Šta je novo?

Prigradske linije javnog saobraćaja – predlozi i rešenja

Čekam trojku u Rakovici već 20 minuta.
Za to vreme dva polaska jedan nije pošao, drugi je projurio pored putnika kao opored turskog groblja.

Becks, reče mi da je u GSP sve uredno, dobar sistem, svi znaju gde su, čelična disciplaina. Pa šta je ovo, braćala?

Edit, izvinjavam se zbog promašenog topika, htedoh da kliknem Tramvaji
 
Steta sto nisam ranije video, ja sam se iz Resnika vraćao u tom periodu, rado bi odmenio tramvaj i odbacio te gde treba, samo da ne hejtuješ bez razloga.
Subotnji red vožnje je, dovoljno je da zakinu negde par minuta, zbog nekog na šinama, gužve u saobraćaju i eto ti ispadanja. Taj drugi nije na svoju inicijativu prošao pored vas, već sa nekim razlogom, nazoveš dispečersku službu i saznaš razlog, rado će ti izaći u susret.
 
jel-ovo-autobus-za-la.jpg
 
Jel autobus koji vozi na polasku u 14:45 sa Šumica linije 363A za Živkovac, posle iz Živkovca obavlja polazak u 16:00 kao 362 (autoputem). Pitanje je za Gročane, ako znaju, pošto hoću ovih dana da se provozam, pa ne bi valjalo da mi pobegne ovaj u 16h, jer posle nema polazaka iz Živkovca. :D
 
Predsednik Skupštine grada Nikola Nikodijević najavio je da bi na jesen trebalo da bude raspisan javni poziv za javno-privatno partnerstvo u prigradskom prevozu, dok bi njegova primena mogla da počne da se primenjuje već od 1. januara naredne godine.

O usvajanju projekta javno-privatnog partnerstva za obavljanje prigradskog i lokalnog saobraćaja na teritoriji grada odbornici će odlučivati na narednoj sednici, zakazanoj za sutra, ponedeljak, 18. jul.

Nikodijević je objasnio da će u javnom pozivu biti navedeni uslovi koje će prevoznici morati da ispune, a to su, između ostalog, da vozila budu klimatizovana i pokrivena video nadzorom, i dodao da su predviđeni podsticaji za prevoznike koji imaju vozila mlađa od sadašnjeg proseka.

– Građani će moći da vide i osete da imamo povećan broj polazaka u prigradskom saobraćaju. Javni poziv smo koncipirali tako da pruži veći standard i bolju uslugu građanima kada je u pitanju prigradski javni prevoz, odnosno ITS 2 – rekao je Nikodijević Tanjugu.

izvor: beograd.rs
 
Zvanicno sam se "obreo" na potezu 300... 309ke idu k'o blesave, dok 305 da bi dosao do Telekoma u Bolecu je tuga, cemer, jad... Kako god da okrenes, ono je UZAS. Umesto da sam isao bilo cime sto ide odatle, ja cekao 305... Strasno :shock: , sledeci put prvo sto krene, a ide do tamo pa makar i po cenu pesacenja 20 minuta, bolje za mene...
 
Pa dobro, 305 i nema toliko los takt. Ali sve u odnosu na 309 je jadno, ubedljivo jedna od najboljih linija u gradu. A od kako ih je preuzela Saga, pa milina. Cesto kada imam priliku koristim 309 radije od 306/11 jer mi je okretnica relativno blizu pa me cale odbaci. Em sto ide nevidjeno cesto, em mi je tako i brze i pouzdanije. Ovako kada se spustim na one dve linije, to mi je kao macka u dzaku, pitanje je da li ce uopste doci. Jos kada imam neki ispit/kolokvijum, nema veceg i goreg tripa da se autobus nece pojaviti i onda sam obrao bostan jer nema sanse da stignem na vreme.
 
Mare, danas je sva sreca bolja situacija. Zvanicno radim od sutra tamo, 305 je isao po redu voznje, ali mi je sumnjiv bio period od 11 do 11:30, prosla dva 308 i tri 307 u roku od 5 minuta... Da li je to "normalna" situacija na potezu 300 na koju se treba navikavati? A i da ne uvredim kolege sa foruma, iskren da budem okolina stamparije telekoma je UZAS, okruzen grobljem i nekim brdima...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=399060#p399060:2v6h95ob je napisao(la):
Gaspar18 » 27 Јул 2016 04:11 pm[/url]":2v6h95ob]Mare, danas je sva sreca bolja situacija. Zvanicno radim od sutra tamo, 305 je isao po redu voznje, ali mi je sumnjiv bio period od 11 do 11:30, prosla dva 308 i tri 307 u roku od 5 minuta... Da li je to "normalna" situacija na potezu 300 na koju se treba navikavati?
Добро дошао на потез 300 :gobb:
 
