Šta je novo?

Prigradske linije javnog saobraćaja – predlozi i rešenja

Nisam sačuvao prethodni dopis, ali ovde sam im napisao sve što je potrebno.

Glavna praksa koju vode mora pod hitno da se zaustavi, a to je uvođenje novih ITS1 linija, koje su sve duže i duže, koje se prostiru za sad čak do pete pojedinačne zone (sad vidim da sam to propustio, jer je Ralja u petoj pojedinačnoj ITS2 zoni) i duboko u drugu mesečnu zonu.

Ako se nastavi, imaćemo sve više i više duplih linija, sve veće teritorije će pokrivati ITS1 i ITS2 zajedno, gde će ITS2 linija biti duža za par stanica.
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sB6SHVzvjYA[/youtube]
 
U nedelju je vozač na liniji 307 držao dete u krilu i vozio. Dete je otvaralo i zatvaralo vrata. Čim su izašli na Smederevac (iz pravca Vinče) policija je zaustavila autobus i iskključila ga iz saobraćaja. Da li je neki putnik prijavio, ne znam, ali to se desilo (ako su lagali mene i ja lažem vas).
 
Što bi rekao becks , nisu ti to dobro preneli , jer jednostavno nije moguće da se tako nešto desi , jer zašto bi vozač uopšte radio tako nešto i ugrožavao bezbednost putnika.
 
Ko si ti da proceniš da li je dete sedelo u krilu, i da li su detetove ruke otvarale vrata :p
 
astrodule":3029vinh je napisao(la):
ali to se desilo (ako su lagali mene i ja lažem vas).
:roll: :roll: :roll:
Kontrole vozila na toj deonici su česte, tako da može da se desi da nije ništa od navedenog razlog "isključivanju" vozila iz saobraćaja. Burazer mi živi u Vinči, ništa nije čuo o tome, a takođe prati javni prevoz. Ako se desilo, za svaku osudu!
 
Изгледа да од целог Београда само Заклопача није поплављена :gobb:
10297587_474615416018467_5018693010457574320_n.jpg

302 на слици
 
БИло је питање минута када ће се улица Бориса Кидрича у Бегаљици затворити за саобраћај. Срећа те је ниво потока почео да се повлачи у најкритичнијем моменту. Видећемо шта ће бити у току ноћи.

Од 14 часова ластина линија 351 Шумице-Дражањ скраћена је до половине пута између Умчара и Дражња због поплављене Немањине улице у Умчарима. Сва срећа те је блокада на раскрсници те се аутобуси могу окретати ... Немањина је ужа од главне у Заклопачи.

10313556_474730422673633_7921289789465028552_n.jpg


10305600_474730629340279_4737136037821654612_n.jpg
 
Pa kod laste jeste nema nijednog drugog semm ovog
 
НЕУСПОСТАВЉАЊЕ САДА ЛИНИЈЕ ВОЗА БЕОГРАД ГЛАВНА-РЕСНИК ЈЕ КРАЈЊИ БЕЗОБРАЗЛУК!

Не зна се ко је ту гори, град, Дирекција за јавни превоз, Железнице Србије, сектор за вандредне ситуације, када је пруга једини ненарушени вид превоза за Раковицу и Ресник! Ускоро ћу вам послати слике! Најмање четири гарнитуре стоје, јер су укинути возови за Пожаревац, Ваљево и Младеновац, тако да нема изговора да нема чиме да се вози! Сем тога, возом се може вршити и снабдевање, достава опреме за спасавање, као и војника и жандармерије. Једино смо ми кретени да са постојећом неугроженом пругом и композицијама окрећемо саобраћај за Ресник преко Рушња и Видиковца!
 
свашта Карло, они то не знају да ураде. није по протоколу/правилнику (назови како год хоћеш)
 
