Šta je novo?

Prigradske linije javnog saobraćaja – predlozi i rešenja

Јел можете још мало да изврнете оно што је стф рекао, мсм оно, ово је ништа?
 
A šta je tu izvrnuto , kada je moj komentar bio isključivo za deo vezan za liniju 302.
 
Па рецимо то да су грађани знали да ће повратак 301 значити уништавање 302. Грочани кукају и жале се дјп за 301 од како је иста укинута, и сад нико осим стфа ни не зна шта ће се десити са 302 кад се 301 врати.
 
Isto je i za 311, doduse vecina nije ni znala da ce biti nove linije, a i oni koji su znali sumnjali su da ce se pojaviti, kao sto sam ja mislio. A kad je pocelo, vecina je bila "jao super dobijamo novu liniju, bas lepo", a sad svi redom kukaju. Tako ce biti i sa 301/302.
 
Ja sam u startu znao (pretpostavljao) da će sa 306 i 311 biti ovako kako jeste (mislim na raspodelu vozila). Jedino nisam znao da će da naprave stranje sa stajalištima u centru.
 
To je bilo ocigledno jer ne moze i jare i pare, ali postojala je barem neka nada da ce biti bolji prevoz, tj. da red voznje nece biti toliko unisten kao sto je sada. Ali boze moj, ovo je Srbija, nema ovde mesta za nadu.
 


Od subote 27. II 2016. linija počinje sa radom. Svakodnevno će raditi jedno vozilo sa intervalom od 1h.

izvor: beograd.rs
 
Somi, sada ces jos vise uzivati u 303. Sada ces moci direktno do Vrcina sa 303. Saosecam se sa tobom, potpuno.
 
Знам, уместо да појачају 354 или 354Б и убију две муве једни ударцем (чешћи превоз за пола Врчина и директна линија за Гроцку за Врчин и Заклопачу) они понављају грешку као са 301 и 302. Ако ништа друго, макар ће већи део Заклопаче и пола Врчина имати целодневни превоз. Ред вожње не бих да коментаришем, последњи са Устаничке је у 22:15 :violina:
 
Naravno da to nikada nece uciniti jer ovako Vrcin dobija "gradsku" liniju pa ce moci da se hvale time kako pomazu svim stanovnicima opstine, za razliku od prethodne vlasti od koje su nasledili probleme. Bolja je ta varijanta da pojacaju postojece linije, ili da uvedu novu gradsku preko Avale ili autoputem. Ali posto stede, sigurno to ne bi ucinili, ovako samo mazu oci narodu.
 
Ne bih rekao, ne znam kako je sada na 303, da li uvek ceka polazak na okretnici. Mislim, ovde pise da su 2 vozila, ali nisu pouzdane te informacije jer i novim redom voznje za 306/311 pise da su sada po 4 vozila, a u stvarnosti nisu, i dalje su 3. Tako da, jedino ako sada 303 uvek ceka polazak pa je sada takav red voznje da ima manju pauzu.
 
Na 303 ce biti cetiri vozila u spicu radnim danima, van spica tri. Subotom tri vozila do polaska u 18:50, posle ce ici dva vozila na sat vremena. Nedelja takodje ;)
 
Evo nesto za Pantografa, da li da se covek smeje ili da place? Pa budaletinama u DJP je sada da od cisto zglobnog 601 naprave vecinsku solo liniju? Sa dva zgloba samo? Ovo ko je pravio, na licu mesta da pocepa diplomu, i da se obesi na Terazijama sto pre i to pod hitno!
http://bgsaobracaj.rs/JN/8_16/JN_8_16_k ... 160315.pdf
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=379498#p379498:1t640l9m je napisao(la):
stf » April 5th, 2016, 8:32 am[/url]":1t640l9m]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=379486#p379486:1t640l9m je napisao(la):
EUKALIPTUS » 04 Апр 2016 09:37 pm[/url]":1t640l9m]Kakve su ovo botovske zaje*******ancije? Ko je postavio tablu sa brojem 110 i to ovakvu tablu?
Direkcija. Prilikom uspostavljanja 311, postavili su iste ovakve table, koje još uvek stoje jer niti nova stajališta imaju kodove, niti nazive.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=379486#p379486:1t640l9m je napisao(la):
EUKALIPTUS » April 4th, 2016, 10:37 pm[/url]":1t640l9m]Ko sme da obeležava stajališta pre bilo kakve zvanične informacije i odluke Direkcije za javni prevoz? Jel to sad može svako da obeleži gde hoće onu liniju koju tu želi da vidi? E, pa super, ja želim da mi 581 od sutra okreće u Zemunu u Bačkoj, znači smem da postavim nalepnicu?
Od četvrtka kreće linija 110 Padinska skela - Opovo , ali je red vožnje retardirano odrađen. Ako već ide do Opova , zašto ne piše da ide do Opova , bez obzira što ne pripada teritorijalno Beogradu? I kako ja da znam da li je ovo vreme koje se čeka u Opovu ili na putu za Vrbovski?