Bolje vas nasao, jer sam na ugovoru pa moram prevozom da idem... Dok stalni radnici imaju telekomov bus na Mostaru, a mi ugovorci jok.
PS Somi, ovo danas sto sam video, da me "ne cudi" kada se srecem sa time? Posle podne sam isao na 302, jedva sam se ugurao na Ustanickoj jer je prvi naleteo, i nisam hteo cekati 305 jer je tek po redu voznje bio za 20 minuta, ono gore kad penzosi nagrnu na 601 u centru Surcina kad je pijaca...
 
Да ли постоје планови повезивања Винче и Великог села? Онда би могла једна линија Ритопек-Винча-Лешће-Богословија ...
 
Nove linije gradskog prevoza kroz opštinu Pećinci

Sada je ostalo samo da pravne službe preciziraju ugovor između opštine Pećinci i GSP-a. Očekujem da će nove linije startovati do Nove godine, a lokalna samouprava će u budžetu za narednu godinu izdvojiti sredstva za delimično finansiranje ovih linija, kako bismo našim građanima umanjili troškove putovanja“ – objasnio je prvi čovek pećinačke Opštinke uprave.

Na sastanku opštinskog rukovodstva Opštine Pećinci sa direktorom Direkcije za javni prevoz grada Beograda Uglješom Mitrovićem precizirane su linije Gradskog saobraćajnog preduzeća (GSP) koje će biti produžene do Šimanovaca i Kupinova, čime će građanima pećinačke opštine koji svakodnevno putuju na posao u Beograd putovanje biti znatno olakšano.

Načelni dogovor o produženju linija gradskog prevoza na teritoriju pećinačke opštine postignut je tokom posete gradonačelnika Beograda Siniše Malog opštini Pećinci u martu ove godine, a po rečima načelnika pećinačke Opštinske uprave Željka Trbovića, ovaj dogovor je rezultat dobre saradnje između rukovodstava opštine Pećinci i grada Beograda.

Dogovorili smo jednu liniju koja će prema Beogradu voziti od Kupinova preko Progara i drugu koja će voziti od centra Šimanovaca, kroz šimanovačku industrijsku zonu do Beograda. Uz već postojeću gradsku liniju od Preke Kaldrme, ubuduće ćemo imati tri autobuske linije iz ovog dela naše opštine koji gravitira prema Beogradu, čime će autobuski saobraćaj između naše opštine i Glavnog grada biti znatno unapređen. Sada je ostalo samo da pravne službe preciziraju ugovor između opštine Pećinci i GSP-a. Očekujem da će nove linije startovati do Nove godine, a lokalna samouprava će u budžetu za narednu godinu izdvojiti sredstva za delimično finansiranje ovih linija, kako bismo našim građanima umanjili troškove putovanja“ – objasnio je prvi čovek pećinačke Opštinke uprave.

izvor: http://www.pecinci.org/info/aktuelno.10 ... dvest=4435

Da li ovo znači da se linija 605 produžava do Kupinova?
 
solecar":fx96qgra je napisao(la):
Nove linije gradskog prevoza kroz opštinu Pećinci

Sada je ostalo samo da pravne službe preciziraju ugovor između opštine Pećinci i GSP-a. Očekujem da će nove linije startovati do Nove godine, a lokalna samouprava će u budžetu za narednu godinu izdvojiti sredstva za delimično finansiranje ovih linija, kako bismo našim građanima umanjili troškove putovanja“ – objasnio je prvi čovek pećinačke Opštinke uprave.

Na sastanku opštinskog rukovodstva Opštine Pećinci sa direktorom Direkcije za javni prevoz grada Beograda Uglješom Mitrovićem precizirane su linije Gradskog saobraćajnog preduzeća (GSP) koje će biti produžene do Šimanovaca i Kupinova, čime će građanima pećinačke opštine koji svakodnevno putuju na posao u Beograd putovanje biti znatno olakšano.

Načelni dogovor o produženju linija gradskog prevoza na teritoriju pećinačke opštine postignut je tokom posete gradonačelnika Beograda Siniše Malog opštini Pećinci u martu ove godine, a po rečima načelnika pećinačke Opštinske uprave Željka Trbovića, ovaj dogovor je rezultat dobre saradnje između rukovodstava opštine Pećinci i grada Beograda.

