Šta je novo?

Prijave gradskim službama

Гага":4s7v3eoy je napisao(la):
Да Хоботница је у праву, управо је тако како је и рекла/написала, а кад сам био код инспектора извади човек жуту фасциклу, а у њој и црвена !

Боби7 каже: "Hobotnica je sve lepo objasnio."
@Боби7, Хоботница је женско.

:oops:

Moje veliko izvinjenje.
Neće se ponoviti.
 
relja":23lm9shu je napisao(la):
direktor":23lm9shu je napisao(la):
dsc03060.jpg

dsc03061.jpg

traljavo na brzinu ,neisfugovano ,neuvaljano kako treba vjerovatno nocu


Koja je svha ove budževine?

svrha je da su proširili taksi stanicu i ako smo mi mesecima unazad slali prijave sa fotografijama i ukazivali na uništenu zelenu površinu, na to da taksi vozači se na trotoar penju preko pešačkog prelaza, da guraju pešake sa istog, da ostavljaju smeće za sobom, da vrše nuždu kod okolnih žbunja i drveća. kada smo tražili da postave stubiće ili visoke ivičnjake, rekli su da nemaju novca (sekretarijat za saobraćaj).
posle nekog vremena smo dobili dopis JKP zelenila da su dozvolili asfaltiranje ulazne i izlazne rampe širine od 2,2 metara, a na slici se lepo vidi da je šire od 2,2 metra.
obratili smo se sekretarijatu za saobraćaj da nam na osnovu zakona o pristupu informacijama od javnog značaja dostave sve relevantne podatke u vezi sa ovim asfaltiranjem, ali do dan danas to nisu uradili niti su odgovorili na dopis.
 
mekbejn":ufzjzr43 je napisao(la):
meni i dalje nije jasno gde će tu taksisti da stoje, na trotoaru?


tačno tako. nacrtaće im mesta za stajanje i biće manje od 1,6 metara do ivice trotoara na koje se pozivaju gospoda ili ko već iz sekretarijata za saobraćaj.
bolje da su onda celu zelenu površinu asfaltirali, jer i ovako onaj iz sredine reda ako dobije poziv neće da čeka da se ovi ispred njega pomere već će voziti preko zelene porvšine.
 
Trazite da vam dostave te podatke ako nedaju zalite se Sabicu da vam nisu dostavili
 
boby07, svejedno je . Mogu biti i ono. Važno je da se razumemo, da razmenjujemo iskustva i predloge. Da kritikujemo a i da hvalimo.
 
@blokovi bas su bahati, da li je i kod vas ukljucen sekr. za urbanizam ? Ovde u mom kraju vodim bitku oko njihovih resenja koja grubo krse zakon. Prvo sam im ukazivao na problem, a kad to nije pomoglo, podneo sam zalbu na njihovo resenje. Isao kod njih na noge, obecali su da ce dostaviti do kraja ove nedelje odgovor, na tu zalbu da krse zakon. Napisacu sta su mi odgovorili, ali za sada odgovora nema. Videcu sledece nedelje sta je bilo i kako dalje.
Problem je sto niko ne odgovara ukoliko krsi zakon, i kada se to pokaze tacnim. Jednostavno nikom nista, najvise sto mozes da dobijes je da postupe po zakonu. To im onda otvara beskonacno mogucnosti da krse zakon na svakom koraku, sa nadom da nece naleteti na nas "psihopate" da ih smaramo. Vecina ljudi vidi ali nema vremena da prijavi te njihove manifetluke, a neki se cak i sakriju, pa malo ljudi i zna da to nije trebalo tako da bude.
Obzirom da je to tako, dobijam cesto odgovore od nadleznih koji ne postuju zakon, e pa sada je kasno, sto to niste prijavili pr x godina. Ispada da mi moramo da jurimo njihove manifetluke, pa ukoliko ih pronadjem i izdrzimo borbu koju nam oni namecu, mozda i uspemo da se izborimo da se zakon postuje, u vecini slucajeva to ostaje sakriveno, i dobija oznaku zastarelo, odnosno legalno. Niko nikad od tih koji krse zakon ne moze da odgovara, ili barem ja ne znam kako da izvedem da kada doakazem da neko krsi zakon, dobije i neku kaznu, a ne da se sve zavrsi, hvala lepo sto ste nam se javili.
 
