Šta je novo?

Prijave gradskim službama

hobotnica":1kpp09h0 je napisao(la):
Sad mi pade napamet. Šta Gaga bi sa onim garažama na Kosi. Jel utvrdiše na kakvoj površini su postavljene. Jesi li ti dobio neki novi odgovor.
Хоботнице, био сам код инспектора, разговарали смо, платио сам таксу, имао сам на увид сву документацију, платио копирање докумената и све ћу поставити на теми кад средим рачунар. Наиме, пре недељу дана ми је цркао рачунар (хард диск, матична плоча, процесор и напојна јединица) и сад :bash: и једно време нисам био на форуму. Док то не средим, треба ми мало времена :D , нећу моћи, а од данас користим стари лап топ, и за мој редован посао и остало, а он је доста спор и немам све потребне програме инсталиране у њему. Ипак ћу се потрудити да, колико-толико оспособим лап топ, скенирам копирана документа и поставим на тему.
Иначе металне гараже још стоје на месту.
 
Cim si mi napisao da si placao neke takse, znao sam da metalne garaze stoje i dalje na mestu, Kakve si takse placao i koliko je to kostalo. Takodje to kopiranje koliko su ti naplatili. Ako hoces daj da i ja prijavim istu garazu, preko beokoma npr. samo mi trebaju tacni podaci.
 
nije mi jasno kakve si to takse plaćao. Jesi uložio neku žalbu. Za druge stvari u inspekcijskom organima se ne plaća niikakva taksa osim žalbe .
 
@Булеварац и @Хоботница,
То је општинска административна такса од 250,- динара + 50,- динара за банкарску провизију и копирање докумената од 160,- динара (10,- динара х 16 страна) у копирници општине.
Да бих могао да имам увид у документа прво сам морао да предам молбу у писарницу са признаницом о уплаћеној такси, а после сам отишао код инспектора. Наравно пре тога сам се чуо са њим и човек ми је рекао који је поступак за увид у документа. Никакву жалбу нисам поднео, него само молбу за увид у предмет број ....., а као подносилац пријаве за уклањање металних гаража у Грчкој улици у насељу Бежанијска коса. На крају увида је направљен и записник о томе, и наравно имам примерак истог.
Такса се плаћа за све, па и за то кад желите да имате и увид у предмет, а за нешто што сте пријавили, односно неку не правилност.
То је то.
Гледаћу да што пре поставим копирана документа и објашњења.
 
Hmm, a sto ides tim putem da trazis dokumentaciju(kao obican gradjanin, nemoras ti da znas sta je sve od dokumentacije potrebno), pa onda tu dobijenu dokumentaciju analiziras, te razgovaras sa nekim inspektorom, koji ce te zamlacivati 2 godine?
Uocio si problem, smatras da garaza nema adekvatnu dozvolu, onda je prijavis.
Prijava opet moze imati razlicit karakter.
Mozes da napises tom inspektoru da je uzasno kako se dozvoljava ovakvo uzurpiranje javne povrsine, da su ugrozeni interesi vecine ...
Inspektor ce ti odgovoriti da se slaze sa tobom, i da je nazalost to bas tako kako ti kazes, to je odgovor koji ces dobiti, ne znam sta ces sa tim odgovorom ?
Trebao si da podneses prijavu, komunalnoj policiji da si uocio problem , opises problem, i na kraju ih pitas da li objekat ima potrebne dozvole.(jos bolje da ih odmah u prvoj recenici pitas da li objekat ima sve potrebne dozvole, a u nastavku opises problem, sa lokacijom).
Onda oni moraju da ti odgovore, da li ima ili nema potrebne dozvole, i ako ima sta ima od dovolza.
Znaju da odgovre bezobrazno, da objekat ima sve potrebne dozvole, sto su oni utvrdili.
Ukoliko tako odgovore, onda im postavis pitanje, na osnovu kojih to tacno dozvola/resenja tvrde da je to pravilno.
Moraju da ti posalju brojeve resenja, na onsnovu koji tvrde da je legalno.
Kada dobijes broj resenja, onda mozes da se obratis nadleznom organu da ti dostavi resenje, koje je on naveo, i za to nesmeju nista da ti naplate, eventualno kopiranje, i to ne vise od par din po strani. Uglavnom sve dobijes besplatno na kucnu adresu postom, i ne platis ni jedan dinar.
 
