce u bka nebi ni izvalili jos bi se pohvalili kako su to uradili
Mada mozda bi bilo pametnije kaciti table pazi rupa sa natpisom prijavljeno tad i tad beokomservisu ili kome vec
Fotkati pa kaciti na drustvenim mrezama mozda ih ubrza ako i pod uslovim da dodje do novina
 
Da li beko moze da prijavi da je kod stajalista "Zeleni venac" pukla kanalizaciona cev i da izvire voda sa izmetom kao i da se siri uzasan smrad (izvinjavam se na recniku)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
8f85428c1abdada2fccd71a977bd571c.jpg

e3524fa5c49d4475e399f6a9737cc45a.jpg

4038538cd1688959bbbb86a05bf753ea.jpg

21ac237b9f0d746ce727ee10042d2c8b.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
poslao sam sliku novostima rekose da ce je objaviti ovo je uzas


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Нису Новости надлежне, већ БВК зато зови њих ако ти је циљ да се проблем реши, а не медијска драма.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=420226#p420226:igtfdt7g je napisao(la):
Saobraćajna Kamera » 29 Nov 2016 10:36 pm[/url]":igtfdt7g]To ne možeš i ne smeš da radiš jer možeš da dobiješ prekršajnu prijavu.
Drugo, te službe su plaćene da rade komunalne poslove i moraju da ih rade savesno.
Treće: kao građanin možeš da čuvaš okolinu i da prijavljuješ probleme, to je sve.

1. Некада је потребно и поднети жртву. То би у почетку можда било болно, али ако би се, временом, нас хиљаду укључило у акцију, сигурно не би могли да казне хиљаду људи. Казнили би једног који би морао да плати 50.000, али би осталих хиљаду дали по 50 динара и казна би била плаћена. Како би растао број људи који учествују у акцијама сређивања и одржавања града, тако би се смањивао број прекршајних пријава.

2. То је тако у теорији. У пракси, они су плаћени да не раде ништа.

3. Опет, то је тако у теорији. У пракси, пријаве не дају резултате. Ако се као грађани не организујемо тако да сами почнемо да решавамо проблеме, стање ће бити још горе.
 
20161118_202447.jpg


20161118_202459.jpg


20161118_201917.jpg


i tako se prelazi mimo pjesackog stubice jok niti namjeravaju da poprave
 
Кад изађеш из трама и видиш 26, та пречица злата вреди. Шалим се наравно :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=420283#p420283:1u4lsi86 je napisao(la):
direktor » Wed Nov 30, 2016 10:32 am[/url]":1u4lsi86]Pa rado bi popravio ploce u bka nebi ni izvalili jos bi se pohvalili kako su to uradili
Mada mozda bi bilo pametnije kaciti table pazi rupa sa natpisom prijavljeno tad i tad beokomservisu ili kome vec
Fotkati pa kaciti na drustvenim mrezama mozda ih ubrza ako i pod uslovim da dodje do novina

Evo male ilustracije onoga o čemu sam pisao: ukratko, odgovor na prijavu se dobije pre ukoliko se prijavi preko portala mojainicijativa.com nego preko Beokoma:

https://twitter.com/SaobrKamera/status/ ... 3213466625

Malopre sam razgovarao i sa odgovornim licima u Sekretarijatu i saznao prilično neverovatne stvari koje bi mogle da objasne mnoge probleme na koje nailazimo kao građani.

Nisam srećan. :rant:
 
Suštinski je nezvaničan ali, osim osećaja iskrene rezignacije sa druge strane, nemam dokaza da je sve kako mi je rečeno.

BPut navodno ne prima više "sezonce" ni druge pomoćne radnike pa tako imaju samo po 3 ekipe za vertikalnu i horizontalnu signalizaciju.

"Stručna služba" Sekretarijata se sastoji od dve osobe koji pokrivaju sve prijave i druge nadležnosti na 17 opština i ne postižu, kasni se po 5 meseci..
 
Tako se pravi efikasan sistem koji placamo bravo za gradsku upravu
Mislim da su probili i dozvoljena sredsta za ovu godinu sto se tice krpljenja odrzavanja itd zato se nista ne radi
 
Samo da sneg čiste.
Ovako je bilo negde u Kanadi. Montreal

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=xkeI5GUVUt0[/youtube]

Grtalica najjača.
 
8f3e39e0feb9aa95ed65f0a9f963d35f.jpg


Ugao Vidske i Tomazeove Dusanovac...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Беоком прстом није мрднуо поводом мојих пријава, сваку бандеру појединачно сам им пријавио.

U MRAKU I U 21. VEKU: Zaklopača bez svetla, meštani bez nade

BEOGRAD - Meštani naselja Zaklopača u blizini Grocke, koji, iako žive nedaleko od Beograda, imaju velikih problema sa uličnim osvetljenjem, i u 21. veku po svom mestu tumaraju po mraku.
Осветљење Заклопача by Somi303, on Flickr
Kako se može videti na fotografijama, ulice JNA, Maršala Tita, i 4. jula nemaju osvetljenje, a taj problem traje već dve godine. Od 15 bandera u tim ulicama, ispravne su samo tri.

Осветљење Заклопача by Somi303, on Flickr

Осветљење Заклопача by Somi303, on Flickr

Осветљење Заклопача by Somi303, on Flickr

Осветљење Заклопача by Somi303, on Flickr

Ranije je u medijima navođeno da stanovnici Zaklopače imaju problema i sa pijaćom vodom, jer po tvrdnji meštana, koji su sami radili analize, u vodi ima teških metala.

[следећи део текста је редакција курира својевољно убацила па ћу се спојлером оградити од исте]
Poslednjih meseci lokalni put od Smederevskog puta do Vrčina uništila su teretna vozila koja su prevozila materijal za izgradnju naplatne rampe Bubanj potok, pa je svaka vožnja rizična po automobile, pa čak i autobuse.

Problem sa uličnim osvetljenjem samo je još jedan u nizu s kojim se susreću stanovnici ovog naselja, koje kao da ne postoji za gradsku vlast.

курир
 
pa ne rešava Beokom komunalne probleme već samo prosledi prijavu inspekciji ili nadležnom komunalnom preduzeću ili drugim gradskim institucijama pa kad dobije odgovor onda ti samo opet prosledi njihov odgovor . Oni su ti samo skretničari. Služba za koordinaciju
 
Vrh