Mislim da nam treba nova tema , koja bi se odnosila na sve sto je lose u gradu, odnosno ono sto je opste, sto stvara velike probleme, ili ruzi grad, takodje i na one lose slucajeve koji se ponavljaju i postaju praksa. Mislim da bi tema mogla da se zove Zasto Gradonacelnice.
Tu bi mogli da predlazemo sta da se stavi u sledecu prezentaciju. Ideja je da se napravi neki pregled svih tih problema u vidu prezentacije ( animirani gif, slike , video , power point ...) koja bi se potom lakse sharovala po drustvenm mrezama, forumima ...
Za sada bi mogli da napravimo prilog o bloku 45, nasipu, okucnicama zgrada koje se pretvaraju u parking mesta, zbog toga se suzavaju trotoari, gube javna parking mesta i nema novih drvoreda (zezdara-vracar), taxi stanice koje nicu koliko vidim gde im padne napamet (bilo bi dobro jos primera taxi stanica), i sve ostalo sto se odnosi na veci broj sugradjana a ne samo na par pojedinaca. Sve sto primetimo da nije dobro a jednostavno i bez mnogo para bi moglo da bude bolje. Mogu i one garaze koje nicu na parkinzima, (ne znam da li je to samo na tom parkingu ili se to ponavlja na jos nekim )
Takodje mozemo da ubacimo i podatke koliko je vremena i truda trebalo da se neki obican problem resi.
Sve to u nekoj kratkoj formi.
Onda se napravi na pola godine (ili kako se ukaze potreba) nova prezentacija, sa novim problemima, Zasto gradonacelnice 2, Zasto gradonacelnice 3... ? :mrgreen:
Prijava gradskim sluzbama bi ostala tema u kojoj bi se na sitna crevca problemi analizirali, dok bi iz nove teme nastajale te prezentacije od uocenih problema iz ove teme.
 
Била би то интересантна тема, која би се јако брзо ширила и повећавала по броју проблема и по броју страница. А могли би ту да представљамо и позитивне примере проблема који су решени или кад се грађани или појединци сами организују и ураде нешто лепо и корисно. Булеварац ето, ти си на потезу као предлагач теме да је свечано и отвориш.
 
Bulevarac":2zv3blko je napisao(la):
@blokovi bas su bahati, da li je i kod vas ukljucen sekr. za urbanizam ? Ovde u mom kraju vodim bitku oko njihovih resenja koja grubo krse zakon. Prvo sam im ukazivao na problem, a kad to nije pomoglo, podneo sam zalbu na njihovo resenje. Isao kod njih na noge, obecali su da ce dostaviti do kraja ove nedelje odgovor, na tu zalbu da krse zakon. Napisacu sta su mi odgovorili, ali za sada odgovora nema. Videcu sledece nedelje sta je bilo i kako dalje.
Problem je sto niko ne odgovara ukoliko krsi zakon, i kada se to pokaze tacnim. Jednostavno nikom nista, najvise sto mozes da dobijes je da postupe po zakonu. To im onda otvara beskonacno mogucnosti da krse zakon na svakom koraku, sa nadom da nece naleteti na nas "psihopate" da ih smaramo. Vecina ljudi vidi ali nema vremena da prijavi te njihove manifetluke, a neki se cak i sakriju, pa malo ljudi i zna da to nije trebalo tako da bude.
Obzirom da je to tako, dobijam cesto odgovore od nadleznih koji ne postuju zakon, e pa sada je kasno, sto to niste prijavili pr x godina. Ispada da mi moramo da jurimo njihove manifetluke, pa ukoliko ih pronadjem i izdrzimo borbu koju nam oni namecu, mozda i uspemo da se izborimo da se zakon postuje, u vecini slucajeva to ostaje sakriveno, i dobija oznaku zastarelo, odnosno legalno. Niko nikad od tih koji krse zakon ne moze da odgovara, ili barem ja ne znam kako da izvedem da kada doakazem da neko krsi zakon, dobije i neku kaznu, a ne da se sve zavrsi, hvala lepo sto ste nam se javili.