http://www.bgsaobracaj.rs/images/jgpp/polasci/110.pdf
 
Cak je i oznaka za liniju na stanici nakaradna, uzeli broj 11 i dolepili 0. Nasao sam u opisu zone 2 da Opovo pripada pomenutoj. Ne znam zasto pise put za Dunavac, kada za 109 pise Centa.

Jos, ide informacija da se ukida 711 uz prebacivanje vozila na 607. Ovi iz Radio Far-a uvek dobijaju benefite pred izbore. Tako je bilo sa 613. Linija 551 je osakacena danasnjom izmenom. Posto krece produzena 703, onda mogu da skrate 73 do Zemuna radi efikasnosti.
 
Isto tako je i za 311, uzeti su ostaci kada je stampano za 310 i dolepili 1 preko 0.
 
Nova autobuska linija startuje sutra: GSP KROZ OPOVO I POSETA GRADONAČENIKA BEOGRADA

I definitivno, linija Gradskog saobraćajnog preduzeća saobraćaće kroz našu opštinu. Nakon raznih kalkulacija, saopštenja i žustrih rasprava na društvenim mrežama između političkih neistomišljenika, Srpska napredna stranka je preko svog facebook profila objavila uvođenje GSP linije broj 110 na relaciji Padinska skela – Opovo, a tim povodom je objavljen i red vožnje.
Kako saznajemo, linija startuje sutra (četvrtak, 07. april) u popodnevnim časovima, kada će našu opštinu posetiti i gradonačelnik Beograda Siniša Mali.



izvor: http://www.glasopova.rs
 
Šta je ovo, radi pola autobusa pa je ovako redak raspored? Pa biciklom od P. Skele do Opova meni treba 20 minuta evo ko hoće da se vozi da vidi neka se javi da ne bude da lažem.

Potpuno promašena linija. Kao prvo javni prevoz u 21. veku u okolinu beograda treba da bude toliko čest da se ljudi ne ravnaju mnogo po prevozu nego treba da se javni prevoz projektuje tako da odgovara ljudima. A kao drugo opet prave presedačku liniju umesto da su je produžili do Borče, Koteža ili Bogoslovije.
Ako neko iz centra hoće da dođe do Opova on mora da hvara nešto do Bogoslovije, Na Bogosloviji hvata 101, a onada finalno hvata ovaj bus do Opova. Znači potpuno sumanuto da neko od centra Beograda do naselja udaljenog dvadesetak kilometara mora da menja 3(Tri) autobusa. Plus garant se polasci ne poklapaju sa stokecom pa će ljudi morati dugo da čekaju.

Zapravo ne treba biti naročito pametan da bi se videlo o čemu se ovde radi. Ovo je izborna linija. Napravili su tavu liniju da dobiju političke poene, jako malo ljudi će je koristiti jer je nepogodna i za par meseci će je ugasiti.
 
Ovo je hit, uvodi se linija u pola meseca, sa jednim vozilom.
Naprednjaci su objavili po raznim mrezama informaciju da je uspostavljena i linija 712 i 713, pa od toga evo do danas nista ne bi.
Jak izvor, nema sta.
 
Gaspar18":2fu7qfbz je napisao(la):
Evo nesto za Pantografa, da li da se covek smeje ili da place? Pa budaletinama u DJP je sada da od cisto zglobnog 601 naprave vecinsku solo liniju? Sa dva zgloba samo? Ovo ko je pravio, na licu mesta da pocepa diplomu, i da se obesi na Terazijama sto pre i to pod hitno!
http://bgsaobracaj.rs/JN/8_16/JN_8_16_k ... 160315.pdf
Zaista je varijanta sa dva zglobna i ostalim solo vozilima urnebesna!

