Šta je novo?

Prijave gradskim službama

Гаго, свака част на труду. Желим ти да што пре добијеш ову правну битку против узурпатора.

Из овог примера видимо колики је значај ажурног и прецизног вођења јавних књига, катастра и сл. Битанга, вешто поучена од стране бате и адвоката, ухватила се за то што реално стање на терену није у сагласности са оним што стоји у папирима и без стида дрља даље. Твоја документација је тако детаљна да помишљам како не би било лоше да се достави неким редакцијама. Због универзалности приче (ово сигурно није усамљен пример) верујем да би негде било објављено. А тада, под светлом јавности, можда би почело да се распетљава ово правно врзино коло. Верујем да онда ни батине колеге из катастра не би тако дуго држале захтев комуналне инспекције у фијоци.

По природи ствари, ово би била одлична тема за све медије који имају београдску страну или емисије везане за главни град. Али, реалност је таква да ће је пре објавити они који из политичких разлога гањају градску власт, него они који је отворено или скривено подржавају. Но, то се нас не тиче. Важно је да се објави.
 
Svaka čast na trudu. Ja sam digao ruke od sličnih Don kihotovskih bitaka zbog obaveza.

Ova priča jeste detaljna i malo opširna i mislim da ne bi imala velikog uspeha u medijima jer sve ovo može da se prati samo ako se odvoji 10-ak minuta vremena da se sve ovo pročita i shvati.

Na žalost, to je predugačko za prosečnog čitaoca, a verujem i za 90% inspektora :(
 
+ za Gagu, ali ovo je sizifovski posao.

Ovo ne treba da čitaju inspektori, već njihovi šefovi.
 
Gago ++++ svaka cast skidam kapu na trudu .A da se izvede vjestak da ustanovi da je zemljiste privedeno namjeni javna povrsina parking
 
astrodule":2exu5tdj je napisao(la):
Svaka čast na trudu. Ja sam digao ruke od sličnih Don kihotovskih bitaka zbog obaveza.

Ova priča jeste detaljna i malo opširna i mislim da ne bi imala velikog uspeha u medijima jer sve ovo može da se prati samo ako se odvoji 10-ak minuta vremena da se sve ovo pročita i shvati.

Na žalost, to je predugačko za prosečnog čitaoca, a verujem i za 90% inspektora :(

Не мора да буде компликовано. Ево, рецимо, предлога наднаслова, наслова и поднаслова за Курир, Информер, Ало...


Још једна бесрамна ујдурма корумпиране градске власти

БЕЖАНИЈСКИ УЗУРПАТОР НАС ВУЧЕ ЗА НОС

Ђиласов службеник у Катастру Београда већ годинама спречава рушење бесправно подигнуте гараже свог брата на јавном паркингу


А потпис испод фотографије са лица места могао би да гласи: НАРОДЕ, ЗАР ОВО НИЈЕ ПАРКИНГ? ПА КО ЈЕ ТУ ЛУД?
 
Хвала за подршку и плусићћће.
Сизифе и ја сам размишљао и још ме "држи" та идаје, о томе да се јавим некој од редакција (писаних медија), јер од Студија Ђ нема ништа. Мислим да би се на тај начин и убрзао процес доношења одлуке о рушењу ових металних ругоба од гаража, посебно од овог бахатог власника који оспорава решења.
Предлог за наслов и поднаслов су одлични :kk:

Мислим да би то био добар "шлагворт" за уклањање истих оваквих металних ругоба којих има још по граду, а мени посебно упадају у очи оне ругобе у блоку 71 у улици Др. Ивана Рибара, а ево их на бинг мапи (наш Директор има негде слику тих гаража, али не може да је пронађе и на некој од тема се налази). Колико их има не могу ни да се преброје !!! :bash:
 