@bulevarac nisam se jos obratio sekretarijatu za urbanizam.
najnovije je da sam opet zvao opstinu novi beograd i rekli su mi da su postupili po mojoj prijavi: prosledili smo vasu prijavu sekretarijatu za saobracaj :) na sta sam ih pitao da li misle da sam glup ili nesposoban pa da to sam ne mogu da uradim. cekam da vidim da li ce sekretarijat za saobracaj odgovoriti na zahtev da dostave podatke ko je odobrio resenje za asfaltiranje, na osnovu kog zakona i odakle novac za to. u međuvremenu sam poslao nove fotografije gde impokazujem da sa ovim resenjem nisu nista resili jer je vec sada prevazidjenkapacitet i te nove stanice i vozaci jednostavno parkiraju i na pesackom prelazu i naravno sa trotoara silaze i preko zelene povrsine.
obavestenje o asfaltiranju sam dobio od JKP Zelenilo koje me je obavestilo da je dozvolilo dve rampe sirine 2,2 metra, a na slici se vidi da su ove rampe mnogo sire.
new-picture.png

predlozeno im je odmah da kao kod sava centra onda asfaltiraju celu povrsinu ali odgovor nismo dobili. iz Beograd puta su rekli da su postupili po resenju sekretarijata za saobracaj.
njima smo pre 6 meseci poslali predlog da se na parkingu kod Sava centra koji zuji prazan, napravi velika taksi stanica sa npr 50 mesta, da se stave toaleti za vozace, da se stave kante za smece, klupice i slicno. isto smo prelodzili i opstini novi beograd. nikada nismo dobili odgovor.
20130927181301.jpg

ovo je zelena povrsina kod bloka 19-a, za koju sam pisao da se onda asfaltira i da se taksi vozaci pomere sa trotoara. naravno odgovor nije dobijen
i najgore od svega je sto npr taksi stanica kod hajata nije dobila dozvolu za rad i dalje divlja stanica. kome se za to obratiti?
pisao sam rodoljubu sabicu da vidim kako da se zastiti privatnost podataka jer ucestalo cure licni podaci iz gradskih sluzbi.
 
I ja sam ZA. Ali zašto samo Gradonačelniče, bez obzira ko to bio i koje boje.
Svaka opština ima gazdu pa može i zašto Predsedniče. I tako se hvale onim silnim kol i servisnim centrima, te pitajte ovog, pitajte onog. I svi brinu o gradjanima.
Meni se naprimer dopada onaj populistički slogan Servisnog centra na aneksu gradske opštine Novi Beograd: Jedan poziv za sve odgovore. Ha, ha. A sve stubove oko opštine, pa table na ogradi opštine okovali brojem telefona servisnog centra i reklamama ljubavi prema gradjanima. Sredili smo vrtić, dečije igralište, besplatni izleti za penzionere, besplatno crtanje za decu i sl. I to radi svaka vlast po šablonu.
A zašto Gaga čeka odgovor i rešavanje predmeta vezano za garažu tri godine. Zašto, da li zato što je omanuo inspektor u vodjenju postupka i da li će zbog toga biti kažnjen, da li zato što druga služba ne dostavlja tražene podatke, da li zato što neko štiti vlasnika garaže, da li zato što neko u Gradskoj upravi ne zna svoj posao ili razvlači postupak. Kako da su uklonjene sve druge garaže a ta ostade. Zašto? I Ko je odgovoran.
Zašto ste odbacili moju prijavu, zašto ste istu prosledili drugom organu, zašto mi mi nadležan organ ne odgovara i bezbroj drugih pitanja. Pa nećemo valjda za svako pitanje na koje ne dobijemo odgovor cimati mučenog poverenika Šabića. Predsedniče hoću odgovor na moj poziv.
Lepo je to što u servisnim centrima i beokomu sede kol kol službenice i primaju poziv, a da li će se i kako rešiti problem. To ne zavisi od njih i te službe nego od činovnika koji vode postupke. Lanac je dugačak ali ga čine karike. Hoću da znam koja karika je falična i zbog koje je lanac pukao.
.
 
hobotnica":2uwtnuxm je napisao(la):
Lepo je to što u servisnim centrima i beokomu sede kol kol službenice i primaju poziv
.

i koje umiljatim glasom kažu: pa kako šta smo uradili? pa prosledili smo prijavu :D
 