Koji i kakav je red voznje na takvoj liniji?
Dal je interval cekanja duzi kada se ocekuje zglob? ;)
Mislim, nije smesno, ja bih bas voleo da popricam sa strucnjakom koji je to smislio.
Mnogo me zanima njegova logika.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
HAHAHAHHAHAHA, čuj njegova logika.
Logika svih tih genijalaca je godinama, prepisivanje nečega od ranije. Onda i ne čudi što funkcionišemo po pravilnicima iz 86.godine i slično...
 
Траса линије 703 која од 11.4.2016 поново саобраћа до Кеја ослобођења:

- У смеру ка терминусу "Угриновци": Марка Николића - др Јована Суботића - Стевана Марковића - Главна - Трг Бранка Радичевића - Цара Душана - Батајнички друм - Батајнички друм 6.део - Батајнички друм 17.део - Слободана Бајића - Батајнички друм - Мајора Зорана Радосављевића - Стевана Дубајића - Краља Радислава - Војводе Николе Стањевића - Матрозова - Царице Јелене - Шангајска - Пут за Угриновце - Београдска - УГРИНОВЦИ

- У смеру ка терминусу " Земун/Кеј ослобођења": Београдска - Пут за Угриновце - Шангајска - Матрозова - Батајница ЖС - Матрозова - Царице Јелене - Мајора Зорана Радосављевића - Батајнички друм - Слободана Бајића - Батајнички друм 17.део - Батајнички друм 6.део - Батајнички друм - Цара Душана - Трг Бранка Радичевића - Главна - Стевана Марковића - Марка Николића - "Земун/Кеј ослобођења"

Радним даном возила ће саобраћати у вршним периодима у интервалу наиласка од 21-22 минута, у ван вршним периодима, суботом и недељом у интервалу од 32-33 минута.

izvor: komentar na busevi.com

P. S.
Odakle je ovo preuzeto i koliko je ovo tačno? Kuda će linija ustvari ići? Kako to da će linija ići ulicom Slobodana Bajića , a ne i Jurija Rakitina? Zašto mora da svraća i do ŽS Batajnica kada je svega tri minuta peške udaljena stanica u Carice Milice?
 
GRADSKI“ U 17:00 ČASOVA U OPOVU
Opovo, 07. april 2016;
Danas u 17:00 časova očekuje se prvi dolazak linije Gradskog sabraćajnog preduzeća broj 110 na glavnu
autobusku stanicu u Opovu. Nakon svečanog protokola na kojem će prisustvovati gradonačelnik
Beograda Siniša Mali sa svojim saradnicima, predstavnici Opštine Opovo i Opštinskog odbora Srpske
napredne stranke Opovo, autobus će sa redovnim putnicima krenuti za Padinsku Skelu.

Cekamo Beogradsku hroniku...da vidimo i to cudo.
Pa bar da se uspostavi gsp linija Banovci-Batajnica(Zeleznicka stanica).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=379747#p379747:3sbagpzn je napisao(la):
laki72 » Thu Apr 07, 2016 1:05 am[/url]":3sbagpzn]
Gaspar18":3sbagpzn je napisao(la):
Evo nesto za Pantografa, da li da se covek smeje ili da place? Pa budaletinama u DJP je sada da od cisto zglobnog 601 naprave vecinsku solo liniju? Sa dva zgloba samo? Ovo ko je pravio, na licu mesta da pocepa diplomu, i da se obesi na Terazijama sto pre i to pod hitno!
http://bgsaobracaj.rs/JN/8_16/JN_8_16_k ... 160315.pdf
Zaista je varijanta sa dva zglobna i ostalim solo vozilima urnebesna!

Koji i kakav je red voznje na takvoj liniji?
Dal je interval cekanja duzi kada se ocekuje zglob? ;)
Mislim, nije smesno, ja bih bas voleo da popricam sa strucnjakom koji je to smislio.
Mnogo me zanima njegova logika.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
601 je najbrza veza Surcina, Ledina, Vojvodjanske, Blokova 61, 62, 63 i 64 sa GZS. Linija je stravicno puna u nekim periodima dana, a sa solo vozilima kvalitet usluge bice daleko narusen, jer se u prvi solo nece moci uci, tu je trebalo 15 do 20 zglobova celodnevno staviti... Linija je sa druge strane jako bitna zbog veze GZS - Studentski Grad, za 10 minuta si na Studenjaku, dok sa 78 zna da traje i preko 25... Da li ce id*** iz DJP uvideti koju su gresku napravili, ne verujem...
 
Vrh