Па ја сам сад кренуо овим путем и нема повратка, па ће мо да видимо. Није у опште проблем у тих 460,- динара колико сам дао, нити ми је жао, размишљам позитивно да ће се ово завршити рушењем ових ругоба од металних гаража.
Ове металне гараже сам пријавио као обичан грађанин, што и јесам, путем електронске поште на "грађанин инспектор" преко сајта општине Нови Београд.
Инспектор који води овај предмет (металне гараже у Грчкој улици) се доста ангажује око предмета, коректан је, иако сад више није на његовој "територији", јер се они (инспектори) мењају сваке године по блоковима. Он је задржао, по налогу начелника овај предмет, зато што је од почетка у проблематици, а сад да га преузима други инспектор, прошло би још доста времена око упознавања предмета јер је обиман, итд.
Инспектор је на добром путу, а колико ће још трајати, па биће још сигурно једна пријава од стране општине, па решење, па сигурно жалба,....
 
Hmm, inspektor se dosta angazovao, a ti radis njegov posao...
Ajde ako hoces da ja to isto prijavim, da vidim kako ce da se razvija situacijia, ti nastavis svoju pricu, a ja nevezano od tebe isto to prijavim, da vidim ko ce meni da odgovori, koji inspektor i sa kojom pricom.
 
Важи, нема проблема. Можда ће ти одговорити други инспектор који је сад задужен за овај део Бежанијске косе тј. трећу месну заједницу.
 
Bulevarac je u pravu, ti plaćaš njihov nerad. Koliko mi je poznato inspekcija vodi postupke po službenoj dužnosti a za spise i radnje koje se vrše po službenoj dužnosti po Odluci o lokalnim i Zakonu o republičkim administrativnim taksama ne plaćaju se nikakve takse. Znači imaš pravo besplatno da razledaš spise, a fotokopiranje je o tvom trošku.
Nema veze što ti nije stalo za tih 250,00 dinara ali bih im ja to nabila na nos i pitala inspektora po kom članu koje Odluke i Zakona su ti naplatili taksu. I da ti pismeno odgovore .
Pitala bih i u kakvom omotu spisa ste otvorili predmet vezano za garaže, crvenom ili žutom. Naravno u žutom jer su to predmeti koji se pkreću po službenoj dužnosti a oni sa crvenom linijom se otvaraju po zahtevu stranke. Tvoja prijava nije zahtev već samo predstavka i inicijacijativa, a gospoda po zakonu sve poslove inspekcijskog nadzora rade po službenoj dužnosti. A kad ste pokrenuli postupak i vodite ga po službenoj dužnosti imam pravo i da vidim šta ste i da li ste nešto uradili, zašto to toliko traje, da pogledam, fotokopiram o svom trošku a ne da vam za tu proveru i plaćam taksu.Strašno.
Možda Ganguli zafalilo para u budžetu. Možda naplate i telefonske razgovore ili i razgovor sa inspektorom.
 
Gago, da bi podneo prijavu za garazu, moram da znam koja garaza je u pitanju, odnosno koje garaze su ostale neresene.
Pokusao sam da procitam toje postove od pre 2 godine, ali morao bih ozbiljno da se udubim da shvatim situaciju. Ti si dosta toga prijavljivao, dobijao neke odgovore koliko vidim, ali i zahvaljivao. Kazi mi konkretno koje su garaze ostale, sa tacnom lokacijom, adresom, i ako mozes da mi pokazes na kojoj su fotografiji te garaze.
 
dsc02547.jpg

ZAKRPILI CJEV ali ostavili nered nadam se da ce ovo srediti posto rade ulicu
 
Hteo bih da prijavim visegodisnji problem ali ne znam kome. Iskreno pitanje je kome prvo podneti prijavu, od Djikija pa na dalje...U pitanju je autobusko stajaliste na autoputu na Autokomandi. Sinoc oko pola 9 dolazim na stanicu i ceka me potpuni haos! 3 taksija stoje na trotoarima na sred stanice, 6 automobila stoji na autobuskom stajalistu, pola stanice se pretvorilo u blatnjavu baru a stajaliste gradskih autobusa se pretvorilo u BASovu stanicu. A to je samo ono sto se desava van kolovoza...Kada naidje autobus iz nekog grada (novi stize na 2 min a svaki se zadrzava 3-4) on nema mesta da se zaustavi pravilno zbog vozila na stajalistu tako da se bus popreci, otvori vrata i krecu putnici da izlaze i da cekaju svoje torbe dok sve vreme ni jedno vozilo ne moze da prodje i da se ukljuci na autoput. Tu se stvaraju kolone automobila na ukljucenju sa autokomande i autobusa sa autoputa.