Ovo je očigledan primer da je neko iz Gradske uprave stao u zaštitu vlasnika garaže i ide se na oduglovačenje koliko se može. Zamislite kad bi za svaki objekat, garažu, stubić, ostavljenu stvar, frižider, baštu , automobil ili drugi upravni postupak kojim se nalaže neko uklanjanje, inspektori morali da vade sve ove papire iz katastra, arhiva, zavoda i sličnih institucija i dokazuju nešto što je očigledno javno i što je definisano odredbama odluke. Pa svaki bi postupak trajao po pet godina.
Da li su površine javne namene ili površina u javnom korišćenju potpuno je svejedno. Nebitno je da li su parkinzi tehnički primljeni i da li imaju upotrebnu dozvolu bitno je da je javno i nije gospodinu deda ostavio parče zemlje na Bežaniji. Inspektor je malo pogrešio navodeći u zapisniku da je garaža postavljena bez odobrenja nadležnog organa jer se za garaže i ne može dobiti nikakvo odobrenje bar tako piše u čl. 22 Odluke koji je formulisan kao zabrana ostavljanja ili smeštanja garaža na površinama javne namene i površinama u javnom korišćenju.
I ja se slažem da je ovo tema za novine ali ne da nas Bežanijski uzurpator vuče za nos već Sekretarijat za inspekcijske poslove-sektor za normativne i upravno nadzorne poslove . Svaka čast na takvim normativama i takvom nadzoru.
Meni je u glavi odmah sledeća situacija. Nalaže se Peri Periću da sa površine javne namene-dela zelene površine pored stambene zgrade u ulici toj i toj ukloni neregistrovano i havarisano vozilo ( ili parkirano naprimer na trotoaru) registarskih oznaka .............marke te i te. I ako ne postupi isto će biti uklonjeno prinudno.
Onda ja uložim žalbu i tvrdim da inspektor nije utvrdio da li je to javna i da li je to uopšte zelena površina, nije utvrdio da li je održava zelenilo i da li je površina primljena, da li je to naprimer trotoar ili staza, nije me zvao da se izjasnim zašto sam baš popreko parkirao nasred trotoara ili zelenoj površini i sl. I neću da mrdnem sa navedene površine dok inspektor ne utvrdi status iste. Pa da se igramo malo tumačenja propisa.

A meni je ipak krivo što si im platio još i taksu.
 
dsc01383.jpg

evo slike garaza nadjoh je u bahato parkiranje na 14 strani te teme
 
Zvezdara: Do odgovora iz opštine za najviše 72 sata

J. Pronić | 06. 09. 2013. - 14:15h | Komentara: 0
Opština Zvezdara je danas otvorila novi servisni centar koji će biti objedinjeni centar za komunikaciju sa građanima. Cilj ove nove usluge je da se efikasno i brzo odgovara na pitanja, probleme, primedbe i sugestije građana.

Građani mogu pozvati centar za sve servisne informacije, pitanja u vezi sa radom opštine, gradskih i javnih preduzeća, ali i za rešavanje bilo kakvih problema koji se tiču života na Zvezdari. U zavisnosti od složenosti pitanja, odgovor će građani dobiti odmah ili najkasnije u roku od tri dana.

- Novim načinom komuniciranja nastojimo da se što više uključimo u život građana i zato je veoma bitno što pitanja nisu ograničena. Danas su zvali da nas pitaju o poreskim olakšicama, ali i za preporuku pozorišne predstave na Zvezdari. - rekla je Aleksandra Kuzmanović, načelnica opštinske uprave.

Stanovnici Zvezdare će servisni centar moći da kontaktiraju na broj telefona (po standardnoj ceni) 011 7 850 350 svakog radnog dana od 8 do 15 sati, SMS-om na broj 066 64 00 999 kao i mejlom na adresu servisni.centar@m.zvezdara.org.rs, koji su dostupni 24 časa.
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/403757 ... se-72-sata
 
Odgovor koji sam dobio na prijavu koju sam uputio putem BeoKom servisa za autobusko stajaliste na Autokomandi na autoputu u smeru NBG-a:

Prosleđujemo Vam odgovor Sekretarijata za saobraćaj:
Предметно аутобуско стајалиште продужено је за 20 метара, колико су услови на терену дозвољавали, како би се олакшао приступ аутобусима. На додатном простору намењеном за аутобуски саобраћај приметно је непоштовање прописа у облику непрописног паркирања.
Санкционисање возача који возила непрописно паркирају или не поштују саобраћајне прописе и постојећу сигнализацију је у надлежности је Управе саобраћајне полиције и Комуналне полиције.
Постојеће површине не дозвољавају да се на предметној локацији изгради још неко решење које ће са аспекта саобраћаја бити безбедно.
Предметна саобраћајница је у надлежности ЈП „Путеви Србије“.

Pozdrav,

Marija Ivantić
____________________________________________________

REPUBLIKA SRBIJA
GRAD BEOGRAD
GRADSKA UPRAVA GRADA BEOGRADA
Služba za komunikacije i koordinaciju odnosa sa gradjanima
Tiršova br.1, tel. 0800-110-011; fax 360-5811
www.beograd.rs – e-mail: bks@beograd.gov.rs ; marija.ivantic@beograd.gov.rs

Odgovor je tragican! Nadlezan je ovaj, odgovoran je onaj ali u svakom slucaju nista ne mozemo da uradimo. Da je neko izdvojio 5 min svog dragocenog vremena nasao bi "неко решење које ће са аспекта саобраћаја бити безбедно". Dzabe i BeoKom servis i sve moguce nadlezne sluzbe kada niko nece svoj posao da radi! Ima li neko predlog za dalje upucivanje prijave?
 