@hobotnica Ime sam izmislio juce u 3 ujutro, cisto da nesto stavim, prvo sto mi palo na pamet. Naravno da moze i neko drugo pitanje da bude naziv teme i tih nekih prezentacija. Kada sam pomislio da je gradnocalnek taj kome treba postaviti pitanja, imao sam u vidu mozda Djilasa (mada verujem i da kod drugih je slicna prica) jer on je taj koji je predlozio i organizovao suzbe, odnosno da zeli moze i da ih menja restruktuira, pa verovatno i kaznjava. Ko je formirao taj Beokom, ko je formirao kabinet gradonacelnika ? Cemu te sluzbe sluze osim da prosledjuju ? Da li je moguce da u tim sluzbama nema nekog prvnika koji bi nakon prosledjene prijave, i necinjenja od strane nadleznih, podnosio neku zalbu, prigovor ili sta treba da se uoceni problem resi brze a odgovorni za necinjenje kazne ?
Kod Gage npr. moglo bi se kao i u primeru Bloka 45, iz satelitskog snimka saznati kada je garaza postavljena, odnosno ko je tada bio na vlasti i odgovoran za to, jer se ovde vlasti smenjuju , pa onda kazu, e pa to je bilo za njihovo vreme, a kada oni pocnu to isto da rade, dok vi podnosite beskonacan niz prijava, vlast se opet smeni, i onda ispocetka.
U toj prezentaciji bi bas zato potencirao te sluzbe Beokon i kabinet gradonacelnika, koje se lazno reklamiraju i obmanjuju gradjane da su mesta na kojima se problemi resavaju. Na kraju svakog priloga bi bilo i pitannje oko te dve sluzbe, odnosno zasto niko nije odgovoran i nemamo kome da se zalimo, nekom ko je u sanju da nesto i preduzme. Tu bi se naveli i troskovi ove 2 sluzbe, ukoliko nekako dodjemo do njih. Ne znam koliko Beokom odnosno kabinet gradonacelnika ima zaposlenih, odnosno koliko je jos tih sluzbi koje resavaju sve, a u stvarnosti nicemu ne sluze. Verujem da svaki zaposleni kosta 1000e mesecno, (plata, socijalno+zdravstveno, godinji, kancelarija, telefon, sruja, kompjuter....) a pored toga ima verovatno i dodatnih troskova kao sto su samoreklamiranje na ovaj ili onaj nacin. Svi predlozi oko imena dobrodosli. Pokusao sam sinoc da se zezam malo sa tim nazivom , da vidim kako da napravim neku multimediju, mozda najbolje da na kraju to bude filmic od par minuta sa nekom muzikom u pozdini, okacen na you tube, da bi se laske delio. Trebace mi neko vreme da ovladam time, ali ne zurimo :mrgreen:
 
Blokovi CSI jev broj su djelili da on rjesava probleme ono sto je u njihovoj nadleznosti svako davanje podataka je nikad gori prekrsaj i to bi sabic trebao zestoko da sankcjonise
 
^ evo ja cu :)
Blokovi, CSI-jev (CSI - clan foruma, inace Vuksa, telefonski) broj su djelili da on rjesava probleme, ono sto je u njihovoj nadleznosti. Svako davanje podataka je nikad gori prekrsaj i to bi Sabic trebao zestoko da sankcionise.
 
Bulevarac":k7y2439u je napisao(la):
^ evo ja cu :)
Blokovi, CSI-jev (CSI - clan foruma, inace Vuksa, telefonski) broj su djelili da on rjesava probleme, ono sto je u njihovoj nadleznosti. Svako davanje podataka je nikad gori prekrsaj i to bi Sabic trebao zestoko da sankcionise.
hvala na prevodu :)
shvatio sam i originalni post.
procitao sam , mislim ovde u nekom postu da je neko pomenuo da su delili njegov broj. zato sam i pitao :)

da li neko zna ko izdaje dozvole za rad za taski stanice? (posto su dve stanice u mom okruženju i dalje bez dozvola za rad)
 
Verovatno vise sluzbi, verujem da urbanizam i sekret. za saobracaj daju neke od potrebnih dozvola, mada nisam siguran.
 
