Šta je novo?

Prigradske linije javnog saobraćaja – predlozi i rešenja

Јел то опет неки митинг СНС,па се не реализују поласци на приградским линијама???
 
72-ka od aerodroma do venca ide sat-sat i po, sto je mnogo. Trasa bi mogla da se izmeni, tako da se stize brze do odredista i da se skrati malo interval, da bude malo funkcionalnija...
Takodje, aerodrom bi trebao da ima i non-stop prevoz, bez obustave nocu.
 
72 bi trebao da ide noću umesto 75 taktom od pola sata (kroz Bežanijsku kosu trasom 75ice pored okova i crkve).
 
Има и овога 😂
Screenshot_20231216_152638_Chrome.jpg
 
Predlog za liniju 607 relacija Banovo brdo-Aerodrom-Batajnica(Beogradskom obilaznicom i iskljucenjem kod Batajnicke petlje)
Posto je Batajnica bukvalno 10-15 min kolima Bg obilaznicom,mislim da je potrebno zaista.Kad moze Banovo brdo i Obrenovac da ga ima mogla bi i Batajnica

Sto se tice ostalih linija koje idu kroz Aerodrom:
Linija 860I treba da ide do Zelenjaka(naravno autoputem) tako sto bi se iskljucila kod Geneksa sa autoputa,desno kod kruznog toka na NBGD-U(kod opstine pa tu ka Uscu).Nema potrebe da ide do BNV-a(tacnije BAS-A) jer tamo vec pokriva 601,a Obrenovac i Baric imaju 860,860e i jos neke.Znacila bi brza centra grada sa aerodromom.
Linija 75 bi mogla da se produzi do aerodroma(bukvalno posle terminusa na Bezaniji da prati trasu 72-ke)
Linija 72 za nju stvarno ne znam ona mozda jedino da se preusmeri negde na Zemun,jer negde sam video da je davao predloge za to da ima linija koja bi spajala Zemun i Aerodrom
 

Prilozi

  • Banovo brdo, Belgrade to Batajnica _železnička stanica_ - Google Maps.pdf
    778,1 KB · Pregleda: 54
Po meni cak(to je moje misljenje licno)linija 600 trebala je desno kod buvljaka i tu pravo je Antifasisticke borbe i tu se lepo ukljuci na autoput.Jer tamo gde ide desno kao 85 pa desno kod tramvajskog depoa previse ga vrti.Blokovi 28 i 29 imaju vezu peske preko pasarele,a imaju i sa druge strane kod Bulevara umetnosti liniju 71.
 
Po meni cak(to je moje misljenje licno)linija 600 trebala je desno kod buvljaka i tu pravo je Antifasisticke borbe i tu se lepo ukljuci na autoput.Jer tamo gde ide desno kao 85 pa desno kod tramvajskog depoa previse ga vrti.Blokovi 28 i 29 imaju vezu peske preko pasarele,a imaju i sa druge strane kod Bulevara umetnosti liniju 71.
Боље решење од тренутног,јер би туда повезивао и ЖС Нови Београд са аеродромом.
 
Ne vidim šta je čudno ovde, pa nije linije uvedena juče.
Па није,али искрено то стајалиште треба да се уведе због тога што 580 не пролази код фреквентног стајалишта Лазаревац - рампа.Линија је уведена 2018.године и нико се није сетио за ових 5 година увести замену за Лазаревац - рампа где линија 580 не пролази.Треба да има још неколико полазака јер је то најбржа аутобуска веза између Лазаревца, најудаљеније општине и Београда,а 7 полазака дневно и то само радним даном на 580 је премало.
 
Linija je uvedena kao brza veza i ispomoć liniji 581 u vreme špica, zar ne?
 
Linija je uvedena kao brza veza i ispomoć liniji 581 u vreme špica, zar ne?
Много лакше и ефикасније се путује са 580 него са 581,стајање на свакој могућој станици,људима који путују са 581 из Лазаревца или из Београда ко путује за Лазаревац преседне путовање од силног стајања на свакој станици.Можда средити да 580 иде на сваких сат и по до два сата.Нисам рекао да мора на пола сата као 581 или сат,али бар на сваких сат и по до два сата би било пристојно имати 580.
 
Brate zanima me jedna informacija prica se po kaludjerici da ce liniju 309 ponovo uzeti gsp jos malo sad zanima me dal je to tacno ili ne
 
Vrh