Ovo sto si dobio je servisno kulturno NE koje stoji spremno zato je ovako uopsteno ,zamotano da nece i da nema para
 
@junkiebanjica sada se obrati inspekciji na inspekcija@beograd.gov.rs oni ce izaci par puta na teren, opisati stanje koje zu zatekli, napisati prijave i predlog da se trajno resi problem. Medjutim onda ce se opet tu pojaviti sekretarijat koji ce oduzeti deo zelene povrsine i asfaltirati ga za taksi vozace. Uigrani scenario. A da, u medjuvremenu ce ti stici dopis od sekretarijata za saobracaj koji ce ti srceparajuci reci da nemaju para da rese problem. Tako to ide
 
Gago + veliki za trud i toliko cimanje. Ovih dana sam imao obaveza, a i vozio sam bicikl tako da ih nisam smarao. Ovih dana cu pokusati da nastavim sa mojim prijavama, a gledacu da podnesem i za ovu tvoju garazu preko Beokoma.
Kao sto mozemo primetiti, svi imamo probleme da ista resimo, jer nadlezne sluzbe nas prave budalama.
To traje jako dugo, odnosno mislim da nikada nismo ni imali vlast spremnu da probleme resava a odgovorne (makar u svojim redovima) kaznjava.
Gadi mi se da izadjem na sledece gradske izbore.
 
blokovi":2oseej0c je napisao(la):
@junkiebanjica sada se obrati inspekciji na inspekcija@beograd.gov.rs oni ce izaci par puta na teren, opisati stanje koje zu zatekli, napisati prijave i predlog da se trajno resi problem. Medjutim onda ce se opet tu pojaviti sekretarijat koji ce oduzeti deo zelene povrsine i asfaltirati ga za taksi vozace. Uigrani scenario. A da, u medjuvremenu ce ti stici dopis od sekretarijata za saobracaj koji ce ti srceparajuci reci da nemaju para da rese problem. Tako to ide

Mozda nemaju vremena, sada upravo procitah...

Slavlje bez ministara, biznismena, političara...

Za razliku od prethodne godine, kada je dečko Ane Bekute Milutin Mrkonjić još bio ministar pa je na njenom rođendanu bilo skoro pola Vlade Srbije i mnogo biznismena i političara, ove godine nije bilo nijednog političara ili biznismena. Čast je održao samo Momčilo Jokić, sekretar Ministarstva saobraćaja koji je pre toga, bio Mrkonjićev savetnik za medije, inače i suprug voditeljke Lee Kiš.
 
Булеварац хвала за подршку и плисућћћ.
Да, у праву си кад кажеш да сви имамо исте или сличне проблеме које желимо да решимо. Власт је таква каква јесте, али без обзира на то, треба да наставимо нашу борбу (и твоју и моју и свих осталих наших форумаша), без обзира колико она дуго трајала, за лепши, чистији, уређенији и праведнији наш Београд. Не можемо само да чекамо и да мислимо да ће неко нешто други учинити по том питању, морамо сами да се изборимо за то. Зато би требало да се изађе на градске изборе, да би нам сутра било боље.
Послаћу ти (на ПП) слике гаража из Грчке улице и краћа објашњења.
 
Kada se jos toga jos nakupi, napravimo neki filmic,mali. Neznam kako se to pravi, ali kapiram da bi provalio.
Film od ove arhive. Neki uvod, kako su sluzbe bahate , neodgovorne, korumpirane, pa onda primer.
fotka, garaza, fotka prking, txt, u kome se pise koliko prjava, koliko meseci, rezultat, sledeci primer.
Sve ukupno par minuta, desetak slucajeva u filmicu od npr. 2 min.
Onda ako se sakupi jos primera napraviti filmic broj 2, sa opet 10 primera.
Takvi filmici se mnogo lakse sharuju preko drustvenih mreza, u komentarima novina, nego forumske rasprave.
 
Слажем се, а то може да прави онај ко зна да прави филмчићћће за те ткз. друштвене мреже и слично.
 