Taj problem se naravno pogorsa kada padne kisa, nedeljom kada se puni beograd, pred kraj avgusta itd. Ali postoji nekoliko prostih i ne toliko skupih resenja. Sa suprotne strane autoputa taj problem je resen pre par godina. evo par slika:

imag1867.jpg


imag1870.jpg


imag1871.jpg


imag1873.jpg
 
То стајалиште градских аутобуса (17, 18, 46, 55) је стварно очајно. Прави хаос, а још кад се наџоџе ови таксисти, онда су игре без граница. Слично је и на стајалишту код Сава Центра, јер и оно служи као стајалиште за међуградске аутобусе.

Коме пријавити, па пошто је, на жалост, ово и дивља такси станица, онда и саобраћајној полицији, и комуналној полицији и комуналној инспекцији општине Вождовац, а могао би и Беоком сервису.

Чудим се и градском Секретаријату за саобраћај да је дозволио да се ова стајалишта за градске аутобусе користе и за међуградске линије !!!

И код Студенстског града на стајалишту градских аутобуса 601 и 611, је исто и стајалиште за међуградске аутобусе !

Чуди ме да још нису из Секретаријата уочили проблем.
 
hobotnica":2k92nrc7 je napisao(la):
Bulevarac je u pravu, ti plaćaš njihov nerad. Koliko mi je poznato inspekcija vodi postupke po službenoj dužnosti a za spise i radnje koje se vrše po službenoj dužnosti po Odluci o lokalnim i Zakonu o republičkim administrativnim taksama ne plaćaju se nikakve takse. Znači imaš pravo besplatno da razledaš spise, a fotokopiranje je o tvom trošku.
Nema veze što ti nije stalo za tih 250,00 dinara ali bih im ja to nabila na nos i pitala inspektora po kom članu koje Odluke i Zakona su ti naplatili taksu. I da ti pismeno odgovore .
Pitala bih i u kakvom omotu spisa ste otvorili predmet vezano za garaže, crvenom ili žutom. Naravno u žutom jer su to predmeti koji se pkreću po službenoj dužnosti a oni sa crvenom linijom se otvaraju po zahtevu stranke. Tvoja prijava nije zahtev već samo predstavka i inicijacijativa, a gospoda po zakonu sve poslove inspekcijskog nadzora rade po službenoj dužnosti. A kad ste pokrenuli postupak i vodite ga po službenoj dužnosti imam pravo i da vidim šta ste i da li ste nešto uradili, zašto to toliko traje, da pogledam, fotokopiram o svom trošku a ne da vam za tu proveru i plaćam taksu.Strašno.
Možda Ganguli zafalilo para u budžetu. Možda naplate i telefonske razgovore ili i razgovor sa inspektorom.
@Хоботнице, знам да је Булеварац у праву, али нисам хтео пуно да се телефоном расправљам са инспектором, зашто и због чега се плаћа такса, хтео сам и био са веома радознао да што пре видим све папире. И кад сам дошао код њега нисам га поново питао око таксе јер нисам ни хтео, а инспектор је иначе стварно кад год сам се чуо са њим телефоном, а и сад кад сам био од њега, био јако љубазан и отворен. Можда ћу га ипак у неком каснијем периоду питати, због чега ми је наплаћена такса.
Ова такса од 250,- динара не иде за Гангулин буџет, него се слива у Пореско одељење на Обилићевом венцу 9-11, а за сврху уплате пише "уплата текућих прихода". :D :p
Да, омот предмета је жуте боје, а из разлога који си навела.
 
Ma inspektor te zavlaci. Kakav je to inspektor koji nije uspeo sam da uoci problem, a u opisu posla mu je da uocava probleme, te ih resava.
Ne, to nije ucinio ni njegov prethodni kolega, ali jesi ti. Nemas ti, a ni ja nikakve specijalne sposobnosti da uocimo probleme, nego oni zmure na pojedine probleme, a takvih problema je sve vise.
Sada on, koji sve to nije uocio a trebao je, te jos i zavlaci, tako sto je ljubazan, Pa normalno, tako je najlakse nekog otkaciti.
Vidi se iz aviona da je nelegalno, sta te briga za neke dozvole koje on ima od beovoda ili krematorijumskog drustva.
Ti pitas da li objekat poseduje sve zakonom propisane dozvole, jer ovako ugrozava ostale gradjane, kako nelegalnim elektricnim instalacijama koje se nadvijaju iznad parkinga i ulice, te oduizmanjem zajednickog parking prostora, i pretvaranje istog u privatni.
Onda cekas odgovor, koji mora da dodje, ako ne dodje, zalis se nacelniku, a a paraleno i povereniku ako treba.
Nemoj da se smaras sa parama, gotovo je, ali da znas za ubuduce da ne dozvolis da te oni vode kako njima odgovara, nego kako zakon nalaze.
 