Ништа ново, само је неко имао стрпљења да све то напише :kafa:
Bozidar97":2nfdrjwm je napisao(la):
Danas oko 16:00h jedna uobičajena situacija na terminusu Ustanička:
Dakle polazak u 16:12h sa Ustaničke na liniji 302 nije obavljnen (inače privatnikov polazak) stvorila se velika gužva, čeka se sledeći polazak, malo kasnije dolazi A-496 i staje preko puta početne stanice linija 306 i 307 i čeka vreme. Vozač je napustio vozilo, i ostavio samo ''vozačeva vrata'' otvorena. Jedan čovek je krenuo da uđe u vozilo, i tako bukvalno u sekundi kreće masa naroda ka vozilu (uglavnom starija lica, ljudi koji se vraćaju sa posla i koji nose stvari, kese), i ubijaju se ko će pre da uđe u autobus, i svi moraju da preskoče onu šipku da bi ušli u putnički salon, to je bio šou. Tako su se oni svi ugurali, popunili celo vozilo, još dosta ljudi je tu ušlo da bi na kraju stajalo, vozilu prilazi neka baka koja jedva hoda ali bukvalno jedva i baš je onko punija, ona ne može da podigne nogu da uđe u vozilo a kamoli da preskoči onu šipku i pritom nosi dva velika cegera. Prilaze joj oni ljudi uzimaju cegere, vuku onu jadnu baku preko šipke, a zena ne moze da prođe kroz onaj prostor, znači strašno! (ona je nekoliko minuta ulazila u vozilo). U to vreme dolazi П1027 koji kasni, i odmah su ga ubrzali sa Ustaničke, a ljudi su prepoznali da je to njihov autobus (sa 302), onda jedni preko drugih iskaču napolje iz A-496 da bi to Bože stigli na privatnika, dok oni iskaču autobus dolazi do početne stanice 302,303 usporava, a onda ovi ljudi koji su bili na stanici sad trče za zatvorenim vratima privatnika, a on je uredno obeležio vozilo i nosio je oznaku ''Presto''. Oni što su izašli iz A-496 sad se trčećim korakom vraćaju, i kao vrhunac cele priče dolazi vozač, ulazi u vozilo i otvara sva vrata i izbacuje sve ljude napolje, oni mu psuju sve po redu, gunđaju, dobacuju, a on im je rekao da kreće tek sutra. Staje on na stanicu otvara vrata, kad su onda potčali unutra, samo sam video da se jedan čovek baš nabio na lakat drugog čoveka.
Ovde se ne zna ko je gori, ali bukvalno... :roll:
http://www.gspbeograd.net/viewtopic.php?f=13&p=109637#p109637
 
Ja se izvinjavam, ali odakle ideja bilo kome da ulazi u autobus kada je vozač izašao, drugo kada vozilo uopšte nije na stanici i vrhunac, preko vozačevog krila?????
 
becks89":1n8q2n4r je napisao(la):
Ja se izvinjavam, ali odakle ideja bilo kome da ulazi u autobus kada je vozač izašao, drugo kada vozilo uopšte nije na stanici i vrhunac, preko vozačevog krila?????
И то је путнички простор, сећаш се?
10168965_10203579279425581_621900114_n_zpsf32bc6fc.jpg

То је последица дебилне организације Устаничке и тако ће бити док се не среди..
 
Šomi, ponavljaš se, ostavio sam materijal za tebe i tvog drugara Vukšu, promeni malo slike da ne smaraš masu, opšte željnu da gleda moje fotografije. Ne znam samo šta si dobio uzimanjem moje fotografije? Jel si sad uspešan u životu?
Ja mislim da samo nemaš više šta pametno da kažeš, a nisi ništa pametno ni rekao zadnje 2 godine ovde...
Postavio bih ti pitanje, pa ti probaj da razmisliš, ako tvoj mentalni sklop to može. Šta bi se desilo da je taj autobus tamo parkiran zbog toga što mu curi nafta, što je krenuo da gori, a vozač otišao da zove vatrogasce ili servis, da je to vozilo tehnički neispravno i recimo nema kočnice? Šta misliš, ko bi odgovarao da se nešto desilo tim putnicima, koji su na svoju ruku ušli u vozilo? Šta misliš da je to vozilo isključeno, ili da je trebalo da ide na drugu liniju? Ali ne, niko tu ni ne želi da razmišlja, samo udri po svom...
 
becks89":39ar54e1 je napisao(la):
Šta bi se desilo da je taj autobus tamo parkiran zbog toga što mu curi nafta, što je krenuo da gori, a vozač otišao da zove vatrogasce ili servis, da je to vozilo tehnički neispravno i recimo nema kočnice? Šta misliš, ko bi odgovarao da se nešto desilo tim putnicima, koji su na svoju ruku ušli u vozilo? Šta misliš da je to vozilo isključeno, ili da je trebalo da ide na drugu liniju? Ali ne, niko tu ni ne želi da razmišlja, samo udri po svom...
Па у ГСП-у нико нема грама мозга да размишља ... не постоји технички исправно возило погона Космај и за то тај погон треба пренаменити у затвор где ће робију да служе сви који су за то одговорни.
 
Vrh