Bulevarac":2q7hwjt5 je napisao(la):
blokovi":2q7hwjt5 je napisao(la):
@junkiebanjica sada se obrati inspekciji na inspekcija@beograd.gov.rs oni ce izaci par puta na teren, opisati stanje koje zu zatekli, napisati prijave i predlog da se trajno resi problem. Medjutim onda ce se opet tu pojaviti sekretarijat koji ce oduzeti deo zelene povrsine i asfaltirati ga za taksi vozace. Uigrani scenario. A da, u medjuvremenu ce ti stici dopis od sekretarijata za saobracaj koji ce ti srceparajuci reci da nemaju para da rese problem. Tako to ide

Mozda nemaju vremena, sada upravo procitah...

Slavlje bez ministara, biznismena, političara...

Za razliku od prethodne godine, kada je dečko Ane Bekute Milutin Mrkonjić još bio ministar pa je na njenom rođendanu bilo skoro pola Vlade Srbije i mnogo biznismena i političara, ove godine nije bilo nijednog političara ili biznismena. Čast je održao samo Momčilo Jokić, sekretar Ministarstva saobraćaja koji je pre toga, bio Mrkonjićev savetnik za medije, inače i suprug voditeljke Lee Kiš.


Vec duze nemaju vremena jer sa istim tim sastance i ugovaraju nove poslove na zalost. Gradske sluzbe se potrude da rese problem, policija maksimalno izadje u susret i na kraju sekretarijat sve to unisti i uradi onako kako im je volja. Zatrazili smo da nam dostave na osnovu kog zakona i clana zakona oni mogu da otimaju trotoare, delove ulica, zelene povrsine da bi davali taksi vozacima. Sta ih to veze sa taksi udruzenjima pa toliko brinu o njima? Sumnjamo da ih vezuju silne nule iza jednocifrenog broja.
 
A graedjanska akcija postavljanja ogradica i sadnjenja nekog zbunja na prostor za zelenu povrsinu
 
direktor":pqs32so4 je napisao(la):
A graedjanska akcija postavljanja ogradica i sadnjenja nekog zbunja na prostor za zelenu povrsinu
Na zalost ne dozvoljavaju nista od toga. Obratili smo se i sa tom idejom ali su nas odbili. Predlagali smo da mi finansiramo visoki ivicnjak, stubice, da se zasadi drvece....
Koliko mi se cini, ovih problema ce biti sve vise jer je grad dozvolio novoj grupi taksista da pocnu da rade, a taksi stajalista nema dovoljno ni za postojece vozace
 
JunkieBanjica":2af9ew5q je napisao(la):
Nisam siguran da li moze uopste da se pravi taksi stanica na autoputu!
Kod Sava centra u pravcu nisa postoji taksi stanica. I legalana za beogradske taksiste i divlja za taksiste sa rumskim tablicama.
Elem, niko od nas ne veruje da smeju da se zauzimaju trotoari, da se seku biciklisticke staze (primer u blokovima),
da se zauzima deo ulice kao na kruznom toku na Slaviji pa oni sve to urade bez ikakvog problema. Treba se videti po kom zakonu oni postupaju jer ovako kako rade verovatno rade protivzakonito
 
Stigao je malopre odgovor iz Beovoda, na 5 postavljenih pitanja.

Pitanja:
1. Koje su nadležnosti Vašeg preduzeća (osim odbrane od poplava što nam je poznato)
2. Da li izdajete rešenja kojim se odobrava zauzeće vodnog zemljišta i ukoliko jeste koliko ste rešenja izdali vlasnicima objekata na potezu od okretnice u Bloku 45 do Galovice
3. Da li to zauzeće podrazumeva i zauzeće vodnog zemljišta postavljanjem montažnih i zidanih objekata, ograda , rampi, čamaca i sl.
4. Ko je nadležan za uklanjanje zidanih građevinskih objekata s obzirom da su podignuti na vodnom a ne građevinskom zemljištu
5. Da li je na vodnom zemljištu koje je definisano Zakonom o vodama dozvoljena gradnja objekata ili bilo kakvo zauzeće obale

Odgovor:

TPn7W7X.jpg


Kako je Hobotnica naknadno i rekla, izgleda da treba i ostalim ustanovama da se obratim sa istim pitanjem.
Koliko sam shvatio Beovode nisu izdavle nikakve dozvole, nisam shvatio iz odgovora da li su oni odgovorni za nadzor nad sprovodjenjem zakona, ako vec nisu za uklanjanje ?
 
Nadlezna bi trbala biti inspekcija za vodoprivredu koja kontrolise stanje nasipa ,kanala itd .
 
Vrh