Bulevarac":2aahedkf je napisao(la):
Gago, da bi podneo prijavu za garazu, moram da znam koja garaza je u pitanju, odnosno koje garaze su ostale neresene.
Pokusao sam da procitam toje postove od pre 2 godine, ali morao bih ozbiljno da se udubim da shvatim situaciju. Ti si dosta toga prijavljivao, dobijao neke odgovore koliko vidim, ali i zahvaljivao. Kazi mi konkretno koje su garaze ostale, sa tacnom lokacijom, adresom, i ako mozes da mi pokazes na kojoj su fotografiji te garaze.
@Булеварац, послаћу ти све на ПП, али ми дај још два-три дана времена, јер сад сређујем копирана документа, скенирам их и пишем прибелешке, па онда све то да поставим на ову тему. Кад то урадим, онда ћу ти послати шта треба.
Пошто ми се покварио (цркао) рачунар, све ми иде јако успорено + још посао, па су ми мало "везане руке". Некако сам оспособио стари лап топ, а он је доста ограничених могућности и спор. Све ми је некако везано једно са другим, јер сам и мало више финансијски исцрпљен, па чекам једну уплату да могу да купим други рачунар, па онда да ми другар, који се бави одржавањем рачунара, то све лепо среди, уради конфигурацију, инсталира програме, итд. и то ће трајати још неко време.
Кад већ причамо о бесправно постављеним металним гаражама, можда не би било лоше пријавити и оних "мали милион" гаража у улици Др. Ивана Рибара у блоку 71 (http://www.bing.com/maps/ ), а мислим да је Директор поставио једну слику тих гаража коју је он снимио, али сам заборавио на којој је теми поставио ту слику, на овој или на "Булевари, улице..." !
Директоре, јави се и постави ту слику поново.
 
Slika je u temi o naselju kaoje se gradi tamo na kraju i jos nekoj nesjecam se vise i SCI je to cini mi se da mi je rekao mozda cak i u ovoj
 
Ау бре Директоре, ко ће то све да претражује :D ? Покушаћу касније да видим на темама, које си навео. Ако нађеш слику у твојој документацији, пошаљи ми. Хвала
 
JunkieBanjica":14d3h5gl je napisao(la):
Hteo bih da prijavim visegodisnji problem ali ne znam kome. Iskreno pitanje je kome prvo podneti prijavu, od Djikija pa na dalje...U pitanju je autobusko stajaliste na autoputu na Autokomandi. Sinoc oko pola 9 dolazim na stanicu i ceka me potpuni haos! 3 taksija stoje na trotoarima na sred stanice, 6 automobila stoji na autobuskom stajalistu, pola stanice se pretvorilo u blatnjavu baru a stajaliste gradskih autobusa se pretvorilo u BASovu stanicu. A to je samo ono sto se desava van kolovoza...Kada naidje autobus iz nekog grada (novi stize na 2 min a svaki se zadrzava 3-4) on nema mesta da se zaustavi pravilno zbog vozila na stajalistu tako da se bus popreci, otvori vrata i krecu putnici da izlaze i da cekaju svoje torbe dok sve vreme ni jedno vozilo ne moze da prodje i da se ukljuci na autoput. Tu se stvaraju kolone automobila na ukljucenju sa autokomande i autobusa sa autoputa.

Taj problem se naravno pogorsa kada padne kisa, nedeljom kada se puni beograd, pred kraj avgusta itd. Ali postoji nekoliko prostih i ne toliko skupih resenja. Sa suprotne strane autoputa taj problem je resen pre par godina. evo par slika:


dugo me nije bilo da Vas obavestim sta se izdesavalo sa mojom prijavom za divlju taksi stanicu, a u isto vreme da dam odgovor na citirani post.
elem, nakon prijava koje sam ovde napisao, saobracajna policija je pocela da izlazi na teren i da kaznjava taksiste. skoro svaki dan su izlazili i pisali kazne. komunalci su izlazili i pisali kazne koje su u njihovoj nadleznosti. saobracajna inspekcija je deset dana izlazila za redom i potvrdila navode iz moje prijave i obecala da ce sve resiti na korist gradjana okolnih blokova. sapic je poslao novobeogradskog inspektora koji je izasao na teren i potvrdio navode prijave, napisao par prijava i pripretio vozacima. sve u svemu drasticno je poceo da se smanjuje broj vozaca koji i dalje parkiraju na trotoaru. i onda grom iz vedra neba: stize mi mail zelenila u kome kazu da su odobrili sekretarijatu za saobracaj da asfaltiraju rampu za penjane i rampu za silazenje sa trotoara za taksi stanicu, znaci peta taksi stanica u mojoj ulici. naravno odmah sam poslao dopis zelenilu da pitam zasto im ne daju ceo deo da se asfaltira i na taj nacin da trotoar ostane pesacima, odgovor nisam dobio. ponovio sam mailove inspektorima i ocekujem njihove odogovore i ocekujem da se neko od njih suprostavi sekretarijatu za saobracaj. sem toga pisao sam sekretarijatu da mi na osnovui dostupnosti informacija daju podatak po kom zakonu oni odlucuju gde ce biti taksi stanica, koji zakon njima omogucava da unistavaju zelene povrsine i koji zakon omogucava da se trotoar oduzme pesacima (ne odtaje 1,6 metara sirine nakon crtanja linija) kao i da mi dostave imena ljudi koji to odobravaju radi mogucih podizanja prekrsajnih prijava jer mi u okolnim blokovima sumnjamo da se sve to radi iz licnih interesa. sem toga, prijava ce biti napisana i protiv lica koje je dozvolilo taksi stanicu kod bloka 19-a jer nema sirina zakonom predvidjena kao i zbog unistavanja zelene povrsine koja je sada kao bazen blata i zemlje.

elem, za predhodni post:

beokom servis bks@beograd.gov.rs
komunalna policija komunalna.policija@beograd.gov.rs
saobracajna policija saobracajnapolicija.bg@mup.gov.rs
saobracajna inspekcija inspekcija@beograd.gov.rs
sekretarijat za saobracaj info.saobracaj@beograd.gov.rs
zelenilo info@zelenilo.rs
pitajte gradsku vlast beoinfo@eunet.rs
 
Ево поново:
hobotnica":2g8mgm4e je napisao(la):
Sad mi pade napamet. Šta Gaga bi sa onim garažama na Kosi. Jel utvrdiše na kakvoj površini su postavljene. Jesi li ti dobio neki novi odgovor.

Па ево да поставим скенирана документа која сам копирао код инспектора (наравно не сва јер их има гомила), а везано за моје пријаве за оне три металне гараже у Грчкој улици. Извињавам се унапред на опширности, али ....

Да одмах нагласим да две гараже нису спорне за уклањање (број 1 и 2), јер су се власници одмах по мојој пријави сагласили и прихватили решење о уклањању. Инспекција им је само нагласила да ће исте бити уколоњене о истом трошку, заједно и са гаражом (број 3) која је у „спору“, јер је њен власник уложио три пута жалбе на већ три пута достављана решења о уклањању, О којим трима гаражама је реч види се на снимку бинг мапе, од пре пар година, а покушао сам и сад да скинем снимак са бинг мапе, али нисам знао да уклоним оне беле линије које означавају улице, а оне баш заклањају гараже. На снимку и слици сам црвеном стрелицом означио гаражу која је „проблематична“, односно њен власник је проблематичан !




До сад је општински инспекторат Нови Београд подносио три пута пријаве и достављао решења проблематичном власнику те гараже, али сва три пута их је другостепени орган (Градска управа града Београда-Секретаријат за инспекцијеске послове) обарао као неосноване и враћао их на почетак !!!

Његов (власников) адут(!) за обарање решења о уклањању је тај, да инспектор није доказао да је паркинг у Грчкој улици површина јавне намене и да инспектор није пружио доказ да је ова гараже изграђена на површини јавне намене !!! То је навео у жалби сваки пут, а све три жалбе су исте, мислим текстуално исте.

Зато је инспекторат Новог Београда и кренуо редом да прибавља „доказе“ да је ово површина јавне намене, a нису веровали да је другостепени орган толико пристрасан и да гази сопствене уредбе и одлуке о комуналном реду.
А зашто је пристрасан, нешто касније.