Dogovorili smo jednu liniju koja će prema Beogradu voziti od Kupinova preko Progara i drugu koja će voziti od centra Šimanovaca, kroz šimanovačku industrijsku zonu do Beograda. Uz već postojeću gradsku liniju od Preke Kaldrme, ubuduće ćemo imati tri autobuske linije iz ovog dela naše opštine koji gravitira prema Beogradu, čime će autobuski saobraćaj između naše opštine i Glavnog grada biti znatno unapređen. Sada je ostalo samo da pravne službe preciziraju ugovor između opštine Pećinci i GSP-a. Očekujem da će nove linije startovati do Nove godine, a lokalna samouprava će u budžetu za narednu godinu izdvojiti sredstva za delimično finansiranje ovih linija, kako bismo našim građanima umanjili troškove putovanja“ – objasnio je prvi čovek pećinačke Opštinke uprave.

izvor: http://www.pecinci.org/info/aktuelno.10 ... dvest=4435

Da li ovo znači da se linija 605 produžava do Kupinova?
Вероватно ће 605 до Купинова а до Шимановаца предпостављам нека линија која сад иде до Угриноваца 603, 703 или 711. Било би најбоље можда 603 с обзиром да је њој туража 45 минута док је на овим другим линијама по 1 сат правац. Углавном сачекаћемо реалне инфо када обајаве нешто поводом тога. Требало би увести Гсп ја сматрам и до Старе и Нове пазове, Бановаца, сва та насеља су релативно близу Београду а и велика већина тих људи путује у Београд ради обавеза.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Na redu vožnje za 860 piše 15:00, 15:05, 15:10, 15:20, 15:30 15:40. Od ovih 6. danas se pojavio tek u 15:40. Skoro sat vremena se smrzavamo i čekamo autobus koji retko kad ima grejanje i prokišnjava. A kontrola opseda na pola puta ko u inat po ovoj zimi jer znaju da ljude mrze da izlaze da se smrzavaju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=399060#p399060:1kpb7y58 je napisao(la):
Gaspar18 » 27 Jul 2016 04:11 pm[/url]":1kpb7y58] A i da ne uvredim kolege sa foruma, iskren da budem okolina stamparije telekoma je UZAS, okruzen grobljem i nekim brdima...

Dobrodosao u istocni Beograd, sve brda i groblja :laugh:
Nije bas toliko crno, a i 305 nije najgora linija u tom kraju, cak je jedna od najboljih, da si se zaposlio u Grockoj recimo znao bi o cemu govorim ;-) Znaci onaj objekat preko puta groblja je stamparija Telekoma, ako sam dobro skapirao?
 
Planovi predsednika opštine Grocka, Simonovića, za linije sledeće godine:
- produženje 303 do Avalskog puta, trasa Ustanička - Zaklopača - Vrčin - Avalski put (sta god mu to značilo)
- uvođenje gradske linije preko (ili od) Klenka u Kaluđerici do Leštana
- uvođenje kružne linije Grocka - Brestovik - Kamendol - Pudarci - Begaljica - Grocka
- uvođenje nove gradske linije od Grocke do Beograda sa učestalim redom vožnje.

Zanimljivi planovi, teško ostvarivi. Ako ću da budem iskren, nisam očekivao ovakav rad Opštine, ono što je takodje napisano za planove u 2017. dosta je već započeto ili se priprema tako da postoji šansa da se nešto od onog gore ostvari. Jedna linija je logicna s obzirom da ostvaruje vezu dva velika naselja i prolazi pored objekta koji je u pripremnoj fazi izgradnje i od velike vaznosti je za oba naselja.

izvor: gspbeograd.net
 
*** дефинитивно решила да упропасти 303 до краја. Дакле 303 ће у следећој години ићи од Устаничке преко смед. пута кроз Заклопачу -> Врчин до Крагујевачког пута где се сад окреће 461 (ваљда само неки поласци). --> https://goo.gl/maps/QGsG7iPCmQw
А 461 може једноставно да се појача са неколико возила у спречи овај пакао, ускоро се укида наплата путарине на њеној траси тако да стварно нема изговора да се та експрес линија (у поређењу са 303) жртвује зарад комплекса који бије Ластине линије.
Кружна линија је ок претпостављам да ће ово бити траса (жутом бојом обележена на мапи) --> https://www.google.rs/maps/@44.6357429,20.7183482,13z
Али опет, да се стави прст на чело видело би се да је све ово бацање ресурса јер се линије поклапају са Ластиним линијама на које су људи навикли и које једноставно треба појачати и решити вечни проблем овог дела општине :bash:
 
Khm, mogao si Sole barem da napises da sam ja to preneo, ipak znas da sam i ovde aktivan.
Ne napisah tamo koji mi je izvor, u pitanju je Grocanski glasnik, aka stranacke novine.
 
Vrh