Bulevarac":3kif65lb je napisao(la):
Verovatno vise sluzbi, verujem da urbanizam i sekret. za saobracaj daju neke od potrebnih dozvola, mada nisam siguran.
Гага":3kif65lb je napisao(la):
Секретаријат за саобраћај издаје дозволе за таксисте

Znam da za obavljanje taksi delatnosti dozvole izdaje Sekretarijat za saobracaj. zanima me ko daje upotrebne dozvole ili koje vec dozvole za taksi stajalista.

Interesantna stvar se dogodila na taklsi stanici o kojoj kuckam ovde vec duze vreme. sinoc nije bilo znaka ispred nove taksi stanice da je u pitanju taksi stanica, a jutros u 7 sati se taj znak pojavio.
 
Ako se to ponovi postavljanje odnosno nestajanje znaka znaci da je to neka zesca mutljavina ,plus saobracajni znak mora biti na samostojecem stubu nikako na banderi .Mozes li da uslikas znak ,takodje stajaliste nema horizontalnu signalizaciju ,Dozvole za stajaliste opet izdaje sekrteterijat za saobracaj mada je moguce da je i direkcija za javni prevoz .
 
direktor":3g58y1sm je napisao(la):
Ako se to ponovi postavljanje odnosno nestajanje znaka znaci da je to neka zesca mutljavina ,plus saobracajni znak mora biti na samostojecem stubu nikako na banderi .Mozes li da uslikas znak ,takodje stajaliste nema horizontalnu signalizaciju ,Dozvole za stajaliste opet izdaje sekrteterijat za saobracaj mada je moguce da je i direkcija za javni prevoz .

znaka uopšte nije bilo. sinoć ga nije bilo, a jutros u 7 sati se pojavio. znak jeste na samostojećem stubu. naravno taksi stajalište nema horizontalnu signalizaciju.
danas mi je stigao dopis od JKP zelenilo od koga sam tražio da mi dostave informacije.
new-picture.png

sa fotografije se lepo može videti da su ulazna i izlazna rampa šire od 2,2 metra koliko je odobrilo JKP Zelenilo.
Stigao je i dopis od Zorana Babića iz Sekretarijata za inspekcijske poslove koji navodi da je na osnovu njihove inicijative da se reši problem nelegalne taksi stanice, Sekretarijat za saobraćaj u avgustu mesecu ostavio odgovor da je izdalo nalog Beograd putu da asfaltira zelene površine.
 
Covjece koja nekomunikacija izmedju razlicitih sluzbi i nekordinacije nevjerovatno kako raspaju nas novac :bash: :bash:
 
Juce je dosla neka musterija kod mene, pa smo malo tracarili. On je nekada bio zamenik generalnog direktora u Napredu, u penziji je neko vreme. On je rodjen u Beogradu, zivi na Vracaru, ali nije znao za Nasip i divlju gradnju u Bloku 45. Kada sam mu ispricao pricu , pokazao onu fotografiju, kako je nekada bilo 2007 a kako 2009, samo je rekao, "Covece, pa neko mora da odgovovara, za ovo, pojma nisam imao za to." Verujem, da je vise ljudi upoznato sa nacinom kako je grad organizovan i kako resava ove probleme, da bi aktuelna vlast dobila jos manje glasova. Mozda bi ti "nedovoljno" informisani podrzali neki protest, setnju, bilo sta, sto bi ukazalo na neslaganje sa time kako se grad vodi, ali moraju biti bolje informisani. Jos jedan razlog vise za onu prezentaciju, mada nisam cackao nista oko toga ovih dana, nije mi se dalo. Nadam se da cu uskoro bii raspolozen da se vise drndam sa time.
 
A jeси ли проверио да ли су можда насип и сама обала од рампе до Остружничког моста у надлежности Србијавода? Код нас се често преклапају надлежности локалних и републичких институција, па онда пребацују одговорност с једних на друге. Чисто питам, пошто видим да се у овом случају сви некако осећају ненадлежним за тај појас.
 
nisu se još dogovorili ko bi mogao biti nadležan. A i odredbe zakona su takve da se se mogu tumačiti na razne načine što je plodno tlo za prebacivanje nadležnosti. Još uvek ne znam šta rade Beogradvode.
 
Vrh