Одмах да напоменем да је против ових гаража покренут поступак још 2009. године (тад их нисам ја пријавио) и поново 2011. године по мојој пријави. У почетку је овај поступак водио други инспектор и на жалост није урадио ништа, јер је и он био „мало“ пристрасан, али на самом почетку 2012. године, предмет преузима други инспектор који га и сад води.
Инспектор је кренуо правим путем и прибавио је скоро све потребне потврде које је тражио другостепени орган, сем још једне, тј. да је паркинг површина јавне намене.

Од Архива града Београда за добијена копија тачних парцела на коме се налазе зграде и паркинзи у блоку 7 у насељу Бежанијска коса, који је оивичен улицама Грчком, Милана Вујаклије, Веспучијевом и Марка Пола. И од Урбанистичког завода је добијено решење да је ова парцела (блок 7) где су зграде и где је паркинг, површине јавне намене, али је ту сад један други проблем, а који и те како овај проблематични власник гараже, користи. А то је да зграде и паркинзи у овом блоку, нису још технички примљени и немају употребну дозволу !!!!!

Од геодетског завода (катастра из блока 70) је добијен извод број 4820 из листа непокретности, да је парцела 3671/1, где су зграде, градско грађевинско земљиште (види цртеж и извод листа из непокретности страна 1 и 2) и уверење о идентификацији:






Ево га записник о извршеном инспекцијском прегледу од 09. априла 2012. године. Црвеним сам означио важно и ставио знак питања. Значи, по овоме испада да сви ми можемо, а ради свог неког посла ако немамо места у подруму или га немамо, да ладно узурпирамо јавни паркинг. Иначе овај проблематични тип држи у овој металној гаражи прибор и алат за кречење.
Напомињем да су сва три записника текстуално иста, а ово је "средњи" записник:



По записницима су донета решења о уклањању металне гараже, а ево „средњег“ решења од 19. априла 2012. године , а исто сва три решења су текстуално иста. Важно сам оивичио црвеним.




На добијена сва три решења о уклањању гараже, од општинске инспекције, проблематични власник гараже је уложио жалбе, а и оне су текстуално све три исте, а види се да су их састављали, потковани адвокат за овакве случајеве, а и јака веза. Поставио сам жалбу проблематичног од 13. јуна 2012. године. Важније сам уоквирио црвеним:




Након тога је добијено 01. августа 2012.године решење од градске управе града Београда-Секретаријата за инспекцијске послове, да се поништава решење комуналног инспектора Новог Београда и дато је образложење на две ипо стране.
И сва три решење градске управе града Београда-Секретаријата за инспекцијске послове, су текстуално апсолутно иста, а ово је исто "средње" решење, црвеним сам уоквирио важно.





Још увек се чека од Геодетског завода (катастра) из блока 70, тумачење-уверење за паркинг, да се види да су паркинзи у Грчкој улици површина јавне намене или не ? Наравно да јесу, али .... То је парцела број 6649/1 на цртежу горе.
То тумачење се чека још од фебруара ове године, и инспекторат Новог Београда је ургирао безброј пута, и телефоном и личном посетом и писмено, али одговора још нема !!!

Одговора нема, јер ради јака веза починиоца. Та јака веза се огледа у томе што починилац има, или рођеног брата или брата од рођеног стрица (ах та црногорска веза), у градском Секретаријату за инспекцијске послове, а овај опет има јаку везу у катастру Нови Београд, и тако је круг затворен. Ето то је оно што сам горе навео, да је другостепени орган пристрасан.

Шта ми је рекао инспектор за даље о пријави:

Значи кад се добије тумачење-уверење од катастарског бироа Нови Београд, прави се нови записник, да је константовано да је то (паркинг) површина јавне намене, пошто је другостепени орган дао смернице да по усвајању жалбе није утврђено да ли је то површина јавне намене, односно да инспектор није дао доказ лицу које је поставило металну гаражу.
Од Републичког Геодетског завода (катастра) добијен је податак за парцелу број 3672/1 да је градско грађевинско земљиште, односно објекти (зграде) и то је неоспорно.
По добијању свих података одговорно лице које је поставило металну гаражу даће изјаву у новом записнику и новом поступку по утврђеном чињеничном стању, да је поставио монтажну металну гаражу на површину јавне намене – паркинг месту у улици Грчка број ....., па на основу тога ће се донети ново решење о уклањању металне гараже на основу смерница другостепеног органа. Странка ће имати право жалбе на то решење.

Ето то је то, извињавам се још једном на опширности, али је морало тако, а ово сам писао и састављао пар дана, прво као концепт на папиру, па исправљао и дорађивао, прекуцавао у ворду, контролисао, па сад копирао на форум. :)
 
Vrh